Keresés

Részletes keresés

LittleHornet Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9193

2-3 hónapja ilyen a szivattyúm, azóta átjött rajta kb. 30 m3 víz. ehhez képest az segíthet, ha beleteszem egy edénybe és járatom???

 

persze csak ha nem kondihibáról beszélünk.

 

Honey 

Előzmény: Törölt nick (9192)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9190

Üdv !

Ha csaj vagy jöhet a honey de ha nem akkor ki kell ábrándítsalak :)

Ha búg akkor lehet kondis és lehet hogy megszorult. A kondi esetenként tud úgy elromlani hogy hol jó hol nem.

A megszorulás lehet csapágy és lehet hogy csak tele van mocsokkal és az átmosás segíteni fog. Nagyon durva esetben még lehet menetzárlatos is a motor tehát minden OK mégsem megy. Kezdd a mosással, aztán meglátjuk.

 

Előzmény: LittleHornet (9182)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9189
Köszi!!
A sárga cső KG PVC lenne?
Előzmény: mágus67 (9187)
makro.sniper Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9188
Helyileg Kaposvartol delre, egy szolospincenel lenne. Nem tudom ennyi eleg e, vagy mas adat is kell?
Az iden mar nem fer bele a keretbe, de jovore szeretnek furatni egyet. Most csak felmerem mennyit kene felretenni. Szivattyu-val egyutt majd tudnatok egy arat mondani? (jo lenne ha menne aggregatorrol)

Előzmény: vizeslaci (9184)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9187
üdv 42l/min ra van szükség folyamatos használatnál amit az ásott kút nemtud biztositani, ezért kell eggy kút ami ezt tudja.
A sárga csővel talán 20--25m en nemroppan össze a cső. DE én erre nem vennék rá mérget, esetleg ezen a mélységben meglehet a megfelelő mennyiség, de ha nem méjebbre kell menní ide kútfúráshoz használatos csövet kell letenni ez drágább viszont sokkal megbízhatóbb erősebb (én csak ezt tenném le akkoris ha drágább)
sok sikert
Előzmény: Wattocsak (9185)
nikolas70 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9186
Hali! Köszi a választ! Géppel fúrtam 110-es csőnek vízmosással 18 méterig. 2 métertől volt 1 m agyagos homok, aztán 18 méterig agyag, csak vékony csíkokban volt vízadó homok. Sajnos nincs normális vízutánpótlás :(

Üdv!
Előzmény: Törölt nick (9179)
Wattocsak Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9185
Egy kis fordításra lenne szükségem :-) Ti biztos értitek.

Kút Bp. XVIII. Temesvár utca. jelenleg van egy ásott kút és nem tudjuk eldönteni, hogy megfelelő az igényeinknek. Igény 2,5 m3/h, hőszivattyú lenne rákötve.

Na most jön az idegen nyelv.
A kutas kollega azt mondja, hogy sárga csővel le tud menni 25 m-t, de ez nem biztos, hogy elegendő. Ha nem elég akkor kék cső kell hozzá és egy új kutat kell fúrni. A tulajtól várja a döntést, hogy melyik megoldás legyen. A tulaj meg engem kérdez, de én hülye vagyok hozzá mint a tök. Én csak egyet tudok 2,5m3/h kell.
A színekben nem vagyok biztos, lehet hogy rosszul emlékszem.
Én ajánlottam, hogy el kell zavarni a szakit és hozni valakit aki ért hozzá, de ez nem talált meghallgatásra.
Van valami ötletetek?
vizeslaci Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9184
Helló makro.sniper!

A fúrás színhelyét legalább megadhattad volna mert így senki sem tudja megmondani hogy mi az a módszer ami ott életképes.
Nem mindegy hogy mi az ami működik azon a területen. "(10 esetleg 20 meteres melyseg eseten)"???
Lehet hogy10 sem kell de lehet hogy 20 is kevés.

Ha lehet 1 kicsit pontosítsd a támpontokat és szerintem megkapod a választ

Üdv:vizeslaci
Előzmény: makro.sniper (9183)
makro.sniper Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9183
Sziasztok!

Had kerdezzem mar meg hogy egy kutfuras cakli-pakli mennyibol jonne ki?
(10 esetleg 20 meteres melyseg eseten)

Tudom hogy sokmindentol fugg, de saccoljatok nekem egyet.

A valaszotokat elore is koszonom
Daniel
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9182

búg.

 

Honey

Előzmény: Törölt nick (9170)
Tyutyu123 Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9181
Na senki sem tud egy jó ingás vagy pálcás emberkét javasolni ?
nikolas70 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9178
Üdv Mindenkinek! Infót szeretnék kérni, talán tud valaki segíteni. Kőbányán , a Bodza utcában milyen mélységre lehet számítani ? :) Előre is köszönöm mindenki fáradozását!

Üdv!
Klinker-sas Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9177
Sziasztok.
Lenne egy pár eladó vas valaki esetleg tudja használni.
hetven kettő négyhetven 5 hat hat9
atvance Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9175
Szia!
Freddy 4-et idézem:

Sajnos Budaőrs nem a kútfúrók kedvence, az már tuti, ez még Tatabányára is látesz pár lapát plussz nehézséget. A város nyugati és délnyugati oldalán már a felszinen vannak a dolomitok és a mészkövek. Az északnyugatin a riodácit tufák és tufitok. Észak és északkeleten a "budai márga" és a "kiscelli" agyag. A déli részén pedig már a "törökbálinti formáció" homokkövei és kövületes agyagmárgái találhatók.



A városon belül azonban már kissé kedvezőbb a kép, mert az a hegyi - lejtőtörmelékekre és üledékekre telepűlt. A budai márgából lebomlott és kifejlődött homokok, homokkövek és lágy agyagrétegek vannak. Ezekben találhatók az első rétegvizek, térszinttől függően kb. 12,0 m. és 25,0 n. között több mélységközben. Mivel ezek a homokok szendvicsszerűen rakódtak le, ezért nagyon bizonytalan, hogy az adott térségben milyen vastag az. Az ettől mélyebb vizadó rétegek a "kiscelli" agyagokban kifejlődött oligocén korú kavicsos homokok és finomhomokok, amelyekben már több viz is található. Ez a mélységköz kb. -30,0 m. és -40,0 m. között van valahol. A vizhozam lehet kb. 25 - 50 liter/perc, átmérő függvényében.



Végül, az ezen kőzetek alatt található a "törökbálinti formáció" , amely rendkivűl szivós szürke kövületes agyagmárgákból, aleuritokból és homokkövekkel tarkitott rétegek, amelyek megtalálhatók még Törökbálinton és Biatorbágyon túl is. Egyébbként ez is tartalmazhat vizet, de sajnos nagyon csekély hozamokkal. Kb. 6 - 15 litert percenként, átmérőtől függően. A felsoroltakon kivül, még itt - ott előfordulhatnak apró görgeteges édesvizi mészkövek is, olyan 20 méter körül.

Üdv!
Előzmény: true75 (9174)
true75 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9174

 

Sziasztok

 

 

-valakinek info, tapasztalat Budaörsön a puttony utcában?

-áruljuk barátnőm telkét és felmerült mint kérdés, mert vezetékes víz nincs kiépítve

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9170

Üdv !

Annyira nem bonyolult csak mégis egy vízmentesen zárt motorról van szó. Tehát ha kellőképp sikerül elszúrni valamit még "megrázó" élményeid is lehetnek.

Azt kellene megmondanod hogy ha nem indul akkor vesz e fel áramot ( búg e) vagy sem.

Előzmény: LittleHornet (9167)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9169

Üdv !

Poén volt vedd észre :) De arról a Rómaisról írhatnál ha tudsz valamit és igaz.

Előzmény: Törölt nick (9162)
H3x Creative Commons License 2010.08.06 0 0 9168
Hello Innodrill.
Ez a kútfej kialakítása lenne?
Eléggé kis felbontású a kép...
Ebből hogyan szeded ki a szivattyút?

Miben áll a boyler átalakítása?
Erősen gondolkodom egy 200l-es tágulásin, mert 20-25e-ből meglenne, egy ekkora hidrofor tartály pedig 2-3x drágább. Kérdés, hogy meddig bírná a tágulási? Jelenleg csak öntözésre és WC öblítésre használnám, tehát a membrán anyagának ivóvíz minőség rontó hatása nem számít, viszont a csonk nem rozsdamentes...
Előzmény: Innodrill (9156)
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9167

nem boxos. de nem hiszem, hogy kondenzátoros, mert párszor kivettem, amikor nem indult, alulról megslagoztam, és utána egyből ment és ráadásul a probléma homokosodás után jelentkezett - ezért gondoltam, hogy homok van benne.

 

benn van a kútban, kiszedem, és lesz kép. tényleg ennyire bonyolult egy ilyen?

Előzmény: Törölt nick (9160)
Tyutyu123 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9165
 

Üdv mindenkinek !

 

Tudtok valakit ajánlani aki beméri a telken, hogy hová kellene fúrni a kutat ?

Észak Pest megyében kellene ...

 

Előre is köszi a segitséget !

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9160

Üdv !

Rakjál már fel képeket és okosabbak leszünk. Controll boxos vagy az nélküli ? Ha boxos akkor abban van a kondi így könnyű cserélni (persze ha az a rossz) Amúgy ha nem szereltél ilyesmit vagy szerszámozottságban hozzáértésben hiányosságaid vannak akkor nem ajánlom a házi buherát mert csak ártani fogsz vele. A csőbúvárok többségének trükkje van és általában tipusonként változik. Pl a grundfos 3" os motorját csak flexxel lehet szétszedni :) Sokszor annyira szorosan mennek bele a házba az alkatrészek hogy az időközben belerakodott homok még szakiknak is feladja a leckét mert egyszerűen nem jön ki a házból a bélés. Ahol meg egy nagy seeger van alul hamar járhatsz úgy mint egy ismerősöm aki kivette aztán kereste a hogyan továbbot aminek a vége az lett hogy "kilöttyent" az összes olaj a motorházból.

Előzmény: LittleHornet (9159)
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9159

Köszönöm a válaszokat. Szétszedésben valakinek van tapasztalata? Ha jól néztem az ilyen egyszerű darabok mind egyformák, de nem tudom hogy jön szét. Szét kell csavarni? Mintha az inox paláston lenne egy menet, az alján meg egy seeger. Vagy ennyire nem egyformák?

 

Honey 

Előzmény: Törölt nick (9149)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9158
üdv neked is a királyságról a slambuc meg a sör mellett beszélgetünk :)
Előzmény: Törölt nick (9157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9157

Üdv !

Csak óvatosan azokkal a sörökkel még melőtt a frászt ránk hozod :) Azt hiszem a korábbi helyes tippemért megjutalmazom magam eggyel én is, a kakasost meg meghagynám másnak mivel vagy 3 kukorékol a szekrényben.

Legközelebb arról is írj mikor Hondurasban király voltál :)

Szép estét !

Előzmény: mágus67 (9155)
Innodrill Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9156
Üdv H3x !Egy régebbi kérdésedre egy kis segítség.Különben a 120l-es bojlert
is fel lehet használni egy kis átalakítással.
Üdvözlettel: NT
Előzmény: H3x (9130)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9155
HII-HHI - :) azért látom van aki csapot rakna rá. kiváncsi vagyok azt tudjátok-e hányméternél kel kitörésgátlót alkalmazni írok 3 -lehetséges választ tippeljétek meg
a nyertes megkaphat 1 kakasos nyolókát nyertes csak 1 fő lehet:)
a, 25m-ter
b,600m-ter
c,2500mter

na iszok még 1jó hideg sört nektek is ajánlom :)
Előzmény: Törölt nick (9154)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9154

Üdv !

 

Szerintem csak poénkodsz velünk :) Komoly cégek mégkomolyabb felszereléssel keresik a gázt és az olajat (amit inkább nem találnak, mint igen) erre majd pont 25 méteren tör ki. Biztosan ide menekült fel több ezer méter mélyről :)

 

Előzmény: mágus67 (9150)
AiRLAC Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9153
Én tennék rá egy csapot aztán nem kell szivattyú ;)
Előzmény: mágus67 (9150)
AiRLAC Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9152
Szia 6600GT, te helyileg merre vagy?
Előzmény: 6600GT (8901)
kneissl Creative Commons License 2010.08.05 0 0 9151
"kollégák"...
:-(

(Én kérek elnézést...)
Előzmény: Törölt nick (9099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!