Keresés

Részletes keresés

LittleHornet Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9167

nem boxos. de nem hiszem, hogy kondenzátoros, mert párszor kivettem, amikor nem indult, alulról megslagoztam, és utána egyből ment és ráadásul a probléma homokosodás után jelentkezett - ezért gondoltam, hogy homok van benne.

 

benn van a kútban, kiszedem, és lesz kép. tényleg ennyire bonyolult egy ilyen?

Előzmény: Törölt nick (9160)
Tyutyu123 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9165
 

Üdv mindenkinek !

 

Tudtok valakit ajánlani aki beméri a telken, hogy hová kellene fúrni a kutat ?

Észak Pest megyében kellene ...

 

Előre is köszi a segitséget !

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9160

Üdv !

Rakjál már fel képeket és okosabbak leszünk. Controll boxos vagy az nélküli ? Ha boxos akkor abban van a kondi így könnyű cserélni (persze ha az a rossz) Amúgy ha nem szereltél ilyesmit vagy szerszámozottságban hozzáértésben hiányosságaid vannak akkor nem ajánlom a házi buherát mert csak ártani fogsz vele. A csőbúvárok többségének trükkje van és általában tipusonként változik. Pl a grundfos 3" os motorját csak flexxel lehet szétszedni :) Sokszor annyira szorosan mennek bele a házba az alkatrészek hogy az időközben belerakodott homok még szakiknak is feladja a leckét mert egyszerűen nem jön ki a házból a bélés. Ahol meg egy nagy seeger van alul hamar járhatsz úgy mint egy ismerősöm aki kivette aztán kereste a hogyan továbbot aminek a vége az lett hogy "kilöttyent" az összes olaj a motorházból.

Előzmény: LittleHornet (9159)
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9159

Köszönöm a válaszokat. Szétszedésben valakinek van tapasztalata? Ha jól néztem az ilyen egyszerű darabok mind egyformák, de nem tudom hogy jön szét. Szét kell csavarni? Mintha az inox paláston lenne egy menet, az alján meg egy seeger. Vagy ennyire nem egyformák?

 

Honey 

Előzmény: Törölt nick (9149)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9158
üdv neked is a királyságról a slambuc meg a sör mellett beszélgetünk :)
Előzmény: Törölt nick (9157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9157

Üdv !

Csak óvatosan azokkal a sörökkel még melőtt a frászt ránk hozod :) Azt hiszem a korábbi helyes tippemért megjutalmazom magam eggyel én is, a kakasost meg meghagynám másnak mivel vagy 3 kukorékol a szekrényben.

Legközelebb arról is írj mikor Hondurasban király voltál :)

Szép estét !

Előzmény: mágus67 (9155)
Innodrill Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9156
Üdv H3x !Egy régebbi kérdésedre egy kis segítség.Különben a 120l-es bojlert
is fel lehet használni egy kis átalakítással.
Üdvözlettel: NT
Előzmény: H3x (9130)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9155
HII-HHI - :) azért látom van aki csapot rakna rá. kiváncsi vagyok azt tudjátok-e hányméternél kel kitörésgátlót alkalmazni írok 3 -lehetséges választ tippeljétek meg
a nyertes megkaphat 1 kakasos nyolókát nyertes csak 1 fő lehet:)
a, 25m-ter
b,600m-ter
c,2500mter

na iszok még 1jó hideg sört nektek is ajánlom :)
Előzmény: Törölt nick (9154)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9154

Üdv !

 

Szerintem csak poénkodsz velünk :) Komoly cégek mégkomolyabb felszereléssel keresik a gázt és az olajat (amit inkább nem találnak, mint igen) erre majd pont 25 méteren tör ki. Biztosan ide menekült fel több ezer méter mélyről :)

 

Előzmény: mágus67 (9150)
AiRLAC Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9153
Én tennék rá egy csapot aztán nem kell szivattyú ;)
Előzmény: mágus67 (9150)
AiRLAC Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9152
Szia 6600GT, te helyileg merre vagy?
Előzmény: 6600GT (8901)
kneissl Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9151
"kollégák"...
:-(

(Én kérek elnézést...)
Előzmény: Törölt nick (9099)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9150
GÁZ van. üdv mindenki . Kútfúrók figyeljetek ma furnom kellett 1 40 mm es kutat 25m lett, beszürőztem kavicsoltam szokásos módon 5 percmulva jött a meglepetés ,kitört a kút kb 6-7m magasra lövelt a víz pulzálva, és nem ált el .Azthiszem valami nagyon gázos odalent. Járt már így valaki közületek?? mit tettetek vele?? mit tennétek vele??

a csövet visszahúzni nemtudtam . A fúrt júkat visszatöltöttem földel , a 40-es csövet
ledugóztam. Holnap visszamegyek és ha tudom eltömedékelem sűrü cementel feltöltöm. Van más ötletetek??? jószerencsét.(fogok feltenni képet)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9149

Üdv !

Nem hinném hogy no name cuccok ilyesmikkel lennének felszerelve. Én inkább az indító kondenzátorra gyanakszom. Persze így látatlanul elég nehéz bármit szólni. Attól hogy nem megy még vehet fel áramot ( ilyenkor búg) meg lehet nem vesz fel semmit tehát szakadt a kör pl a hővédelem kapcsolójánál ami megint a szivattyún belül van. Persze lehet csak egy relytélyes kontakthiba a dolog. De lehet akár egy berohadt csapágy ami hol forog hol nem. Azzal hogy kimosod és egy hordó vízben lepróbálod rosszat nem csinálsz. Aztán számolj be mi lett.

Előzmény: Barret02 (9148)
Barret02 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9148
Szia! Én elővenném annak a szivattyúnak a használati utasítását!
Ott pontosan le van írva,hogy a szivattyúd mennyi idő eltelte után engedi magát újra elindítani.
A komolyabb szivattyúk nem indítgathatók,csak miután eltelt a várakozási idő.
Előzmény: LittleHornet (9146)
perec02 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9147
Köszi még egyszer a segítséget. Sikerült lelégtelenítenem és most úgy adja a vizet hogy csak na. Kemény meccs volt ez így elsőre. Minden összejött mikor csináltok. 20m mélyen kettétört a cső 10m lent maradt de azt is sikerült kivenni. Ez a kis apróság is nagyon megszívatott.
Előzmény: Törölt nick (9135)
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9146

Sziasztok,

 

Tudnátok segíteni? Van egy dolog, amivel kicsit elekadtam. Van egy jó kis kutam, de a szivattyú furcsa tüneteket produkál (egy sima noname inoxkülsejű mélykúti csőbúvár, 150 mm-es a kút, 36m mély).

 

Bekapcsolom elindul, de ha leállítom, akkor csak 1-2 óra állás után indul újra, függetlenül attól, hogy 10 percet ment vagy 10 órát. Arra gyanakszom, homok van benne, és attól nem tud elindulni, és amikor indul újra, amikor leülepedett benne. A kútban egyébként szemmel láthatóan (vödörben ülepítve) nincs homok, de amikor a tavaszi esők voltak, akkor kezdte el ezt csinálni (mondjuk akkor dúrván behomokosodott a kút 1-2 hétre. Látott valaki ilyet? Tudtok segítni, mi lehet a bibi?

Tisztítás megoldhatja?

 

Köszönöm,

 

Honey

Vakeráznak Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9144
Látod, ezért kell előbb keresgélni, és utána nem kérdezni:)
Előzmény: H3x (9142)
Vakeráznak Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9143
Üdv. korrektvagyok@freemail.hu

ide jöhet!
Előzmény: Törölt nick (9139)
H3x Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9142
Válaszolok is magamnak.

"D. A.: Mi a különbség a fűtési és az ivóvizes tartályok között?

G. P.: A lényegi különbség a kivitelben lelhető fel. Az ivóvizes tartályok értelemszerűen ivóvízzel érintkeznek, ezért a fűtési rendszerekkel szemben meg kell felelniük még egy feltételnek: a víznek ivóvíz-tisztaságúnak vagy élelmiszer-tisztaságúnak kell maradnia. Ezért az ilyen tartályoknál különleges anyagokat kell felhasználni, hogy a víz minősége ne romoljon. Tehát hiába tesz egy kivitelező az ivóvizes hálózatra egy fűtési tartályt: bár a fizikai folyamatokat az is jól kezeli, de pl. a gumimembránjából mindenféle, a vulkanizálásból származó anyag bediffundálhat a vízbe. Ez egy fűtésrendszernél nem jelent problémát, a membrán anyagát sem érinti, de a víz minőségét rontja. A másik szempont: egy fűtési tartálynál, különösen a kis méretű, membrános tartályoknál a víz érintkezhet a tartály fém felületével, ami — ha minimális mértékben is — rozsdásodásra hajlamos anyag, és pusztán a víztartalomtól függ, hogy milyen mértékben. Azt is tudjuk, hogy az ivóvízhálózatból mindig friss, oxigénnel dúsult víz jön, és minél több az oxigén, annál nagyobb a rozsdásodás veszélye. Az ivóvíztartályoknál egyrészt a gumianyag úgy lett megválasztva, hogy ne legyen semmiféle, a vízminőséget módosító összetevője. Másrészt a tartályok szerkezeti kialakítása biztosítja azt, hogy a víz ne érintkezzen a fémfelülettel, illetve az érintkező csonk — amelyen keresztül a tartályt rákötik a rendszerre — anyaga vagy rozsdamentes, vagy pedig a fémrész egy különleges, élelmiszertiszta bevonattal van ellátva."
Előzmény: H3x (9130)
Vakeráznak Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9138
Egy 5-10 méteres kutat BjutiPesten kavicsba kéne csinálni akit érdekelhet a munka, küldjön mail-t ármegjelöléssel köszönöm..
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9137
Igen ott ahová ez való műxik is, csak az olcsósága miatt boldog boldogtalan oda is csinálja ahol nincs létjogosultsága aminek cumi a vége többnyire.
Előzmény: Infomaker (9134)
Infomaker Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9134
Nálam speciel jól műkszik, 90ért csinálták megy anyaggal, 30m mély, és 63as csővel van csinálva. Mondjuk a környéken mindenkinek ilyen kútja van.
Előzmény: Törölt nick (9127)
perec02 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 9132
Mit jelen a kút átmérője? Ezt nem értem. Az a 40 cső áll ki a földből amivel fúrtam csak raktam rá szűrőt. Ti is ennyit szívtatok az elsővel?
Kösz a segítséget XXI.krület.
Előzmény: Törölt nick (9117)
H3x Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9130
Üdv mindenkinek!

Szeretnék abban tanácsot kérni tőletek, hogy egy 200l-es tágulási tartály megfelelne-e házi vízmű tartálynak? Max. üzemi nyomás (a tartályra) 6bar. Direkt vízműhöz gyártottra 8bar. Mi a különbség ezek között a max. nyomástól eltekintve? A gumi membrán kialakítása, cserélhetősége?

Előre is köszönöm a szíves segítséget.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9129
előkerült :)
Előzmény: Törölt nick (9128)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9128
+int szarakodik a küldés, remélem most is előkerül ami elszállt
Előzmény: Törölt nick (9125)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9127

Üdv !

Azért ezekkel a vékonycsöves kutakkal van cumi rendesen.  Mi legyen a wolframkarbid projekttel ? Belekóstolunk öszre? Ugyan most  drága a valuta de hátha lejjebb csusszan pár hónap múlva.  Küldtem egy kis érdekességet priviben :)

Előzmény: Törölt nick (9125)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9126

Köszi az ötletet IS! :)

 

Nem zártam be, de azért nem voltam 100% elégedett.

KGE toldáshoz perzselővel megégette a csövet.

A szűrőzésre dróttal rögzítette a szunyihálót. Elejét hátulját meg szürke ragszalaggal ragasztotta le a csőhőz.

Végig kaviccsal töltötte fel a cső mellett a talajszintig. stb.

 

Egy ilyen szivatyúban gondolkozom. Szívószálnak 5 méter 40-es pvc szivatyú oldalon 1"-os menetes pvc könyökkel és lent lábszeleppel. Ha lehet még annyi kérdésem: ezek a réz rugós lábszelepek nem csökkentik a szivatyú teljesítményét érezhetően? Nekem nehezen átjárhatónak tűnnek! Köszi előre is!

 

A Fredinek is köszönöm az elérhetőségüket! Még emlékeznek a kútra és a nevedre.

Előzmény: Törölt nick (9116)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.03 0 0 9124

Pontyosan :)

A szívóoldal is jelentős hatással van a munkaponti görbére és 6-7 méter alatt már áramzaálóvá válhat a cucc.

Előzmény: Törölt nick (9119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!