Keresés

Részletes keresés

James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9232
Mint bojlikának is írtam, helyi adottságok és mélységtől függően sok oldott anyag van jelen felszínalatti vizeinkben..
Pl.: Pleisztocén-Holocén 10-11 ezer évvel ezelőtti időszak felszíni, vagy vízi világból származó növények, állatok maradványai, lásd a csiga héjakat a felmosott homokban, vagy tőzeg maradványait,kéreg, náddarabok stb.Vas,mint fém, de a fentebb említett szerves anyagok és azok bomlásából származó oldott gázok is.

Ha jól emlékszem nálad tartály van. Nos a víz alap esetben x bar nyomással bír a felszín alatt mely a hidrosztatikai nyomásból+a légkör 1 baros nyomásából adódik össze, de ez elég relatív érték. Természetes közegben kialakult egyensúlyban van és "éli" mindennapjait. Ebből a közegből kiszakítva, azaz tartályba szivattyúzva, természetes helyéhez képest többszörös nyomás alá helyezve az oldott gázok viselkedése megváltozik, lásd a szódásüveget. Nyomáscsökkenés esetén kiválnak a folyadékból az oldott gázmolekulák. Nálad szerintem ugyan ez játszódik le. A vasat írtad kicsapódik, a nyomás alatt lévő vizedet opálosító kivált pici gázbuborékok pedig elillannak.
Előzmény: Törölt nick (9230)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9231
Igazán nincs mit, ha van időm szívesen válaszolok!
Az intim dolgokba, hogy hova, mibe, esetleg kibe dőlj bele nem szólok bele:-))!
Max javaslom, hogy a fémekkel csínján, mert bizonyos mennyiség a testbe jutva allergiás reakciót (fémallergia) nagyobb mennyiségben súlyos folytonossági elváltozást okoz, sőt bizonyítottan halálhoz vezet. Részemről nem kívánatos, hogy idő előtt elhalálozzon egy fórumtársunk. Jó egészséget!
Előzmény: Törölt nick (9229)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9230
Üdv.bojlika!

Nálam is ez a helyzet,mármint a vas tartalomra vonatkozóan.Szemmel nem látható de
érezni a vas szagot.Tegnap picit csöpögött a csap a kézmosónál és reggelre kicsapódott a vas a kézmosó oldalára.
Ha engedek egy pohárba akkor szinte tej színű,néhány mp után kezdenek a pici buborékok a felszinre kerülni és látni ahogy a pohár fölé emelkednek.Megtudná mondani valaki mi ez a jelenség? 10-15 mp után egészen tiszta lessz a víz a pohárban.

hegizoli
Előzmény: Törölt nick (9227)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9228
Hello!

Gondolom a vízminta vételezése és a fotózás között eltelt némi kis idő.
Minden kútvíz tartalmaz oldott ásványi anyagokat, elemi fémeket így pl. vasat. A Te vized sem kivétel ez alól úgy tűnik. A mintavételtől számított x idő elteltével helyi sajátosságként elkezd opálosodni a víz. Az elemi fémek a levegő oxigénjével reakcióba lépnek, oxidálódnak. Van ahol ez percek,órák kérdése, s van ahol napok múlva lesz színe, de megesik, hogy áttetsző marad. Az is számít milyen mélységű rétegből származik. A felső rétegek felénk (alföldi terület) vasasabbak. Pl. Törökszentmiklóson 12m-es kútból olyan vasas víz jön, hogy locsolni sem érdemes vele, mert minden "rozsdás" lesz (járda, növények levele), de 40m-től sokkal jobb a víz minősége. Tudom mi a következő kérdés: mit lehet ezzel kezdeni:-)) Sok mindent, ergo költséges, semmit ha ez a jelenség nem zavaró, nem okoz élvezeti, vizuális kellemetlenséget.

Ü.: J. a G.
Előzmény: Törölt nick (9227)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9226
Nem tettem semmit,azaz semmiség, nincs mit köszönnöd!
Előzmény: Tyutyu123 (9222)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9225
Szívesen, máskor is!
Előzmény: karakok (9219)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9224
Akkor aggodalomra semmi ok! Kívánjuk neki, ha esetleg kommunikáltok, hogy barnuljon mindenhol, esze, szeme, keze a megfúrható lyukakon és a bikinivonalakon járjon persze csak olyan mértékben amennyit a hormonok az egészség és az oldalborda még engedélyez:-)))) !!!
Előzmény: Törölt nick (9217)
true75 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9223

 

idén már nem szórakozok vele, őszig már kibírom így is ha nem fordul rosszabbra a szelep és mondjuk azonnal elengedi a vizet

Előzmény: Törölt nick (9221)
Tyutyu123 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9222
Köszönöm !
Előzmény: James a Gandolfini (9206)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9221

Üdv True 75 !

Ezt örömmel hallom (mármint hogy a szivattyú jó) Lehet be kellene raknod mégegy visszacsapót a nyomó oldalra is a szivattyú után egyből. Jobb tippem nincs sajna, ill van csak az sokba kerül mert az a csőbúvár lenne.

Lassan egész jó szivattyúszervizes leszel :)

Előzmény: true75 (9218)
Barret02 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9220
Nekem is kapcsolgatott nemrég a hidrofor,nem tartotta meg a nyomást.
Meg ijedtem,hogy valami baja van!
Szerencsére csak a lábszelep szedett be valami koszt...
Kipucoltam,jó lett.1 év alatt egyszer volt ilyen...
Persze mindig nyomás alatt van,1,2-2,2 bar...Mégis megtörtént.
Előzmény: true75 (9218)
karakok Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9219
Köszönöm szépen a válaszodat.
Előzmény: James a Gandolfini (9209)
true75 Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9218

 

 

Szia lalibatyo

 

 

- tegnap beástam magam a kútaknába

- nem a szivattyúval van a baj hanem megint a lábszelep szivat

- 4napig nem használtam a kutat és ez idő alatt szépen visszaengedett a lábszelep

- feltöltöttem a szippantyút és működik minden szépen

- idén már nem húzom fel a kpe csövet, mert még kb két hónap és vége a kerti pancsolásoknak

- most ráraktam egy időkapcsolót ami minden este 9kor megjáratja negyed órát a szivattyút így bízok benne, hogy nem fog elszelelni a víz

Előzmény: Törölt nick (9217)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.09 0 0 9217

Üdv !

Nyaralni készült nem is oly rég, biztosan ott van még.

Előzmény: Törölt nick (9212)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9215
Hali Che!
Sajnos nem tom milehet vele, remélem nem beteg! A fórumot figyelgetve, már amikor tudom, nem emléxem, hogy valaki megbántotta volna. Bízzunk benne, hogy sok a melója és azért nem ér ránk!
Üdv: J. a G.
Előzmény: Törölt nick (9212)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9213
Helyileg hol szeretnél fúratni? A helyi sajátosságok döntenek abban milyen mélyre és ezáltal milyen anyagokkal kell számolnia a feleknek a kivitelezés során.
Persze ehhez még jön pár lényeges kérdés de ez a kiindulás.
Ha már minden kérdésre kimerítő választ kapsz, na akkor szerintem már találtál is kútfúrót! Mivel senki nem lát a földbe, bármi történhet a legjobb szakik esetén is, csak ha kész a kutad és azzal is meg vagy elégedve maradéktalanul, na akkor mondhatod, hogy találtál egy jó kútfúrót:-)!Sok sikert!
Előzmény: foci000 (9211)
foci000 Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9211
Sziasztok!
Annyi félét, annyi verziót olvastam, nem tudok eligazodni, milyen a jó fúrt kút? Szeretnék egyet fúratni, de fogalmam sincs... olvastam, hogy nem jó a sárga PVC cső mert homokos lesz, meg kint legyen a szivattyú, máshol meg lent... csak a kék cső jó, másik meg mondja a sárga is megteszi... nos a lényegre térek... tud valaki ajánlani valami megbízható kútfúrót? Tényleg, milyen a jó fúrt kút????
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9210
Kérdezett én meg válaszoltam:-)!
Minek is?....., mert erőszakos volt és megilyedtem!:-)))))
J. a G.
Előzmény: Törölt nick (9207)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9209
Wow!

No, akkor csapjunk bele!

Nem kell a 125-ös átmérő 40-es pvc csővel fúrás esetén. Annyival nem növeled meg a kavicsolással a vízadó felületet, hogy több vized legyen. A nagyobb átmérő erősebb szivattyút igényel, hogy mindig tiszta furatod legyen. 110-es kezdőcsőben ha elfér a fúrófejed, fúróéled az elég és tolhatod lefelé.A lényeg az öblítés!
A fej rögzítése a csavarral ok, de elég ha ragasztva van, az sem moccan el ha jól fel van rakva a vasra a pvc.
Mehet a 40-es vissza, de kútfej, azaz szelep nélkül hogyan akarod használni? 40-esbe mit lógatsz be? Lehet, mert van ilyen méretű lábszelep, de nagyon szűk lesz!Iszapzsák mérete ok. és kell is.
Milyen vastag a réteg? Pl. ha 2 méter(mert nekem ez rémlik), akkor minek a 4m szűrő? Fém és műanyag együtt? Felejtős, mert az alföldi vizek elég agresszívek és a réz ahogy korrodál viszi magával a műanyagodat! Magyarul kimarhatja, lyukaszthatja a szűrődet. Sima réz, bronz anyagok pár év alatt 20-30 méteres kutakban semmivé válnak, feketednek, lyukadnak stb.
Lehet piacon oroszoktól, de le is gyártathatsz koronafúrót 18mm-es külső átmérővel már jó a szűrőváz perforáláshoz. Van aki fafúrót használ, én nem szeressem.A hézag a lyukak között akkora mint amekkora lyukat fúrsz. Egy lyuk, egy lyuknyi hézag, egy lyuk stb. Fordítasz és a lyukakat megközölöd, cca 7mm hézagot kapsz így. (remélem érthető, ha nem, nézzél meg egy Hidroszeres szűrőt mintának.) Én ennél a méretnél nem központosítok, szerintem neked sem kell, de ha szeretnél precíz lenni, akkor pálcákból lehet hegeszteni központosítót. Két gyűrű amiben éppen elcsúszik a 40-es cső, a gyűrűket pedig három hajlított pálcával, 120 fokban eltolva összekötöd. felhúzod a csőre és tokozhatod, nem fog lecsúszni. Egy ilyen a szűrő fölé egy alá.
Mindszent -20-22m ha jól emlékszem a rétegre.
Kavicsszűrő: A csináld magad mozgalom híve vagy, ahogy látom, így veszel egy kőporrostát(5mm lyukút), keresel egy sóderrakást, a lényeg, hogy ne legyen öreg, poros dombocska és rostálsz magadnak 2-3 taligányit. Ami átmegy a rostán az a jó. Kimosod a finom port belőle és mehet is a szűrőd mellé másodlagosnak amennyi kell. Tudod kavicstető beállítás, tömedékelés, cső melletti szivárgás kizárása stb. Jó melót! J. a G.
Előzmény: karakok (9200)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9206
A tavasszal beszélgettünk e témában itt a fórumon. Freddy4 említett egy biztos kezű pálcás embert, egy idős bácsit, ha jól emlékszem. Javaslom olvass vissza, vagy dobj egy emilt Freddyre, biztos segít majd.
Amúgy magad is megpróbálhatod, dowser, rabdomante, rašljar,Wünschelrutengänger,
........ címszavakkal a youtub-on rákeresve megmutatják hogyan kell azt csinálni. Lehet sikerül, ha nem akkor még mindig kereshetsz valakit.

üdv: J.a.G.

Na kielégítő a válasz:-)?
Előzmény: Tyutyu123 (9181)
gamate Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9205
Köszi!

Keresgélek...
Előzmény: Törölt nick (9204)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9204

Üdv !

Én nyomtatott példányt láttam a barátaimnál amit a szerszámok gyártója adott ki katalógus formájában. Keress rá gyártókra és a honlapjukon nézzél szét. Amit láttam abban elég nagy különbségek voltak egy egy szerszámra ami erősen függöttt a terheléstől. Kisebb terhelés nagyobb fordulatot igényel de ez nagyon függ a szerszám kialakításától is. Ha ráakadnék valamire elküldöm.

Előzmény: gamate (9203)
gamate Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9203
Köszi a biztatást!

Amit említettél görgős-katalógust honnan tudnék letölteni?
Előzmény: Törölt nick (9202)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9202

Üdv !

Hát nagy fejszébe vágtad a fádat !  Magam részéről kevés esélyt látok hogy egyből a végleges állapotot fogod eltalálni ezért amennyire lehet törekedj a variálhatóságra.  Menet közben jönnek majd ki a gyengéi a masinának.

A görgősöknél a katalógusban megtalálod hogy mekkora súlyosbítóval mekkora az ajánlott fordulatszám. Az a 125 azért egy sokmindenre használható fordulatszám szerintem.

Sok sikert hozzá.

Előzmény: gamate (9199)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9201

Üdv Honey !

Mint mondtam látatlanul csak tippelget az ember. Igyekeztem a lehetséges problémákat sorra venni. Természetesen ha 30m3 tisztavíz átment a cuccon akkor sok értelme nincs mosogatni. Csatlakoznék XXI. kerület fórumtárs szerviz javaslatához, vagy ha elhozod Fehérvárra 1 órát szánok rá természetesen ingyen, hátha valami újat sikerül látnom amit később kamatoztathatnék :)

(Azt nem ígérem hogy biztosan meg is csinálom csak konkrétabb véleményt mondok)

Előzmény: LittleHornet (9193)
karakok Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9200
Üdv Mindenkinek!

Olvasgattam én a fórumon,de az a biztos ha megkérdezem.
Segitséget szeretnék kérni,40-es pvc csővel, 120-as fúrófejjel, ami rá van csavarozva a pvc-re kb.16-20m mélyre szeretnék fúrni.
A40-es pvc csövet tenném vissza kavicsolva.
A vizadóréteg homok,nem lenne köpeny cső,sem a kézi pumpa.Lenne
2m-teres iszapzsák,4m-szűrő kútszövettel bevonva(ragasztva),rézdróttal erősitve.
A kérdéseim:hányas fúróval fúrjam ki a szűrő részét,mennyi legyen a fúratok között a
távolság,hogy elég massziv is maradjon a pvc-cső?
Milyen átmérőjű kavicsot szórjak köré?
Miből szoktak központositót csinálni a csőre?
A szelepet hova kell tenni,ha kell?
A szivattyú egy-egy bronz lapátos bővithetős, öntvényházas 600w 3-fázisú motorral.
Ahol ez történne CSongrád megye:Mindszent
Válaszokat előre is köszönöm.
gamate Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9199
Üdv Mindenkinek!

A gépépítés lassú, de annál rögösebb útján eljutottam a forgatóhajtómű méretezéséig, amihez tanácsot, segítséget kérnék a tapasztalt Kollégáktó.

Egy hidromotor lesz az erőforrás, aminek maximális fordulatszáma 600/perc, maximális nyomatéka 240 Nm, amit 100-600 ford/perc között szinte lineárisan ad le. (szárnyas és görgősfúrót használnék max. 200 mm átmérővel)

Mekkora volna az az optimális áttétel, amivel a legjobban lehetne kihasználható ezt a motort?

1:4-es lassító, így max 125 ford/perc és 960 Nm nyomaték, vagy inkább növeljem a fordulatszámot még annak árán is, hogy csokken a nyomaték....


Szóval mi a tapasztalatotok mi éri meg jobban a magasabb fordulat kisebb nyomaték, vagy fordítva?

Van-e valamilyen kompromisszumos érték, hogy mindkét fúrófejet lehessen biztonsággal, és hatékonyan használni?

(A változtatható áttételezésben nem gondolkodom, hiszen kisipari módon nehézkes a kialakítása.)


gamate
makro.sniper Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9198
Előzmény: makro.sniper (9197)
makro.sniper Creative Commons License 2010.08.08 0 0 9197
<a href="http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=46.267124,17.870767&daddr=&hl=hu&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=19&sll=46.267112,17.8708&sspn=0.000922,0.002411&ie=UTF8&t=h&z=19" target="_blank">itten e</a>
Előzmény: Törölt nick (9191)
LittleHornet Creative Commons License 2010.08.07 0 0 9193

2-3 hónapja ilyen a szivattyúm, azóta átjött rajta kb. 30 m3 víz. ehhez képest az segíthet, ha beleteszem egy edénybe és járatom???

 

persze csak ha nem kondihibáról beszélünk.

 

Honey 

Előzmény: Törölt nick (9192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!