Keresés

Részletes keresés

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28925

https://szerszampiac.hu/szerszamgep/eszterga-marogep_es_tartozekai/ean-1000-es-egyetemes-eszterga

 

A leírtak alapján ez a gép neked megfelelne szerintem.

A csúcstávolsága is jó, kivehető hídja van síktárcsás, nagyobb átmérőjű munkákhoz.

Elvileg álló és futóbáb is jár hozzá. Tanulásra biztonságos, mert a lakatszekrény két oldalán mindig kéznél van a kapcsolókar, amúgy a gép sem túl nagy, az ára sem tűnik rossznak.

Gépvásárlásnál kérj segítséget, ha van forgácsolós ismerősöd.

Előzmény: Archer957 (28923)
Pijepapa Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28924

hogy könnyebben menjen a körasztal szerkesztése:

 

http://www.homews.co.uk/page137.html

Előzmény: Fulesman (28783)
Archer957 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28923

Sziasztok!

 

Kíváncsi lennék a véleményetekre. Tanult szakmám nem kapcsolódik fémipari tevékenységhez és nem is ilyenben dolgozom de szabadidőmben szívesen foglalkozom fémhez kapcsolódó dolgokkal. Munkámból adódóan elég sok kerti gépem van, azokon mindig akad javítani való meg amúgy is a környezetemben sokszor bejön egy hegeszd meg ezt, készíts tartót ahhoz, csinálj egy kertkaput stb. stb. Szóval nem precíziós dolgok de azért sok mindent csináltam már. Azon gondolkodom, hogy bővíteném a kis műhelyemet egy esztergagéppel. Igazából tanulgatni rajta, meg ezt-azt legyártani, nem termelésre lenne, valószínűleg nálam sohasem hozná vissza az árát, mégis úgy érzem, hosszú távom jó befektetés lehet egy ilyen.

Ahogy olvasgatom itt a hozzászólásokat, talán occseb nyomdokaiba lépek :) Ami talán nekem előnyöm lehet, hogy rendelkezésemre áll a 3 fázis (eddig egy DOF-16-os oszlopos fúró és egy KFD-250-es fűrész üzemel róla, meg egy fahasító de ez most itt mindegy :) ) illetve apám annak idején tanult esztergálást (csak aztán nem abban dolgozott/dolgozik) szóval tőle az alapokat szerintem meg tudnám tanulni. Igazából ez csak egy gondolat egyelőre, anyagi vonzathoz kötném, hogy mikor valósul meg, megvalósul-e. Szóval két kérdésem lenne: 0 forgácsolós múlttal érdemes-e belevágnom illetve mi az az összeg nagyságrendileg, amit rá kell költenem egy használható,  időtálló! gépre? Túlzottan nagyot nem szeretnék egyrészt hely szűke másrészt kihasználatlanság miatt.

Másik, hogy alkatrész, javíthatóság, használhatóság szempontjából az én igényeimhez milyen típust kellene néznem? Elég sok helyen olvasom az E1N-t esetleg az E2N-t, ezek megfelelőek lennének nekem? A két kérdés végül is összefügg, ha valamelyik jó lenne nekem, mennyiért tudnék ezekből kevésbé széthajtott darabot kifogni? Olyan kellene, amit egyből lehetne használni, nem kellene komolyabban hozzányúlni. Persze, hogy most kopott, esetleg egy kis villanyszerelés, kapcsoló csere, ilyesmik nem gond, ezekkel boldogulok csak komolyabban ne kelljen hozzányúlni. Bár gondolom a konklúzió úgyis az, hogy szakértelem nélkül használtan ilyen 30-40 éves gépeket venni marha nagy lutri :( De a Güde és társai cuccoktól egyszerűen ódzkodok. Amit írtam fűrészt meg fúrót is azért vettem inkább régi ipari magyart, mert volt előtte Einhell meg OBI-s de egyik gagyibb volt mint a másik.

Csuhás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28922

Tényleg jó volna legalább 20-as patron de talán előző gépektől örökölt módon maradt a 15 vagy 16 mm. Ha nagyobbat akar az ember akkor kell mondjuk ER40 befogó. ( Illetve valahonnan került hozzám egy jóval nagyobb méretű kart feliratú patron, de nem tudom milyen géphez való. ) Megjegyzem még hogy az

E1N, E2N, E3N főorsó furatok rendre  20, 25,  27 mm illetve ezeknél pár tizeddel nagyobb.

Előzmény: Törölt nick (28920)
roadjack Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28921

Üdv.müködik,lehet vele dolgozni.holnap akarok vele reszelőnyeleket csinálni pár darabot.110cm hosszú,100cm magas,40cm szèles.az ára..annyi amennyit az alkatrèszek èrnek.a tokmány 15ezer,a villanymotor szintèn 15.a kèt èkszijtárcsa 10ezer.a főorsó 8ezer.ezeket ennyièrt tudom eladni.a többi hulladèkvas.kilója 50forint,vagy egy kindertojás a hatèves kislányomnak..:)nem vagyok biztos benne,èr e ennyit,ha komolyabb munkákat csinálsz,akkor vegyèl inkább egy règi x lábú padot,150ezer környèkèn lehet venni.ez tènyleg hobbira való..ámbár èn az elsö motoromhoz elèg sok mindent megcsináltam rajta savállóból,csak sokat kell tolómèrözni.te tudod mire kell.

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28920

Valamit nem értek.

 

Az E2N főorsó furatának az áteresztőképessége 28mm, az E1N főorsójáé csak 20mm. Ezt értem.

 

De azt nem, hogy a patronok áteresztőképessége azonos - 15mm. Ez így van? Vagy ha így van, miért? Hiszen ez az E2N gép lehetőségeinek a leszűkítése.

Előzmény: Csuhás (28918)
default6 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28919

Tegnap elvitték, egy ismerőse árul még vszeg, megkérdezi.

Előzmény: Csuhás (28918)
Csuhás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28918

Magam talán itt vettem három éve vadonat új komplett készletet 25eFt-ért. Most úgy látom már 30-ért adja. https://www.jofogas.hu/budapest/Patronkeszlet_83295926.htm

Előzmény: occseb (28916)
occseb Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28917

https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/E2N__E3N_patronkeszlet_elado__cserelheto_83531152.htm

 

Most ezt találtam de asszem a bélapátfalvai/egri hirdetőnél is múltkor.

Előzmény: occseb (28916)
occseb Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28916

20 vagy 25ezer Ft-ért láttam E2N-be való készletet talán a szerszámpiacon.

Előzmény: default6 (28915)
default6 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28915

Ha most rögtön kéne használnom biztos megoldanám, de egyelőre nem úgy néz ki, hogy használnom kéne mostanában. Nem egyforma a behúzószár, E1N hez nem kell behúzópersely, E2N hez kell, a patronok nem tudom egyformák-e. Egyszerűbbnek látom elcserélni. Persze a gép ettől még E1N, csak a főorsó E2N.

Előzmény: Csuhás (28914)
Csuhás Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28914

Még mindig nem értem hogy ha van egy e1n készleted akkor miért nem használod azt e2n gépen is?

Előzmény: default6 (28913)
default6 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28913

Tegnap voltam Pilisszentivánon a vasas srácnál, vettem tőle E2N síktárcsát, az E2N patronkészletre olyat mondott hogy annyira azért nem kell, majd lesz. Vagy nem.

A tokmánytárcsákra az volt a tippje, hogy osztófejhez valók, de nem kért belőle pedig már elterveztem, hogy cserealapként lépnek fel a síktárcsához :)

 

Tehát akkor áruba bocsátom a 28704, 28728 szerinti vasdarabokat, kivéve a #3, #8, #5 tételeket. Az #1 ből kettő db is van

 

Eladom az E1N hez való patronkészletet is, behúzószárral együtt,

Legjobb lenne cserélni E2N patronkészletre behúzószárral, behúzópersellyel.

 

Van még pár darab ami lehet, hogy másnak pont hiányzik, pl E1N hátsó késtartó teteje, más típ eszterga késtartó szorítókar, esztergaszívek, stb, majd fotózok.

Előzmény: rferi (28737)
ksanyi52 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28912

Gyönyörű gratulálok. Egy kis 300-as nagyon megfelelne neked. Én még 110 ért vettem pár éve, de már nagyon felment az ára.

Előzmény: olaszpresszo.hu (28901)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28911

Kösz a fotókat. Mik a méretei? Milyen árra gondoltál? Működőképes?

 

Előzmény: roadjack (28902)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28910

Igazad van, nem szeretjük a nem fémesztergához való anyagokat. (Nálam a takarítás mindegy, hogy alumíniumot, vagy fát kell letakarítani.) Hanem az, hogy ezek az elkészítendő alkatrészek sokszor nem egyenes alkotójúak, nekem pedig nincs másolóberendezésem, hogy reszelőnyeleket esztergáljak sorozatban. Habár reszelőnyelet nem szoktak kérni tőlem. Legtöbbször egy, vagy néhány darabot kell elkészíteni, ahhoz pedig föl se szerelném a másolóberendezést. Sokat reszelek ilyenkor.

 

Sakkfigura hiányzó bábuját, vagy letört részét kérik. Vagy tussie mussie nyelét. De nem is fából sokszor, hanem csontból, szaruból gyöngyházból. Na ezeknek a szaga nagyon rossz, száll a csontpor a levegőben.

 

A legbüdösebb a bakelit. Még zuhanyozás után is az orromban van a szaga.

 

De megcsinálom, mert kell az elfoglaltság és olyan régiséggyűjtő barátaim kérik, akiknek nem tudok de nem is akarok nem-et mondani.

Előzmény: szőrmók (28908)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28909

Nagyon szép munkák! Ezt valóban csak odaadással lehet csinálni.

 

A kávéfőző-gyűjtésre azért kérdeztem rá, mert ismerek gyűjtőt, akivel esetleg megismerkedhettél volna (ha esetleg nem ismernéd) és lehetne fejleszteni a gyűjtői ismereteket közös "haszonnal". Az viszont igaz, hogy a gyűjtők az eredeti állapotot szeretik megőrizni.

 

De így is kell találnod partnert, mert amit csinálsz nagyon szép. Sok kávézó üzlet szeretne ilyeneket a kirakatába. Már a látásuk is fölcsigázza az embert, hogy de jó lenne meginni egy kávét!

 

Ismerek egy gyűjtőt (ő csak húsvillákat gyűjt) és ezeknek a fogantyúját lecseréli saját készítésűre. Ő is egzotikus fákkal dolgozik, említette is, hogy ezeknek a fáknak az ára vetekszik az aranyéval. Szinte.

 

Mondta, hogy ha vesz valamilyen ritka fából egy 40cm-es darabot, napokig csak azon spekulál, hogyan ossza föl, hogy sok vesztesége ne legyen.

 

Időtöltésnek is elsőrendű. Látja az ember a végén a munkájának az eredményét.

Előzmény: olaszpresszo.hu (28901)
szőrmók Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28908

Sajnos a fémesztergályosok nem szeretik a faport pucolni a gépükről.Ezzel én magam is igy vagyok,a saját gépemmel.Bármennyire takarom az olajos dolgokra tapad a por.És ugyan ez van a danamiddal,öntöttvassal,textilbakelittel,plexivel.Ezekkel az anyagokkal senki nem szeret dolgozni.Ezért nemnagyon vállalják  el az ilyen munkákat tőled..Mondom keress egy faesztergályost,akinek egy ilyen fogantyu kb 5 perc sem.Egyebekben igaz ,hogy ilyen hobbihoz kell egy fémeszterga.Keress türelmesen,ne hamarkodjad el.Jómagamnak ez a kb 6 vagy 7. esztergám mire ugy éreztem,hogy megvan az igazi.És mindig veszteséggel száltam ki az előzőből.Ennek is bele kell férni.Szépek a dolgaid.Azért egy ilyennel már a főzés is élvezet,nem mint a kapszulással.Üdv.

Előzmény: olaszpresszo.hu (28901)
CNC guru Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28907

Dehogy OFF dolgok ezek, itt élvezettel nézi olvassa az értő közönség ezeket!

Előzmény: olaszpresszo.hu (28900)
CNC guru Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28906

Tudtommal Lucy a neve, a darálóval egybeépített. Nemrég újíttattam fel,  most nagyon szépen muzsikál.

Előzmény: olaszpresszo.hu (28886)
kart E1 Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28905

Gratulálok!

Gyönyörű alkotás.Le a kalappal!

 

               Üdv: Sanyi

 

Előzmény: olaszpresszo.hu (28901)
rferi Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28904

Aztamindenit!

 

 

Előzmény: olaszpresszo.hu (28900)
roadjack Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28903

roadjack Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28902

Ez lenne az.

olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.30 0 0 28901

Még annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy egy ilyen projekt értékét érdemben meg tudnám növelni azzal, ha a gép eredetileg műanyag alkatrészeit fára cserélném. Pl gőzgombok, kar-nyelek stb. Az esztergálás elsősorban itt jön a képbe a kávégépekkel kapcsolatban. Pl.

Ezeket különböző exotikus fákból készítik (exóták), amihez rohadt nagy mázlival és korlátozott mennyiségben, de hozzáférek.

Itt pl. egy ilyen gépet láthattok, ahol ezek már le lettek cserélve:

Összességében nagyot dob a megjelenésen. Apró, pici dolgok, de értékben sokat tesznek hozzá. Na ez az, amihez nekem esztergát szeretnék. De mindez csak hobbi, én nem ebből élek, az IT szektorban dolgozom, monitort bámulok egész nap. Ez csak a munka utáni "valamivel el kell csapnom az időmet" kategória. Valaki bélyeget gyűjt, valaki kocsmába jár, mások meg a csillagokat bámulják, vagy repülőmaketteket készítenek. Én egyiknek sem láttam semmi értelmét, ezért foglalkozom kávégépekkel. De akkor is csak hobbi, nem nagyon van bevétel belőle. Néha néha eladok egy gépet ez igaz, de mesze nincs megfizetve a belefektetett óraszám, szinte sosem rentábilis a dolog. Azért kell eladnom, hogy csinálhassam a következőt. Ezért is nem egy 300ezres gépben gondolkodom.

Előzmény: olaszpresszo.hu (28900)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.29 0 2 28900

Az túlzás, hogy gyűjtöm. De érdekel. Időnként, ha van olyan, amiben látok fantáziát, vagy érdekes valamilyen szempontból, vagy csak mert nem "csináltam meg" még ilyet, vagy rohadt jó áron tudom megvenni, veszek egy-egy gépet, restaurálom és vagy megtartom a végén, vagy eladom. Ezek között vannak kis gépek is, de vannak nagy ipar gépek is. Pl a Carimali, amit csinálgatok már egy ideje, az kb innen indult:

  

Ezt szedem szét a lehető legkisebb darabokra és mindent tisztítok (polírozásig bezárólag), korrigálok, cserélek, vagy modifikálok. Teljesen helyreállítom az eredeti működést, vagy ha úgy ítélem meg, hogy valami nem tetszik a tervezésben és van lehetőségem javítani, akkor azt is megteszem, így néha jobb lesz a gép, mint újkorában volt :)

 

Pl. a Carimali-felújításból pár részlet:

   

De ez erősen off téma, nem ide tartozik, bocsánat a többi fórumozótól. Ha privátban érdekel a téma, nyugodtan keress meg.

 

 

Előzmény: Törölt nick (28899)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.29 0 0 28899

Gyűjtöd a kávégépeket? És ha gyűjtöd, vannak olyan kategóriák, amikkel kizárólagosan foglalkozol, mint pl. az ipari kévégép. Arra gondolok, amiket a pesszókban szoktak használni.

 

Vagy pedig a háztartási gépeket is gyűjtöd?

Előzmény: olaszpresszo.hu (28898)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.29 0 0 28898

Van egy kis barkácsműhelyem, ahol a kávégépeket restaurálom. Itt van oszlopos fúrógép, szalagfűrész, asztali körfűrész is. A kockafát és a furatot ezekkel könnyen meg tudnám oldani. Illetve ha nagyon barkácsban gondolkodom, egy kis ügyeskedéssel az oszlopos fúróm is használható faesztergának, akár. Ez jó, ha meg akarsz csinálni egy kávégép kar-nyelet valahogy. Arra tökéletes. De hosszú távon nem ez a cél. Mert pl ha mindezt szegmentálni szeretném (különböző színű exóta fákból) és a szegmensek közé betennék egy réz gyűrűt, ott a faeszterga már nem lesz elég szerintem. Plusz néha van egy-egy feladat a kávégép szervizek során is, ahol kis fémeszterga hasznos lenne. Talán előrébb lennék egy ilyen géppel, mint egy csak fa esztergával. Most legalábbis így gondolom. De mondjátok nyugodtan a véleményeteket. Örülök egyébként, hogy normális ez a fórum, mindenki segítőkész, tök jó.

Előzmény: szőrmók (28891)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.29 0 0 28897

Kösz előre is!

Előzmény: Pijepapa (28893)
olaszpresszo.hu Creative Commons License 2018.11.29 0 0 28896

Szuper lenne, kösz előre is. Ha nem akarod ide feltenni, el is küldheted az olaszpresszo kukac gmail.com-ra. (Ez igaz bárki másra is, akinek otthon a pajtában letakarva egy ponyvával van valami ilyesmi.)

Előzmény: roadjack (28894)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!