Keresés

Részletes keresés

jocijocó Creative Commons License 2011.10.13 0 0 1734

 

 

 

Üdv mindenkinek a munkahelyemen van két ilyen höcserélő. Méretei levegő be, kilépés: 158 x 68 cm a szélesége vagyis a levegő utja 48 cm.

Ha valakit érdekel irjon nyugodtan.

.

 

Ez a szerkezet két szárítókamra tetején volt. azokat már leadtuk a méhbe. A súlya kb 2-300 kg lehet . Kívülről tűzi horganyzott.

Lehet nem látszik jól de 16bárt bír ki. Klima gépnek is jó lehet. Két db van belőle.

szedit10 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1733

Szerintem ha alternatív megoldást keresel, egy Zibro kályha tökéletes. Többféle teljesítményű van,  és működnek bioetanollal is.  

 

Előzmény: Gabber111 (1722)
Balázs730628 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1732

Kicsit megint más srófra jár az eszem! ;-)

 

Van-e galériázva a 4 m belmagasság, vagy tervezed-e galériázni?

 

Ha nem, akkor a felső bő 1 m tényleg csak a fűtésszámládat növeli. Arra gondoltam, ha esetleg álmennyezetet teszel, nem lesz-e rögtön hatékonyabb ugyanez a fűtés? (Csak ötlet, ha netán hülyeség, bocs a szakiktól!) Persze ennek is van költsége, ill. a csillár elhelyezését is ki kell találni.

 

Nekem egyébként szimpatikus (érzetre és hatékonyságra is) a kályhába épített fűtés, tehát, hogy a kályhacsempék melegítenek. Nem véletlenül vezettették sokan cserépkályhába a gázt a '80-as években.

 

Még azt is megkockáztatom, hogy talán megéri egy telet végigcsinálni beruházás előtt, gondosan írni a villanyfogyasztást és jövő nyáron véggigondolni, érdemes-e hozzányúlni a fűtéshez.

Előzmény: Gabber111 (1731)
Gabber111 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1731

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

- A gázos átalakításról abszoltú lemondtam, túl nagy költség lenne.

- A belső szigetelés lehetőségeit vizsgáljuk. A külső valóban nem lehetséges, merthogy műemlék. Emiatt az ablakokat lecseréltetni szintén nem lehetséges - vagyis az lenne, csak egyedi méretek, eredeti kinézet - horror ár.

- Oh, azt nem említettem, hogy ugyan 28nm, de 4 méteres belmagasság... :/ Szóval ezért is olyan magas a fűtésszámla. Meg mondom, mert a cserépkályha trillió éve lett átalakítva, fogalmam sincs hány wattos és mennyire hatékony a benne levő 'fűtőegység'.

 

Kérdés.

Írtátok az "elektromos panelt" - ez infra panelt takar? Mert olvasgattam a témában, találtam infra panelt is és levegőset is (értsd: alul bemegy a hideg levegő felül kijön a meleg, benne valami kerámia dolog van, ami meleg).

Nekem eddig az infra panel tűnt jó megoldásnak - és valóban olyan árakat találtam, hogy 100 000 Ft-ból kijönne, ha teszek egyet a szobába, egyet a fürdőbe, egyet a konyhába. De elég egy a szobába?

 

Várom a válaszokat! És nagyon köszönöm még egyszer!

Biovadász Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1730

Visszaolvastam a hozzászólásaimat, ne keresd, nincs benne.

 

Este megpróbálom megkeresni a papírokat, ha megtalálom akkor megnézem pontosan, vagy lemérem a szélességüket abból tudni hogy hányasak.

 

Emlékeim szerint van egy 2000, három 1000 és két 400 wattos, mindegyik programozható vezérlővel.

Előzmény: Lacivill (1728)
Biovadász Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1729

Hát ez most fejből nem megy, de ha visszakeresed az itteni korábbi hozzászólásaimat amikor még friss volt az élmény az építkezés után, akkor szerintem benne lesz.

Előzmény: Lacivill (1728)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1728

A 90 nm-es lakásban mennyi a beépitett panelek össz teljesitménye?

Hány A-os a villanyóra alatti kismegszakitó/k

Előzmény: Biovadász (1727)
Biovadász Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1727

Bár én néhány itteni szerint hazug vagyok, valamint biztos ismeretségem van az áramszolgáltatónál, vagy lopom az áramot, érdekeltségem van biztos az eladásban, illetve a villanyszámlámat is hamisítom, de modern elektromos fűtőpanelekkel én nem fizettem még rá ingem-gatyám egy 90 nm-es ház fűtésére. :)

 

Ha az ajtók és az ablakok jól zárnak, akkor a 28 négyzetméteredre jó lehet, főleg hogy ez lakás, ahol a szomszédok is fűtenek.

Ekkorka lakásba még ha három fűtőpanelt veszel, akkor is megáll 100.000 alatt az ára, a szerelési költség meg nulla. (illetve ismét hazudok, kell hozzá még 12 csavar és ugyanennyi tipli) :)

Előzmény: Gabber111 (1722)
geccmecc Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1726

Épp ma botlottam egy amúgy Magyar belső szigetelésbe  (http://www.belsoszigeteles.hu/),de nyilván ezügyben is körül kell nézni,mik vannak ezen kívül. De ha pl vastagabb-régebbiek a határoló oldalaid,meg mondjuk szomszédilag fűtőtt-védettebb,meg nem látsz ki az ablakkeretnél (ha meg igen,akkor megfújkálód habbal;stbstb),akkor ezt a négyzetmétert,a fűtési idény nagy részében vígan kifűtöd egy 2000 wattos villany-panellal. Nagyobb hideg esetén rásegítve  egy további kisebb teljesítményűvel(avagy infra),vagy gázkonvektor,avagy vegyestüzelő "tea"-alkalmatossággal. :)  Én harmadik szezont fogom megkezdeni valami hasonmód;s találsz a sztorimról itt épp elég infó-hozzászólást. Jószerencsét :)  És lófaszt fogsz "sokat" fizetni! :)  Épp csak annyit,amennyit mindez megér! Nekem legalábbis,a gáz és vegyestüzelés lehetősége mellett,a villanyt is alkalmazni,az egyik legjobb húzásom volt;SZERINTEM :))  S/DE A SZÁMLÁIM SZERINT IS! :)  Azt nem mondanám,hogy mondjuk egy 5 ezer ft-tal ne kerülne többe!;de hogy mint ezerszer leírtam már,amolyan retteget szorzókkal se :))   További jó mulatást mindenkinek. Kb évente egyszer,gondoltam visszaolvasok,s akkor már meg is tisztelem a kedves puplikumot :))  És ha kell;még eladom a szart is;merthogy kis-nagykeres is vagyok :))   S hogy mivel kereskedem?;hát tapasztalattal :))  Régebben nagyban üztem itt az ipart,de aztán rátaláltam nagy szerelmemre,egy elektronyos panelre,s azóta eszem ágában nincs itt vitatkozni senkivel  :))   :D

Előzmény: Gabber111 (1722)
Balázs730628 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1725

Valószínű kívülről tényleg nem lehet szigetelni. Nem tudom, belülről lehet-e, ill. milyen ellenjavallatai vannak (pl. penészesedés, vagy a belső tereket nem akarja még jobban szűkíteni). A nyílászárókat mindenképp ki lehet cseréltetni hőszigetelőre, legfeljebb drágább, mint a normál hőszigetelt és engedélyeztetni kell.

 

De ha rossz a hőszigetelés, akkor meg pláne nem érdemes hozzányúlni a fűtéshez. A meleg ugyanúgy elszökik, akár gázzal, akár villannyal állítja elő.

Előzmény: nemnyaralo (1724)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1724

Írta hogy műemlék, gondolom a szigetelés kevéssé megoldható (lakóközösség)/nem engedélyezett (önkormányzat).

Előzmény: Balázs730628 (1723)
Balázs730628 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1723

Nem tudom, 28 m2-en mi lehet "pénzzabáló rémálom".

 

Ha tényleg az, akkor a hőszigetelése nagyon-nagyon rossz: ki-be fúj a szél az ablakokon vagy a falakon.

Nehogy azt képzeld, hogy a gázfűtés ingyen van. Most beleölnél több százezer Ft-ot, ami mondjuk 10 (netán 20) év alatt megtérülne. Ha addig nem szállnak el még jobban a gázárak (kőolajból, földgázból végesek a készletek, elektromos energiát lehet csinálni atomerőműben, vízierőműben, szalmatüzelésű erőműben, napelemmel stb.)

 

Nem akarlak lebeszélni, de az esetleges szigetelésen kívül én semmit se csinálnék.

 

Előzmény: Gabber111 (1722)
Gabber111 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1722

Kérdések... Kérlek, segítsetek.

Adott egy lakás, össz. 28nm (egy szoba, konyha, fürdő, előszoba), műemlék épületben van.

A jelenlegi fűtése a szobában egy cserépkályha, amit (ezelőtt sok évvel) átalakítottak elektromossá, ergó nagyon sokat fogyaszt és csak a szobát fűti. A konyhában és a fürdőben egy-egy hősugárzó van. Szóval az egész egy pénzzabáló rémálom. A kérdések:

 

1. Hogyan lehetne átalakítani a cserépkályhát, úgy hogy gazdaságosabb legyen? (sajnos az eredeti fa fűtés kizárt, nem engedélyezett).

 

2. Milyen alternatívák vannak a fürdőre és a konyhára?

 

3. A fürdőben van egy gázzal működő vízmelegítő, ami be van kötve a kéménybe - ezt le lehet-e cserélni egy kombi kazánra, amivel lehetne egy cirkót üzemeltetni? (Tisztában vagyok vele, hogy ez esetben radiátorokat is be kell szereznem és becsövezni a lakást.)

 

4. Bármilyen öltet, egyéb javaslat? (a költözzek máshová, nem opció)

 

Előre is köszönöm és nagyon várom a válaszokat! Szép és meleg napot!

 

Gyurco78 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1721

Letöltéseknél

 

8A x 220 V = 1,7 kWh

1,7 kWh x 12 (óra) = 21 kW/nap

21 kW x 30 (1 hónap) = 633 kW/hó

633 kW x 42 (Ft) = 26.600 Ft

 

Eltekintve attól, hogy a mértékegységek használata teljesen kaotikus, Elmü területen a 42 Ft az 48, úgyhogy a végösszeg 30384 Ft, mellesleg 633 kWh energia egy viszonylag szar gázkazánnal sem kerül 14000Ft-nál többe.

 

Előzmény: szedit10 (1720)
szedit10 Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1720

"A fogyasztásszámitásnál alacsonyabb kWó áramdijjal számolnak, mint a valóságos."

Én nem találok erre utalást.

Előzmény: Lacivill (1719)
Lacivill Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1719

A fogyasztásszámitásnál alacsonyabb kWó áramdijjal számolnak, mint a valóságos.

Ezenkivül olyan adatok nem szerepelnek amivel össze lehetne hasonlitani 1kWó fütőértékét más energia hordozóéval.

Azonkivül valami független labor vizsgálati jegyzökönyve is növelné bizalmamat.

Előzmény: leejordan (1718)
leejordan Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1718

Sziasztok!

 

Találtam egy weboldalt, amin érdekes kazánokat reklámoznak.

Egy ilyen kazán be van szerelve egy barátomnak, azt mondja elég jó.

 

http://www.bszfarmer.hu/inferno.html

Lennon1213 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1717

Elnézést átírom oda a kérdésem.

Előzmény: joevagyok68 (1715)
Émile Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1716

 Hát tényleg elég topik idegen ez a kérdés.

 És főleg, hogy úgy a semmiből kerül elő !!

 Se villany se gáz !!

Előzmény: joevagyok68 (1715)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1715

"Vízteres kandallóval fűtött 6 radiátoros megoldást"

"Így én gondoltam befejezem én a szerelvényezést."

 

Van víz-gáz-fűtés topik az jobban pörög. És víztareskanndaalós is..

De amúgy a kazán legalább a szaki kötötte be?

Biztonsági berendezések megfelelő módon belettek építve ?

Biztonsági szelepEK (2db), termikus elfolyó....stb

 

"tágulásiban kell valami nyomást beállítani,"

Igen van rajta "autós" szelep, azon keresztül

Mondjuk a nyomás meghatározásához kéne tudni: víztérfogat, indulónyomást, végnyomás(biztonsági -0,5bár), felfűtési hőm....stb

 

Előzmény: Lennon1213 (1714)
Lennon1213 Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1714

Sziasztok.

A mi házunkba most építették be a fűtést. Vízteres kandallóval fűtött 6 radiátoros megoldást.

A ház építése során a fűtésszerelő felállt a csatlakozókkal, így most csak szerelvényezni kellett.

A szerelőm el kezdte a munkát, csak sajnos múlt héten már nem tudott dolgozni, mert kórházba került.

Így én gondoltam befejezem én a szerelvényezést.

Szerencse, hogy már minden csatlakozót megvett, így csak össze kellett raknom.

Felszerelvényeztem a házat, összekötöttem mindent.

Most, hogy készen vagyok szeretném feltölteni. Mivel a rendszer zárt rendszerű, így a feltöltésében kérném a segítségeteket.

Írták, hogy először a tágulásiban kell valami nyomást beállítani, utána lehet csak a rendszert feltölteni. 

Ha valaki tud, akkor légyszi segítsen hogyan kell? Valamint a csőtermosztát összekötését a szivattyúval.

Köszönöm.

beszes Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1713

Egy lakást kívánunk vásárolni, melyben 20-25 éves padlófűtés van valamennyi helyiségben (hálószobákban is). A fűtést C21-es kazán működteti, közvetlenül hőcserélő nélkül, a melegvizet pedig egy másik kazán szolgáltatja. Kérdésem, hogy kell-e aggódni a viszonylag idős fűtéscsövek állapota miatt? Érdemes-e a hálóban átalakítani a fűtést? A jelenleg működőképes kazánt, ha lecserélnénk kondenzációs kazánra, akkor az várhatóan mennyi idő alatt térülne meg? Úgy tudom, megoldható, hogy a fűtés megadott időpontokban automatikusan be-, illetve kikapcsoljon. Ez milyen átalakítást, illetve költséget jelenthet a jelnegi rendszer mellett?

Hozzászólásokat előre is köszönöm.

Csavarhúzós Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1712

Lásd például a "kognitív disszonancia" jelenségét.

Előzmény: Biovadász (1711)
Biovadász Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1711

"Ők is szeretnek  ' mesélni ' !"

 

Tisztelettel érdeklődnék, hogy azoknak akiknek nem érdekük az elektromos fűtés reklámozása, mert nem fűtőpaneleket gyártanak, vagy kereskednek vele, hanem csak tisztán felhasználók mi okuk lenne idehazudni? :)

Tán ezek arra gondolnak, hogy "baxunk ki jól az ide tévedőkkel", és a villanyszámláikat is hamisítják, vagy mi? :)

Előzmény: Zöldár (1709)
szedit10 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1710

Én azért felhívnám a figyelmed az ionos fűtésre, ami villannyal működik, a fűtési szezonban kb20-25e- ft-al nő a számla.

Szerintem egy panelban egész jó, ha nyáron nem kell készenléti díjat fizetni.

Jó, ha nincsen radiátor beépítve, a beszerelési költség a gázénál van.

Előzmény: mese85 (1708)
Zöldár Creative Commons License 2011.09.19 0 0 1709

  

Hát a gáz !

 De az is legalább  1 milla ! Beruházásilag.

 Azért azt jó tudni , hogy a 380  Volt az csak feszültség, viszont az ember teljesítményt használ.

 Normál háztartásba engedélyeznek - ill minimális költségért adnak 32 Ampert, de ez még nem teljesítmény ebből kihozható 7,3 kW, ami  egy gépesített háztartásnak bőven elég, de nem fűtésre.

 Tehát ha fűtésre is akarsz elektromos energiát használni az külön bővítés  aminek borsos ára van.

 Az üzemeltetés pedig még több, kb. 3 x annyi mint gáznál.

 63 m2 -re elmegy olyan 800 -900 m3 gáz, annak az ára kb. 150 -170 eft , villanynál min 450 eft / szezon..

 De van egy kandalló és egy cserépkályha.

 

 

Azt kell használni !!!

 természetesen egy 20 -25 m2 -es mini lakásnál szóba jhöhet az elektromos fűtés is, de nem ekkora lakásnál.

 Ja és a szirénhangokra ne hallgass !!

 

 

 Ők is szeretnek  ' mesélni ' !

Előzmény: mese85 (1708)
mese85 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 1708

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Vettünk egy 63nm-es lakást, ahol jelenleg cserépkályha és egy kandalló van. Az idei idényt ezzel szeretnénk kihúzni. Viszont jövőre szeretnénk gázra vagy villanyra cserélni. A gázcsonk kinn van a lépcsőház előtt ill. a lépcsőházban benn van a 380V.

Melyik bevezetése lenne olcsóbb ill. melyik használata kerül kevesebbe? 

Válaszotokat előre is köszönöm.

Mese

 

Dunit Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1707

 A cirkó neve : fali kazán (sokféle van ).

 Van amúgy az állókazán, de az inkább nagyobb lakásokhoz való,  általában jóval a 150 m2 felettiekhez. Nagy a helyigénye !!

Előzmény: hatton (1703)
Dunit Creative Commons License 2011.09.01 0 0 1706

 Hát sok mindent nem értesz még !

 Tehát kéne egy 40 m2 -es lakás, aminél a fűtés az esődleges szempont ?

 Ilyen lakásnál még elmennek a konvektoros fűtések is.

 Sőt általában egy konvektor kifűti.

 Hogy mennyi lesz a fogyasztás ?

 Az függ elsősorban a lakás nagyságtól, a hőszigeteléstől ill. a  ház milyenségétől.Pl. egy többlakásos társasházi lakásnál általában kevesebb mint egy egyedül állónál. A fogyasztás egyébként 600 -700 m3 gáz közé tehető

 Tanács :  nagyon sok elavult gázfűtéses lakás van, ahol a felújítás (csak fűtésre) több százezer akár milliós tétel is lehet.

 

 Mi is belementünk ebbe a csapdába. Egy 54 m2 -es lakást vettünk ahola gázfűtés konvektoros volt. Gondoltzuk rendbehozzuk. igenám, de a gázvezetéket nem lehet, így a teljes felújítás lett a vége, ami több mint egy millióra rúg majd.

De  nálunk nem ez volt a szempont.

 Kitünő fekvés, és a kulturált lakóközösség ezt ellensúlyozta.És még 6 -7 szempont !!

Előzmény: hatton (1703)
nemnyaralo Creative Commons License 2011.08.30 0 0 1705

Ingyen termeli az áramot a generátor?

Előzmény: szedit10 (1702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!