Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5737

http://realorfake3d.com/

 

de ez csak a mozifilmeket tartja számon.

természetfilmekből elég sok készül 3D kamerával.

Előzmény: Törölt nick (5735)
nicko Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5736

Ha már smart tévékről beszélgetünk , amikkel már netezni is lehet

 

nézd ezt a pr dumát mindannyian 1x beszoptuk. van aki előbb van aki utóbb, de mind rájövünk, hogy ez csak egy kijelző nem pc/laptop/tablet/mobil amiken eddig is netezett az ember.

mivel semmi olyat nem tudsz telepíteni rá ami szükséges lehet a netezéshez. ilyet jó esetbe kapsz az fw-ben de arról meg nem adnak ki changelogot, mert a tartalma nem publikus! Ez egy hivatalos samsung magyarázat a miértre. ;)

 

szóval ne essél kétségbe nem fogsz a tv-vel stabilan netezni...én se a tv-hez használom a samsung smart billt. :D

Előzmény: Pozitron 01 (5731)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5735

Jajj, 3D.

Nicko, hol is lehet megnézni mely filmek rendes 3D-k?

Előzmény: Törölt nick (5733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5734

Nem, és nincs. Meg tán flasht se akarj nézni.  Adblockplust se akarj ráteni :)

 

Vagy keríts egy kijelzőnélküli laptopot SSD-vel, és azt dugd rá. Akkor minden menni fog.

Előzmény: Pozitron 01 (5731)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5733

Tőlem az egész 3D mizéria lehúzhatja a rolót.:) Az egyetlen értékelhető 3D élményem moziban volt, amikor a Gravitációban a csaj majdnem elhagy egy csavart, ami a közönség felé repül és ő utánanyúl, hogy elkapja. Teljesen egyértelműen a 3D miatt csinálták így ezt a snittet. Ez volt az EGYETLEN pillanat, amikor bármi értelmét láttam a 3D-nek. És ez is szándékos parasztvakítás volt...:)

Előzmény: nicko (5724)
GPS Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5732

 

Factory reset - az tuti :-)))))

.

Előzmény: Pozitron 01 (5731)
Pozitron 01 Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5731

Ha már smart tévékről beszélgetünk , amikkel már netezni is lehet ,akkor azt szeretném kérdezni ,hogy ezekre kell valamilyen vírusvédelmet telepíteni ? Lenne még egy kérdésem . CCleaner - hez hasonló , felesleges fálj takarító program van hozzá ?   

GPS Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5730

 

Uramatyám, ma is emlékszem: kerek 1.000 dollárt adtam azért a (most erősnek lenni) 17"-os Sony Trinitronért.

És ez nem 100 éve, hanem 1993-ban volt.

.

Előzmény: Nick_X14XE (5729)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5729

Monitort közelebbről nézed, ott még sokkal zavaróbb, mint TV-n. Én is azt figyeltem, miután megtudtam hogy ott van. :)

Előzmény: GPS (5728)
GPS Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5728

 

Nekem volt Sony Trinitronom.

 

A közepén mindnek húzódik egy hajszálvékony, alig látható vízszintes csík.

 

Persze reklamáltam, de még én égtem be, hogy illet volna tudjam, hogy ez a trinitronoknak a "védjegye", minden trinitronon ott van ez - és amelyiken nincs, az nem igazi trinitron.

 

Nem voltam vidám - mert bár alig látszott, de ezek után főleg már csak azt figyeltem, nem a képtartalmat :-)))

.

Előzmény: Nick_X14XE (5726)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5727

Fényképezni meg senki se tud csak lőni. Megveszik a fúdecanont, és automatán használják.

Előzmény: GPS (5725)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5726

Hogyne emlékeznék, iszonyatos pénzeket eltoltak ismeretségi/baráti körben a legcsicsább CRT TV-kre.

Nekem nem volt super-flat, meg a sarka is le volt kerekítve egy picit, de tök jó TV volt, ma is megy az albérlőknél.

Előzmény: Törölt nick (5720)
GPS Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5725

 

Tudod, elgondolkodtam azon, hogy a mai közbeszédben, ha valakinek 3...4 Mpixeles kamerája van mondjuk a telóján, az már őskövület, kukába való ócskaság - mert "8 Mpixel alatt milyen az már"?

 

Ezrivel csinálják velük az egyenként 4-8 MB-os jpg képeket - oszt a végén kirakják cigisdoboz méretben a FB-ra, jó esetben csinálnak belőle egy 9x13 cm-es printet.

 

Erre itt vannak a tévéink, amelyek valamivel több mint 2 (kettő) Mpixelből  - 40-50 collos képet tolnak elénk - olyan minőségben, hogy néha ledöbben az ember, (ha olyan minőségű az adás is - mint pl. a Dig HD-sportja).

 

Hát nem furcsa?

 

(persze, tudom, van képjavítási-algoritmus, meg minden - de a kamerákban nehogy már ne legyen bevetve minden trükk, hogy csak ámuljon a földműves.)

 

Előzmény: nicko (5723)
nicko Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5724

legnagyobb parasztvakítás, rögtön a 3D és az ívelt forma után.:)))

 

3D nem az amennyiben az ilyen filmeket nézik rajta Real 3D és külső 3D képes lejátszón.

 

kihullik mind a FHD mind az UHD pár éven belül és jönnek tartósabban az OLED tévék szerintem..

ennek az UHD ívelt szarságnak is hamarabb vége lesz mint a 3D-nek szerintem.

CES isa most lesz azon még tombolni fog az UHD, de már ott lesznek az OLED tévék is nem olyan szinten, hogy a gyártók kiraknak egy példányt lám tudunk ilyet is ha kell.

 

Előzmény: Törölt nick (5722)
nicko Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5723

akik pár hete vették a 43"-os, J5500-ast

- Na akkor most idefigyeljetek (és átkapcsoltam HD-re)

- Basszameg, hát ilyen nincs. Ni máá, mama - minden hálószem látszik, tényleg, ez beszarás. Szóval ez a HD?

- Hát ez bizony

 

attól meg padlót fogtak volna végleg, ha ugyanezt a csatornát valós 100Hz-es tévén nézték volna meg és nem 50Hz-en. ;)

attól meg egyenesen sokkot kaptak volna ha ívelt UHD-s 6xxx-n látják a pálya vonalazását :D

Előzmény: GPS (5714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5722

Ezt én már egy éve leírtam, hogy az UHD a legnagyobb parasztvakítás, rögtön a 3D és az ívelt forma után.:))) Sima FHD flat panel, oszt jóidő. Még annak az összes programhelyét sem tudod sem kábelről, sem DVB-T-ből telerakni tartalommal. DVB-S-ről lehet, de az már más. Az már hobby.:)

Előzmény: GPS (5709)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5721

Volt HD CRT is...

Előzmény: GPS (5718)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.30 0 0 5720

Nem volt az parasztvakítás, csak már nem emlékszel a technológiai különbségekre...:)

Előzmény: Nick_X14XE (5717)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5719

Csak épp pont ugyanolyan a fosműsorokat és ~filmeket lehet nézni a maiakon is.

Előzmény: GPS (5718)
GPS Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5718

 

"megvolt a parasztvakítás, sarkított, szupersarkított, flat, álsztereó, ultra slim, trinitron, magic black stb. :)"

 

...miközben valójában jó fos felbontású volt mind.  Konkrétan 625i sor.

Vagyis (jóindulattal) 625x831 -es felbontás.

 

De még drámaibb a különbség, ha így számoljuk:

 

CRT:    519.375   pixel (elméleti)
HD:   2.073.600   pixel (valódi)

 

A kettő között 1:4 hez az arány.

Vagyis 4x több képpontot kapunk HD-ben - mint a világ legjobb, analog CRT-jétől.

 

Ez azért nem semmi.

.

Előzmény: Nick_X14XE (5717)
Nick_X14XE Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5717

A képcsöves világban is megvolt a parasztvakítás, sarkított, szupersarkított, flat, álsztereó, ultra slim, trinitron, magic black stb. :)

Előzmény: Pozitron 01 (5712)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5716

És az a vicc, hogy a büdös életbe nem fogják kihasználni a TV-t.

Előzmény: GPS (5714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5715

Türelem, visszajönnek, csak egy iszonyatdrága fitcsőrként lesz behazudva. Tedd össze a TV-det!

Előzmény: Pozitron 01 (5706)
GPS Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5714

 

Azért ne kárhoztassuk a mostani TV-ket, mert ismerjük be: szép a képe ezeknek azért.

 

Mondok egy példát: a barátaimnál voltam, akik pár hete vették a 43"-os, J5500-ast.

A csatornákat segítettem elrendezni - és rám kérdeztek, hogy "miért vadászom az adók HD változatát, miért nem mindegy, ha egyszer ugyanaz a csatorna, ha HD, ha nem?"

 

Erre kapóra jött a Digisport, ahol pont tenisz ment, a pálya végéről közvetítve, tehát a háló keresztbe futott a képernyőn.

 

Rákapcsoltam a sima (!) Diigisportra és mondtam:

 

- Figyeljetek csak, hogy teszik ez a kép?

- Hát gyönyörű, szavunk nincs.

- A hálót látjátok?

- Hogyne látnánk, ott van, ni.

- Nana, ti csak egy szürke sávot láttok - hálót nem. Ha nem tudnátok, hogy ott háló kell legyen, lehetne egy szüörke tüll is helyette

- Nemááá, hát azt nem kívánhatjuk, hogy ilyen messziről a háló szemeit is megszámoljuk. Aki ott van se látja a lelátóról, nemáá mi itt lássuk a hálószemet a szobában - Londonból. Ez a kép akkor is gyönyörű

 

- Na akkor most idefigyeljetek (és átkapcsoltam HD-re)

- Basszameg, hát ilyen nincs. Ni máá, mama - minden hálószem látszik, tényleg, ez beszarás. Szóval ez a HD?

- Hát ez bizony.

 

És mindezt mondjuk 1 havi magyar átlagfizetésből... vagy akár havi 8-10 ezerért, kamatmentesen.

.

Előzmény: Pozitron 01 (5712)
nicko Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5713

samsung előtt nekem is Panasonicom volt 13 évig (Made in UK volt a matricán)..visszasírom a mai napig a csatornarendezést amit az tudott.

Előzmény: Pozitron 01 (5712)
Pozitron 01 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5712

Ez nagyon jó ! Még a végén vissza sírjuk a jó öreg képcsöves tévéket . Igaz hogy nem volt HD , FHD , UHD ívelt meg 40 , 50 colos . 13 évig volt egy 51 centis Panasonic képcsöves tévém ,és amikor megvettem az első LCD tévémet  / 8 éve  /  akkor oda adtam egy szegény kollégámnak . A mai napig működik,21 évesen . Ez azért nem semmi . Kicsit szürkébb már a képe mint új korában volt , de MŰKÖDIK !

Előzmény: nicko (5711)
nicko Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5711

UHD tévéből samsung esetén csak 7xxx-től min. 50" vagy felette mert akkor a 4K lényege át sem megy vagy borzasztó közelről kell nézni. Csak ezt ugye a pr. gépezete elhallgatja...

 

itt van egy példa:

De még az enyém (75-ös HU7500) is egy nagy átbaxás konkrétan.
Épp az előbb néztem bele az Elysium 4K BD , amit összesen 32 ojróért szállítottak ki tegnap.

Hát...gyerekek. Vannak benne jó részek, de...

Ahhoz kb 1!!! méterre kellett ülnöm vagy állnom, vagy térdelnem a tv előtt.
Amikor a bolygót, vagy éppen a várost, esetleg a holdat, vagy annak részletét mutatják és elég lassú a kameramozgás, na ott az UHD odabax, ismétlem 1 méterről és 75-ös tévéről van szól! 

Minden más esetben még egy tetves FHD képminőségét sem éri el, na ez még nevetségesebb. ugyebár ez akciófilm, tehát gyors...
Te jó Isten, mekkora kibaszott parasztvakítás ez az egész UHD. Persze a kiállított demókkal össze sem lehet hasonlítani, de hát ezt eddig is tudtuk, dehogy ekkora átkúrás, arra ma jöttem rá.

Ne vegyetek UHD-t!

Ennek az árát, meg inkább pelenkákra kellett volna költeni, igaz az is megy a kukába, de annak legalább lett volna értelme... 

Előzmény: GPS (5709)
nicko Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5710

Az egésznek az lett volna a lényege, hogy az ívelt UHD-nél oldalról nézve a színek torzítanak, míg OLED esetében nem. Egy korábbi hírben volt szó arról, hogy  a samsung 2017-ben visszatér az OLED-hez...

De volt egy ph-s cikk abban is leírták ezt.

 

Előzmény: Pozitron 01 (5708)
GPS Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5709

 

A lányunk (ismeretlen és érthetetlen okokból) UHD-t vett. 40"-ost.

 

Meg kell mondjam, hogy szarabb képe van sima HD tartalomról - mint a szinte egyidőben vásárolt sima HD-s, 43"-os, amelyiket egy idősebb barátunk vett.

 

Az UHD-n egyszerűen nem tudok olyan mély, tartalmas színeket beállítani, mint a normál FHD tévén - vagyis olyan, mint ha egy nagyon enyhe fátyol lenne rajta. Más szóval: mint ha valami "felhígitaná" a képtartalmat, nagyon nem kellemes.

 

Fogalmam sincs mit produkálhat UHD tartalommal (bár szerintem ezt a lányunk se fogja egyhamar megtudni) - de hogy karcsú az a minőség amit normál FD tartalommal nyújt - abba nagyon biztos vagyok.

.

Előzmény: Pozitron 01 (5708)
Pozitron 01 Creative Commons License 2015.12.29 0 0 5708

Elnézést kérek nicko barátomtól hogy csak most válaszolok a kérdésére , de még mindig ennek a negatív élménynek a hatása alatt vagyok ! Az UHD és OLED meg sorolhatnám tv -nél mit tapasztaltam?? Tény hogy ezek a tv-k , már más kategóriában vannak ,nem csak képminőségben hanem árban is . De azért itt is volt olyan , hogy a sarkokban halványabb volt a kép. Nem tudom hogy kinek volt az ötlete az ívelt tv , de én nem vennék , mert csak szemből jó . Kicsit oldalva nézve már nem is tünt olyan jónak .     

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!