Keresés

Részletes keresés

lcsili Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1412

Szia!

 

 KITEX-es angolhoz van egy könyv, ami nagyon klassz, vannak benne vizsgafeladatok és magnó is. Majd nézd meg a KITEX oldalán, azt érdemes beszerezni és végigcsinálni. A szóbeli része letölthető szintén a honlapról.

Előzmény: torokg11 (1400)
Angi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1411
Sziasztok!

IELTS nyelvvizsgát kellene tennem még az idén. Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata, illetve felkészítő hang- és feladatanyaga, megköszönném, ha szolgálna némi információval. A honlapon minden elolvashatót elolvastam róla, a gyakorlati rész érdekelne. Előre is köszönöm.

Angi
gnius Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1410
1391. hozzászólás
Előzmény: szunyog188 (1409)
szunyog188 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1409
Sztetek melyik a könnyebb és jobb nyelvizsgarendszer? TELC, ORIGO vagy BME?
gnius Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1408
Elnézést, tényleg nem úgy szántam. Ha megnyugtat, én 2-esre érettségiztem nyelvtanból, szóval, nem a nagyképűség vezérelt. Azért írtam a végére, hogy lehet, hogy rosszul tudom. Na mindegy...
Előzmény: bátortörpilla (1407)
bátortörpilla Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1407
Szerintem egy nyelvvizsgán mindenki helyesen ír. Ez egy fórum mindenki rövidít stb..
És szerintem igenis bántó volt.
gnius Creative Commons License 2009.08.04 0 0 1406
Azért írtam a megjegyzést, mert nyelvvizsgára készülnek, és ott a helyesírást is pontozzák, egy fordítási feladatnál. Segítő szándékkal írtam, nem bántásból.
Akkor egész más hangnemet használtam volna....
Előzmény: bátortörpilla (1405)
bátortörpilla Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1405
Ez egy fórum nem kéne a másikat fikázni!
gnius Creative Commons License 2009.08.02 0 0 1404
le tudná írni
el tudná mondani

nem pedig letudá írni
eltudná mondani

mert leírni és elmondani tartoznak össze, de van közben egy segédige.

Ez még jól jöhet akár vizsgán, ahol nem kellene egy feltehetően nyelvszakos tanár idegeit borzolni....

Ha rosszul tudom, javítsatok ki.
bátortörpilla Creative Commons License 2009.07.31 0 0 1403
sziasztok!

Októberben megyek középfokú német nyelvvizsgára. (TELC) Két tanítási nyelvű iskolába járok. 11es vagyok., de mégis félek a vizsgától. Nemt tudom hesetleg van e olyan aki ilyen vizsgán vett részt és esetleg az élményeit letudná nekem írni.

Előre is köszönöm!!

üdv: Timi
zlatan80 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1402
Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Valaki megtudná mondani, hogy június 6-án milyen írásbeli témakörök voltak az ORIGO angol alapfokú írásbeli nyelvvizsgán. A szövegértés, illetve a levélírás érdekelne!

Előre is köszönöm!

Üdv: Zlatan
r.szilvi Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1401
Sziasztok!

Profex orvosi szaknyelvi középfokú vizsgáról van valakinek tapasztalata? Érdekelne, ha lenne valakinek szóbeli szituációs feladata régebbi vizsgáról.
Köszi
torokg11 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 1400
Sziasztok!
Nekem egy német gazdasági BGF vizsgám van és jó a benyomásom, igaz, én előtte évekig fordítottam a munkahelyemen. Ott is szótárt csak a levélhez lehet használni. Az tetszett benne, hogy max 10 db nyelvtani teszt volt, inkább gyakorlatias volt.
Most muszáj letennem egy angol vizsgát is és inkább szakmait teszek le, mint simát. KITEX-et akarok, idegenforgalmit, mert annak talán könnyebb a szókincse, mint a gazdaságinak. Van valakinek erről tapasztalata? Októberben tervezem, már tanulgatom a könyveket.
ancsyka2 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1399
Sziasztok!

A TELC-ről kérdeznék... sokan mondták,hogy a szóbeli általában mindenkinek sikerül...
De azért gondolom van,akit meghúznak...? Nekem most az a lényeg,hogy legalább az egyik sikerüljön( ha lehet,akkor a szóbeli). És akinek megvan,az sokat tanult rá?

A választ előre is köszi :)
gnius Creative Commons License 2009.07.27 0 0 1398
Szia Csilla!

Köszönöm a részletes válaszodat!

Épp most vettem át a postástól az ORIGO szóbeli bizonyítványt :)

Még biztosan lesz kérdésem, előre is köszi!

Üdv. B
Előzmény: lcsili (1391)
Rickboy Creative Commons License 2009.07.26 0 0 1397
Szia! Hát én felhívtam a nyelvvizsgaközpontot, és ők adták ezt az információt. Nekem nagyon bejött a Pannon angolból, de én is benne voltam az utolsó akkreditált csoportban. Most németből is arra mennék, de már csak írásbelire :)
Előzmény: tundevirag (1394)
lcsili Creative Commons License 2009.07.26 0 0 1396

Szia!

 

Sajnos ezekről nem tudok semmit, de minden infót én is szívesen fogadok!

tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1395
Szia, Csilla!

Írtam! :-)
TársalKODÓ-ról vagy Dexamról van infód? Megköszönném.
Előzmény: lcsili (1392)
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1394
Szia!
Hol láttad, hogy novembertől megint lesz Pannon vizsga? Én ott vizsgáztam tavaly augusztusban, aztán nem sokkal megvonták az akkreditációt tőlük.
Előzmény: Rickboy (1356)
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1393
Tudom, hogy még mindig nem akkreditált. Páran emlegették, hogy a sok sikertelen helyett megpróbálnák, és azt látták valahol, hogy szeptembertől lesz megint. Én megnéztem a honlapjukat, nem terveznek mostanában. Egyébként úgy kezdtem, hogy Elkeseredettnek üzenem...
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1392

Szia!

 

Igazából mit szerettél volna ezzel a Pannon nyelvvizsgával kapcsolatban? Már nincs ilyen vizsga!

Előzmény: tundevirag (1388)
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1391

Szia!

 

Az ECL teljesen más, mint a BME. Az ECL írásbelijében van 2 szövegértés 45 perc alatt és 2 levélírás 70 perc alatt. Sajnos szótár nélkül. Nekem talán ez nem tetszik benne. Míg a BME-nél van teszt, 1 levélírás, szövegértés és forítás. Szóval szerintem teljesen más. Ha ECL-re akarsz menni, akkor érdemes rendelnek a magyar honlapról, azaz Pécsről ECL könyveket. Van 2 kiadványuk, az egyikben 2 feladatsor, a másikban 10. Nem annyira drágák, 700 és 2500 Ft. Illetve van még az esztergomi Mária Valéria nyelviskolának is egy kiadványa, amiben 10 feladatsort találsz. Igazából az a tapasztalatom, hogy az ECL nyelvvizsga annak jobb, akinek nagyobb a szókincse, mivel szótár nélkül kell megoldani a feladatokat. Sajnos a szöveked elég különbözők szoktak lenni, szóval szerencse is kell hozzá. A levelet meg lehet írni elég jól, szóval a 40-80 -- 60% összejöhet. A BME annak jobb, aki tudja jól a nyelvtant. A BME tanulhatóbb. Csak sajnos a BME írásbelivel az a tapasztalatom, hogy múltkor két olyan csajszinak lett meg, akitől már nem tudtam mit kérdezni, szóval nagyon profik voltak és még ígyis csak 60% lett. De mondjuk kit érdekel az, hogy hány százalék, lényeg, hogy meglegyen.

Ha valamiben még tudok segíteni nyugodtan írj!

Üdv:

 Csilla

Előzmény: gnius (1387)
lcsili Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1390

Szia!

 

Általában elég gyors, az eredmény után kb 4 hét. Szóval türelem! Max kérdezz utána, ahol vizsgáztál!

Előzmény: agyaggalamb6666 (1385)
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1389
A lényeg: a szóbelim sikerült, az írásbelim nem. ( 50, és 75 % ).
Most a társalKODÓn, vagy a Dexam-on gondolkodom. Vélemények mit gondoltok?
tundevirag Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1388
Sziasztok!
Elkeseredettnek üzenném elsősorban: Tavaly vizsgáztam a Pannonnál, augusztusban, mi voltunk az utolsó akkreditáltak. Közép angolra mentem, pofátlan mód semmit nem készültem, habár megvettem a felkészítő könyvet, 2800 Ft, Alexandrában. Írásbelire hulla fáradtan mentem, mert előtte jöttem haza nyaralásból. 7 feladat van, a következőek:
- Hallgassa meg 2szer a következő mondatokat, majd jelölje az alábbiakban olvasható mondat előtti vonalon, hogy a hallott mondat értelmében igaz/hamis? (10 p max).

-Egészítse ki értelemszerűen a alábbi szöveget a megadott szavakkal. 20 szó van. ( max 20 pont) Nekem spec ez a halálom. :-))))

-A megadott mondatszerkezet egítségével alkosson az eredetivel tartalmilag megegyező, nyelvtanilag helyes új mondatot. 10 mondat van.(max 20 pont)

.Olvassa el az alábbi szöveget, majd válaszoljon magyarul az alábbi kérdésekre. 9 kérdés, 20 pont.

-Alkosson összefüggő angol szöveget (kb 10 mondat) az alábbi magyar szöveg alapján. Ne szó szerinti fordításra törekedjen, de az aláhúzott szavak-kifejezések szerepeljenek. ( 20 pont)

-Ugyanez angolról magyarra.

Levél. (30 pont)

Szótárt lehet végig használni. Nem tudom, tavaly óta változott-e valami. 180 perc.

gnius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1387
Szia Csilla!

Nekem az ORIGO szóbelim lett meg, és most a BME írásbelire készülök, bár az igazat megvallva fontolóra vetem az okt 3-i ECL vizsgát, mert ez a BME eléggé túlkomplikáltnak tűnik, a fordítás rész pedig teljesíthetetlennek, ennyi idő alatt.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy szted ha a BME írásbelire készülök (tanf), az megfelelő az ECL-re is? Vagy van valami spec, amit még ECL-re érdemes átnézni?

Köszi
B
Előzmény: lcsili (1381)
gnius Creative Commons License 2009.07.25 0 0 1386
Origo: elvileg az Inetes megjelenés után, még 8 héten belül.

Nekem a június 5-ei vizsgán lett meg a szóbelim, de még nem kaptam semmit.
Előzmény: agyaggalamb6666 (1385)
agyaggalamb6666 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1385
Ez a szaros origó hány év alatt hajlandó kiküldeni egy szaros nyelvvizsga bizonyítványt??
Tapasztalatok??
Tecus8989 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1384
 

Sziasztok!:)

Nekem hatalmas segítségre lenne szükségem!

Zárovizsga előtt 2 hónappal közölték velünk h német gazdasági szakma nyelvizsga a záróvizsga követelménye.Így nem tehetem záróvizsgát!!!!Ha 2010 májusig nem lesz meg a nyelvvizsgám akkor buktam a 2 évemet.

Szerintetek fel lehet készülni 8 hónap alatt??Hogyan készüljek?Alap szinten vagyok csak!Zöld Útira szeretnék jelentkezni!!érdemes???

 

 

Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

zelmira98 Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1383
Sziasztok!:)

aug.-ban megyek üzleti szakmai középre (franciából) a bgf-re...
kérdéseim a következők lennének: a témakifejtésnél egy konkrét problémát/dolgot adnak meg, és azt kell kifejteni? (mint pl. az előbb említett marketinges téma), tehát nem a 10ből adják meg, h pl. globalizáció, hanem annak egy kisebb részét?
milyen szituációs feladatra számíthatok?(ha néhány példát tudnátok írni...:):))

ti miből készültetek fel? 1-2 tétel megvan (1 másik szakmai vizsgatípusnak az anyaga, amely nagyjából átfedi az üzletit), de párat csak a francia wikipédia alapján tudnék/próbálnék összerakni...:S:S:S egyéb ötlet?:S franciából nincs 1000 kérdés 1000 válasz szakmai változatban?:) (csak mert németből és angolból úgy tudom,h van:) de franciából sajna ilyennel még nem találkoztam:( de hátha csak én vagyok figyelmetlen)
(ha vkinek vannak tételei a nyelvvizsgához, és elküldi, nagyon megköszönném:))

Bármilyen tippet/ötletet, vagy ami eszetekbe jut az üzletivel kapcsolatban szívesen fogadok! kicsit parázom a vizsga miatt, mivel sajna csak abból a (sztem kicsit) gyér felkészítőfüzetből tudom kikövetkeztetni, mire számíthatok...:S

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!