Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9301
OK, ha aktuális mert épp ilyesmit kérdeznek, majd beszúrom. Kicsit most is gondolkodtam, de azért minden tizedik beírásnak mégiscsak túlzás lenne.
Előzmény: Törölt nick (9292)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9300

Jószerencsét Freddy4!

Igen, a nincsből nem lehet szivattyúzni :) Nem tudom mit mért a kútfúrója hozamnak de talán a mért hozamhoz kellene szivattyút választani. Lehet még a 600Wattos is sok neki.

Előzmény: Törölt nick (9299)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9299
Helló   ibax !        Nem a szivattyúval van a gond, lásd már be végre, hanem a kúttal. Én már előre jeleztem ezt a  9257 sz. hozzászólásomban. Érdemes újra elolvasnod !  Üdv.
Előzmény: ibax (9298)
ibax Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9298
Helló,

Lemértem, hogy mennyit bír a kút...

Hát kb 10 liter / perc, ergó 600 liter / óra

Pedig 3000 van a szivattyúra írva :) De azért remélem egy egyszerű forgó locsolófejet elbír...
Előzmény: nopánick (9295)
Klinker-sas Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9297
Sziasztok.
Volna egy kis vasam eladó.
abap Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9296

Sziasztok!

Őrbottyánban szántón szeretnék kutat fúratni öntözés céljából(nincs se víz, se villany, se semmi). A talaj homokos. A dombra feltennék egy ciszternát azt megtölteném, és onnan locsolnék.

Második szomszédomnak van (tőlem kb. 50m-re) kútja, állítólag 40m mélyen van víz, de mostanában nem használta így nem tudja milyen a vízhozam, stb.

Köszi

abap

 

nopánick Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9295
Két dolgot kell nézni....

Elsősorban a görbét az adat táblán!

A görbe mutatja, meg, hogy adott nyomásnál
valójában mennyi vizet tud felhozni.

A locsoláshoz úgy 2,0-2,5 bar (0,20-,25Mpa)
vagy nagyobb nyomású munkapont kell.
A görbén tehát ehhez a nyomáshoz kell, hogy
tudja az általad elvárt víz menyiséget IS produkálni!
Ami nem árt, ha eléri legalább a 25-30 liter/percet...

Aztán a villamos teljesítményt másodsorban.
Az szivattyú ami a fenti munkapontot tudja is!
Nem a 800 Wattosok között kell keresni.
Hanem inkább az 1100-1500 Wattosok között...

Árban sem 25 eFt lesz az, hanem 50 körül inkább.

Mondjuk a házi vízműről locsolásnak nem sok értelmét látom.
Locsolásra egy iparosabb kivitelű
(tipikusan kék festésű) kopasz szivattyú való.
Pedrollo, vagy annak valami jobb koppintása.

Ha egyébként kell a házi vízmű szolgáltatás is
(mert a házba is be van vezetve pl. a kútvíz)
és e mellet még egy nagyobb területet kell locsolni is...

Akkor én két szivattyút működtetnék a két eltérő célra.

Ha csak kis terület locsolandó (~ 100 m2 max) ,
akkor meg csak egy alkalmasabb házi vízművet...
Előzmény: ibax (9294)
ibax Creative Commons License 2010.08.13 0 0 9294
Helló.
Tegnap végül is beszerelték a házi vízmüvet:
Royal RWW 830
Teljesítmény: 800 W, Szállított mennyiség max: 3000 l, szállítási magasság max: 36 méter, szállítási nyomás max: 0,36 MPa (3,6 bar), szívómagasság max: 8 m, bekapcs nyomás: 0,15 MPa (1,5 bar), kikapcsolási nyomás: 0,3 MPa (3 bar).

Locsoltam is vele már. Azt észrevettem, hogy kisebb a nyomás, mint a vezetékes víz esetében. De persze simán jön a víz. Egy 1"-os, 7 méteres szívócső hozza fel a vizet, majd nekem kb 20 méter 3/4"-os slagom van, azzal locsolok. A beüzemelö szerint ez is az oka, hogy nincs akkora nyomás. Ez a vízmü 25000 forint volt. Én úgy látom, hogy a kútban lévö 3 m3 óránkénti vízmennyiséget nem fogja felhozni :) Mivel tegnap lett a vízmü megvéve, ezért holnapig még visszavihetem, ha esetleg tudtok ajánlani hasonló árkategóriában olyat, ami több vizet produkálna nekem, nagyobb szállítási nyomást. Melyik paramétert kell ilyenkor nézni leginkább? A Royal márkáról van valakinek valami tapasztalata? Vagy egy ilyen kútból ez a max, amit ki lehet hozni?

Köszi a válaszokat elöre is.

Üdv,
Ibaxxx
Előzmény: Törölt nick (9283)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9293

Kedves Mágus67 !

Igazán nincs mit, ettől többet privát tudok mondani ha kell, de vékonycsővel esélytelen a dolog.

Üdv !

Előzmény: mágus67 (9290)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9292

Üdv !

Köszi egész jó ez, csak az a baj hogy jövő héten már senki sem olvas eddig vissza és ismét megkérdezik ugyanazt 101.-szer. Szóval időnként rakd csak be :)

Előzmény: Trebitsch (9291)
Trebitsch Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9291
Bocs, hogy beledumálok, de szerintem ez egy egészen jó kis összefoglaló:
http://www.vizpumpaszerviz.hu/szivattyusuli.htm
Előzmény: Törölt nick (9286)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9290
tisztelt lalibatyo köszönöm,hogy megosztotad velem a tudásodat.
Előzmény: Törölt nick (9289)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9289

Üdv !

Ettől kelet-északkeletre kb 1 km re talán még 10-20 méterrel magasabban is van, a nyugvó 16 méter üzemi 20méter hozam 30 liter mélység 32 méter.

Előzmény: mágus67 (9288)
mágus67 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9288
üdv mindenki. 1 ismerősöm Mogyoródra költözött kútfúrás után érdeklődik Mtyás király
utca dombtető tudtok e valamit felőlle agyag?kő? mélység? tajviszonyok nyugalmi?
eggyáltalán érdemes e fúrni válaszotokat elöre köszönöm. további szépestét
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9287

Üdv !

"Feljebb lépsz" vagy "game over" ?

Előzmény: Rotary86 (9285)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9286

Talán 0 méter szívómélységről és 0 méter emelőmagasságnál ( pl a felfújhatós kerti medencét kiszívatod) 5/4 es 3 méternél nem hoszabb tömlővel, amin semilyen szerelvény nincs, akkor talán hozza a specifikált értéket.

Ez is lassan oda jut egynémely gyártónál mint egykor a több ezer wattos PMPO ra specifikált hordozható magnók és CD játszók rádióval egybe építve :)))  

Előzmény: Infomaker (9284)
Rotary86 Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9285
ELADÓ
220Voltról működő utánfutón könnyen szállítható kis helyigényű vizes fúrógép. 4 méteres dönthető toronnyal, 1,5Kw-os meghajtómotorral, 0,7Kw-os rásegítő csörlőmotorral. Teljes felszereléssel kézi és kezelő szerszámokkal. 54 méternyi 3 méteres fúrórudazattal, 70-es kétélű 160as és 200-as háromélű vídiás fúróval és egy 220-as spirálfúróval. 2darab TOMOS MP2-es benzinmotoros szívattyúval (450liter/perc, 5,5 Bar nyomással) és egy CESKO katonai agregátorral (4 üzemórás 4,5Kw-os teljesítménnyel) eladó.
BP érd : 06-20-566-24-66
Infomaker Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9284
hát igen, nekem az 1300wattos alko hoz szabad kifolyással 4.5 m3-t óránként, megmértem. A gyári adat valahol 5-6 körül van..
Előzmény: Törölt nick (9283)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9283

Üdv !

Azt csak hiszed hogy egy 25 ezes házi vízerölködőmű 3m3 vizet felhoz. Még szabad kifolyás mellett sem fogja, nyomáson meg jó ha 1-1,2m3 meg lesz. Nagy átverés a max hozam és a max nyomásnak kikiáltott a számok mert vagy az egyik vagy a másik igaz de a kettő együtt sosem. Persze ez nincs a dobozán 5 centis betűkkel :)

Így van, kell szívócső szívó kosár vagy szívókosaras lábszelep csatlakozók és a nyomó oldalra slag. Ez utóbbiról annyit hogy láttam 1000 huf ért 20 métert és van 14000 huf ért 25 méter (Gardena)is, ráadásul ugyanabban az üzletben (METRO) Normális mezőgazdasági boltban megkapsz mindent, de ha egy normális szerelvényes kereskedést találsz akkor valamivel olcsóbban is megkaphatsz mindent.  

Előzmény: ibax (9280)
ibax Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9282
köszi az információkat
Előzmény: AiRLAC (9281)
AiRLAC Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9281
Szívócsőnek jó a 32-es KPE cső kb.8 méter (200Ft körül métere), kell egy lábszelep 1" szűrővel kb. 1500Ft meg mondjuk kettő 32-es KPE-1" külső menet idom a lábszelephez meg a szivattyúhoz való illesztéshez. Ezek darabja olyan 300-500Ft kb.

Ez így kb. 4000-ből megvan.
Előzmény: ibax (9280)
ibax Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9280
sziasztok

még annyit kérdeznék, hogy a házi vízmű mellé milyen extrák kellenek, és ezek nagyságrendileg mennyibe kerülnek?

tehát tételezzük fel, hogy megvan a házi vízmű, kb 25.000 HUF, 3 köbméter/óra vízhozamot termel, 7.5 méter mélyről. A kút 110mm-es, 7m mély, 3 méter vízoszloppal. A vízmű a felszínen lesz, a kút mellett...

Gondolom kell valami cső, amit a kútba engedek, annak végére valami szűrős szívófej (lehet rossz a megfogalmazás), a vízmű másik végére meg a slag, de az már megvan... Jól gondolom? Ezek mennyibe kerülnek nagyságrendileg? Mennyivel kalkuláljak még a 25.000 Ft-n túl?
Előzmény: Infomaker (9254)
H3x Creative Commons License 2010.08.12 0 0 9279
Jelenleg az van fent (press kontroll), de így minden vízkivételnél indul a szivattyú. Két 10l-es kannával locsolok jelenleg és ez elég sok indítást jelent, amit nem tudom meddig fog tolerálni a kis kínai? Ráadásul a csap zárásakor kiakasztja a 6bar-os nyomásmérő órát. Ez sem egészséges szerintem. Kell még felszerelnem legalább egy nyomáskapcsolót is, hogy állítani lehessen a végnyomást. Érdekes módon a Szatmári nem tart ilyesmit... De a legjobb egy legalább 200l-es tartály (hidrofor) lenne.
Előzmény: Törölt nick (9171)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9277
Egyetértek, szezonnak még nincs vége, hosszú Őszt jósolnak az akácok:-)
A telet is enyhének mondják, csak a megrendelői kedv (dörzsölöm az újjaimat:-) is kövesse az emelkedett hőmérsékletet, azaz legyen hév:-)!
Elég régről kezdtem el a visszaolvasást, pergetve az oldalakat és mint a hülye gyerek a képeknél megálltam, mert azokat megértem:-) Címszavakra is rákerestem, amik engem érdekelnek a hozzászólásokban,+ ismerkedtem azzal hogy ez az egész hogy működik stb. Így semmi változást nem vettem észre, persze nem is értem pontosan mire gondolsz akkor, hogy megváltozott a fórum 1-2 év alatt. Témák? Színvonal? Vagy amire célzol, hogy inkább kereskedelmi jellege volt a fúrósok között , adták-vették a felszereléseket, vagy barátibb volt és cserélgettetek?
Előzmény: Törölt nick (9272)
nopánick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9275
A "hivatalos" ivóvíz kútnak más az ügymenete...

Vízjogi engedély, terv, mindenféle bemérés, dokumentáció, ÁNTSZ
Költségben ez pár száz ezer Ft...

Kerülő megoldás, ha viszel vízmintát és bevizsgáltatod.
Aztán "saját hatáskörben" rákötöd a hidrofort a házra...

A csatornások szerintem kötnek szerződést ekkor is veled.
Mert elvileg semmi közük, hozzá, hogy milyen kútad van,
amiből szennyvíz keletkezik...ők csak felraknak egy vízmérőt
a házba menő vezetékre és az alapján számlázzák
a csatorna díjat .....szerintem.
Előzmény: foci000 (9263)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9274

Üdv !

Végre egyszer én válaszolhatom a kérdésed :)

Szóval ha olyant írsz ami nem a témába vág. Pl mikor Jim Beam vezeti a kezed és a gondolataid :)

Előzmény: Törölt nick (9270)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9273

Szép estét az Uraknak !

Most látom hogy pezseg az élet :) Jószerencsét Freddy!  Kipihenve, felfrissülve élményekkel gazdagon a megérdemelt pihenésed után köszöntelek itt! Jó tudni hogy minden rendben.

Üdv ! L.

 

James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9271
Megnyugodtam, hogy nem követtem el hibát:-)!

Köszönöm az új gép üzemel, ami annyira nem is új, mert k.b. 2-3 éve működik, pontosan meg nem mondom mióta.....és ne gondoljatok valami nagy durranásra, egyszerű állvány, forgatófej, amit pár paci erejű motor hajt oda-vissza. Fém rudazat, amit egy 1t teherbírású elektromos csörlő mozgat x méterig. Kézi utánengedés stb. Van cserélhető adapter és már mehet is a pvc cső tekerés. Erre felénk, itt a laposon megfelel a célnak ez a felszerelés, messzebbre régebben jártunk, de manapság már nincs annyi megrendelés hogy megérje. Az idei szezon az gyalázatos volt. Még szerencse, hogy mellékfoglalkozásként csinálom a főállásom mellett, mert nem is tudom mi lenne. Egyik ismerős irányított erre a fórumra. Kezdetben azzal töltöttem az időt, hogy visszaolvasgattam, Nagyon jó ötletek, kérdések, eszközök, szabályok, ismeretek és felsorolni sem tudom a jókat, mik kerülnek fel. Ha tudok jövök és ha tudok segítek, persze annyira nem vagyok benne a szakmában mint te és sokmindent nem tudok, de majd korrigáltok, kiegészítitek ha tévedek.Mondjuk az sem lenne utolsó, ha megrendelőt is hoz a sors innen és elér a kivánságod megrendelőt és kútfúrót egyaránt azaz a jó szerencse!

J.a G.
Előzmény: Törölt nick (9265)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9265

Helló    James a G. !      

 

Dehogy sértődtem meg, sőt, örültem a poénnak. Hogy működik az új kútfúrógéped ? Nem is tudom még, hogy főállásban fúrsz, vagy csak hobbiból. Szép estét és  Jószerencsét !

Előzmény: James a Gandolfini (9264)
James a Gandolfini Creative Commons License 2010.08.11 0 0 9264
Szervusz Freddy4!
Remélem nem sértettelek meg önérzetedben, hogy letaljánoztalak?!
Csak mikor írtad, hogy merre jártál a ludas meséből egyből beugrott ez a szakasz:-).
Eltaláltad, nem én vagyok az a bizonyos Gandolfini, de nagyon hasonlítunk egymásra külsőleg (arc, pocak, magasság, de talán én nehezebb vagyok a 123 kilogrammommal, majd megnézem a gugliban ki vezet:-))) sokan mondják is, sőt a sorozat után rám ragasztották a barátok a maffiózó becenevet. Valószínű nem lehet véletlen a dolog, mert bizony én talján vagyok, igaz csak félig anyai ágon, de talján:-) Persze azt is hozzá kell tennem, hogy szívemben 100%-ig magyar! No, de ennyit rólam és bocs a fórum off-ért! Maradjunk a kutaknál és ha megsértettelek elnézést mégegyszer!

J. a G.
Előzmény: Törölt nick (9258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!