Keresés

Részletes keresés

Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21972

Szia Egylany, kifogtal egy ritka tarsfertozest! Gratula. Ez allitolag Europaban nagyon ritka.

G1-ben megneztek neked az osszes tarsfertozest? vagy hogy derult k h ez van neked?

 

Es Borreliabol milyen vizsgalatot csinaltattal? Tudod azt h meyik torzsek vannak meg nalad?

 

En nem csinaltattam semmilyen vizsgalatot a tarsfertozesre. Bar, azt irjak h szinte biztos h van vmi mas is, a borrelia mellett, a kronikus lyme korosoknal.

Igy biztos h van/volt nekem is. 

De a Borreliara felirt kezelesek hatnak a tarsfertozesekre is, igy engem ez megnyugtatott.

Eb sem emlekszem, h valaki irta volna a forumon h neki Ehrlichia fertozese van, bar lehet h azert van valaki aki tudja magarol.

Viszont sokan itt nem csinaltattak kulon vizsgalatot a tarsfertozesekre, en sem.

Előzmény: Törölt nick (21968)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21971

És most hogy vagy? Mi jött vissza? Nekem ülőideget támad, illetve keresztcsonti izuletnél van gyulladás. Igy aztán lábfájással küzdöm, mindez egy éve. Rohadjon meg a sok aljadék orvos akik nem foglalkoztak a gyulladással, meg pszichésnek nézték! Vesszen meg mind! Fél éve szedtem antidepit a nagy semminek!! És elment 4millám a sok rohadék orvosra!

Előzmény: Törölt nick (21969)
Jesurun under Lyme Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21970

Szerintem Naive Ben, annak a par csepp alkoholnak nincs olyan nagy hatasa a doxy-ra.

A doxy+alkohol karos hatasa csak annyi, h lebomlik a doxy ido elott mielott kifejtene a bacterium olo hatasat. De ilyen magas doxy mellett az a par csepp alkohol csak kismertekben csokkenti a doxy a hatasat.

Viszont a supplin mellett NE szedd!!!

Metronidazole (pl. Klion, Supplin, Flagyl) + alkohol (akármilyen kevés) - NEM SZABAD!!!!!

"Metronidazole tartalmú antibiotikumra lehetőleg annyi alkoholt se fogyassz, amennyi egy konyakmeggyben vagy egy kanálnyi köhögés elleni gyógynövényes tinktúrában van, mert az ALDH-enzimműködés romlása miatt esetleg azonnal elég betegnek fogod érezni magad. Az ajánlás szerint ilyen gyógyszerek szedésének befejezése után még további három napig maradjunk absztinensek.

Az elfogyasztott alkoholból a szervezetünkben mérgező acetaldehid keletkezik, amelyet enzimek (az acetaldehid-dehidrogenáz, vagyis ALDH enzimek) bontanak le és alakítanak át ártalmatlan ecetsavvá. A metronidazol (meg a sulfa csoportba tartozó antibiotikumok, pl. Bactrim) ezeknek az enzimeknek a működését blokkolja." 

 

Altalanossagban igaz az, h ab mellett nuku alkohol, de ez azert nem egyforman mukodik a kulonfele ab-knal.

 

En mindenesetre, a doxy kuram alatt egy csepp alkoholt nem fogyasztottam, mert nem akartam a koncentraciot csokkenteni, utana viszont szo szerint vettem azt, hogy minel hamarabb ki akartam uriteni a szervezetembol a doxy-t, es direkt emiatt irtam, whisky-t ittam sorrel.

Hihetetlen fenyerzkeny voltam a doxy-tol, az 50 nap vegere, de en joval tobbet szedtem be mint amit az eszto felirt. Masfelszeres mennyiseget, ami azt jelentette, hogy voltak napok amikor 800mg-t. (birta a gyomrom)

A supplin alkohollal valo kombinaciorol semmit nem tudtam (nem olvastam el figyelmesen a betegtajekoztato!) es a supplinnak pont a doxyval egyutt lett vege, es termeszetesen nem hagytam ki 3 napot, hanem egybol elkezdtem inni. Whisky sorrel, hogy uruljon a doxy, muljon a fenyerzekenyseg.

Semmi extra rosszulet nem volt.

Most, a 2-ik ab kuranal mar elolvastam sokkal figyelmesebben a betegtajekoztatokat, de megsem realizaltam, h szedem a kardent, es a supplint most fejeztem be, az elso 10 napot.

 

Valoszinu az a 10 csepp, az kevesebb mint egy konyakmeggy (ami mellesleg eleg magas alkoholtartalmu!), es az abbol szarmazo mergezo acetaldehid, ami nem tud lebomlani a supplin miatt meg sem kottyan nekem.

Nem egyforman birjuk az alkoholt. En realitive jol birom. 

Nekem meg se fordul a fejemben, h 10 csepp gyogynoveny-drogot az alkohol tartalma miatt ne szedjek - nalam nem itt kezdodik az alkohol fogyasztas.

Ez az en magan velenyem es sajat tapasztalatom, nalam a szigoru nemek ellenere sem volt gond 10 csepp karden, meg a supplin mellet sem!

Viszont pl direkt nem kezdtem el az olivalevel kivonatot, mert abbol meg kell inni fel decit a baci olo hatas eleresehez, es azt pont a supplin miatt nem kezdtem el, mert mar itt van a polcomon, es szemezgettek vele, de megvarom a supplin + 3 napot.

 

Vagyis en azt mondom a sajat tapasztalataim alapjan, hogyha birod az alkoholt (vagyis nem vagy rosszul 2 csepptol), akkor a doxy melett nyugodtan folytathatod a kardent, mert sokkal erosebb a pozitiv hatasa, a borreliara, mint a negativ, h csokkenti a doxy koncentraciot. Viszont ha a supplin mellet is szedted, akkor lehet azok a rosszulletek, amikrol mostanaban irogattal, azok egyszeruen csak a supplin-alkohol kolcsonhatsabol szarmazo rosszulletek kovetkezmenye. Vagyis supplin melle ne!

Bar en pont most szedtem vegig az elso 10 napot, es semmi negativ hatast nem figyeltemmeg magamon, de azert lehet a kovetkezo 10 napos supplin melle (ami a 6-ik heten kezdodik), mellozni fogom a kardent is.

Nem vagyunk egyformak, es neked kell eldonteni, h mit bir a szervezeted.

 

Előzmény: Törölt nick (21950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21969

Közben én már utánanéztem. Elvileg a doxi is jó rá, amit a lyme-ra egyébként is kaptál volna. Max. kombinálják egy másik speciális AB-val. A kúrától egyébként ne félj, sőt. A gyógyszerszedés alatt voltak a legjobb napjaim, szépen múltak a tünetek. Bár nekem most így a végére visszatért belőle még, de ez sem törvényszerű.

Előzmény: Törölt nick (21968)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21968

De azért félek, hogy mi ez a társfertőzés, remélem fogják tudni kezelni

Előzmény: Törölt nick (21967)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21967

Szuper! Minden jóra fog fordulni, megkapod a gyógyszert, s neki tudsz állni még a héten.

Előzmény: Törölt nick (21966)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21966

Pénteken mehetek mégiscsak doktor nőhöz, hála az égnek. Igen a G1 intézetben

Előzmény: Törölt nick (21965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21965

Gondolom, a G1-ben történt a vizsgálat is. Visszaolvastalak, neked nagyon hasonló tüneteid voltak (vannak), mint nekem, úgyhogy akár még lehet, hogy nekem is van társfertőzésem. Főleg hogy két kúra után sem vagyok még jól. Nem tudok olyanról a csapatban, akinek lenne ez a betegség pluszban, de ha mégis, javítson ki. Sokan meg nem is nézettünk társfertőzéseket.

Előzmény: Törölt nick (21964)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21964

Igen, mindkét kórokozó közepesen magasan pozitiv lett. Van akinek van ilyen Ehrlichiosis?

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21963

Ja, és ami a legfontosabb: hogy vagy most? Próbálj megnyugodni, s ha nem tudsz előbb gyógyszerekhez jutni, akkor alternatív terápiákkal próbáld magadat szinten tartani addig.

Előzmény: Törölt nick (21961)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21962

Szia! Persze, hogy emlékszünk, sőt én a napokban gondoltam is rád, hogy hogy eltűntél, mi lehet veled. Szóval: megvan a tesztek eredménye, és az is pozitív lett? Balaicza doktornő fog kezelni?

Minden rendbejön majd, ne aggódj. Mostmár legalább tudod a diagnózist, innentől lehet majd kezelni is.

Előzmény: Törölt nick (21961)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21961

Sziasztok!

 

Nem tudom emlékeztek e még rám, ma tudtam meg én is Lymeos vagyok plusz Ehrlichiosis-os. És sík ideg vagyok mert minél hamarabb kezelni kéne, de csak februárra kaptam időpontot Balaicza doktor nőhöz

Naive Ben Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21960

Szedtem, napi 200mg Doxy-t. Gondolom, befolyásolja, de nincs mit tenni...

Előzmény: Törölt nick (21948)
bob87 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21959

https://www.youtube.com/watch?v=1CBa4_YtbLc

 

az utolsó 20másodperc... az jellemző

Döndöleg Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21958

Ben: sztem próbáld meg levinni minámál cseppszámra, úgy is segít teljesen.
Vidd vissza 1 cseppre kétszer egy nap és lásd meg, mi történik. Ha bírod, mehet két csepp. Én is így fogom, csak januártól, most nincs kedvem szenvedni az ünnepek alatt, a cowdent pedig úgyis szedem még egy darabig úgy fest...

Előzmény: Törölt nick (21950)
Döndöleg Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21957

Mármint tök más miatt.

Előzmény: Döndöleg (21956)
Döndöleg Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21956

De mitől lehet? Négy éve semmilyen vegyszer nincs itthon, tök miatt. de semmi.

Előzmény: One of the millions (21954)
Döndöleg Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21955

L-carnitint már rég szedek...

Mármint hátha az már javított volna.

Előzmény: One of the millions (21952)
One of the millions Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21954

Illetve a vizelet szaga!

Előzmény: One of the millions (21953)
One of the millions Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21953

Szia!

 

 

A reggeli "köd" volt nekem a tünet!

Előzmény: Döndöleg (21938)
One of the millions Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21952

Szia!

 

Saját tapasztalat!

 

Génteszt majd, elkezdtem Yuccat szedni és L-Carnitinet és jobb lett a helyzet!

Előzmény: Döndöleg (21938)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21951

Egyetértek. Nem érdemes kockáztatni a kúra sikerességét. Elsőrendű szempont, hogy a kúrát teljesíteni lehessen, sok az 56 nap, közben párszor én is majdnem feladtam.

Előzmény: Törölt nick (21950)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21950

Azért vigyázz vele, mert nem ér annyit, hogy meghiúsítsa a kúrát. A gyomrot is eszi a Karden, ráadásul alkoholban van oldva, ami a doxy mellett nagyon nem jó. Én ezeket inkább az ab kúrák szünetére tartom, hogy folyton kapjanak a bacik a pofájukra.

Előzmény: Naive Ben (21946)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21949

Ezek az ütődések a semmitől nálam is voltak, de a kúráim óta ez nincs már. Csak sajnos még nem vagyok tünetmentes.

A Fromilid (klaritromicin) azért is jó, mert eleve a penicillin helyett is ezt adják allergia esetén. Anyu is ezt kapta tüdőgyulladásra is. Én sajna nagyon viszketek ettől is, és penicillinallergiám is van. Patthelyzet.

Előzmény: Törölt nick (21947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21948

Szedtél már akkor Ab-t? Az nem módosítja meg a wb-t?

Előzmény: Naive Ben (21944)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21947

Nekem rángás minimális volt, kétszer rángott a bal szemhéjam, meg párszor a combomban egy izomrost, inkább idegesítő mint kellemetlen. Bőrtünet nálam annyi van, hogy a combomon többször van véraláfutás, és nem tudom mitől. Nem ütöm meg, és mondjuk estéről reggelre képződik.

 

A tetraciklinre van javulás, de klaritromicint is szedek ugye.

 

Keverednek itt az alfajok úgy érzem, mert neurológiai tüneteim a legszignifikánsabbak, az meg a garinii. 

Előzmény: Törölt nick (21934)
Naive Ben Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21946

Köszi, ez hasznos infó volt, a szövetekből kihúzásról még nem olvastam. Akkor semmiképp nem állok le vele. Inkább szenvedek most amennyit elbírok, minthogy ezt a sok antibiotikum "hiábavaló" legyen...

Előzmény: Döndöleg (21942)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21945

Most került elő egy papirforma a kezelésről: 

 

spirohéta gyógyszere = pencilin 

L alak =tetraciklin és klaritromicin

Ciszta = klion vagy tinidazole.

 

 

Naive Ben Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21944

Én csináltattam WB-t, amikor bejutottam a géndiagnosztikára Dec1-én. Elvileg a napokban jön meg postán az eredmény. 

Szerintem a jelenlegi kúra valamelyik alfaj ellen nagyon hatásos volt (a korábban meghatározó fejzsongás, fejfájás, fülzúgás nagyon sokat csökkent), más alfaj ellen meg talán kevésbbé (alvászavar nem javult, szívdobogás talán még fokozódott is)...

Dehát végülis még csak a felénél járok az első, "általános" kúrának, úgyhogy nem panaszkodom, hisz lehet, hogy a most előtérbe került tünetek többsége Herx-nek tudható be. Meg úgy általánosságban azért messze nem gyűr úgy maga alá az egész, mint a kúra előtti hetekben.

Előzmény: Törölt nick (21923)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 21943

Az eredetileg leírt változat a Borrelia burgdorferi sensu stricto (tehát a „szűk értelemben vett” borrelia), a teljes Lyme-kórt okozó baktériumcsoport a B. burgdorferi sensu lato („széles értelemben vett” borrelia) nevet kapta. A B. afzelii leginkább a bőrgyógyászatikórképek, a B. garinii a neurológiai tünetek okozója. A B. spielmanii nemrég leírt faj (Andrew Spielmanról, aki elsőként írta le a Borrelia burgdorferi sensu lato teljes életciklusát). Európában mind a négy faj megtalálható, Amerikában csak a B. burgdorferi sensu stricto, Ázsiában csak a B. afzelii és a B. garinii található. Lyme-foltos betegekből többnyire B. afzelii, ritkán B. garinii tenyészthető ki, a B. burgdorferi s. s. gyakorisága mindössze 1% körüli.

 

 

Ezt magam sem értem , mert a leleteinken a SS STRICTO  a domináns ami úgy néz ki , hogy szűk értelemben .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!