Keresés

Részletes keresés

porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3666
Te drsoul, van nekem egy telkem még talonban, szép helyen. Összközmű téglalap alakú és kb. 25%-kal olcsóbban viheted, mint amit most kinéztél... Ha gondolod, dobj egy mailt.
Előzmény: drsoul (3660)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3665
Jó, hogy mondod. Nekem is kell fókabél... izé: főkábel (régi informatikus vicc, a C64-ek világából).
Előzmény: memorix (3664)
memorix Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3664

Ha sok pénze van lehet 40m -s járdát készíteni fűtéssel és akkor nincs hótakarítás

 

pl : http://www.futokabelek.hu/

 

Ilyen időben pedig öröm a hótakarítás:))))

Előzmény: Lacivill (3661)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3663
Szerintem a tüzifánál nem olcsóbb, de kényelmesebb. Én most faelgázosítót tervezek beépíteni. Egy normál - 200 m2 méretű háznál cirka 1 milla az egész rendszer a pufferrrel együtt. Persze ebben egy csomó olyan van, amit a gázhoz is be kellene építeni.
Előzmény: drsoul (3659)
memorix Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3662

pellet kazán ár:

 

http://www.vigatherm.hu/

 

Ha réz csővel van rakva a gáz akkor 2200Ft/fm pl 50 m a házig , 30 m a házon belül stb...és még kell hozzá egyéd dolog úgy mint pl gázóra, engedélyezési terv kb 30-70eFt, közmű hozzájárulás befizetése kb 100-150eFt az önkormányzatnak, a vezeték rákötésre kb 150-250eFt -t, beüzemelési díj ,stb...

 

Szerintem akkor már inkább paszivházat építsél a gépészettel együtt elmegy kb 4-5M forintod és megsporolsz a kéményen, gázon kb 2M -t, azonban jól kell hőszigetelni a házat az kb 1.5-2 M Ft plusz  még és akkor nem lesz magas a rezsid::)))

 

 

Előzmény: drsoul (3659)
Lacivill Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3661

Szerintem felejtsd el a telket, többe lesz  a közmüvekkel, mint egy normál telek.

Ha lesz hó télen akkor 40 métert fogsz takarítani, hogy kiállj kocsival?

Előzmény: drsoul (3660)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3660

Nem, csatorna nincs az egész hegyen... Nem fognak nekem rakni, szvsz.

Nekem még régebben mintha egy építész mondta volna, hogy a mai rendszerekkel ez nem nagy gond. Lehet, ha mindenben önnállóan gondolkodom:

 

csatorna---> öntisztító rendszer

fűtés, melegvíz---> cserép kandalló vítartállyal, vagy pellet kájha, vagy hasonló (a geotrmikus nagyon drága...), később talán napkollektor, kiegészítésként.

 

Nem?

Előzmény: memorix (3658)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3659
De anélkül, hogy én lennék a tulajdonos, adnak elvi engedélyt? Mert ez döntő lehet ugye a telekvásárlásnál, hogy most mi van. Egyébként most még mindig nem tudom, mennyibe kerül eleve bevezetni: cső az kell, mert nagy telkek vannak egymás mellett, hosszúkásak, tehát szerintem úgy csak a telek határ a szomszéd házától úgy 40-50m, és akkor gondolom a telken belül is kell némi cső... Mert ha eléri a 300-400e Ft-ot ez a mulatság, talán tényleg jobb valami alternatív. Mit szólltok a pellethez? Nem használja senki? Igaz, hogy egy pellet kályha úgy 300-400e Ft, ill. van pellet kazán (nem tudom, az mennyi), de azt mondják, az a legolcsóbb, mert még a tüzifánál is olcsóbb, és jobban fűt.
Előzmény: Axióma (3655)
memorix Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3658
menj be a gáz szolgáltatóhoz, vízműhöz is a csatorna miatt kérdezd meg a lehetőséget...a szomszédra pedig ne számíts mi van ha közben meggondolja magát:(
Előzmény: drsoul (3654)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3657
Pl. a Földhivatal vagy az önkormányzat azt mondja, hogy nem lehet megosztani.
Kérj a megosztás elngedélyezéséről mindkettőtől papírt. Én 3 éve szívok ilyennel.
Előzmény: drsoul (3654)
Axióma Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3656
Ja es a kerveny Szentendrere menjen, de amikor a terveket adja le a gepesztervezo meg igazolast a gazszereles elvegzeserol, azt Diosdra kell vinni. Viccesek...
Előzmény: Axióma (3655)
Axióma Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3655
Szentendre, Paprikabiro u.-ban van TIGAZ ufsz., oda tartoztok. De egyszer voltam ott, ill. ketszer, elsore elkuldtek hogy tullap (hivatalos) kell az elvi engedley kikeresehez. En hulye ki is valtottam, pedig be se engedett a pacak lepattintott a kertkapuban. Szoval nem szotfogadni neki (bar ilyenkor talan nem strazsal kint). Es semmilyen hataridot nem tartanak, aztan meg csodalkoztak hogy ok rank vartak (miutan nem szoltak hogy menjunk fizetni, pedig azt igertek, sot elobb nem is engedtek).
A vicc, hogy amugy az ufsz. Szentendre, a kirendeltseg Diosd, a kozpont meg Nyiregyhaza... szoval van egy kis kaosz, foleg jol nez ki itt a Dunantulon, hogy Tiszantuli Gazszolg....
Előzmény: drsoul (3652)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3654

Voltam az önkormányzatnál, építési telek.

Nincs megosztva, de már be van mérve a felosztás, amit a tulaj akar csinálni, és így is megfelel a feltételeknek, hogy lehessen rá épitkezni. (több, mint 16m széles).

Víz, villany van, csatorna gáz nincs. Ettől még építési telek: az önkormányzat nem közmúvesíti az utcát, amíg mindenki (tehát az összes telektulakdonos) nem adja le azt az 1,5m a telkéből, hogy az út ki legyen szélesítve.

 

A tulajdonos nem egy, de családtag a másik fél, tehát elvileg semmi akadálya a telekrendezésnek (már be van mérve). Milyen meglepi jöhet?

 

Előzmény: zsomica (3653)
zsomica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3653

Nézz utána, h tényleg építési telek-e, amit venni szándékozol, mert az építési telkekhez kötelesek a közműveket szolgáltatni a közmű-szolgáltatók. Sok esetben viszont teljes a fejetlenség és műszakilag nem megoldható az, ami papíron annak látszik. Így voltunk mi pl. a vízzel. A vízművek 2 emberének a rendességén múlt, h 2 évi csatározás után lett vizünk. Hiába kérdeztünk meg előre mindenkit, az önkormányzatig bezárólag. Ha jól értettem, amit írtál, a telekmegosztás még hivatalosan nem történt meg? Ezesetben sok meglepetésben lehet részed...

Előzmény: drsoul (3652)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3652

Elvi nyilatkozatot a gázművektől? Nem tudom, Budakalászon ki az illetékes...

Amúgy máshonnan nincs gáz, fetn az utcában (ahová megy a nyél) még nincs.

De ezek szerint úgy 25m gázcső az úgy 250e Ft? Lehet, hogy egy pellet rendszerrel jobban járok, nem? (mert szerintem több, mint 25m).

Előzmény: Lacivill (3651)
Lacivill Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3651
Az, hogy milyen irásos megállapodás van a szomszéddal, azt nem nagyon érdekli a gázszolgáltatót, ha onnan nem megoldható. Elvi nyilatkozatot kéne kérni......
Előzmény: drsoul (3648)
porker Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3650
Ahogy orca75 mondja: jobb lenne a Gázművekkel előbb tisztázni az elvi engedély ELŐTT. Mert ha azt mondják, hogy Téged csak a másik oldalról kötnek rá, akkor megszúrod magad!! Velem a szakhatósági kiadása előtt játszották el azt, hogy "bocs, ide még 25 métert kell csöveznünk; sacc per kb. 250 ezer!"
Előzmény: drsoul (3648)
orca75 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3649

Azért ennek nem ártana utánnanézni hogy azon a helyen hogyan rendelkeznek ezekről a dolgokról az illetékes hatóságok...

Inkább tartsanak kekeckedőnek, mint utánna neked keljen vakarózni hogy hogyan tudnád megoldani.

Előzmény: drsoul (3648)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3648

Annyira nem vagyok jó kondiba, meg annyi időm se lenne, a munka meg a család mellett. Milyen mélyre kell ásni? Egy gép gondolom gyorsabb...

Ráadásul a szomszéd telkén is gondolom kéne ásni, bár azt mondja nekem a jelenlegi telek tulajdonos, hogy írásbeli beleegyezés van arra, hogy át lehet tőle vinni a gázt. De ahhoz nem kell a kertjét feltúrni? (Úgy képzeld el, hogy neki a ház mögött, tehát az utcafronttal ellentétes irányba van ez a telek, ahová kéne a gáz, tehát a kért nagyobb része, ami a ház mogott van, ki lenne ásva... Vagy nem?

Előzmény: naki7 (3647)
naki7 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3647

Ha jó kondiba vagy kiásod. Én az elmúlt évben 44m árkot ástam (kerti csap, telefon, kerti 220V stb.) :)

 

Ha köves, agyagos, akkor inkább ne állj neki. :)

Előzmény: drsoul (3646)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3646
IGen, ha azt a telket veszem meg, akkor ilyen hosszú a nyél. Viszont pont fordítva, nem az utcafrontról jönne a gáz, hanem a szomszédos telekről. Mondjuk szerintem az is lehet 50m, de nem tudom. Meg is akartam kérdezni: mennyibe kerül kiásatni és beköttetni a gázt? Úgy kb. Nekem kb 120.000 Ft-ról meséltek, de lehet, hogy csak mese?
Előzmény: zsomica (3644)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3645
Egyébként gondoltam még menne szigetelés mögé....
Előzmény: Herr X (3641)
zsomica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3644

Szia,

 

ezek az öntisztítók annyira azért nem olcsók, mi megnéztük. Itt sem csak a tisztító cuccot veszed meg, hanem még jó sok cuccot hozzá. Nem beszélve a megtisztított víz elszivárogtatásáról, ami, ha agyagos talajod van, lehetetlen.

Jól emlékszem, h 47m nyled lesz? Az lesz igazán drága, mert a közművek felvitele a te ktg-ed...

 

Nekünk 20m-es van, nem volt olcsó.

 

Zs.

Előzmény: drsoul (3642)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3643

PErsze, egyértelmű, hogy szakemberrel beszélek, bár csak ott tartanék, hogy ilyenekben dönthessek :-)

 

Valahogy mindig úgy voltam ezzel a mediterrán meg alpesi, skandináv stílussal, hogy nem véltelen ott építkeznek úgy és ahogy az emberek.  Ez ma szerintem nem feltétlenül gond. Egyrészt mert jobb a technológia, jobbak az anyagok, tehát sokminden "adaptálható"; másrészt meg az időjárás is meg van zavarodva, és ti is tudjátok, hogy nem vicc, tehát lehet, hogy át kell gondolni a dolgokat. Idén hányszor volt fagy? Nem sokszor, és ez félelmetes (legalábbis nekem).

Tavaly sokat havazott, de idén (BP.) csak 1x. Jó, lehet, hogy márciusban fog. De ha visszanézem az utolsó 10 évet, átlagban szerintem kevés hó esett.

Előzmény: Herr X (3641)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3642

Ezt nem igazán értem. És miért emelné a vízfogyaszásomat?

Utánanéztem, ma már olyan öntisztító rendszerek vannak (nem olyan vészes áron), melyekkel elég úgy 10-12 havonta elszállíttatni a szennyvizet. A környéken egyáltalán nincs csatorna, a szomszéd utcában sem, és villák vannak rajta, sőt, még egy "kastély" is (komolyan, bástyával.... hatalmas).

 

Nem vagyok benne biztos, ha havi szinten fizetném a csatornát, sokkal olcsóbban jönne ki (ha időarányosan elosztom).

Előzmény: alba (3639)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3641
igazából mi van akkor, ha szépen elkezd pikkelyesedni a kő. Szépen leválnak rétegek a felületéről, hullik, málik.

Rosszabb esetben szép lassan a kő mögé szivárog a víz és belülről bomlaszt.

Egy kő kicserélése macerás, mert vagy befaragod az újat pont olyanra, mint a régi, vagy levered egy nagyobb felületen és újrarakod.

Persze erre mondják a kultúrkereskedésben, hogy ott a műgyantás kőkence, kendd le 3-5 évente vele. Emlékeim szerint valami 1000Ft/m2-re jött volna ki a kence. Persze lehet, hogy a falon nem kell ilyen gyakran.

Szóval előbb keress egy jó mestert és konzultálj vele. Lehetőleg olyat, akinek évtizedes referenciái vannak.

Valahogy mindig úgy voltam ezzel a mediterrán meg alpesi, skandináv stílussal, hogy nem véltelen ott építkeznek úgy és ahogy az emberek.

Előzmény: drsoul (3640)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3640

Ja, tudom, hogy rájön még a fuga is...

Majd ennek a mészkő dolognak utánanézek, de kétlem, hogy egy ilyen kis méretű kő, mely belesüpped a ragasztóba, megrepedne. És ha igen? (ami szerintem már nagyon durva). Nem hiszem, hogy az összes: max kicseréli az ember. Vagy nem?

Előzmény: Herr X (3638)
alba Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3639

- csatorna nincs (az annyira nem nagy baj, manapság),

 

A szennyvized elszállítása többe lesz, mint a fűtésed...

1600 Ft/m3 körül számolhatsz, tedd hozzá a vízfogyasztásodat.

 

HI: alba

Előzmény: drsoul (3588)
Herr X Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3638
a mészkő hajlamos repedezni, abba belemegy a víz, megfagy, szétfeszíti és így szépen erodál.

Továbbá a savas esőt sem komálja.

Az egésszel csak arra akartam kilyukadni, hogy a kő kiválasztásában sehol nem találtam objektív infót, mindenki a saját lovát dícsérte, a többiek "hülyék" voltak.

Amúgy nem 3-4000Ft/nm lenne az anyagdíj, mert az még csak a kő díja, de a spec. ragasztó és a fuga rendesen megdobja. Ennyiből max. gres lappal rakathatnád végig a házad.... :-))

Ja és a hőszigetelése sem egyezik a hőszigetelő vakolatéval. Viszont tény, hogy szép, ha igényesen rakják fel, nem böszme nagy fugákkal.
Előzmény: drsoul (3632)
drsoul Creative Commons License 2007.02.20 0 0 3637

A neten találtam. A linkből elég kivenni:

 

http://www.balkanstein.eu/html/

 

 

Én is most találtam.

Itt nézegettem:

 

http://burkolat.lap.hu/

Előzmény: tgabika11 (3634)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!