Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 8031

Szervusz!

Elnézést, biztos a régi beidegződések :-)

Maus Robi

Előzmény: talismoon (8023)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 8030

Szia BLoG!

 

ÁSZF-től mindig el lehet térni az előfizető(k) javára. Igaz, hogy papíron ez a kitétel az egyedi előfizetői szerződésekre igaz, de logikisan levezethető a meghirdetett vagy a ráutalással elfogadott előnyökre is, scak később erre hivatkozva nem etikus pl. árat emelni.

 

Ez olyan, mint Talmud olvasása:

- Rebelében! Lehet-e bagózni a Talmud olvasása közben?

- Hogy képzeled, Móricka? A Talmud egy szent könyv, meg jkell becsülni...ű

---

- Rabbi! Lehet-e a Talmudot olvasni bagózás közben?

- Hát hógyne, Grűn fiam, a Talmudot minden körülmények között szent dolog olvasni...

 

 

:-)

 

R.

Előzmény: blg (8026)
new_age Creative Commons License 2008.09.18 0 0 8029
Sziasztok!

Lenne kérdésem azokhoz akiknek már van a XV.kerületben az új 20/10 vagy 30/20-as internet kapcsolata.

Jelenleg 2/1-es netem van + kábeltv + telefon. Ezek egy koax kábelen jönnek és egy modem oszt szét mindent.

Kérdéseim a következők volnának:,

1) az új internet ugye UTP-n jön, viszont a tv+telefon marad a koax-on vagy az is átkerül az UTP-re? Vagy csak az HBO maxpack kerül az UTP-re?
2) milyen modem lesz az UTP kábelen?
3) létezik-e olyan (DSL) router ami képes csatlakozni erre a fajta internet kapcsolatra?

Azért kérdezem mert nemrég volt teljes lakásfelújítás és minden kábel el lett csatornázva, tapétázva. Érhető okokból szeretném én csinálni a kábelezést és amikor jönnek bekötni akkor csak összekötik a rendszerrel és a modemjükkel az én kábelem. Ahogy ez törént a koax kábeles rendszerrel is.

Előre is köszi a válaszokat.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 8028
Sziasztok!

A Digi Kft internetszolgáltatásaival kapcsolatban a fogyasztóvédelemhez készülök, amiért:
- nagyon gáz a szolgáltatásuk
- nagyon gáz az ügyfélkezelésük

Éppen ezért keresek olyan Digi Kft áldozatokat, akiknek a 6. kerületben van a szolgáltatásuk, és a szolgáltatás olykor van, olykor nincs, bejelentés után hibaelhárításra megint van, aztán egyszer megint nincs. Főleg olyanokat keresek, akik Routerrel rendelkeznek, és a hibaelhárításhoz azt az instrukciót kapták, hogy cserélje le a routerjét.

Kérlek, ha magadra ismersz, hogy rólad írok, akkor jelentkezz a omegapont@gmail.com címen!

Köszönettel:
B.K.
talismoon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8027

Az max. pozitiv megtevesztes, azert senki nem fog szolni :)

Előzmény: blg (8026)
blg Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8026
de, szerintem van felelőssége a cégnek, de nem az, hogy Bp-n nem emeltek sebességet, hanem az, hogy kedvezőbb paraméterekkel hírdetik a csomagot, mint ahogy az az ÁSZF-ben benne van. ez a vásárlók megtévesztése, nem? bár én nem értek hozzá, de szerintem az nem mentség, ha tényleg megvannak a megemelt sebességek.

na mindegy, nekem már LAN-om van :-)
Előzmény: talismoon (8025)
talismoon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8025

Az ertem, hogy amig az ASZF-ben nem irnak rola addig az jogilag nem letezik, de a weboldalukon irnak, es a gyakorlatban Debrecenben megtortent az emeles, semmilyen feleloseggel nem bir ezzel kapcsolatban a ceg?

 

Lannetnel pont forditva volt, ott hetekkel elotte emeltek mar a savszeleseget a 09.06-tol ervenyes ASZF elott, de a a weboldalon nem irtak rola, sot szeptember 6. utan nehany napba beletelt amig kikerultek az uj ASZF-ben levo lannet csomagok a regiek helyere.

Előzmény: blg (8024)
blg Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8024
mivel az ÁSZF-ben nyoma sincs ennek az emelésnek, jogilag nem is emeltek semmit. igazából a honlapjuk megtévesztő, mert nem a valós paraméterekkel reklámozza a két díjcsomagot.
Előzmény: talismoon (8023)
talismoon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8023
Felreertetted, savszelesseget emeltek nem a dijat, Budapesten meg nyoma sincs a 4 es 8mbit sebessegnek a HDSNET-1024 es HDSNET-2048 csomagoknal, ezert kerdeztem lehet-e ilyet, hogy ugyanaz a ceg, ugyanazat a szolgaltatast,  ugyanolyan neven, mas feltetelekkel arulja Debrecenben mint pl. Budapesten.
Előzmény: Törölt nick (8022)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8022
Szervusz! Elvileg szabadárasak, de (azt nem tudom fejből, ISP-ként is?) ÁSZF szerint egy évben csak egyszer módosíthatnak díjat. Talán ez történt. Más kérdés, hogy "szembe mennek a többi hülyével", akik meg csökkentgetik inkább :-) Vagy ők is olvasták a nemzetközi "geniceket" üzemeltető cégek spekulációit és náluk már be is gyűrűzött (ott, helyben kizárólag!) a még csak elemzők rémes álmaiban élő internet-drágulás :-DDD Üdv: Maus Róbert
Előzmény: talismoon (8019)
ZE Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8021
Lehet. Nem.
Előzmény: talismoon (8019)
talismoon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8020
vagy turelem savszelesseg emelest terem?:)
Előzmény: talismoon (8019)
talismoon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8019

Debrecenben emeltek kabelen, ugyanaz a ceg, ugyanazok a csomagok, Budapesten semmi nem tortent meg, lehet ilyet csinalni? vagy erdemes lenne az NHH-nal bejelentest tenni?

 

Katt

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.17 0 0 8018
Ezen az összeállításon nem csoda -- a szoftveres tűzfal elég sok erőforrást meg bír zabálni abból a nem túl sokból, ami van.
Előzmény: Törölt nick (8017)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 8017

Szia Ze! PIII 550 MHz-es gép, Win98SE, NIS2002 - a 3,5 MB/s helyett lesz jó ha 2,5 MB/s (4M-ás Datanet/T-Com ADSL) , ezt én produkálom a (most két hete már) régi gépemen :-))) Szép őszi napokat: Maus Robi

Előzmény: Törölt nick (8016)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8016
Az a 20-30% veszteség sok lenne egy mai normális tűzfal esetén, még akkor is, ha a kliens gépre rakott szoftveres megoldásról van szó. Ami lassú lehet, az a titkosított adatfolyam (https, ssh, scp, pop3s és hasonlók), de az is akor, ha a CPU, pontosabban a titkosítást végző kód (pl. Wines Crypto API) gyengén muzsikál, bár ez is inkább gigabutes hálón jelenthet gondot.

A nagyobb gond azokkal a valóban ócska SoHo routerekkel (doboz) van, amiknél 10Mibit/s half duplex a WAN-port, ekkor ugyanis hiába a 20/10 szolgáltatás, a dobozka miatt szumma 10Mibit/s lesz a tempó...
Előzmény: Törölt nick (8012)
mechand Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8015
Melyik kerületben vagy?
Előzmény: Eördögh (8013)
mechand Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8014
Nagy meglepetésemre működött a net mikor hazajöttem. Speedtest.net szerint megvolt a 2/1. ELindítottam egy letöltést és egy percen belül kifagyott a modem. :) Most újraindítottam és megint megy. A speedtest.hdsnet.hu továbbra sem elérhető nekem. Van itthon három gép, egyikről sem megy. Nem értem mi lehet itt a baj.
Eördögh Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8013
nekem megy.
Előzmény: mechand (8011)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8012

Mielőtt jönnek (mennek), inkább adják meg írásban!) annak az etalonnak elfgadott teszt szervernek a valós és kívülről (értem ezalatta a komplett hdsnet-et és nem csak egyes IP tartományait vagy MAC adress-ű gépet..)  elérhető URL-jét és/vagy IP címét és egyéb adtait (port, kezdőlap etc.), amelynek adtait elfogadják és NEM ezt megnézni mennek ki (feleslegesen) Hozzád.

Más kérdés, hogy azért a (kilens)gép sebesége is befolyásolni képes az ilyen méréseket, és egy NIS vagy más tűzfal alkalmazás akár 20-30 %-ot képes rontani (!), így azt ilyen tesztekkor érdemes kikapcsoni.

Mondjuk a GT Datanet-nek is van egy (tudtommal és tapasztalataim szerint) korrekt sebeségmérője ( http://speedtest.datanet.hu/datanet.html ), azt is ki lehetne próbázni...

Bocs: nekem nem HDSNET-em van, én a jogi és szervezési (no meg általánosabb szakmai) részeihez szólok csak hozzá.

Sok sikert:

Maus Robi

 

 

Előzmény: mechand (8011)
mechand Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8011
Felajánlották, hogy kiküldenek valakit bemérni a netet, de ha nem náluk van a hiba, akkor ki kell fizetnem a mérést. Mondjuk nem olyan nagy összeg. De reggel most jó volt. Meglátjuk mi lesz este.
Nektek megy a speedtest.hdsnet.hu ?
Előzmény: Törölt nick (8010)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8010

Hibabejelentést csak írásban (min. e-mail, de inkább fax)!

Szóban sok problémát okozhat, hogy (ha egyáltalán felveszik ténylegesen a hibát) az milyen szöveggel kerül rögzítésre. Írásban viszont Te "irányítasz".

Üdv: Maus Robi

 

Előzmény: mechand (8008)
mechand Creative Commons License 2008.09.15 0 0 8009
Ma reggel ment a letöltés rendesen. 2 Mb-Tel. A speedtest.net szerint. A speedtest.hdsnet.hu oldal továbbra sem elérhető. Gondolom ez megint csak átmeneti, estére biztos nem fog működni. De azért még reménykedem.
mechand Creative Commons License 2008.09.13 0 0 8008
Rengetegszer hívtam őket. Kipróbáltuk routerem nélkül. Úgy is lassú. Most firmware-t frissítettek a modemen. Azt is mondták, hogy teszteljem le a speedtest.hdsnet.hu oldalon a sebességet. Ilyen oldal nem létezik. Nekik bejön az oldal, direkt megkérdeztem. Nekem itthon semmi. Speedtest.net-et nézem, de már vagy 3 perce tölti az oldalt. Nem tudom mi lehet. Kérem vissza a Motorola modemet! :)
Előzmény: Törölt nick (8007)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 8007
Buta ( :-) ) kérdés, de az ügyfélszolgálatot kérdezted, hibabejelentést tettél? agy "csak" várod a csodát :::*D
Előzmény: mechand (8005)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.13 0 0 8006
Pedig én drukkolok ;-)))
Előzmény: mechand (8004)
mechand Creative Commons License 2008.09.12 0 0 8005
Ez egyre lassabb. Ti mivel tesztelitek a letöltési sebességet?
mechand Creative Commons License 2008.09.12 0 0 8004
Oh' be jó, hogy érted ez mit jelent --> :)))
Na de mindegy. Nem lett gyorsabb a letöltésem.
Előzmény: Törölt nick (8003)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 8003
Oh' be jó, hogy értetted a szándékom :-/
Előzmény: mechand (7998)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.12 0 0 8002
A DOCSIS2 jó is lehet, az a kérdés, hogy milyen a hordozó hálózat, illetve hogy milyen fejállomást milyen modemekkel próbálnak összehozni...
Előzmény: talismoon (8000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!