Keresés

Részletes keresés

tari2 Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12794
Tuja - Csak semmi politizálás! :-)

Tari

Előzmény: Thulya (12771)
H_G Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12793
Az exit a Bringa magazinból veszi át a teszteket, ők viszont a Peterdi utcai Marathon készletéből válogatják a cuccokat és annak az árait közlik (valahol össze van nőve a 2 cég). Persze 2-3 hónap alatt változhat a készlet is, az árak is!
Előzmény: sti (12770)
sti Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12792
Sisak ügyben sehol senki? Hogy védje így a szegény ember az agyát?
Előzmény: sti (12770)
tari2 Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12791
Bocs Szela és mindenki, de amíg munka mellett jótanácsaimat írtam KM-nek a fékbeállítás szerintem egyedül üdvözítő módjáról, addig a topik elrohant. Elnézést az ismétlésért.

Tari

Előzmény: szela (12784)
gyaci Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12790
Így már értem.
Előzmény: OpiumPapa (12788)
könyvmoly Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12789
rgranc, zozzz, mindenki
Nekem is rémlik valami, talán akkortájt már olvasgattam a topicot. Jó ötlet lenne elmenni valahová a hétvégén.
Előzmény: rgranc (12782)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12788
gyaci

hát szvsz ha beáll göcsbe a teljes combizom akkor nem leszel fitti a gépen... Én eldőlnék mit a szar.

Papa

könyvmoly Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12787
Megpróbálom a féket beállítani rendesen. :(
Te most azt javasolod, hogy a végén bowden (fúj :) ) hosszán változtassak? Viszont nem láttam a féktestből oldalt kiálló kis csavarokat. Most csak nem figyeltem, vagy lehet hogy az enyémen nincs?
(Néhány hét és olyan fékszakértő leszek, hogy csak na. :))

könyvmoly

Előzmény: tari2 (12779)
Lugosi Dániel Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12786
A Romai Part elején van a nyírfás büfé... ott akkor zsiroskenyert adnak mint ide Lacháza... meg körözötteset is... igaz elég borsos áron, de akkor is kuriózum manapság... télen én tartom el a büfét...:)
Előzmény: tari2 (12749)
Thulya Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12785
phu: olyan dupla Pap rét szerű túrát csinálunk csütörtökön k_petivel (Dömös felé), de az egésznapos (még strandolunk is), 9 kor találkozunk k_petivel, a határcsárdai kompnál, Leányfalu és Szentendre határában. Ha nagyon laza lesz, akkor péntek délután/este lehet egy Pap rétről szó, de ennél én Tahiban megint csak leszakadok. Ha viszont nem lesz laza, akkor részemről pénteken csak egy kis pihentető tekerés Tahiba, Pap rét nélkül.
Előzmény: phu (12777)
szela Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12784
Stoki, fogadjunk, hogy az én módszeremmel (11310) fél óra alatt megvagy minkét fékkel.
Előzmény: stoki (12768)
gyaci Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12783
Ezt a leesés dolgot nem igazán értem. Ha tehát az egész négyfejű ...(?), akkor miért esel le a gépről mint akit hátba lőttek?
Előzmény: OpiumPapa (12781)
rgranc Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12782
zozzz
Kellene valamit csinalni. Anno gombfoci amikor meg nem taljan mopedekkel robogott, ketnapos turat is felvetett erre a hetvegere, de legalabb vasarnap elmehetne a csapat valahova (a tuzijatek elott)...
Előzmény: Thulya (12778)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12781
Thulya

Az első indexek kis csápokon voltak a kormány felett, a hátsók meg a hátsó agy és a csomagtartó között félúton és oldalra elállt vagy 10 centit.

vicces volt, de hát a gép valami tuning csepel volt még Bem apó idejéből.

GYaci
gondoltam, hogy nem az egész négyfejű, mert akkor leesel a gépről, mint akit hátbalőttek :)

Papa

Előzmény: Thulya (12771)
könyvmoly Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12780
Én nem voltam a Mártában, remélem nem értetted félre. :)
Szóval semmi izomgörcs, szimplán rosszul lettem meg szédültem. Anyukám napszúrást emlegetett, szerintem inkább a nemevés lehetett az oka. Ja és nekem is hegymenet a vége, bár nem Avas (azt nem tudom mekkora), de olyan Gellérthegy-magasba kell feljutnom.

könyvmoly

Előzmény: Vazul.at (12767)
tari2 Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12779
KM - A fékek beállítása könnyű és nehéz is egyben. Azért csikorog, mert nagyjából egyszerre ér a felnihez a fékpofa eleje és vége, persze az elejét maga alá akarja gyűrni és ettől ordít.
Tehát a szakirodalom által javasolt beállítás, hogy a fékpofa eleje kb. 1mm késésben legyen.
A beállítás technikája. A lazítsd fel a fékpofákat teljesen. Tekerd ki a fékkarnál a bowden 3-5 miliméternyit. (A fékkar végén van egy ricnis, belül lyukas csavar, amibe a bowdenház csatlakozik.) A fékpofa elejére szigsazlagból és szigszalaggal rögzíts fel egy kb. 1 mmm-es távtartó bumzlit. Szorítsd rá a fékpofákat a felnire kézzel (egyenként is lehet, de akár kisebb srapcinggal - asztalos szorító, vagy kötélgyűrű egyaránt jó) és a rögzítő anyát húzd meg szorosra. (Azaz rögzitsd.) Amikor mindkét oldalon megtörtént, akkor a bowdent tekerd vissza alapállásba, vagy annyira, hogy jó legyen. Húzd meg 2-3-szor a fékkart és nézzd, meg, hogy mindkét oldalon a fékpofák elég távolra kerülnek a felnitől amikor elengeded a fékkart. Ha nem szimmetrikus, akkor a féftestből oldalt kiálló kis csavarok ki-, betekerésével beállítható. (Ez egy villamos szakembernek nem okozhat gondot.)

Ha valamit elizéltem a szerelési leírásban a kedves topikos kollégák, majd udvariasan helyreigazítanak!

Tari

Tari

Thulya Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12778
Zozzz
Szombat: amatör verseny Nagymaroson
Vasárnap: elvileg ide volt áttéve a topiktúra hosszabb fajtája Velence felé. Ki tudja mi lett belőle? (Ahogy nézem elmarad.)
Előzmény: Zozzz (12774)
phu Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12777
Eccer régen még a Favoritomra eszkábáltam össze egy olyan megoldást, hogy egy relét építettem a lámpába, és a dinamó mellett egy elem tartó is volt a csomagtartónál. Amikor tekertem, akkor a dinamóról ment a delej, amikor megálltam, akkor a relé átkapcsolt, és a zsebtelepről ment tovább. Meg volt egy érintkező a féken is, és egy 2. izzó a hátsó lámpában féklámpának. Nagyon tuti szerkezet volt, talán szabadalmaztatni is kellett volna. :-)
Orbi, Thulya: jó tekerést, sajnos ma nem érek rá, nem is bicajjal jöttem. Viszont benne lennék egy Pap-rét szerű túrában a héten. Meg Vilard-ék Mátra túráját is irigykedve olvasom.
szela Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12776
Könyvmoly
A problémádat valószínuleg az okozza, hogy a fékpofa eloször a menetirány szerinti hátsó végével vagy lapjával érinti meg a felnit.
Végy egy kis kartondarabot (névjegykártya v. hasonló). Aztán végy egy kis madzagot.
1 A madzaggal kötözd le a fékkart kb. harmadáig behúzott állapotban.
2 Ezután lazítsd fel a fékbetéteket.
3 Ellenorizd, hogy a fékpillangók szimmetrikusan álljanak.
4 Illeszd a kartont a fékbetét menetirány szerinti hátsó végéhez és a kartonnal együtt igazítsd a felnihez úgy, hogy pontosan, a leheto legnagyobb felületével felfeküdjön. A fékbetét felso éle a fékezo felület külso szélénél legyen.
5 Rögzítsd a fékbetétet és ügyelj arra, hogy közben ne mozduljon el.
6 Ismételd meg a 4-5 pontot a másik oldalon is. A csavarokat gondosan húzd meg.
7 Távolítsd el a madzagot és ellenorizd, hogy szimmetrikusan mozog-e a fék. Ha szükséges, állítsd be a rugó feszességét.
Előzmény: könyvmoly (12758)
gyaci Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12775
nem az egész négyfejűre gondolt, csak arra a térdközeli belső izomra.
Előzmény: OpiumPapa (12773)
Zozzz Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12774
Szombatra vagy vasárnapra nem szervezünk valami közös tekerést?

Zozzz

OpiumPapa Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12773
Vazul

A cseppalakú izmod gondolom a quatroceps femori ami nyégyfejű combizom, de nem én vagyok a robzon, hogy mindent tuggyak:) Ha kevés a kaja, akkor kifigyhat az enerdzsi és begörcsölhet a bevitt energiához képesti túlterheléstől.
Kalciumot neki (legjobb a TEJ), és masszír.

Ha jól fogtam a dolgot a kerékpáros hármasszabály:

1. Igyál mielőtt szomjas leszel
2. Egyél mielőtt éhes leszel
3. Válts mielőtt váltanod kell

Papa

Előzmény: Vazul.at (12767)
gyaci Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12772
a combizom részhez
A latin nevét nem tudom, de általában belső vaskos-izom vagy temérdek-izomnak hívják. De hallottam olyat is hogy könnycsepp-izom ahogy te nevezted.
Előzmény: Vazul.at (12767)
Thulya Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12771
Egy indexen már gondolkoztam én is... jobb mint a karlendítés...
Hova volt feltéve? Ülés alá?
Előzmény: OpiumPapa (12766)
sti Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12770
MTB lista után ide is felrakom a kérdésemet:

A kerdesem az lenne, hogy hol van valami bolt, ahol tobbfajta fejvedo kozul lehetne valogatni? Az exit.index.hu-n volt egy tesz egyszer, es egy csomo tipust ismertettek. Pl. tetszik nekem onnan a Soffatti Status, MET Scudo, BELL Forza 2 Pro. Ezek mind 15000 Ft alatt vannak. Szoval hol lehet ilyeneket kapni, es foleg ezeken az arakon. Mert pl. a gumitesztnel feltuntetett araknal en csak dragabban lattam ugyanazokat. (lehet, hogy csak en vagyok bena...)

gyaci Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12769
Ha nem, hát nem.
Előzmény: tari2 (12764)
stoki Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12768
KÖNYVMOLY, drága keróskollegina...;)

Még mindig rosszul állítottad be a féket...
A fékpofa egyik fele elobb ér a felnihez mint a másik. És az a baj, hogy a rosszabbik fele. Egy fékpofának mindig az a fele kell, hogy elobb hozzáérjen a felnihez ami a menetirány felé esik. Ha a kerékpárodat oldalról nézed és feltételezzük, hogy az elso kerék a bal oldaladon van, akkor elso és hátsó fék esetében a fékpofa -oldalról nézve (!) - bal fele az aminek egy csöppnyivel elobb kell hozzáérnie a felnihez. Természetesen gagyibb fék esetén a féktest kotyogást bele kell kalkulálni...!!!
A csikorgás attól van, hogy a fékpofa hol megtapad, hol nem és erosen berezonál, amitol sír. Ezzel a kis trükköl ez eltunik, de vigyázz, mert az se jó, ha nagyon ferdén ér hozzá, mert akkor meg a fékhatás marad el, mivel a fékpofa nem fekszik fel teljes felületével...!!!! Ez egy milliméter játék, nekem több órámba szokott kerülni, pedig nem most csinálom eloszor...;))

Előzmény: könyvmoly (12758)
Vazul.at Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12767
Párszor már én is majdnem odahánytam egy fa oldalába. Mikor hazajövök, akkor még fel kell tekernem az Avasra. (nem miskolciaknak: ez egy domb, jókora lakóteleppel a tetején)
Ha nem eszek rendesen, akkor talan hamarabb görcsöl be a lábam, mint ahogy a szédülés jelentkezne. Valaki jó anatómiából? A térd felett a csepp alakú izmot minek hííjják? Na azt szokta húzni a görcs.

De azért király lehetett a Mátrában! :-)

-- Vazul

Előzmény: könyvmoly (12765)
OpiumPapa Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12766
még pár érdekesség a tudomány és teknika világából:

Csernynél láttam féklámpát brinyóra, ami világít ha fékezel (jé:)

Meg házibarkács megoldásból indexet bringára a kerepesi úton.

Papa

könyvmoly Creative Commons License 2000.08.14 0 0 12765
Nem is bánom (olyan nagyon), hogy nem mentem a Mártába. Ezt, amit leírtál nem bírtam volna.
Vasárnap elmentem biciklizni. Gondoltam van 5 órám (addigra akartam hazaérni), tehát elindultam, fele időnél visszafordultam. Minden nagyon OK lett volna, ha viszek valami kajaszerűt is, de nem. A kulacs vízzel, meg az útközben osztogatott Powerrade izével majdnem kibírtam hazáig. Az utolsó szakaszt (ált. 15 perc) jó háromnegyed óra alatt megtettem. Először le a sisakkal, mert megfájdult a nyakam. Aztán gyaloglás. Aztán leülés. Tízlépésenként. Végre hazaérek. Hidegborogatás.
8((
Ilyen katasztrófális biciklizést még sosem sikerült csapnom. :(

könyvmoly

Előzmény: vilard (12755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!