Keresés

Részletes keresés

drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3606

Ezt láttátok?

Jól hangzik.

 

http://www.isotech.hu/listen.php?kat=20

drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3605

Még én se tudom, mi lesz, egyelőre a feleségemmel tervezgetünk 1 szintest és 2 szintest is, aztán meglátjuk.

Sajnos állóképességgel mindenkinek lehet gondja, főleg ha vmi egészségügyi problémához párosul.

Lehet, hogy 30 év mulva én is maradnék a földszinten, mondom, a felső szinten lehetne az egyik gyerek (addigra felnött), max 1-2 átalakítással, de lehet (remélem), hogy még remekül megyek a lépcsőkön. De az is lehet, hogy 30 év mulva mindenemet eladom, és elmegyek egy lakatlan szigetre... :-D Ki tudja.

 

Előzmény: memorix (3602)
porker Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3604
Mily érdekes... ideért ! :)
Előzmény: Hollywood (3603)
Hollywood Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3603
Elküldtem megint, nem freemail-ről.
Előzmény: porker (3601)
memorix Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3602

Fiatalon ezt gondolja az ember amikor nincs probléma az állóképeséggel...bezzek az öregek...majd jó 30 év múlva meglátjuk...:)))

 

Nálam szempont volt az egyszintes ház. Itt sikerült megtalálni egy jó beosztást és az elviselhető költségek kombinációját. Az elején én is néztem 2 szinteseket, de nekem drágábban jött volna ki...amit számoltam...

 

Mindenki olyat épít amilyet akar...vagy lehetősége van rá...

 

Előzmény: drsoul (3600)
porker Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3601
Freemailnél minden lehet. Eddig hozzám nem érkezett :(
Előzmény: Hollywood (3599)
drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3600

Pont azt akartam írni, amit Vezso.

Egyébként ahol néztem a telket, az fent van egy jó kis dombon (ahobá idős nénikék szatyrokat cipelve is felballagnak... megszokták): ha odá feljutok idősen, a lépcsőn is, de egyébként a felső szint lehet később a gyarekeké (vagy 1 gyereké), az alsó szint lehet majd a miénk...

Előzmény: memorix (3595)
Hollywood Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3599
Megkaptad az e-mailt? Mert ha nem küldöm még egyszer, bár nekem azt jelezte, hogy elment.
Előzmény: porker (3598)
porker Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3598
Valamilyen szinten fűtöd akkor is, ha lezárod ott a fűtésed, hiszen a felső szint felett van a hőszigetelésed...
Előzmény: Vezso (3596)
zsomica Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3597

Másik oldaláról nézve a dolgot: én nem láttam egyetlen olyan egyszintes ház alaprajzot sem, ami tetszett volna...

(szerencsére különbözőek vagyunk, mások a lépcsőt utálják)

Előzmény: memorix (3595)
Vezso Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3596

Nekünk a nappaliból indul, itt tároló lesz alatta és a hálóban ér fel az emeletre, itt beépített szekrény lesz alatta, így minimális a kihasználatlan terület, de lehet alá tenni wc-t vagy kamrát, háztartási helyiséget is, attól függően, hogy hova kerül.

Ha megörexünk, elég lesz a földszint amit most is használunk, a felső szint lezárható, nem fűtendő.

Előzmény: memorix (3595)
memorix Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3595

Az sem elitélendő, hogy lépcsőt kell mászni és mi lesz ha majd megörekszik az ember majd segítséget kér, hogy lejöjjön a nappaliba?

Előzmény: naki7 (3594)
naki7 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3594
A 2 szintes háznak van még egy hátránya. A lépcső miatt van egy 5-10nm-es holt tered, amit nem igazán tudsz mire használni.
Axióma Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3593
Ehh, visszavonva, mar most faradt vagyok ugy latszik, elolvastam aztan mar mas szamot jegyeztem meg. Szoval a mienk 45 kg/nm ami rakerult.
Előzmény: Axióma (3592)
Axióma Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3592
Ja creaton profil kerult ra, 2,5 kg/db remlik, az az 5-10 kg betoncs. eseten nem cserepenkent inkabb? Mert nekunk 18 db ment egy negyzetmeterbe... (a betonbol kevesebb, bar nm-re meg ugy is tobb asszem).
Előzmény: Axióma (3591)
Axióma Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3591
Jogos, bar feligkesz volt, de biztos azert is mutatta, hogy nem csak aktakukac hanem ha kell akkor acs is. En nem banom, sok penzt sporolt nekunk.
Előzmény: fefefe (3590)
fefefe Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3590

azzal túl sokat nem demonstrált, hisz a cserép - főleg ha beton - 50-100 kg/nm, vagyis max 2 nmnyi súly ugrált volna rajta, és annál azért jelentősen több került rá - az esetleges hóteherről nem is beszélve... ;-)

 

Előzmény: Axióma (3459)
drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3589

Én a következőkért szeretnék 2 szintet:

 

1. Pszichés ok, a felső szint az, ahová nem megy fel akárki, ezért ott lenne nagyobb fürdő, hálószobák, stb. kicsit "kuckósabb". Lent pedig tág terek.

 

2. A kilátás a telken csak egy két szintes házzal érvényesülne, főleg ha lenne ott egy erkély.

 

A telek, amit írtam, négyzetméteráron annyira nem vészes, hisz 820nm, 20% beépíthetőség, tehát ezzel nem lenne gond.

Előzmény: Axióma (3585)
drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3588

Tudom, hogy a legjobb a kockaalak, dehát tudod, nem lehet mindig ilyet találi.

Amit kinéztem az egy nagy telek, amit most fog a tulajdonos felosztani egy nyelessé meg egy utcafrontira. A nyelest néztem ki, és ez 38,5x22.

 

A nyél jó hosszú, majdnem 47m. Csak víz-villany van a telken, csatorna nincs (az annyira nem nagy baj, manapság), gáz a lenti utcában van, pont határos ezzel az a telek, tehát elvileg a szomszédtől át lehet vezetni (elvileg van róla már megegyezés).

Budakalász. Nekem tetszik, de 15M nekem kicsit sok. Esetleg 14M. Ma néztem meg, szerintem jó hely. IGaz, van a környéken egy mobiltelefonos adóantenna, kb 100m-re. Az egy kicsit zavar...

 

Előzmény: memorix (3583)
Vezso Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3587

Ha nem gond nem pontonként válaszolok.

Egyébbként nincs egy éve, hogy elkezdtem az építkezést.

Az árak amiket írsz sok helyen elég magasnak tűnnek, nem tudom hol nézted őket. Az biztos, hogy nem barkácsáruházból kell építkezni. A legszembetűnőbbek: kőzetgyapotot októberben vettem 80nm-t 56e-ért, gipszkartont most hétvégén kérdeztem meg, 438/nm. Önmetsző csavar 1000db 3000 Ft, de e csavarboltban szerintem olcsóbb.

A szaniterrel egyetértek, ebben a minőségben gondolkodom én is. A burkolásra is rengeteget számoltál. 3000/nm-ért nagyon szép csempék vannak. A lisztelló, meg díszcsempe olyan luxus, amit az ember vagy megenged magának, vagy nem. (ugyanis ezek tényleg iszonyat pénzbe kerülnek)

Szigetelése sok megmaradt nekem még az földszintről, de ott is nagyok az áraid, én kedvezményesen vettem 12e-ért köbméterét, egyébbként 16e, ezt ha leosztod 4cm-esre, kiderül, hogy azért az nem annyi.

Homokom rengeteg maradt, minden féle, meg vasam is, a magyar cement mázsája 2600Ft.

A glettet és a szalagot valóban nem tudo mennyibe kerül, de 20kg fehár festék 5-6e Ft és az elég egy szobára három rétegben.

A csillárokkal valóben el lehet szállni, gyereksobába nem hiszem hogy a 40e Ft-os csillár kellene. Szép ufólámpák 4000-ért vannak. Kapcsoló konnektor kb 700Ft, ha kétpólusú, vagy váltó, akkor 1200 (legrand, randevú) Ami tétel az a vezeték, de mennyi kell 3 szobába?

A fűtés újratervezését ne számold bele, azt elsőre is meg lehetett volna rendesen csinálni, ha nem nyúlok hozzá, akkor is működik, csak se kollektor, se kandalló. A kazánom most le van szabályozva a legkisebb teljesítményre, hogy ne kapcsolgasson olyan sokat, ez 7,3kW, egyébbként 23-at tud, gyanítom fogja bírni.

 

Azt nem állítom, hogy értek afelsorolt szakmákhoz, de nagyrészét csinátam a földszinten. Csak a burkolást nem, mert már arra nem jutott idő (alig várom, hogy kipróbálhassam), a többit bizony mind csináltam már és a szerszámaim is megvannak hozzá. (és ezek értéke benne van a 12M-ban)

 

Direkt kiemeltem, hogy rengeteg munkát kell belefektetni, ha az ember csóró. És nem csak a szakmunkákba, hanem az utánajárásba.

Elhiheted nem egyszer végigszámoltam már a dolgot és ha több is, nem sokkal, ráadásul van a földszinten egy nagyon jó fürdőnk, az emeleten bztos, hogy azt fogom utoljára megcsinálni.

Előzmény: memorix (3582)
jégkirálynő Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3586

Jarno

 

nézz mélt

Axióma Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3585
Telek: hat telleg draga, de hat igy legalabb nem veszit a hazba beepitett koltseg az ertekebol.
Lepesallo: mert a fodembe valo, igy birnia kell a terhelest. A falra kivulrol rakott az sokkal kevesbe ellenallo anyag nyomasra, mint ez amelyikra min. 5-6 centi beton kerul aztan utana a szoba berendezese.
Ket szint vs. egy szint: hat nekem vna rokonom, aki mar nagyon utalja a lepcsozest napi szinten. Akkor mar jo, mikor a felso resz 2-3 nagyobbacska gyereke, akik mar mindent rendben tartanak, ok me'g lazan lepcsozgetnek (meg kell is annyi mozgas). Ellenben kicsi gyerekekkel, esetleg a ketteskevel/harmaskaval terhesen felmaszni, vagy ha mar kimaszik a kisagybol akkor a lepcsore racsot tenni (ami kihivas lesz csak:( ), szoval nekem eleve az volt az alap, hogy amit mindennapos hasznalatban bejarunk az bizony legyen egy szinten. Szeparalodni ugyes tervezessel ott is lehet. Persze izlesek es pofonok. Valamint beepithetosegi %-ok (ezert van sok ketszintes, mert csak igy fer fel). Mondjuk nekunk is lehetett volna mas elosztasu a haz, nyertunk volna eyg kis kertet (de azt nem hianyoljuk).
Előzmény: drsoul (3579)
porker Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3584
Ha ilyen béna a fickó, akkor jobb ha papíron adja oda a megrendelőnek...
Mellesleg SL7-ben az 54K rengeteg.
Előzmény: memorix (3576)
memorix Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3583
A teleknél legalább 19-23 m -t lehetőeg kocka lakú telket érdemes venni (nem baj ha pl 23x40 m -s sem)...nézd meg a beépíthetőséget, oldalhatárokat, belterületi-e, adnak-e ki építési engedélyt rá, nincs szolgálati út rajta, forgalom képes...stb...ha tudsz alkudj rá hanem néz olcsóbbat is...nem tudom hol van ,de Veresegyházon 9-13MFt között kapsz belterületi telket ami összközműves....Fóton 15m, Dunkakeszin 15m-18m, Csomádon 8m körül, Szadán 9-12m, Gödöllön 14 m, őrbottyánba 4.5, erdőkertesen 5m, Csömörön 13m körül mennek a telkek...
Előzmény: drsoul (3579)
memorix Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3582

dsoul

 

Ha neki sok saját munkával idáig 12m volt amit nem idén épített fel hanem 1-2 évvel ezelött kezdett akkor évente 8% arra a 12M-ra szinte rászámolhatsz...

 

Vezso

 

Mikor kezdted?, Milyen nagy a felső szint? (válaszfal,térdfal,plafon nm -re,fürdő)

 

1. Nézük 1 db wc alföldi 8e, 1 db mosdó alfoldi 8e, zuhany brico 90x90 60eFt, sarokkád, 45eFt brico, 1 db mosdó csaptelep kludi logo mix 13eFt, kád csaptelep 17eFt, zuhany csaptelep 18eFt, zuhany panel karos 5eFt, szifon 1db 3eFt , lefolyok 2 db 10eFt, mü. szegély , szilikon 3eFt, wc tartály 7eFt, wc deszka 2eFt, szenyviz csövek idomok 30eFt,kádelőlap 20eFt, itt átléptük a 200-t

 

2. vegyünk egy 8 nm -s fürdöt és mondjuk zalakerámiát kaprit, 20x30-s csempével,30x30 játrólappal , falig csempézve, diszítőkkel kb 190eFt, fuga+csemperagasztó 80eFt, élvédő  12eFt, itt is átléped a határt

 

3. ha nincs meg az ajzat beton (50 nm-re): 

 

vizelleni szigetelés csak a fürdőbe 6eFt 1db gv lemez, bitugél talajpára ellen 1db 18l kiszerelés 10eFt, peremszigetelő 3 tek. 9eFt, zajszigetelés 12eFt, 50 nm -re 4 cm -s lépésálló 54eFt, térháló vas 15eFt , beton 3.6 mázsa cement kb 4 q sóder 45eFt, multirock kőzetgyapot a padlás födémbe kb 80 nm 80*1175 mondjuk kedvezményesen 85eFt,  1 tek hőtükrős fólia 8eFt,    kb. gipszkarton 2000-2400/nm kb (lap+csavar+profilok,stb)*100 nm kétoldalú fal  + 30 nm fődém  ez kb 230-330eFt... (a fürdőbe impregnált kell! 12.5-s)

 

4. Mondjuk kell 4 zsák különféle gipsz, glett, esetleg csempreragasztó :)) , rigipsz hézagra szalag, stb...ez a kis móka mondjuk 100nm válaszfal és térdfal + 30 nm plafon-n benne lesz vagy 100-250eFt -ba és csak utánna tudsz meszelni ami nem jó a gipszkartonra:))...vagy reped majd minden...ez hengerek nélkük úgy 300-400eFt ból ki is jön...

 

5. kapcsolók,konektorok, izzók, relék, csillár, logatott vezeték a gipszkarton mögött stb kb 200-300eFt

 

6.  No ez ha előkészíted és újra tervezed akkor benne lesz vagy 7-800eFt-ba is...és reméljük a kazánod birja majd a terhelést...s rálehet kötni az elözőre...és az elosztókra...

 

Ezek szerint értesz a villanyszereléshez, vizes munkákhoz, fűtés szerelés és méretezéshez, burkoláshoz, festéshez, gipszkarton szereléshez, stb...,mert ezek munkadíját nem számoltam és van mindenhez szerszámod..és időd...ha ezt mind egyedül szeretnéd megcsinálni segítség nélkül minden hétvégén dolgozva, esetleg hétköznap esténként szerelgetni, úgy 3-4 év alatt végzel is...:)))

 

Előzmény: Vezso (3577)
drsoul Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3581
Szerintem annyira nem léces... legyen 2,5M, és szerintem meg tudja csinálni.
Előzmény: memorix (3550)
drsoul Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3580

Hány nm pontosan? A végén még meg jön a kedvem. Nekem esztétikailag is sokkal jobban bejön egy alul 90nm felül 50nm, mint 1 szint 140nm. Ráadásul ahol kinéztük a telket, ha lenne felső szint, onnan sokkal szebb kilátás lenne.

 

Összesen 12M költöttél? Anyaggal? Ha igen, te vagy az én emberem! :-D

Ha van kedved és időd, akár emailben is írhatsz, publikus.

Előzmény: Vezso (3542)
drsoul Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3579

IGen, bár nagyon gondolkodom, hogy 1 szint... nem tudom. Én mondjuk nagyon szeretnék 2 szintet, de arra rámenne a gatyám. Az a baj, hogy a telek, amit kinéztünk. Nem túl olcsó...  15M irányár, és üres. A gázt is be kell vezetni (a szomszádtelken van). Holnap megyek az önkörmányzathoz, hogy érdeklődjek a részletekről, bár még csak az érdeklődés szintjén vagyok.

 

Mi az a lépésálló? Tudom, hogy hőszigetelés, de pontosabban? És miért ez a neve? :-)

Előzmény: Axióma (3539)
drsoul Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3578
Még azt számolgatom, hogy mekkorát. Ha egy minimumot számolok, de nagyon minimumot, akkor az 1 szintes 100-110 nm...
Előzmény: porker (3535)
Vezso Creative Commons License 2007.02.18 0 0 3577

Párszor átszámoltam. :)

1. Szaniterek (wc, mosdó), csaptelepek, kád és/vagy zuhany+ zuhanyrozsa: 200e

2. Csempék, járólapok, csempéhez flexibilis ragasztó, fuga,járólapokhoz alátét,stb: 250e

3. Ha még nincs meg az ajzatbeton akkor vizelleni szigetelés, hangszigetelés, peremszigetelés, hőszigetelés a tetőbe, hőtükrös fólia, gipszkaton, válaszfal:

víz ellen minek szigetelni, arra én nem gondoltam, de ha igen az kb 50e, kopogó hang szigetelés max 50e, kőzetgyapotból 10cm megvan, kell még annyi: erősen felülbecsülve fóliával együtt 100e, gipszkarton max 100e, válaszfalak megvannak, vakolás helyett kartonozni akarom, azért lessz olyan sok.

5. Kiállások a villanyhoz, vezetékek, csövek, izzók, lámpatestek: 150e

6. Gépészethez kiállások, anyagok, vizcső, fűtéscső,stb... (padló, szegély, radiátor vagy valami egyébb)

előkészítve napkollektorhoz: 500e

7. Lépső a felső szinthez... : 200e

4. Festékek, színezők, gipsz,glett esetleg alapvakolat, ecsetek, hengerek,stb.:

ezeket nem tudom, mert lent csak meszeltünk, de ennyi tartalék biztos maradt.

Ha jól számolom az eddigiek mindenhol felül becsülve 1,6M a festés szerintem kijön a maradékból, de ha néhány százezerrel átlépem akkor sem fakadok sírva.

Ami ebben nincs benne, hogy a fűtést át akarom terveztetni és építeni, mert el van rontva. Ez nem lenne, ha jobb a szakim, illetve készül gépészeti terv.

(fal és padlófűtés van, szeretnék nagy puffert, kandallókazánt és napkollektort. Ezért kell jobban átgondolni)

 

Mindezt úgy számoltam, hogy még annyira friss az építkezés, hogy a legtöbb anyag árára fejből emléxem, illetve nagyjából sejtem a változásokat is.

 

Mielőtt elkezdtem építkezni elkeserítettek engem is, hogy 160-180e egy nm. Nos ha az ember rengeteg időt és energiát bele tud ölni, akkor ez messze nem annyi.

 

Mint írtam reggel és este is kint voltam sokszor éjfélig, nagy szerencse, hogy a főnököm jól viselte, hogy néha napközben is ellógtam egy-két órára. Szabim a költözésre már nem maradt. :)

Mondjuk az egészségem meg is bánta egy cseppet, soha nem voltam még ennyit beteg télen, s doki szerint kimerültség. De most hogy a saját kertemben dolgozgathatok, már sokkal jobb a közérzetem, igaz szerelni azóta sem vagyok hajlandó semmit bent a házban. :)

 

Ezt a litániát csak azért írtam le, hogy ne adja fel senki, akinek nincsenek 20 milliói az építkezésre.

Előzmény: memorix (3550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!