Keresés

Részletes keresés

Csabared Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7256
Sorry, de valami gaz van a netemmel.

Ezert Rewind!

Sziasztok!

Koszonom Mindenkinek, aki valaszolt (Zoli_t5h, TLT-s) es vagy elgondolkodott azon, hogy van-e neki elfekvoben 2. tulmeretes gyari dugoja.

Arra a vegkovetkeztetesre jutottam, hogy megfelelo lesz a szerelo altal ajanlott utangyartott dugo!!!

Szepen es okosan bejaratom a Pancsit es nem lesz semmi gond!!!

Ugy tervezem, hogy az elso 500 km-t valami szintetikus ketutemu motorolajjal fogom megtenni. Majd ezutan johet a Sprint 2T!!!

Bocs, de ismet hosszura nyult a mondanivalom :)

Csabared

peterP21 Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7255
Hö! Pár hónapos elérhetetlenség után műxik a pannóniás vendégkönyv! Esküszöm nem csináltam vele semmit, és mégis. Szerintem ezt kéne majd beilleszteni az új honlapra. (Hallod AmAno?):)
http://pgs.extra.hu/cgi-pgs/read?serial=91052856985808
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7254
Ezert gyanus nekem is, mert tobb tiz (szinte 100-as nagysegrendu) '70-es evekbeli gepet megneztunk mar, es egyiken sem talaltunk ilyen gyari fulet (sot, mar a '69-es tipusokon sem), viszont hazi akadt egy-ket helyen. Bar ez esetunkben nem jelent semmit, hisz az Eiffel tornyot sem lattam meg, megis letezik.:))
Egy a lenyeg, amire ki is fogok terni a tipusismertetok elejen, hogy ezek az adatok max. 80-90%-osan allnak helyt, tehat mondhatni: nagy altalanossagban, ugyanis a gyar akkori mentalitasabol kovetkezoen lehetnek elteresek.

Előzmény: KRAVEN (7252)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7253
Mi például piros Neoluxszal és aranypor+valami(hogy mi, arra még nem jöttem rá) kombinációval csináljuk. Bár mondjuk mi nem ecsettel húzzuk, hanem fújjuk, úgyhogy az ecsethez szerintem más kell...
KRAVEN Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7252
Akár házi tuning is lehet, mert szebb a varrata, mint a vázon lévő heftek...:))
Előzmény: Zoli_t5H (7250)
sipi_t5h Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7251
Pont hétvégén volt egy diskurzusom krómozóügyben, úgyhogy tudtommal Debrecenben nincs krómozó (biztos túl kicsi a város...). Legközelebb Nyírvalahol van, Nyíregyháza meg Miskolc között, ha ez is számításba jöhet, akkor utánakérdezek.

Saját probléma: szépen le lett fényezve a T5Hm, de a csíkhúzó, akit ajánlottak évekkel ezelőtt eltűnt a megadott címről. Két lehetőségem maradt: továbbérdeklődés vagy saját munka. Ha utóbbi maradna, az lenne a kérdésem a hozzáértőktől, hogy milyen anyaggal szokták csinálni (ha jól emlékszem Trinát piros és Trinát lakk + bronzpor, de nem biztos), és piros a csík vagy bordó?
Üdv
Sipi

Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7250
Haaaat a '73-as T5-oson levot elegge hihetetlennek tartom, nem lehet, hogy hazi???
Tudom, hogy lehetnek kivetelek, de az a '60-as evekre vonatkozik. A '70-es evekben mar annyira nem foglalkoztak ilyesmivel, es sporoltak, ahol csak lehetett, meg a hegesztesek is silanyabbak voltak a vazon. Nem tudom, mindenesetre nagyon furcsa, en azert negneznem azt a kapaszkodot.:)


Előzmény: KRAVEN (7249)
KRAVEN Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7249
Üdv!
A 67-es P10-emen nincs, míg a haver 73-as T5h-ján van. Akkor most hogy is van ez?
Bár annyira nem is lényeg, örüljön akinek van, mert nagyon praktikus.
Előzmény: Zoli_t5H (7239)
vaughan Creative Commons License 2004.02.11 0 0 7248
Adjon az Űristen!
TLT-s szaki!
mennyit kóstál nálad egy P10-es kuplung bowden?
találtam itt miskolcon egy jófajta motoros boltot amit egyébként ggabbroo már ismer!
asszem elég jó áron dolgoznak de szeretnék kérni tőled is egy referenciát!
kösszép!

konkrétabb lenne ha elküldenéd az egész árlistádat emilen! ha megkérhetlek!

Debrecen környékiektől kérdezném, hogy ismernek-e krómozót ebben a régióban?

minden jót!

Előzmény: Zoli_t5H (7247)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7247
Hat nem'tom, ezen mar en is agyalok egy ideje, mert en is akarok valami hasonlot. Szerintem azert valamifele tartokeret nem art neki, mert csak ugy magaban a bortaskak nem biztos, hogy rendesen passzolnanak.
Frundsberg szakival mar gondolkodtunk rajta, hogy csinalunk valamifele csomagtarto vazat a P10-esekre.

Előzmény: Perez (7246)
Perez Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7246
Hi!

Szerintetek ha a T5-ös Pannoniámra bőr oldaltáskát akarok tenni, akkor ahhoz szükség van valamilyen tartószerkezetre? Vagy van annak annyi tartása, hogy nem fog beleérni a kerékbe?

Törölt nick Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7245
Nekem pl. a 70-es T 5/H-mon nincs, de az ikertestvérén se volt. Viszont a T 5 luxusváltozatain (T 6, T 7) volt kapaszkodó. Egy '67-es P 10-esen is láttam, tehát valószínűleg Zoli és a többiek információi szerintem helyesek.
ggabbroo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7244
Steve:

"Ha lenn van a tű, és mégis sokat kap, akkor nem tűt kell cserélni, hanem fúvókát kisebbre."

Igaz, de a sztori szempontjából ez lényegtelen!:)


Előzmény: Steve Bundy (7241)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7243
Hat ez az, baszki, hogy en is el tudnek menni, viszont ismerve magamat en leginkabb a "Kick-Off"-tol tartok, viszont masnap el kellene jutni Tiszakecske-re.:))

Előzmény: Steve Bundy (7241)
vaughan Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7242
Bandikám!
küldtem neked emilt!

Előzmény: Steve Bundy (7241)
Steve Bundy Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7241
Haj mindenkinek!

Frundsberg kollega:
Én mindenképpen benne vagyok a Josefina buliban, 28.-án ráérek, ráadásul az Örsnél lakom.
Jó lenne ott tartani egy évindító Kick-Off meetinget :o))

Ggabbroo:

Ha lenn van a tű, és mégis sokat kap, akkor nem tűt kell cserélni, hanem fúvókát kisebbre.

Előzmény: frundsberg (7227)
ggabbroo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7240
"sok mas vazelemet is lefaragott a geprol elozo gazdaja, gondolom a sportos konnyites vegett.:))"

Ezzel az erővel a haját is levágathatta volna kopaszra!:)
Szerintem a legjobb könnyítés az, ha a motort egy negyven kilós zsoké vezeti!:)))

Előzmény: Zoli_t5H (7238)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7239
Nos, Uraim, nem birtam tovabb a bizonytalansagot, igy hat pontosan utana neztem a dolognak:
A vaz bal oldalan az ules alatt talalhato kapaszkodo fulet a T1-es tipus utolso szeriajanal, 1964-ben vezettek be, es egeszen 1968 masodik feleig megtalalhato volt minden egyhengeres tipus vazan. (Egyebkent, mint ahogy azt a tipusismertetomben reszletesen ki fogom fejteni, az 1968-as es 1969-es ev "buszkelkedhethet" a legtobb olyan modositassal, ami a vazat erinti.)

Tehat azert emlekezhettem rosszul, mert az en '62-es export T1-emen van ilyen ful, viszont a belfoldi tipusokon akkor ezt meg nem alkalmaztak, mert ez volt az egyik "extra" a belfoldi szeriakhoz kepest.:)

Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7238
Bocs, utana kell neznem a dolognak, lehet, hogy rosszul emlekszem, millio dolog van feljegyezve, es az evszam memoriam nem tuti.:)

Elkepzelheto, hogy a kovetkezo dolog miatt irtam teves dolgot: 1964-tol 1968-ig tuti minden belfoldi tipuson volt olyan fogantyu (legalabbis kellene, hogy legyen:), viszont a '62-es export gepemen is van, igy valszeg emiatt kavartam ossze a dolgokat, mert '64 elotti gepeken meg nem biztos, hogy volt. (Gondolom ez eleinte export gepeken volt extra szerelveny mar a '60-as evek legelejen is, es kesobb, '63-'64 kornyeken fokozatosan bevezettek a belfoldi gepeken is, majd '68-ban ismet elhagytak). Mondom utana kell neznem, mert ossze vannak ezek a dolgok pontosabban gyujtve.
Viszont ahogy emlitettem, az is benne van a pakliban, hogy lehetnek kivetelek, es pont ez az, ami miatt sajnos nem lehet teljesen biztosra mondani az ilyen dolgokat, csak nagy altalanossagban, amolyan iranyadokent, es ennel tobbet szerintem nem is szeretnenk elerni, hisz dokumentacio hianyaban nem is lehet:).
Szoval ha '63-as a geped, es nincs rajta, akkor nagy valoszinuseggel nem is volt rajta gyarilag sem.

Egyik cimboram ezt nem mondhatta el, ugyanis '68-as T5H-jan nem volt meg, de mivel tudtuk, hogy lennie kellene, elkezdtuk a hazi festes alatt keresni a nehai fogantyu nyomait, es meg is talaltuk, igy mar nyugodt szivvel potoltuk utolag.
Egyebkent emellett sok mas vazelemet is lefaragott a geprol elozo gazdaja, gondolom a sportos konnyites vegett.:))


Előzmény: NCs_T1 (7233)
Carlosamigo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7237
Ja, ugye ebből következik, hogy '62-ben nem minden T1-gyen lehetett ilyen. Vagy vmelyik előző tulaj lekapta, bár ez nem valószínű.
Előzmény: Carlosamigo (7235)
att5esz Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7236
Sziasztok!Az én vasam 66-os t5-ös és rajta van bal
oldalt a kapaszkodó.Szerintem gyári.Atesz
Előzmény: Zoli_t5H (7232)
Carlosamigo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7235
Tiszakecske? Az valamilyen vizi állat?

Az a kapaszkodó gyárilag a vázhoz volt hegesztve, ha nem tévedek. Egy ilyen bizony a szólónyerges T1 állványra húzásakor is megkönnyítené a dolgomat.

Üdv

Előzmény: Zoli_t5H (7229)
AmAno Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7234
Van valakinek: kettő darab nagyon jó állapotú fékkarja, P10-re? És ha van mennyiért adná?
NCs_T1 Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7233
Zoli mester, tessek mondani:

Ugye ebben is vannak kivetelek. A 63. aprilisi T1-esemen nincs ilyen ful.

Most a vazam nem eredeti, vagy valaki lelopta :) a fogantyut ?

Előzmény: Zoli_t5H (7232)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7232
A keszulo tipusismertetom is kiter erre a lenyeges vazmodositasra, de addig is, megnyugtataskeppen: 1962-tol (talan mar '61 ev vegetol, meg nincs pontos adat), 1968-ig minden egyhengeres vazon rajta kell lennie ennek a fulnek a vaz bal oldalan az ules alatti reszen. Nagyban elosegiti a kozepallvanyra valo felhuzast, szoval esszeru magyarazatat nem latom, hogy miert kellett a kesobbi tipsokrol lehagyni. (Tul sokat nem sporolhattak azzal, hogy nem hegesztettek fel.:)

NCs_T1 Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7231
Nekem is van egy 65-os T5-os maradvanyom, es van rajta a vazon a nyereg alatt kapaszkodo. Nem sufni hack-nek tunik.
Előzmény: ggabbroo (7230)
ggabbroo Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7230
Szanta!

Hozd el hozzánk a cuccost, nálunk van hely bőven!:)
Az a kapaszkodó valószínüleg gyári, ha jól tudom, a T1-eseken volt ilyen előszőr, bár T5-ösön még én sem láttam ilyet, nem lehet, hogy T1-es a váz is? Az oldaldoboz meg ha jól látom TLF-é!:)

Előzmény: szanta (7225)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7229
En benne lennek mester ur, de asszem akkor eselyunk sincs, hogy 29-en (masnap) hajnalban lerobogjunk a tiszakecskei borzere.:))

Előzmény: frundsberg (7227)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7228
szanta bratyo!

ebbu meg siman motrot lehet csinalni! :))

Azon rohogok, hogy milyen jol sikerult ez a motorapolos buli.:))
El birom kepzelni, ahogy a sportcsarnokban segg reszegen minden csajnak lepucoltad kromtisztitoval a lokharitojat, mikozben a hatterben uvoltott a Bluz Kampania.:))))

Előzmény: szanta (7225)
frundsberg Creative Commons License 2004.02.10 0 0 7227
Február 28án Blues Company lesz a Josefina Blues Bell-ben is. El kéne már menni kvázi szezonnyitó gyanánt. Az örs vezér tértől nem messzi van ez a kocsma.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!