Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DiZzEe Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50882

van kulcsmásoló ismerősöm, gond nélkül átmásolja a kódot,ezzel nem lenne probléma.

 

Hát lehet hogy jegelni fogom a témát.

 

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (50881)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50881

Ezek csak üres házak, semmi más.

Bár a tollszár lemásolható, de azzal nem sokra mész, mert se a távirányítás, se az immo nem működik az eredeti kulcs elektronikája nélkül.

 

Az immo-t még sok pénzért esetleg lemásoltathatod, és akkor egy külön transzponder betehető a bicskakulcs házba, akkor már be tudod vele indítani a motort, de akkor még mindig hiányzik a távirányítás a központizárnak.

 

Hogy Clio-hoz ez a bicskakulcs használható, egy nagy kamu, mivel fizikailag sem lehet áttenni az ovális egygombos kulcs belsejét.

 

Max csak 2 vagy 3 gombos renault kulcs belsőt lehetne átrakni.

De erről sincs pontos infó, ugyanis a legfőbb dolog -a bicskakulcs belsejének kiképzése- soha sehol nem látszik ezen oldalalakon és hírdetőknél, ahol ilyet árulnak. És ugye pont ez volna a legfontosabb.

Előzmény: DiZzEe (50880)
DiZzEe Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50880

Köszi a választ.

 

Nem a belsőt akartam áttenni, hanem egy komplett bicskakulcsot szerettem volna a kocsihoz.

A kulcs tolláról lekopott a nikkelezés és elég randa, ráadásul kilyukasztja a zsebem a kulcs :)

 

Szóval akármilyen bicskakulcs nem tanítható be a központi zárhoz.

 

2007-es thalia-m (k9k714) van, aminek valóban 1 gombos-ovális a kulcsa.

 

találtam egy oldalt ahol hoz 2 bicskakulcsot renault Clio-hoz.

 

http://bicskakulcs.hu/muanyag-kulcs-es-taviranyito-hazak/index-renault.php

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (50878)
hadasz Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50879

Az utastéri központi zár kapcsoló az működik.

 

Köszönöm kimerítő válaszodat, azt hiszem akkor beszerelek egy vezérlőt.

 

Üdv: Hadasz

Előzmény: Törölt nick (50877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50878

Thalia esetében nálunk nincs bicskakulcs eme évjáratoknál. Üres bicskakulcsház, amibe átszereled(-néd) a mostani kulcs belsejét... -azért átszerelnéd, mert pl az ovális egygombos kulcs belsőt úgy tudom nem lehet áttenni pl egy kétgombos téglalap alakú bicskakulcsházba- és ugye nem kellene szinkronizálni, mivel egy az egyben tennéd át az elektronikát.

 

Tanítható de üres, vagy gyári bicskakulcsot elvileg hozzá lehet tanítani (ezért tanítható bicskakulcs) ahhoz az autómárkához, amelyikhez gyártják.

Vélemyénem szerint pl VW-hez gyártott tanítható bicskakulcsot nem biztos, hogy hozzá lehet tanítani egy ranulthoz, gondolok pl arra, hogy a RF frekvencia mivel nem egyforma.

De ez adott autótípustól függően változik ennek menete, illetve hogy a bicskakulcson melyik gomb(ok) megnyomása szükséges ehhez, azt gondolom a bicskakulcshoz adott leírás tartalmazza.

 

A reszinkronizálás menete autómárkánként eltérlő.

Ezekhez van rövid elírások, de nem minden típushoz:

 

CITROEN

FORD

NISSAN

PEUGEOT

RENAULT

LAND ROVER

MITSUBISHI

PORSCHE

VW/AUDI /SEAT/SKODA

 

Azt mondom, ha konkrétan Renaulthoz gyártott tanítható bicskakulcs az alany, akkor az hozzátanítható, de akkor még ott van az, hogy áttehető e a belső elektronika a bicskakulcs házba.

Előzmény: DiZzEe (50876)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50877

Igen, használható, akkor ha:

 

1- ez az univerzális eszköz (pl amit linkeltél) képes a távirányítójának nyitás és zárás gombjának megnyomására a központi egységén negatív (test) impulzus kiadására, külön egy szál vezetéken nyitásra, és egy másik vezetékén zárásra.

2- az UCH központizár vezérlése a távirányítás (esetedben kulcs) hibájától függetlenül jól működik, vagyis pl működik az utastérben található központizár kapcsoló.

 

Valószínűnek tartom, mivel kimondottan ilyen célra gyártják ezt a kütyüt, hogy tudja az említett impulzusokat. (Sőt, mivel univrzális, ezért pozitív oldalon is tudja ezt, de erre nem lesz szükség). Ehhez kell a hozzá adott bekötési/kapcsolási rajz, amin jelölve van, melyik ez a rajta lévő két-két szál vezeték.

Az állandó áramellátása mellett ezt a negatív impulzusos két szálat kell még felhasználni.

(a többi további "extra" vezetékek és funkciók az igényegtől függ)

 

Ez azért kell, mert a központi zárak nyitását és zárását az UCH vezérli negatív impulzusok beérkezését követően.

Ez két szál vezetéket jelent, ami az UCH-ból az utastérben lévő központizár nyomógombjára megy.

Az egyiken nyitásra, a másikon zárásra megy egy negatív impulzus.

 

Erre a két szálra kell rákötni az esetlegesen megvásárolt kütyünek a két negatív vezérlési szálát.

 

(Csupán arra érdemes figyelni, hogy melyik a nyitás és melyik a zárási szál mind az autóban, mind a kütyün.

Összecserélésénél semmi komolyabb dolog nem történik, csak legfeljebb azt veszed észre, hogy a zárás gombra nyitni fog, a nyitás gombra meg zárni. De ebben az esetben csak fel kell cserélni a két szál vezeték rákötését)

Előzmény: hadasz (50874)
DiZzEe Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50876

Ezzel a módszerrel bicskakulcsot(amelyik tanítható) is be lehet tanítani nyitásra-zárásra? :O

Előzmény: Törölt nick (50870)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50875

Szia!

Pollenszűrőből én ALCO-t szoktam venni (fehér/piros dobozban). Annak széle kevébé törik, így könyebben visszaugrik eredeti állapotába.

Egy kis infó a cseréről:

 

A képen látható módon kell összenyomni és betenni is a szűrőt.

Van, hogy a belső-alsó sarka szeret elakadni a boxon belül, így játszani kell vele, de majd idővel kitapasztalod.

Előzmény: Attaska (50872)
hadasz Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50874

A panellel, van gond.

 

Arra gondoltam, hogy a neten sokfelé lehet távirányítós központizár vezérlőket kapni (nem aranyáron) és azt belehet-e kötni a verdába a meglévő központi zárhoz.

 

Pl.  http://coolautoo.hu/kozponti-zar-vezerlok/3089-univerzalis-taviranyitos-kozponti-zar-vezerlo.html

Előzmény: Törölt nick (50870)
mzdude Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50873

Vászonból készült pollenszűrő kell. Drágább, de jobb. A redők irányában összenyomni, ügyesen befordítani, elengedni.

Előzmény: Attaska (50872)
Attaska Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50872

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a forumra. Kérdések nélkül is nagyon sokat segítettetek. A pollenszűrővel kapcsolatban lenne egy kérdés. 2004.10 havi thalia 1,5dCi K9K700 -vagyok a gazdája. Milyen méretü és típusu pllenszűrőt kell vennem? Valamint a szakszerű csere folyamata érdekelne, ugyanis kinyitva a fedőlemezét azt kell látnom, hogy azon a nyiláson biza nem fér be egy merev falu pollenszűrő. Begyürni meg nem ildomos ugye, hisz épp az a cél, hogy kitöltse faltol fali a helyét.

Másik kérdés. Graf vagy Dolz vízpumpa az ajánlatossabb minőségileg.

Előre is köszönöm a választ!!! 

 

Üdv 

 

Attas

nádithalicska Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50871

Kdeves Kerekati!

 

Köszönöm a segítséget!

 

Végig fogom bogarászni!

 

Üdv:

           Nádithalicska

Előzmény: Törölt nick (50844)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.14 0 0 50870

Legalább akkor sikerült ezt megoldani. :)

 

És miért nem működik a távirányító?

A kulccsal van probléma, vagy reszinkronizálni kell?

 

Próbáltad már?:

CLIO II, KANGOO & MASTER RF (reszinkronizálás)

1. Fordítsd a gyújtáskapcsolót OFF állásba.

2. Nyomd meg a központi zár gombját több mint 5 mp-ig. Megjegyzés: az ajtónak be kell záródnia, majd kinyílnia.

3. Ha ez megtörténik, 10 mp engedélyezett és az immobiliser jelzőfény világít.
4. Nyomd meg a távirányítót egyszer, az ajtóknak zárodniuk és nyitódniuk kell.

5. Ismételd további távirányítóval, ha szükséges.

6. Ellenőrizd a távirányítók működését.

 

 

Van egy olyan megoldás is esetleg, hogy egy utólagos riasztó bekötése esetén magát a riasztóegységet rá lehet/kell ugye kötni a központizárra, így be és kiriasztáskor nyitja-zárja az ajtókat, de ez ugye egy plusz távirányítót is jelent a kulcscsomón.

Előzmény: hadasz (50868)
hadasz Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50869

Nekem is így kezdődött, aztán egyre jobban, végül 15-20 kilóméteren "megevett" 2 liter hűtővizet és hengerfejes lett.

Nem fogy a hűtővized?

 

Előzmény: ille005 (50857)
hadasz Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50868

Sziasztok!

 

Megoldódott az immobiliser problémám, az hogy a kulcsmásoló nem tudta már a kódot kiolvasni a kulcsomból és nem tudtam az autómmal közlekedni.

 

Budapesten a az Izabella útra a "Kulcslyuk"-ba elvittem a immo vezérlőt és abból kiolvava a kódot egy órán belül kész volt az új kulcs a  transponderrel. amit azóta használok.

 

A központi zár távirányítója addig sem volt jó, ezzel nem tudtak mit kezdeni.

 

Honnan lehet, vagy lehet-e olyan távirányítót venni, amelyiket hozzá lehet tanítani a Thalia gyári központi zárjához (Renault szerviz kizárva), van valakinek ebben megosztható tapasztalata?

 

Válaszokat köszönöm.

ille005 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50867

a trafo jo

 

Előzmény: ille005 (50857)
dras27 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50866

Kijelző nélküli,a központi kijelzőre köthetö,meg a kormányvezérlőre.

 

Előzmény: meanmachine85 (50861)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50865

SMD led.

Így néz ki:

 

 

Spec adatokat nem tudok róla, anno vettem még régen.

Szalagban rögzítve lehet kapni, ahogy minden más, ez is több színben létezik.

 

Fizikai mérete elég kicsi, kb 2x2 mm.

Előzmény: Gergo.bgy (50864)
Gergo.bgy Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50864

Üdv, 

 

Ati, ezek milyen típ. és fényerősségű ledek? 

Előzmény: Törölt nick (50862)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50863

Hát, köszi a linket, sajnos letiltottak róla, mivel a családban csak én használom a tempomatot, nekem jó lesz úgy ahogy most is van... :-( Én meg saját pénzen apósék autójába nem tudok jelenleg munkanélküliként ennyit költeni...

Előzmény: Törölt nick (50862)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50862

Sziasztok!

 

Találtam kormánykerékre Clio II/Thalia-ba is beszerelhető tempomat kormánygombokat, ha valakit érdekelt.  Én gyorsan egyet meg is vettem :)

De itt van még eladó, akinek esetlek kell:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/jelado_visszajelzo/renault_laguna_espace_kormany_tempomat_kapcsolo_1721283668.html

 

Bár a hirdetésben nem szerepel, és ránézésre nem pont olyannak tűnik de ez megy a Clio II/Thalia íves lufis kormánykerékbe is.

Cikkszáma:  8200060038

 

Én már meg is szerkesztettem az enyém, kivágtam a légzsák széleit is, elég jól sikerült, ilyen lett:

 

Átvezetőszerekezetnek kormánydudás verziót használok, mivel egyrészt a thalia átvezetője más, mint a Clioé, és nekem a duda a világításkapcsoló végén van, így az átvezetőben a felesleges kormányduda vezetékpárat fel lehet használni erre. :)))

 

Közben a kijelzőegységem is szétkaptam. Kapott még néhány ledet. :)

Így néz ki szétszedve a dCi-é:

 

meanmachine85 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50861

negem érdekel!!! milyen fajta? kijelzős vagy kijelző nélküli?

 

Előzmény: dras27 (50860)
dras27 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50860

Ha valakit érdekel van egy gyári cd rádió eladó.

Ruby75 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 50859

No,ámbörök! :)

Tegnap elmentem a tükörlapért.Minden rendben ment,sőt!Talán jobb mint a gyári,pedig utángyártott.Arra gondolok,hogy a gyári tükörlapnál úgy viszik a villanyt a fűtőszálhoz mint a hangszórónál szokás csak annyi különbséggel,hogy hajszálvékony réz szállal.Bár 10 évet így is kibírt,de mégis meg van a lehetősége,hogy elszakadjon.Az utángyártottnál ezt úgy oldották meg,hogy közvetlenül a panelra rászegecselték az érintkezőt amire a sarut kell rátolni.Ez biztos,hogy nem fog elszakadni.Úgyhogy eldöntöttem,hogy megveszem a jobb oldalit is még mielött az is elszakad,meg mielött felviszik az árát.

Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához ill. segített.

Sziasztok.

Luck Skywalker Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50858

Jó is vagy csak jónak tűnik?

Előzmény: ille005 (50857)
ille005 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50857

hello!

 thália 1.4 16v alapjáraton kicsit rázkodik  valakinek ötlete van ?

trafok jonnak tünek.

onesta11 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50856

Sziasztok!

 

A segítségetekre lenne szükségem.

 

A szervízkönyvem a Thaliámhoz nincs meg, de szeretném pótolni. Valakinek ezt sikerült már megtenni, mert Renault-éknál nem állítanak ki szervízkönyvet a márkaszervízben eltöltött időszakról sem.

 

Mit tudok ilyenkor csinálni? A kocsi a tulajdonomban van és én vagyok az üzembentartója is. 

 

Tud valaki nekem ebben segíteni, esetleg bennfentesek....?

 

Köszönöm a segítséget és a válaszokat előre is.

Juleska Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50855
Sziasztok!Ha esetleg érdekel valakit eladó Thalia, keressetek bátran a linken megadott telefonszámon, vagy a zgyula kukac t-online pont hu címen.http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/thalia/renault_thalia_1.4_authentique-6639825üdvJ.
DiZzEe Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50854

persze, hogy mindegy. Jó diesel és benzin motorokhoz is.

 

 

Meg kell adnod, hogy személyesen veszed át vagy postai utánvétellel.

ezek szerint személyesen veheted át a terméket, mert azt jelölted be, az adott időintervallumon belül(gondolom addig vannak nyitva)

 

5 napon belül vedd át mert törlik a megrendelést (szóval addig biztosítják neked a megrendelt terméket), ha nem, újra kell rendelned.

Előzmény: Ruby75 (50852)
Ruby75 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 50853

Bocs,lehet hülye kérdés....

A részleteknél ezt írja: "benzin- és dízel-motorokhoz".Akkor ezt tök mindegy,hogy mibe öntöd???

Előzmény: DiZzEe (50851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!