Keresés

Részletes keresés

H.A.W.X. Creative Commons License 2014.10.02 0 0 14131

Átolvastam csak az órabér van feltüntetve, és hogy többműszakos   munkarend vállalása. Más pénzről és időbeosztásról nem esik szó. Ha minden rendben lenne vasárnapi túlóráért csak az előírt 50% túlórapótlék járna, vagy még + a műszakpótlék is? / valójába állandó éjjel dolgozunk 22-06-ig, hétfőtől péntekig és vasárnap éjszaka van lehetőségünk túlórázni/ Köszönöm

H.A.W.X. Creative Commons License 2014.10.02 0 0 14130

Emlékezetem szerint csak az órabér van feltüntetve, de ezt átolvasom. Előre is köszönöm

Előzmény: fák,juh (14129)
fák,juh Creative Commons License 2014.10.01 0 0 14129

Ha órabérben dolgozol akkor havibéres vagy, természetesen ehhez kell egy munkaszerződés ami ezt rögzíti.

Tehát minden a szerződéstől függ.

Ha viszont csak úgy néha-néha behívogatnak, hogy dolgozz órabérben, akkor max alkalmi munkavállaló lehetsz.

Tudni kéne, hogy milyen szerződésed van.

Ugyanis ha van szerződésed abban konkrétan le kell írni, hogy mikor, miért mennyit kapsz.

Ha pl hétfőtől péntekig dolgozol akkor be se hívhat vasárnep éjszakára.

Tehát a lényeg a szerződésed ismerete. Addig semmi.

Előzmény: H.A.W.X. (14127)
H.A.W.X. Creative Commons License 2014.10.01 0 0 14128

Bocsánat Elfelejtettem megírni hogy heti 40 órába dolgozunk és a szombatok szabadok. Köszönöm

H.A.W.X. Creative Commons License 2014.10.01 0 0 14127

Érdeklődnék hogy órabéres dolgozó vagyok. Ha vasárnap éjszaka túlórázok /22-06-ig/ , akkor azt hogyan kell hogy kifizessék. Köszönöm

pappferi48 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 14126

Nyudíjís vállalhat-e nyugdíj melletti munkát, ha még nincs határozata és törzsszáma? (előtte nevelőszülő volt)

fák,juh Creative Commons License 2014.09.28 0 0 14125

Ha folyamatos munkarendben dolgozol akkor beosztható vagy munkaszüneti napokra is, viszont dupla bér jár erre a napra.

 

Munka törvénykönyve 101§-102§.

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV

 

Munkaszüneti nap: január 1., március 15., húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26.

 A munkaszüneti napra vonatkozó beosztási szabályokat kell megfelelően alkalmazni, ha a munkaszüneti nap vasárnapra esik, továbbá a húsvét- és a pünkösdvasárnap tekintetében.

 

 

Előzmény: Törölt nick (14121)
zsanna Creative Commons License 2014.09.28 0 0 14124

Nem, az megmarad a felhasználhatósági idő végéig. 

Viszont ha előre megkaptad az egész évre járót, akkor elképzelhető, hogy felmondásodtól az év végéig arányos részt vissza kell fizetned. Ezt a cégek maguk döntik el. 

Előzmény: Britannic (14122)
zsanna Creative Commons License 2014.09.28 0 0 14123

Nincs már olyan kategória, hogy fizetett ünnep. Ugyanolyan napnak számít, mint a vasárnap.

Előzmény: Törölt nick (14121)
Britannic Creative Commons License 2014.09.28 0 0 14122

Üdv mindenkinek!

 

Még az idén tervezem a felmondást a munkahelyemen, és olyan kérdésem lenne, hogy ez mennyiben érinti a SZÉP kártyámon lévő felhasználható pénzösszeget? A felmondással elveszik/megszűnik?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.27 0 0 14121

Lehet már kérdezték,nem tudom, jár e fizetett ünnep ? én folyamatos munkarendben dolgozom Pl tavaly  karácsonykor is dolgoztam simán kifizettek, idén május 1-én is dolgoztam simán fizették ki. Vagy bármelyik piros betűs ünnepet lehetne említeni.

zsanna Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14120

Nem arról van szó, hogy mindjárt nagy szájat kell nyitni. De azt nem szabad hagyni, hogy hülyének nézzenek. 

Itt, az adott esetben pedig vagy arról van szó, hogy erősen vetítenek a leszámoló-papírok fontossága ügyében, vagy igen jelentősen tudatlan a cég munkaügyise.  Egyik eset sem túl jó, ha az ember tényleg ott akar dolgozni.

Előzmény: Csokis (14119)
Csokis Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14119

Hááát, nem tudom. Nekem sosem kellett nagyítóval keresnem a munkahelyet (egyszer jelentkeztem valahová, máskor mindig hívtak), de azért próbaidőben sosem nyitottam nagy szájat. Persze lehet, hogy én vagyok a nyuszi.

Előzmény: zsanna (14118)
zsanna Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14118

igen, célszerű megtalálni az arany középutat, amikor még nem rúgja össze az ember a port valaki régi bútordarabbal. De az sem jó, ha az ember szó nélkül tudomásul veszi azt, amit egy, a saját munkaterületét sem jól tudó "arcos harcos" tévesen állít. Mert akkor majd úgy fognak számolni vele, hogy minden baromságot  be fog nyelni :-(((

Előzmény: Csokis (14117)
Csokis Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14117

Azért lehet, hogy új munkahelyen nem érdemes rögtön nagyon magasan kezdeni. Az, hogy jogilag igaza van, nem jelenti azt, hogy ezt érdemes is az orruk alá dörgölni. :-(

Előzmény: zsanna (14115)
KBianka88 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14116

Oké, köszi! :)

Előzmény: zsanna (14115)
zsanna Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14115

Biztos meg akarnak majd győzni az igazukról.

Ne hagyd magad. Ha nagyon erősködnek, kérjed: mutassanak konkrét jogszabályi helyet, ahol ez le van írva :-))

Előzmény: KBianka88 (14113)
KBianka88 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14114

Nem, nincs felmondási idő, ugyanis közhasznú munkás voltam, érettségivel és 4 szakmával! 

 

Előzmény: Replay (14112)
KBianka88 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14113

Köszönöm a választ, igazad van, nekem is eszembe juthatott volna :( sajnos csak hétfőn megyek a papírjaimmal az új munkahelyre, úgyhogy most csak várni tudok. 

Kíváncsi vagyok, hogy ott mit fognak mondani. 

Előzmény: zsanna (14111)
Replay Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14112

Felmondtál aug.28-án, felmondási időhöz nem ragaszkodtak?

Előzmény: KBianka88 (14110)
zsanna Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14111

Nem igaz, hogy leszámoló papírok nélkül nem lehet valakit felvenni az új munkahelyére.

Mert mi van azzal, akinek előtte nem volt munkahelye? Vagy van, de mellette munkát vállal máshol is? Nekik nincsenek leszámoló-papírjaik, mégis fel lehet venni őket :-)))

Ugyanígy Téged is felvehettek volna, max nyilatkoztatnak arról, hogy a leszámolópapírjaidat még nem kaptad meg, büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy nincs tartozásod se a régi munkahelyed, se senki más felé, bla-bla-bla.

Tehát ha nem vettek fel emiatt, akkor a leendő új céged a sáros az ügyben, nála reklamálj.

 

Előzmény: KBianka88 (14110)
KBianka88 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 14110

Sziasztok

Sürgős segítségre lenne szükségem!

A problémám az, hogy felmondtam a munkahelyemen augusztus 28.-n de a papírjaim csak ma kaptam meg.

A magyar állam kincstár elküldte az önkormányzatnak, ahova 17,-én megérkezett, de nekem nem szóltak, így csak hosszas telefonálgatás és keresés után tudtam meg hogy már rég itt van az önkormányzaton. Tudtommal a MIL lapot és az összes papírom ki kell adják felmondás utáni 3 napban legkésőbb. Na most hogy ilyen későn kaptam meg, így nem tudtak felvenni az új munkahelyemre ahol egyébként szeptember 1.-én kellett volna kezdenem. Elveszett teljesen ez a hónapom, se fizetés, se semmi. Ki a felelős? Kivel kell elszámoltatnom a károm miatt? Hol kell panaszt benyújtanom?

Előre is köszönöm a segítséget!

csocso50 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14109

Sziasztok.

SOS-be szeretnék segítséget kérni a kérdéseimre.Jelenleg otthon vagyok 15 hónapos gyerekemmel gyeden,most 5 hónapos terhes vagyok.A cég ahol dolgoztam felszámolás alatt van.Voltam év elején a Nép ügyvédjénél és felkértem hogy járjon el az ügyemben mivel én nem tudtam megegyezni a felszámoló biztossal. Az ügyvéd július 10-én beadta a Törvényszéki bíróságra az ügyet mert ő se jutott egyről a kettőre a felszámolóval.Ma kaptam meg a Törvényszéki bíróságtól egy végzést.Amibe az áll hogy mennyi pénzt igényelt az ügyvéd (elmaradt bért illetve szabadság ki nem fizetett).Az lenne a kérdésem hogy így hogy terhes vagyok felmondhat a felszámoló cég vagy sem?Meddig tart egy ilyen bírósági eljárás?Mert igazából ha felmond akkor a második gyerek után nem kapok semmit csak azt a 28000ft.Ha január elejéig elhúzódik akkor megtudom igényelni a tgyást szülés előtt 28 nappal és teljesen megkapom azt az összeget amit kaptam az első gyereknél. Utánna ha megszűnik a cég az nem baj mert onnantól kezdve hogy megigényeltem a tgyást az OEP fizeti.Vagy nem jól tudom?Köszönöm a segítséget előre is.

W_B Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14108

"És hogyan bizonyítják be, ha esetleg kiszivárog valami, hogy ő volt, ha hivatalosan nem is dolgozott náluk?"

 

Pont ugyanúgy, ahogy bebizonyítanák akkor, ha ott dolgozott volna.

 

Még egyszer, máshogy; ha egyszer aláírta a titoktartásit, akkor irreleváns, hogy aztán munkaviszonyba lépett-e; a lényeg, hogy kötelezte magát, hogy a tudomására jutott céges titkokat nem adhatja át másnak.

 

A titoktartási szerződés teljesen bevett szokás nem csak alkalmazáskor, hanem cégek egymás közötti együttműködési tárgyalásakor is.

 

"Azért mondanám el az üzleti titkot,mert k..ök voltak és ez a cég csak a haszonra megy eu-s pályázat stb stb "

 

A legtöbb cég a haszonra megy; ahogy te is munkabérért mentél volna dolgozni, nem ?

 

"De nekem az is jó lenne ha azt tudnám nekik mondani,hogy elmondok mindent vagy kapok egy kocsit ( ott áll az udvarban egy elég jó és az kellene ). "

 

Btk. 367. § (1) "Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel vagyoni hátrányt okoz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

 

Szóval jó eséllyel megoldódnának a szállásgondjaid.

Gondolj arra, hogy a cég vezetősége valószínűleg profibb, mint te (ez a hozzászólásod színvonalából is egyértelműen látszik..)

 

"A cégről annyit,hogy a főnöknek nincs író asztala és a "titkárnő" előtt ül( 1 személeyes asztal )................ amúgy nem olyan kicsi cég."

 

És ? ehhez pont annyira semmi közöd, mint amennyire a cégnek a te otthoni asztalodhoz.

Előzmény: Atyxx (14090)
zsanna Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14107

Akkor csinálj(on) saját vállalkozást, és vegyél/en fel sok-sok ilyen mentalitású alkalmazottat.

Előzmény: FDani_85 (14106)
FDani_85 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 14106

Úgy értettem,hogy inkább neki legyen több haszna mint a cégnek.

Előzmény: Törölt nick (14102)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 14105

Köszönöm szépen. A munkavállaló mond fel. 

Előzmény: fák,juh (14104)
fák,juh Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14104

Azért az nem mindegy ki mondott fel.

 

A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) szerint a felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődő időtartam, amely legalább harminc nap. A felmondási idő tehát a felmondás közlése és a munkaviszony megszűnése közé iktatódó időtartam [Mt. 68. § (1) bekezdés, 69. §]. A felmondási idő a munkaviszony része, annak tartama alatt ugyanazon jogok és kötelezettségek terhelik a feleket, mint a felmondás közlése előtt (bár munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő felére a munkavállalót fel kell menteni a munkavégzés alól (Mt. 70. §).

 

Ebből következően a felmondási idő alatt bekövetkező keresőképtelenség nem befolyásolja a felmondási idő hosszát, így annak lejártát sem. A munkaviszony akkor is a szabályszerűen közölt felmondás szerinti felmondási idő leteltével szűnik meg, ha közben a munkavállaló beteg lesz, vagy más okból mentesül a munkavégzési kötelezettsége alól (például szabadságot vesz igénybe). Ez akkor is így van, ha a keresőképtelenség még a felmondási idő lejártakor (a munkaviszony megszűnésének napján) is tart. A felmondási idő alatti keresőképtelenség nem teszi a felmondást jogellenessé.

 

Ettől eltérően, ha a munkáltató él felmondással, és a felmondás közlésekor a munkavállaló keresőképtelen, akkor a felmondási idő legkorábban a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év lejártát követő napon kezdődik [Mt. 69. § (2) bekezdés a) pont]. Ez a szabály sem érinti viszont azt az esetet, ha a munkavállaló a munkáltatói felmondás közlése után lesz beteg. Ekkor a fent kifejtettek irányadóak, tehát a felmondás közlése után bekövetkező keresőképtelenség nincs kihatással a felmondási időre.

Előzmény: Pötyi71 (14103)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14103

Sziasztok. A felmondási időbe beleszámít a betegállomány?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 14102

"ez a cég csak a haszonra megy "

 

elárulok egy titkot: minden cégnek ez a célja. ezért működik.

kivéve a viszonylag relatíve ritka nonprofit társaságokat.

Előzmény: FDani_85 (14097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!