Keresés

Részletes keresés

Cicafül Creative Commons License 2006.07.18 0 0 963
OK :))
hol tartasz? mi már nagyüzemben pakolunk, indulás péntek hajnalban :)

will, gyönyörű képek!
Előzmény: pocokné (946)
pocokné Creative Commons License 2006.07.18 0 0 962
Nagyon szépen köszönjük. Már minden a feje tetején áll, a korrekt utazás előtti őrület vett erőt rajtam. A "már-csak-hármat-alszunk" rám nem vonatkozik, mert max. kettőre lesz időm! :-)
Előzmény: willywonka (961)
willywonka Creative Commons License 2006.07.18 0 0 961
ha addíg nem járnék erre, jó utat kívánok nektek! :-)
Előzmény: pocokné (959)
Pepper Creative Commons License 2006.07.17 0 0 960
Sziasztok ,

Van két darab eladó SkyErupe jegyem Milano/Bergamoba Budapestről. A jegy az alábbi járatokra érvényes.

Budapest - Milano 5P370 Július 21. 18:00 - 19:40
Milano - Budapest 5P371 Július 28. 20:10 - 21:45

A két jegy eredeti ára oda - vissza illetékkel együtt összesen 16.960 Ft volt. A névmódosítás pedig irányonként és jegyenként 25 EUR-ba kerül azaz a módosítás díja összesen 100 EUR.

Jelentkezzetek ha érdekel velekit. Jelen pillanatban ugyanezen járatokra egy darab jegyet több mint 70.000 Ft-ért lehet venni...szóval ezek most tényleg jó árak.

Üdv


Pepper
pocokné Creative Commons License 2006.07.17 0 0 959
Köszi, remélem feldobja egy kicsit a ma estét, ugyanis mi felvettük dvd-re és ma az utiholmik vasalása alatt fogom megnézni. :-)
Már csak négyet alszunk!
Előzmény: namitirok (956)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.16 0 0 958
Köszi, jó volt!
Előzmény: namitirok (956)
zebrina Creative Commons License 2006.07.16 0 0 957
Hát ja, Chiantit még fel kell fedezni! :)
Előzmény: namitirok (956)
namitirok Creative Commons License 2006.07.16 0 0 956
Ma este: Bor-korzó
kisbarany Creative Commons License 2006.07.14 0 0 955

Szerintem nagyon szepek ezek a kepek. Ahogy szepek a magyar dombok es hegyek is. Nagyon szeretem nezegetni a toszkanai kepeket, a buzamezoket a ciprusokkal, a domb teton levo hazakat. De ugyanigy szeretem a Veszprem kornyeki kopar dombokat, amikor csupa arvalanyhaj az egesz videk.

 

Jart mar valaki Pitiglianoban? A Napsutotte Toszkanaban olvastam rola es aztan nezegettem a neten is, de jo lenne, ha valakinek lenne sajat elmenye errol. Meg a saturniai forrasrol.

Koszi.

Előzmény: varadit (951)
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 954
Nagyon szépen köszönjük!
Előzmény: willywonka (949)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.13 0 0 953
Az az ötödik kép véletlenül nem az a fasor, amit az első világháborúban elesett cortonai katonák emlékére ültettek?
Előzmény: willywonka (949)
anblock_italia Creative Commons License 2006.07.13 0 0 952
Valójában simán beletörődtem, hogy az idén nem megyünk sehova és nem látunk semmit, de ahogy ezeket a képeket nézem, ahogy a készülődők izgalmait átérzem..., megesz a legsárgább irigység és nagyon fáj a szívem!!! Na sebaj, talán jövőre:-) Köszi a képeket, a felidéződő emlékeket:-)
Előzmény: willywonka (949)
varadit Creative Commons License 2006.07.13 0 0 951

 

 No, ez a második sorozat még szebb, bár a 2., 3. képnek itt sem világos az értelme...:-)

Előzmény: willywonka (949)
varadit Creative Commons License 2006.07.13 0 0 950

Már régóta szeretném megkérdezni a fotózóktól, hogy mi érdekes van egy olyan képben, mint nálad az utolsó? Már többször is tapasztaltam ilyet ebben a topikban is. Ilyen táj itthon is bőven van. Nekem pl. Gyöngyös környéke ugrik be egy ilyen fotóról...

  Amúgy a többi nagyon szép. Irigyellek a friss élmények miatt.

 

Előzmény: willywonka (948)
willywonka Creative Commons License 2006.07.13 0 0 949
Előzmény: willywonka (948)
willywonka Creative Commons License 2006.07.13 0 0 948
íme pár db a 800-ból









Előzmény: pocokné (947)
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 947
WILLYWONKA!


A beígért képek elmaradnak?
Előzmény: willywonka (919)
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 946
Jééé, de vicces. Majd integetünk egymásnak az autopályán! Azért az se kutya, láttam arról-felől képeket, érezzétek nagyon jól magatokat, majd augusztusban ha felrámolok ide kismillió fotót és beszámolót, akkor majd virtuálisan Te is eljössz.:-))))
Előzmény: Cicafül (945)
Cicafül Creative Commons License 2006.07.13 0 0 945
kedves mindenki, élvezettel olvaslak mindig titeket, de mostanában csak ennyire futja. pocokné, úgy látom, mi egyszerre megyünk nyaralni, de te most jobban jársz, nekünk kimarad Toszkána :((( viszont a párom pár hete egy meglepetés "Elba szigetet" nyert, céges útra vitték elvileg Pisába, gyakorlatilag áthajóztatták Elbára. Kaptam tőle egy képeslapot így én is láttam:) nagyon szép.
azon csodálkozom, h Pisában fel lehet menni a toronyba, amikor mi voltunk, zárva volt. bár már idén késő, Pisában van minden év júniusában a Luminaria, azt érdemes nem kihagyni, nagyon szép. ehhez hasonló Sienában a Palio, évente kétszer, júni/júliusban (erre nem emlékszem pontosan) és augusztusban.

szóval mi a Garda-tóhoz és környékére megyünk, Mantova-Verona-Garda-tó háromszögbe.
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 944
A 705-ös hsz-ban adtam egy linket a komphoz.
Előzmény: pocokné (943)
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 943
Igen előre, mert az olaszoknál a mi július vége-augusztus elejei nyaralásunk az abszolút főszezonnak számít és több egybehangzó vélemény szerint nem ártott foglalni. Mondjuk mi nem tehetjük meg, hogy kocsi nélkül megyünk át, mert ugye nem csak kirándulunk oda, hanem "nyaralni" megyünk, tehát szükségünk van a szigeten is az autónkra.
Előzmény: kisbarany (941)
kisbarany Creative Commons License 2006.07.13 0 0 942

Bolgherit feltetlenul be fogjuk iktatni. Mi is nagy borrajongok vagyunk, bar jobban csak a magyar borokat es bortermo videkeket ismerjuk. Zwack Peter lanyaval lattam egyszer egy interjut, amiben meselt az olasz birtokukrol. Meg hogy mennyire unatkozott Firenzeben. Szegeny...

Raadasul kozel van a szallasunkhoz is.

Előzmény: pocokné (934)
kisbarany Creative Commons License 2006.07.13 0 0 941
A kompra elore foglaltatok a jegyet vagy lehet ott is venni? En is nezegettem mar, csak nem tudtam, mennyire tudunk kozlekedni es nezelodni, ha auto nelkul megyunk at.
Előzmény: koenig64 (939)
pocokné Creative Commons License 2006.07.13 0 0 940
De jó hogy Te is előkerültél!

Úgy leült itt mostanság a pörgés. Szóval lentebb írtam erről, még tán nyafogtam is, a kompjegy ürügyén. Megyünk, persze hogy megyünk, öt napra a végén, ott fogjuk kipihenni a 10 napos csavargást. Fehér sziklák, azúrkék tenger, halk morajlás, kék csíkos napernyők, jó könyv, hideg koktél párás pohárban...
Már csak 9-et kell aludni!
Előzmény: namitirok (937)
koenig64 Creative Commons License 2006.07.12 0 0 939

Sziasztok!

Kb 2 hete jöttünk haza , Montecatiniből. Szerintem érdemes megnézni Lucca-t, illetve

Vinci-t. Valahogy megfogja az embert belépni a házba, ahol Leonardo született.

Lucca-ban a falon kivül olcsóbb a parkolás és tuti van hely.

Elbára ugy mentunk komppal, hogy a kocsit letettük, nem bántam meg Elég benézni a komp autóterébe, ..... hát az olasz mentalitás miatt jobb az autóra vigyázni.

Saját szememmel láttam , hogy egy nőci a táskájával meghúzott egy holland Kia-t,

és még neki állt feljeb... Amugy 30-40 centi volt 2 autó között plusz az össze- vissza   mászkáló gyalogosok.

Szóval nem bántam meg hogy nem kocsival mentünk át.

Amugy a hajó állomástól ingyen busz visz be a város központba, ahonnan a Napoleon ház 5 perc séta.

Firenzében az USA nagykövetség  mellett parkoltunk, korrekt a parkoló őr , tud angolul, és ha lejár az automatában váltott jegy, akkor egyszerüen nála lehet fizetni. Itt biztos nem törik föl a kocsit. Amugy 38 fok volt árnyékban és szerintem egész Toscanara vonatkozik, hogy csak tavasszal, illetve ősszel érdemes menni a

meleg miatt.  Ha valaki megy  a Pinokkio parkba ( sajna a város nevét elfelejtettem)

érdemes vigyázni, mert a gyerek kalandpark mellett a muzeum belépőért külön jegyet kel venni.... ahova pedig simán át lehet menni, minden kontroll nélkül. Mikor mi voltunk, tök üres volt az egész,  ki lehet hagyni.

Pisa kellemes csalódás volt , nem szabad kihagyni, Egy dolog fontos, táskát a toronyba nem lehet fölvinni, A JEGYVÁLTÁSNÁL, INGYEN SZEKRÉNYEK VANNAK ERRE A CÉLRA, amugy a tornyot ne a városközpontban keressétek. 

Üdv.: koenig

 

 

 

Előzmény: namitirok (937)
namitirok Creative Commons License 2006.07.12 0 0 938
Ha jól látom, elkezdődött a visszaszámlálás!:-)
namitirok Creative Commons License 2006.07.12 0 0 937
És Elba szigete? Onnan már csak egy ugrás!:-)
Előzmény: pocokné (932)
pocokné Creative Commons License 2006.07.12 0 0 936
És némi segitség a képzeletnek: a fasor Bolgheri felé,











valamint Fiesole:
pocokné Creative Commons License 2006.07.12 0 0 935

Fiesole (csak címszavakban!) pedig:

város Firenze olasz tartományban, 7 km.-nyire Firenzétől, amellyel villamos vasut köti össze, 335 m. magasban, az Arno jobboldali mellékvizénél, püspöki székhely, (1881) 4649, mint község, amelyhez Settignano is tartozik, 13888 lak., szalmafonással; régi etruszk falakkal és szinházzal; régi, ujabban restaurált székesegyházzal, három hajóju bazilikával, melyben szép freskók vannak. Közelében van Badia di F., 1028. alapított kolostor; ebben lakott időnként Pico di Mirandola; most nevelőházul szolgál. - F. (Faesulae) egyike volt a régi etruszk szövetség városainak. Kr. e. 225. a rómaiak itt vereséget szenvedtek a gallusoktól. Catilina idejében, ennek főfegyverkező helye volt. Stilicho 406-ban falai alatt verte meg az egyesült alán, vandal és burgundi sereget. A firenzeiek a várost 1010. foglalták el.

Előzmény: kisbarany (933)
pocokné Creative Commons License 2006.07.12 0 0 934
Más is kérdezte már, lentebb ezt írtam BOLGHERI-ről:


Olaszország legszebb, leghosszabb (4,8 km) ciprusfasora vezet a várhoz, melyen keresztül el lehet jutni a középkori tanyaházhoz. Itt terem a Sassicaia, Olaszország leghíresebb - és legdrágább - bora. Itt van egyébként birtoka Zwack Péternek és családjának is.
Hangulatos trattoriák, ahol vaddisznósonka és egyéb kulináris különlegességek, valamint remek borok kóstolhatóak.
Mi nagy borrajongók volnánk, lehet hogy másnak ez nem oly fontos állomás, de én semmi esetre sem hagynám ki, olyan mint egy Francia vidéki túra során megállás nélkül elautózni Bordeaux közelében.
Előzmény: kisbarany (933)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!