Keresés

Részletes keresés

zsomica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3636

mi tőlük vettük a homlokzati szigetelést az ősszel, mert maguk adták egy csomagban a legjobb áron

a szállítójukról már nincs ilyen jó véleményem, de nálunk a nehéz terep  miatt magasak az elvárások

Zs.

Előzmény: drsoul (3606)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3635

Jó ez így félreérthető: a nagyobbik 5 éves, a középső 3, a kisebbik 3,5 hónapos.

3 gyerekkel az ember már rájön, hogy nem lehet mindig búrába. Sokszor verekednek, hát tegyék... Egyébként (főleg hétvégén, reggel, hogy nincs ovi) nagyon szépen el tudnak játszogatni együtt.

Előzmény: drsoul (3633)
tgabika11 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3634
Hol kapható ilyen kő?
Előzmény: drsoul (3622)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3633
Tudod, mi ezeken már túl vagyunk. :-D
Előzmény: Herr X (3626)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3632

Én úgy tudtam, a térkő csak vízszintesen jó. Van vastag terméskő, ami jó járdára, de tudtommal térkővel nem lehet falat burlolni, max falat építeni :-)

 

Egyébként nem tudom, mi baja lenne a mészkőnek a víztől... És akkor mi van a mészkő barlangokkal? Ill. mészkőből készült épitmények még mindig állnak, úgy 500 év után is... Nem tudom. Mi lenne vele? Én foldrajzóráról nem emlékszem ilyen részletre.

 

Én csak arra gondolok, hogy lehet, hogy 3-4K Ft/nm +munka be lehetne borítani a ház külső burkolatát (akár csak egy részét), és így nem sokkal több, mint egy vakolás (úgy tudom).

Előzmény: Herr X (3625)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3631
Tudod, az ember nem feltétlenül ott szeretne lakni, ahol lakik vagy építkezik. de vannak racionális megfontolások, amiért bizonyos álmokról lemond az ember pl. azért, hogy meg tudjon "élni" :)
Én legszívesebben valahol Révfülöp - Vonyarc között laknék a parton vagy a hegyoldalban. De vagy nincs annyi pénzem vagy messze van a mostani munkahelyi lehetőség vagy rossz munkát végzek :)
Előzmény: drsoul (3623)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3630
na azért számold ki a széle cserép, kúpcserép és alávaló cuccok, szellőzőcserép, hófogó, tetőkibúvó (figyelj, mert nálunk annó a kivitelező a "gyári Bramac" helyett az aluminium barkácsáruházas sz@rt akarta beépíteni, aztán az orra alá toltam a szerződés mellékletét képező anyaglistát)

A cserépnél minél simább, annál kevésbé hajlamos a mohásodásra, ami nem csak esztétikai hiba, hanem a cserép anyagát is rongálja.

Mondjuk szerintem a Bramac Alpesi Classic is elég (azt hiszem ez a sima felületű).

De mostanában a Mediterrán cserép is elég sok helyen feltünt.

Az árról meg annyit, hogy ha mondjuk 200m2 tetőd lesz és az alapcserepek közt 50 Ft különbség van (szerintem nincs annyi, ha kategórián belül nézed), akkor is 100 000Ft a diffi.

Szóval inkább hallgass az asszonyra, hogy melyik tetszik neki. :-))
Előzmény: csipeti (3629)
csipeti Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3629
Nekünk a létező legegyszerűbb tetőnk lesz, egy síma nyeregtető, így a sallangok annyira nem nyomják meg az árat, a cserép ára számít igazán.
Előzmény: Herr X (3628)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3628
azért a nagyságrendekkel többe kerül elég nagy túlzás.

számold ki mindegyiket az összes tartozékkal együtt, mert általában a kúpcserép, szélcserép, hófogó, szellőzőcserép szokta vinni a prímet az olcsóbb cserepeknél.
Előzmény: csipeti (3627)
csipeti Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3627
Sziasztok!

Mi csak most kezdünk építkezni, eddig csak olvasgattam, de most már egy konkrét kérdés is megfogalmazódott: cserépfronton kellene lassan döntenünk, a betoncserép már tuti, csak a gyártó nem. Van aki szerint nem lehet Bramac protector alá adni, van aki szerint a Leier is tökéletes a célnak. Árban persze a Bramac nagyságrendekkel többe kerül.
Köszi
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3626
kiülök az erkélyre reggel, akár ott iszunk kávét, a gyerekek játszanak a szobában... Idill :-)



Vagy este, onnan nézni a csillagokat a gyerkőcökkel, lefekvés elött... Csak én vagyok ilyen romantikus, ti nem tudtok ilyet elképzelni? :-)


valahogy ezek alapján nem úgy képzeltelek el, mint akinek kisgyerekei vannak....reggel kiülni az erkélyre és nyugodtan kávézgatni úgy, hogy nem kell 2 percenként "szétcsapni" a gyerekek közt, egyik sem nyöszteti a másikat, nem akarják a váza törési szilárdságát tesztelni, vagy kipróbálni, hogy ki tud minél később fékezni a bébitaxival az üvegajtó előtt...

:-))


Előzmény: drsoul (3619)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3625
mi annó a térkő kontra terméskő járda-kocsifeljáró ügyben azért döntöttünk a térkő mellett, mert a terméskő fagyállóságáról, tartósságáról minden kereskedő mást mondott. Valamelyik szerint a bulgár mészkő jó, a másik szerint a mészkő úgy általában véve nem (én is így tanultam annó földrajz órán, hogy a mészkő nem bírja a vizet, fagyot), ellenben a porfir. A harmadik szerint a porfir nem jó, mert.....

Ja és a profibb helyeken mondták, hogy a követ valami műgyantás lével le kell kenni 3-5 évente, ami megint elég húzós áron volt...

A térkő meg nap-mint-nap bizonyít. És árban is olcsóbb volt.
Előzmény: drsoul (3624)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3624
Jut eszembe: nincs oda írva, hogy nm, de darabárnak kicsit sokallnám. Egyébként multkor találtam egy másik céget, nekik is volt valami mészkövük 3500Ft/nm áron (ez tuti, hogy nm ár volt). Majd megkeresem.
Előzmény: drsoul (3622)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3623
Jelenleg még nem olyan jó nekem, de remélem, majd az lesz. Miért, te merre laksz? Nem kertesházban vagy? (vagy épp épitkezel?) Bocs, már elvesztettem a fonalat.
Előzmény: porker (3621)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3622

Mint már Vezso is irta, utána kell járni.

Én se a La Meridianaba fogok bemeni, ami olyan bolt, hogy ott nekem minden tetszik, csak az árak nem... :-)

 

Pl. ezen a képen, amit láttok, ez a kö 3100Ft/nm. Gondolom Áfa nélkül, de akkor se 8000 Ft.

 

http://www.balkanstein.eu/html/common/image/fal/provance/kep1.jpg

 

"zsalugáterek (ami majdnem redőny árban van). " Tudom, sőt, szerintem drágább, de szerintem szebb.

Előzmény: Hollywood (3615)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3621
De jó neked... a domb miatt is :)
Előzmény: drsoul (3619)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3620

Szia.

"de szerintem az esztetika szubjektiv" Egyetértek, ezért raktam oda, hogy szvsz.

 

"Termeszetesen nem akarlak lebeszelni, tolem olyat epitesz, amit akarsz, " Én ezt nem így fogom fel, hanem tanácsnak veszem. És foglalkoztatnak is ezek a dolgok, sokat töprengek rajta. Nem döntöttem el semmit 100%-ban.

 

Vannak elképzeléseim, de majd a tervező segíteni fog, gondolom abban is, hogy 1 vagy 2 szintes legyen. Az is simán lehet, hogy végül csinálunk egy tetőtérbeépítésest, tehát 45fokos sátortetővel (:-(( ), viszont mint írtam, akkor feldobjuk a házat mással. Ami szintén nem olcsó (zsalugáter), de annyival igen, mint hogy olyan tetőnk legyen, amiet valóban szeretnék. Kompromisszum :-)

 

"csak nehogy az legyen, hogy a tervezohoz nem 1-2-3-4 igenyekkel allsz oda, hanem hogy ketszintest akarsz (es csak magadban tudod, hogy igazan 1-2-3-4-et, amit te mar jol atforditottal abba, hogy ketszintes)." <--- Ezt nem biztos, hogy jól értem, de előző mondatomból látható, hogy nem egy fix elképzeléssel megyek a tervezőhöz, hanem nyitottan :-)

 

Előzmény: Axióma (3614)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3619
Ja, csak három gyerekem van....
Előzmény: Herr X (3616)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3618
Ahóvá épitkezni szeretnék, ott jó levegő van :-) (dombon).
Előzmény: porker (3617)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3617
:DDDDDDDDDDDD

drsoul, de mi is ilyen romantikok vagyunk, de ahhoz tiszta levegőjű helyen kellene lakni, ahol nem percenként száguldoznak az autók! .. Hajjaj!
Előzmény: Herr X (3616)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3616
valamiért úgy érzem, hogy nincsenek még gyerekeid ;-))
Előzmény: drsoul (3613)
Hollywood Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3615

Szerintem teljesen egyéni megítélés kérdése, hogy az egy- vagy a kétszintes ház a jobb. Én például soha az életbe nem pincézném alá még egyszer a házamat, mert egyszerűen idegesített, hogy mindenért le kell menni. Egy emeletes házban (ilyen lesz a mostanink) minden kiszolgálóhelység lent van és a fenti rész teljesen privát szféra. A mostani házunkban ezek egy szinten vannak és jól el is vannak választva egymástól, de azért így lényegesen jobb lesz, hogy két szintünk van. A mediterrán házak ráadául kétszintesek is, így sokkal esztétikusabban meg lehet csinálni, mint egyszintesen.

 

Ami a mediterrán dolgokat illeti ezek most a legdrágábbak. Egy nm szép kő minimum 8.000 Ft felrakás nélkül, sok kovácsoltvas kell, zsalugáterek (ami majdnem redőny árban van). Mivel ez egy nagyon jól menő trend most, ezért mindenben levesznek amiben tudnak. A tető hajlásszöge ebben a stílusban szintén erősen meghatározó.

Axióma Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3614
Bocs, tenyleg tobb okot soroltal, de szerintem az esztetika szubjektiv, a 3. pedig a 2. kovetkezmenye. Jol tagolt foldszintet lehet tervezni. Az me'g a mi elegge megkotott alaprajzunknal is ugy van, hogy eloszobabol balra a nappali resz, jobbra a haloresz, oda mar csak az szaladgal akinek megengeded - igazan akar le is valaszthato lenne, (nalunk azert nem merult fel mert ott a tartalek tetoter, eloszobabol indulo tehat szeparalt lepcsovel). De ennel sokkal jobbat is lehet (lattam olyat, hogy ket db negyzetes alaprajz kicsit elforgatva, az erintkezo sarkoknal a bejarat).
Termeszetesen nem akarlak lebeszelni, tolem olyat epitesz, amit akarsz, csak nehogy az legyen, hogy a tervezohoz nem 1-2-3-4 igenyekkel allsz oda, hanem hogy ketszintest akarsz (es csak magadban tudod, hogy igazan 1-2-3-4-et, amit te mar jol atforditottal abba, hogy ketszintes).
Hetvege, erkely, stb: na erre mondtam, hogy lehet egy piheno fent, de nem feltetlenul kell a mindennapok rohangalasait (naponta 10x) lepcson lebonyolitani. Persze te tudod!
Előzmény: drsoul (3613)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3613

A mediterránról lehet, hogy leteszek, legalábbis tető szinten, bár majd ha ott vagyok, az építésszel nagyon átbeszélem. Talán inkább "kiegészítőkkel" igyekszem olyan hatást kelteni: zsalugáterek, terméskő vagy "rusztikus" tégla a külső falakon (akár csak részletek), tetőcserép.

 

Nem alvás közben, de mondjuk egy hétvégén, amikor lazíthat az ember, mondjuk tavasz, nyár, ősz, meleg időben, kiülök az erkélyre reggel, akár ott iszunk kávét, a gyerekek játszanak a szobában... Idill :-)

 

Vagy este, onnan nézni a csillagokat a gyerkőcökkel, lefekvés elött... Csak én vagyok ilyen romantikus, ti nem tudtok ilyet elképzelni? :-)

 

Természetesen nem csak ez a szempont, de ez is igen fontos. Én gyerekként is folytón kint voltam a tetőn (igaz, az nem 45 fokos volt :-D ), néztem az eget... Ti ezt nem értitek.

 

"Ha utobbi, akkor azert nem kene 2 szintet beepitened"<--- Azt hiszem, ennél több okot soroltam fel a 2 szint melleti érvelésemkor.

Előzmény: Axióma (3612)
Axióma Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3612
Alvas kozben nezned a kilatast, vagy direkt kimennel erte egy erkelyre? Ha utobbi, akkor azert nem kene 2 szintet beepitened, attol meg hagyhatsz fent egy olvasoszoba-kilatot, hogy nagyreszt az also szinten elsz. Szerintem ilyen alaku hazat is talalsz, bar nemtom mennyire illik a mediterranba.
Előzmény: drsoul (3609)
memorix Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3611

Tájolás:

 

http://hvg.hu/gazdasag/20060109tipp.aspx

http://www.amiotthonunk.hu/cgi-bin/journal.exe/journal.exe?type=3&ID=217

http://www.csaladihaz.hu/portal/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=55

http://www.csaladihaz.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=103&limit=1&limitstart=3

http://www.nyf.hu/others/html/kornyezettud/megujulo/Napenergia/eredeti/3%20Jelenlegi%20felhaszn%E1l%E1s.doc

 

Nálam a keleti oldalon van a dolgozó, k-délin egy terasz és bejárat, k-d a fürdő, délin a gyerek szoba, d-ny a felnött szoba, a d-ny a fedett terasz ami a szobákkal együtt a panoráma irányába néz, d-ny felé néz a nappali és É-Ny a konyha, É-K az étkező és a háztartási helység... L alakú az építmény, saroktelek a déli-ny és a nyugati-É oldalon van az utcafront...

 

Igy ha leüllök a nappaliban, étkezőben akkor is látom a panorámát, a szobákból is látom a panorámát, a konyhából is látom a panorámát, a konyhából nyilik a terasz és az étkező, az étkező mellett van a nappali, háztartási helység....igy L alakú tér jön létre miközben egy légtér a konyha étkező nappali és mégis szeparált boltivel a konyha...

 

 

 

Előzmény: drsoul (3610)
drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3610

Tök jók. Néhányat már ismertem/láttam, de azért van még pár...

Van arról valami leírás (nem nagyon találok a neten), hogy adott helységet hová illik rakni? Pl. én a konyhát kelet irányába raknám, hogy jól kezdődjön a reggel a napsütéssel :-)

Viszont a nappalit nyugatra tenném, hogy este is ott még fény legyen. De gondolom létezik ennél egy profibb megközelítés, ill. összefoglaló.

Előzmény: memorix (3608)
drsoul Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3609

Ezek mind érvek, amiket figyelembe fogok venni, de szerintem attól függ, ki mibe nött fel. Én 8-17 éves koromig Olaszországban éltem, egy ikerházban, lépcsőkkel, és nekem az az etalon.

 

Érvek a 2 szint mellett (szvsz):

 

1. Esztétikailag szebb

2. Kifejezetten tagolt, ami nem gond: valaki csak úgy "felmehet", közben lent folyik az élet. A 2. szint amúgy is egy "elvonulós" rész.

3. A jövőt is nézve több bővítésre ad lehetőséget, akár 2 külön lakás kialakítása (2 generáció)

4. Szép kilátás a második emeletről. Ez relatív, de általába igaz, főleg ha azt a telket vesszük, amit nézek. (annál kifejezetten vétek kihagyni a második szintet).

 

Ezeket mellé fogom tenni azokhoz, amiket te írtál, meg persze a pénzügyi részét is mérlegelni fogom, és akkor utána döntök.

Előzmény: Davidovics P. (3607)
memorix Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3608
Előzmény: drsoul (3605)
Davidovics P. Creative Commons License 2007.02.19 0 0 3607

Gondold át mit szeretnél... A kétszintesnek vannak pénzben nem kifejezhető hátrányai, bár ez sokaknak semmit nem jelent. Pl. a már említett lépcsőzés... Nem mindig leszel 30 éves, és gondolom nem 5 évre építesz.

Aztán ott van a közös élettér, ami kétszintesnél általában eleve szét van szakítva... Egyszintest lehet úgy tervezni, hogy tagolt, de mégis családias maradjon.

Előzmény: drsoul (3605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!