Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17117

Még nem döntöttük el, hogy melyik útvonalon, de szívesen vennénk ha más hasonló családdal indulhatnánk útnak. Hiszen így lehetőség van egymás segítésére is.

 

 

Segítségre igazából nincs nagy szükség, kell egy megbízható navi, és gyí.

 

Viszont több autót konvojban összetartani egyrészt frusztráló, másrészt kifejezetten balesetveszélyes. Ez még egy rövidebb, két-három órás autópályás haladásra is érvényes, de a MNE felé vezető kanyargós, gyakran keskeny hegyi utakon 14-20 órát együtt haladva biztos recept a nyaralás megmérgezésére.

 

Szerintem gondoljátok át. 

Előzmény: fejo1 (17116)
fejo1 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17116

Szia!

 

Idén mi is a Montenegrói nyaralás mellett döntöttünk. Szintén autóval mennénk négyesben két felnőtt és két gyerek (8,14 évesek). Mi is Budapestről indulnánk, és hasonló elképzelésekkel. Még nem döntöttük el, hogy melyik útvonalon, de szívesen vennénk ha más hasonló családdal indulhatnánk útnak. Hiszen így lehetőség van egymás segítésére is. Még nem voltunk Montenegróban, de már sok szépet hallottunk, és olvastunk erről a helyről. Szóval...szívesen felvennénk veletek a kapcsolatot, és tájékoztathatnánk egymást a kapott információkról.

 

 

 

Előzmény: sinkacusan (17057)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17115

Voltunk úgy 6-8-an a fellegvárban, pedig hétfőn jártunk arrafelé. Az Óvárosban nem voltak sokan, mindössze egy japán turistacsoport fényképezett. No de ők mindig és mindenütt ott vannak. :-)

Előzmény: szervezkedő (17114)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17114
Engem is bosszant hogy nem jutok hozzá a térségünkben lévő programokal kapcsolatos infokhoz. Az már fejlődés hogy utólag legalább lehet róla olvasni.

Kotorban amikor a zászlót fényképeztétek kihalt volt a környék?
Előzmény: halacs (17113)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17113

Ja, és még valami: ez alatt az időszak alatt más cégek is szerveznek nagyobb rendezvényeket. A pénteki nyitóbuli után pl. szombaton borbemutató (magyar cégek is részt vettek rajta!) és virágkiállítás is volt, de a szervezés összehangolása, a hírverés nem a montenegróiak erőssége, így aztán lemaradtunk róluk, csak utólag szereztünk tudomást ezekről. No sebaj, majd jövőre. :-)

Előzmény: halacs (17109)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17112

Ezek szerint sikerült kicsit visszaadnom az érzésből. :-)

No, de komolyan, én sem hittem volna, hogy ilyenkor is ennyire klassz lehet, sőt, vetekszik a nyár végi nyaralásokkal. A tengerben sajnos csak a lábunkat mostuk meg, de türelmesek vagyunk, remélem, lesz még mód nagyobb fürdésekre is. :-)

Előzmény: szervezkedő (17111)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17111
Ha én írnék ilyen hozzászólást fele annyira sem lenne hiteles, mert mindenki ráfogná, csak hazabeszélek. Teljesen átjön számomra, mit érezhettek ha erre a kirándulásra gondoltok. Élni jó? Én amikor hozzátok hasonlóan nagyon jól érzem magam Montenegroban a szezonon kivüli, csak azt mondom: IMÁDOK ÉLNI!!!
Előzmény: halacs (17109)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17110

Váltott személyzettel dolgozik a Malév, most nem volt a szőke hölgy. De asszem friss infókkal most már mi is tudunk szolgálni, Herceg Novi már nem annyira rejtegeti a titkokat. :-)

Előzmény: halacs (17108)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17109

No, egy kis összegzés: A mimóza csak Herceg Novi környékén nyílik (Ausztráliából hozták ide mindenféle hajós hódító népek), de az egész országban kedvelt növény, és a mimózaünnepet az egész országban megtartják. Virpazarban édesvízi halakat sütnek az ünnepen, de ott is nagy a buli, és úgy tűnik, mindenütt ünneplik valamilyen formában a tavasz kezdetét. Az idei évnek különös aktualitást adott az árvíz: humanitárius koncerteket tartottak valamennyi ünnepség helyszínén.

A mimózaünnep minden február első hétvégéjén kezdődik: pénteken nyitóünnepség, aztán a hónap végééig minden napra jut valamilyen esemény: koncertek, nemzetközi sportversenyek, kiállítások, színházi előadások, és persze maszkabálok minden hétvégén, itt is, meg ott is.

A repülőgépre a mimózacsokor gond nélkül felhozható a kézipoggyássz mellett. :-) Betették egy kosárba és átvilágították, de csak mosoly csalt az arcokra, senki nem szólt egyetlen rossz szót sem miatta, sőt... :-)

Jövőre mindenképp szeretnénk újra jönni: ez a hét maga volt a csoda. Béke, tavasz, nyugalom, szeretet, virágok és halak. Élni jó. :-)))

halacs Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17108

Őszintén szólva nem is reméltem, hogy egy február elejei montenegrói út ennyire pazar lehet. :-)))

Most vettünk egy kis  itteni narancsot a piacon. Hát mit mondjak, ez valami isteni. Vékony és szívós a héja, pirosas a belseje (picit a vérnarancsra emlékeztet, de nem az), és az íze az maga a gyönyör. :DDD

 

Szólunk majd a sztyuvinak. :-)

Előzmény: szervezkedő (17103)
halacs Creative Commons License 2011.02.10 -1 0 17107

Már mi is kinyomoztuk a nevét. Óriási a fazon, a koncert végén úgy búcsúzott, hogy szeressük egymást, és csináljunk gyerekeket. :-))))

Előzmény: Mijo (17104)
stevie-w Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17106

 

Pár éve ez volt a nagy sláger az ex-Yu-ban. Van benne Budapest is :-)

 

Előzmény: Mijo (17104)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17105

:):):):):):):):):)

Előzmény: halacs (17102)
Mijo Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17104

Nem szokásom irigykedni, de most ezt teszem, Ljubiša Stojanović "Louis" egyik nagy-nagy kedvencem. Németországi útjai alatt - ott van lemezcége - rendszeresen betért egy Szerbiából származó barátom - sajnos balesetben elhunyt - bajai éttermébe. Hatalmas egyéniség civilben is, le a kalappal előtte, hogy lokálpatrióta maradt (felesége, négy gyermeke van), holott egyediségével bárhol megállta volna helyét a világon.

 

Íme egy gyönyörű zenéje szerbül.

Egy másik cigány nyelven.

És egy angolul.

 

Előzmény: halacs (17102)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17103

A legőszintébb szívvel írom, nagyon örülök hogy ilyen jól sikerült a kirándulásotok.

 

Ha jössz haza és a repülőn találkozol azzal a bizonyos stevie-féle szőke Malévos "léginénivel" akkor mond meg hogy regeljen az index.hu-n és írjon be ide pár sort, mert szeretnénk betenni a jövő évi naptárra!

:-)

 

(Elolvasva a hozzászólásaidat, látva a képeket, most kimászok az ágyból, megreggelizek és megyek takarítom az autót, készítem az útra!!!)

halacs Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17102

Luisz mester fergeteges bulit rendezett. :-)

Itt kezdte a pályafutását Herceg Noviban és Igalóban, 1973-ban, szállodákban énekelt. A dzsessz és a szerb népzene különös keverékét hozta létre, és tényleg lenyűgöző volt az előadás. És a zenészei is fantasztikusak voltak, olyan szólókat nyomtak, hogy elképesztő. Volt egy vendég is, egy tangóharmonikás, hát őrá meg nem is tudok jelzőket írni. Olyan hangokat csalt ki a hangszeréből, amilyet el sem tudtam volna képzelni. És ezek az emberek igazi örömzenét játszottak, összekacsintottak, nevettek, figyeltek egymásra, szóval tényleg le a kalappal, igazi önfeledt zenével kápráztatták el a közönséget. :-) Óriási élmény volt. :-)

És mindez egy színházteremben, a széksorokban elegánsan kiöltözött emberek előtt, akik közül néhányan időnként felpattantak, és táncoltak, és táncoltak a széksorok végénél is, ahová kihúzódtak azok, akik már nem bírták tovább tánc nélkül. :-)

Előzmény: halacs (17097)
halacs Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17101

Köszönjük szépen, eddig kiválóan érezzük magunkat. :-)

Mára még meleget mondanak, de holnaptól itt is lehűlés kezdődik. Nagyon kegyes volt hozzánk az időjárás-felelős, ittlétünk alatt csodás időnk volt, holnap meg úgyis indulunk haza.

Előzmény: optamás (17100)
optamás Creative Commons License 2011.02.09 0 0 17100

Csendben irigykedem, de azért érezzétek jól magatokat:)

Előzmény: halacs (17099)
halacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 17099

Itt valóban csodás a tavasz. A nappali hőmérséklet 16-20 fok körüli. Délben rövid ujjúban mászkálunk, de ahogy megy lefelé a nap, rendesen lehűl a levegő.

Már többféle virág nyílik, és gyönyörű látvány a rengeteg narancs- és citromfa, tele érett gyümölccsel. Itt a rigók narancsot esznek. :-)

Előzmény: NilsHolgersson (17092)
halacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 17098

Gyertek ti is! Érdemes. :-)

Előzmény: moncsa03 (17093)
halacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 17097

Szívesen. :-)

 

Ma valszeg koncertre megyünk este, egy Luis nevű pasi lép fel az etnobandjével. :-)

A plakátokon nagyon izgalmasnak tűnik: egy pópa külsejű férfi kezéből villámok pattognak. :-)

Előzmény: fityók (17095)
halacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 17096

Tényleg nagy élmény. Otthon még csúszkálva mentünk a villamosmegállóba, itt meg csodaszép tavasz van. :-)

 

Azt mondják, itt is sokkal kevesebb a mimóza, mint lenni szokott: az időjárás miatt megkésett a virágzás, és a két fajta közül még csak az egyik nyílik.

Előzmény: kutykuruty brekege (17094)
fityók Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17095

 

 

  Köszönjük!  

 

                             

Előzmény: halacs (17090)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17094

Halacs, köszi a beszámolót, jövőre én is szeretnék ott lenni.

Te meg érezd magad nagyon jój, töltődj fel.:-)

 

A képek is nagyon jók.

az utcánkban is van mimóza, kiváncsi vagyok itt mikor fog virágozni.

Előzmény: halacs (17089)
moncsa03 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17093

Köszi a képeket! Mi meg csak sóvárgunk.:(

Előzmény: halacs (17090)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17092

jaa látom baosici.Szép a mimóza,ott tavasz van.

 

NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17091

Buszmegálló Herceg Novi.A part Zelenika Denovici köznyéke?

Előzmény: halacs (17090)
halacs Creative Commons License 2011.02.08 0 0 17090

 

 

 

mimóza

 

 

 

még több mimóza

 

 

 

vranac

 

 

 

mimóza meg hal meg kenyér

 

 

 

ez a vitorlásizé fel-alá járt, a háttérben havas hegycsúcsok láthatók

 

 

 

a buborékot tessék nézni

 

 

 

örömzene

 

 

 

ez meg a szobánk (a tükör rossz, nagyon kövér benne mindenki)

 

 

 

halacs (lebukott)

 

 

 

Ilja Iljics (ő is lebukott)

 

 

 

Kotor, fellegvár, évek óta ki akarjuk cserélni egy magyar zászlóra, de megint elfelejtettünk vinni egyet.

 

 

 

Ez már lefele, végre kaptunk levegőt.

 

halacs Creative Commons License 2011.02.07 0 0 17089

Az alábbi link pedig még inkább. :-))

 

http://www.meteo.co.me/misc.php?text=77&sektor=1

 

Lassan mondom: hu-szon-ket-tő fok :-)

(szubjektív hőérzet a kotori fellegvár tetején úgy harminc)

 

No, szóval az elejéről: a szálloda internetje használhatatlan, úgyhogy köszi a segítséget, mobilinternetről nyomjuk, m:tel. :-)

Ha valaki csak játszott a gondolattal, hogy a mimózafesztiválra eljöjjön, én csak melegen támogatni tudom: egyszerűen fantasztikus itt minden. :-) A hőmérséklet ma napközben elérte a 22 fokot, rövid ujjúban mászkálunk, Baosicsiből meg még látszik a Lovcsenen a hó. :-)

A vigyor nem tűnik el az arcomról, fantasztikusan jól érezzük magunkat.

Érdekes volt a De Havilland Q400-assal utazni, kisebb volt az utazómagasság, mint egy nagyobb gépen, baromi meredek az indulás és az érkezés, végre egyszer élveztem a repülést. A levegőből elképesztő volt látni a fekete hegyeket, a szélvédett hegyhátakon és a csúcsokon a hóval...

Péntek: ünnepélyes megnyitó Herceg Novi főterén. Kedves volt és aranyos, volt itt minden, pompomlányok, ünnepi beszéd, az Öreg Kapitány nevezetű együttes (öten 15 szólamban énekeltek valami meghatározhatatlan stílusú zenét), fúvósok a Szentek bevonulójával és mindenféle slágerzenével, és a végén az errefelé valamiért legendás Zseljko Bebek koncertje. Időnként teljesen kiszámíthatatlan módon petárdákat robbantgattak, de ettől csak mi ijedtünk meg, a közönséget nem zavarta. :-)

Másnap, azaz szombaton Baosicsibe volnult a nép. Mimózacsokrokat meg csodás vranacot osztogattak, meg sült szardíniát, egy tonna fogyott el, isteni finom volt minden. Az emberek sétáltak, táncoltak, élvezték a tavaszt, egyszerűen olyan hangulat volt, hogy nem lehet leírni. :-)

A mimózafesztivál a hónap végéig tart: minden napra akad valami rendezvény, koncertek, kiállítások, színházi előadások. Kotorban 26-án lesz a maszkabál, 27-én a karnevál.

Előzmény: szervezkedő (17088)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.06 0 0 17088

A csudákat jó nekem!

Attól hogy fejben arra készültem hogy kitakarítom az autót, attól még nem lett tiszta!

Óóóóh ha minden megtörténne, amit eltervez az ember....

 

Valahol olvastam egyszer, ha az embrek mindig megtehetnék az amire gondolnak, akkor az utcán nem férnénk a sok terhes nőtől és kerülgenténk a rengeteg halott emberekt!

 

Az alábbi kép pedig magáért beszél!

 

 

Előzmény: Törölt nick (17087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!