Keresés

Részletes keresés

armisz72 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 14943

Sziasztok!  Kérdeznék tapasztalatokat. Szeretném kicserélni a matracomat.12 éves ikeas szultan matrac. Sztem tul puha. 2 gerincserv es szegmentinstabilitas eseten milyen matracot egyebet javasolnatok. Amiota rosszul lettem kb most tartok a 3 honapnal,  kb. 2 honapja lekoltoztem a foldre egy fekvobetetre. De ez most mar felek h túl kemény a hatamnak. Eleg merev a hatam reggel ebredeskor. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 14942

Görkorival érdemes foglalkozni? Épp előttem a .ervis, 16e-ért lesz nekik 26-ról. Valami cygnus elite műanyag héj 80x24-es kerékkel bár ez egyelőre semmit se mond nekem. 41-es ábra lenne. Munkába járáshoz használnám, kb 1-1,5 km-re. Görkorim sose volt saját, csak kölcsönben, de azonnal tudtam vele menni, nem okozna gondot a megtanulása. Ez elsősorban mire dolgozna? Combra, gerincre, ha sikerül elsajátítani a helyes technikát?

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 14941

"Másik, mindenről beszélhetünk ami támogatja a gerincet, legyen az ergónomia, tehát székekről, ékpárnákról, matracokról......"

 

matrac... na ez az amiről sokat lehetne még beszélni, a matracbiznisz természetesen elzárkózik a teljesen egyszerű, logikus, mérhető, könnyen értelmezhető, összehasonlítható, a tényleges használathoz érdemben közelálló paraméterektől, helyette szeretnek a teljesen érdektelen, megfoghatatlan dolgok mögé csomagolni.

Előzmény: Törölt nick (14940)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 14940

A funkcionális vagy stabilizációs tréning nem egy új szó és nem a gyakorlatok ismétlését jelenti, hanem instabil eszközök bevetését.Csak egy példa rá.Pl.a plankot nem a földön csinálod, hanem a fitballon, azaz a lábad a labdán van.

Így a törzsednek plusz meg kell küzdeni a instabil helyzettel.

Másik példa a hasizom gyakorlat, amikor háttal ráfekszel a félgömb labdára és azon végzed a gyakorlatot.Egyensúlyoznod kell, tehát erőteljesebben használod a stabilizáló izmokat.

 

A séta és egyéb könnyített gyakorlatok pedig azoknak szólnak, akik vagy frissen műtöttek vagy rossz állapodban vannak.

Egyébként a saját testes erőt (pl.húzozkodás) többre tartom, mint a súlyok emelgetését.

Kivétel a fűrészelés, mert az nem nagy súllyal történik.

Másik, mindenről beszélhetünk ami támogatja a gerincet, legyen az ergónomia, tehát székekről, ékpárnákról, matracokról......

A nyújtás pedig kiegészítésként igen fontos, nem beszélve a rugalmasságról, hajlékonyságról, amit jógával el lehet érni.

Izomerő? Próbáld ki a sáskát hasonfekvésből, amikor a két lábad a levegőben, a mellkasod a kevegőben, gyakorlatilag a szeméremcsonra helyezed a testsúlyt, és ezt tartsd ki 1 percig.

Szinte minden izom keményen dolgozik.És tudnék még ilyet a jógából.Nyilvánvalóan nem sok fogalmad van róla.

 

Azt viszont nem értem miért éppen a mellizmodat nyújtod.Ha púpos lenne a hátad akkor érteném, mert úgye akkor a mellkas izmai zsugorodnak, a hátizom pedig megnyúlik.

A te hátat pedig nem púpos, hanem lapos.

 

 

Előzmény: Dávid1224 (14937)
majamaja Creative Commons License 2016.09.14 0 0 14939

Nekem meg fel kg-mot is fajdalmas volt a kezembe venni. Arrol nem beszelve, ha 5 percet kellet vele setalnom (bevasarlasbol hazafele jövet). Kerdeses, hogy, ha nem szednem a gyogyi bogyit neuropatias fajdalomra, akkor mennyire fajna es egne a kezem a fel kg, 5 perc cipekedes utan.

Amikor pedig görcseim voltak (olyan fajdalom, mint amikor kest szurkalnak a valladba es alkarodba) allva, ülve, akkor csak arra gondoltam, hogy vizszintesbe helyezzem magam.

Szoval... Szemely szerint en mar nem birom a legkisebb fajdalmat is. Mar 7 honapja kinlodok. Egyzer jobb, termeszetesen csak bogyoval, majd ujbol rosszabb lesz. Ekkor szedhettem a görcsoldo bogyikat is. Sajnos valakik mar evek ota szednek gyogyszereket es fajdalmaik igy is megmaradnak. Tornaznak, jarnak kezelesekre... es betartjak a szabalyokat.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 14938

Jól van, akkor írd le, hogy te mit teszel, neked mi a hatásos.

Annyit tudok, hogy félgömb alakú labdán alszol.

Előzmény: Dávid1224 (14937)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 14937

Szerintem az emberek nagy része szerelmes lett a fájdalmaiba.

Nem fogok itt vitatkozni olyanokkal, akiknek az etalon a tesióra, a különböző székekben ülés.

Csak azt akartam megjegyezni, hogy ma már 14 éves lányok tanítják a még fiattalabbakat a gyors, lassú összehúzódású izmok leghatékonyabb edzését vagyis az alacsony ismétlésszámú nagy terhelésű maximális mozgástartományú gyakorlatokat.

Az alacsony ismétlésszám férfiak esetén 8, nők esetén 12-t jelent

A funkcionlis tréning egy új szó amivel megint lehet butítani a népet. Ez valójában magas ismétlésszámú gyakorlatokat jelent. 

Hangsúlyozom, ma már 14 évesek tanítják, hogy a magas ismétlésszámú gyakorlatokkal nem lehet erősíteni.

A nagy súly, pedig kezdők esetén 3kg szokott lenni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 14936

A lényeg szerintem ott van, hogy az emberkék fejébe eljusson az, hogy magától nem fog helyreugorni semmi 2 perc alatt. Nincs csodapirula, csodadoktor, csodagép. Evolúció és a józan paraszti ésszel szembenálló fogyasztói társadalom lett. Át kell definiálni a "kényelmes" és a "jó" fogalmakat, a kettő ütni szokta egymást.

Előzmény: Törölt nick (14935)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 14935

Vagyis pl.instabilitás esetén bekapcsolódnak a felületes izmok is, megfeszülnek (izomspazmus)

összenyomják a csigolyákat, erősítéssel még nagyobb lesz a fájdalom.

Ilyen esetben a funkcionális tréninget javasolják instabil eszközökkel, később  van csak értelme az erősítésnek.

 

Előzmény: Törölt nick (14934)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 14934

Nekem meg az a véleményem, hogy sok esetben nem a stabilizáló izmok gyengék, hanem nem a megfelelő izmok dolgoznak.A kompenzáló izmok kifáradnak, mivel nem a saját feladatukat végzik.Ebből a működési zavarból lesz a fájdalom. Ilyenkor nem az erősítés a válasz, hanem a kompenzáló izmok kiiktatása és a stabilizációs izmok emlékeztetése a feladatukra.

 

Csak kell egy szakember aki felismeri, hogy gyenge-e az izom vagy pedig működési zavar áll-e fenn.

Bubuca Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14933

Csak annyi hozzáfüznivalóm van,hogy a stabilizáló izmokkal nem csak az a gond,hogy elgyengülnek - hanem az hogy ha már kialakult egy sérülés (pl porckorong  degeneráció -ami mindig idővel együtt jár izületi diszkonforttal is)akkor az idegrendszer védekezésképpen szignifikánsan csökkenti a stabilizáló izmok aktivitását és koordinációját.. amivel sajnos a terhelhetőség tovább csökken. Es ez az idegrendszeri reakció nem csak a gerinccel van igy.

Tehát mikor valaki elkezdi a rehabot - azert nem nagy sullyal kezdik,mert ezek az izmoknak  - illetve az idegrendszernek kell megtanítani,hogy koordináltan dolgozzanak és bekapcsoljanak amikor kell. 

12 alkalommal voltam másfél perc!!!multifidus edzésem..és derékfájás nélkül guggolgatok,emelgetem naphosszat a12 kilos gyereket...és jövök-megyek órákat csigolyacsuszással meg sérvvel - előtte 2 kilo tejnél több már nagy probléma volt..vagy 45 percnél több jövés-menés. Nem a training idő számit - hanem hogy a megfelelő izmot sikerüljön aktivizálni. És hogy annyira ne legyen még nagy az alapsérülés,hogy ne lehessen valamelyest elkezdeni edzeni.

De én azt is belátom,hogy azok az emberek,akinek nincs komolyabb sérülése mint egy sérv meg kis derékfájás..azok nem fogják megérteni hogy mi az amikor a minusz 100rol kell indulni(ahová 1 hónap alatt el lehet jutni)és nem azért mert lusta voltál és nem sportoltál elötte..hanem mert szerencsétlen genetikával indulsz..amit akkor amikor még effektívebben lehetett volna(csontosodás befejeződése)..észre sem vettek.

Előzmény: poroly2 (14927)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14932

Bentre is ilyen kéne, nem kéne tákolni.😄

 

Előzmény: Törölt nick (14931)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14931

Nekem van ilyenem. :P

Előzmény: Törölt nick (14930)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14930

Elfogadnám! Remek a törzsizomzatra.

A támlája is nagyon jó, követi a gerinc vonalát.

Előzmény: poroly2 (14928)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14929

Ez de állat :))) KÖSZI!!!!

Előzmény: poroly2 (14928)
poroly2 Creative Commons License 2016.09.12 0 1 14928

A szék itt kezdődik: link :D

Előzmény: Törölt nick (14926)
poroly2 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14927

 

"Attól, hogy van olyan, hogy mélyhátizom nem az tartja a testet"

 

De, pont az a feladata, hogy a passzív elemekkel (csigolya, porckorong, szalagok) együtt milliméteres pontosságú, stabil rendszert alkosson. Alapvetően ezeknek az izmoknak a feladata a gerinc tartása, erre vannak kitalálva, ezt bírják, normál esetben hosszú időn keresztül. Ezeknek a normál terhelés a járás és mindenféle emberre jellemző mozdulatok.

 

 

Ha valamilyen oknál fogva (beteg gerinc, mozgásszegény életmód) nem működnek rendesen más izmok veszik át a munkát, amiknek nem ez a feladatuk (lásd második kép). Már önmagában ez is fájdalommal jár nem beszélve a felgyorsuló degenerációs (szalagok, porckorongok) folyamatokról.

 

 

A mélyhátizmoknak a heti 3-4 súlyzós edzés, alkalmankénti nettó 20-30 perces terhelése édes kevés, mikor napi több órás talpon létet is bírnának (hangsúlyozom egészséges gerinc és normál terhelés).

Másrészt a nagysúlyos edzés erősen megterheli a gerincet és a porckorongokat, még egészséges gerinc esetén is, beteg gerinc esetén (akik ide írnak többnyire ilyenek, lásd pl. 14795 hozzászólás, gerincferdülés) kifejezetten káros.

Abban egyetértek, hogy sportmúlttal könnyebb lehet kézben tartani ilyen betegségeket.

 

Előzmény: Dávid1224 (14921)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 14926

Nem egy nagy waszizdasz és minden van. Támla is, ülőlap is, ez egy próbadarabos leharcolt szék.
Szóval lekaptam a díszburkolatot, ettől még ugyanúgy használható maradt. Aztán az ülőlap 4 csavarjából a 2 hátsót hosszabbra cseréltem, kapott egy támasztó anyát alája és visszaraktam. Így a hátulja megemelkedhet akkora szögben amekkorára akarom. Az ékpárna csak pótlék, szerintem sokkal értelmesebb eleve olyanra csinálni a széket ami egyénileg pont jó, mint rátornyozni akármit. Azt is bajnak tartom a pót-ékpárnával, hogyha az ottvan, tutira nem lehet jó a karfa a háttámla se, sehogyse, képtelenség. Nem lett beletervezve eredetileg, nem beszélve arról, hogy egészséges gerincű átlagemberre szabták mindet, olyan meg nem létezik. A jelenlegi széklapot is kihajítom, mert rövid, széles, kopott (64kiló vagyok 176 centihez) Készítek bele egy akkorát ami funkcionálisan tökéletes lesz.

Talán látszik a képen mi az alapötlet lényege, de mint mondottam ez így ebben a formában persze nem maradhat, mert csak a csavarokon nyugszik, nincs alátámasztása és beszakadhat az a vacak műanyag széklap-test.

Előzmény: Törölt nick (14925)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.11 0 0 14925

Hát nem tudom mi lesz belőle; ha így szétkaptad.Se támla, se ülőke.

Majd fotózd le a művet ha elkészült.

Előzmény: Törölt nick (14924)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.11 0 0 14924

Szétkaptam a rugós "irodai" széket. Nem volt épeszű ember aki azt az összepattintós díszburkolatot kitalálta ezekre... na de végül csak sikerült lerobbantani. Kell bele támcsapágy az aljára, mert szét volt hullva. Szabok a szivacsos lap helyére egy bútorlapot, majd mehet rá a lufis ékpárna. A keresztcsonti megtámasztás módján még agyalok, mert a gyári háttámla sehogyse jó, szerencsére azt is sikerült szétkapni, megmoddolható, így oda is kerül egy olyan homemade verzió ami a nagykönyvek és a videók, meg a topicbeírások után az én gerincemnek tökéletes lesz. Aztán jöhet a kartámaszkodás, széltébe-hosszáb-előrehátra, fel-le állítgathatósra. Szuper lesz.

 

Csak egy a baj. Ezekkel a görgős székekkel nem tudok klasszikus négylábú iskolaszékes módon hintázni. A tanerők által örökké letiltott módon "Nehintázz, mert kitörik a lába!!! Nehintázz, mert hátraesel!!!" Nem, nem úgy ahogy a "főnöki" műbőrbőrirodafoteloknál, hanem klasszik, igazi hintázósmódon, a szék két hátsó lábán. :)

 

De majd azt is megoldom valahogy.

Előzmény: Törölt nick (14909)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14923

Hogy jön ide a tesi, aerobic?

Próbálom magyarázni dedós szinten, és akit említettem youtube on dubi anna, 60kg-mal húz fel 18 évesen, ami a legjobb hátedzés és komoly teljesítmény, és akkor ezen a fórumon az ugrik be az embereknek, hogy lusta disznó biztos. Ez a fórum vonza az agyi sérülteket.

 

Előzmény: Törölt nick (14922)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14922

Én azt vettem észre, hogy azok a csajok jártak aerobic,fitness stbstb -re akik előszeretettel lógták el anno a tesiórákat.

Előzmény: Dávid1224 (14917)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14921

A denevérpad 10percei semmit se érnek.

Ez a bosu labda alig felfújva olyan, mint egy fitball labdán feküdni.

Ez a nyújtás és mélyhátizom erősítés nagyon kamu szagú, mint mindig.

A sportolók, testépítők, akik 300kg ot emelnek nem csinálnak mélyhátizom erősítést, illetve ilyeneket, amiket a gyógytornászok mutogatnak, csak hátedzéseket.

Attól, hogy van olyan, hogy mélyhátizom nem az tartja a testet és edzeni se lehet úgy, hogy a többi izom ne erősödne, de a nagyobb hát/váll izmokat lehet erősíteni.

Én a mellizmokat szoktam nyújtani, de azt is csak edzés után, mert így javul a tartásom.

Előzmény: kacsaXD (14919)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14920

Vagy hengerpárna az jóval olcsóbb...

Előzmény: kacsaXD (14918)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14919

A múlt a héten kezdtem egy erősebb gerinctornát. ( főleg nyújtás és mély hátizmok edzése) Viszont eléggé megfájdult a gerincem most pár nap pihenő.

Előzmény: kacsaXD (14918)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14918

Néztem a hozzászólásaidat, nekem is egyenesebb a kelleténél a gerincem alsó szakasza. 

A basu ball labdán az alvás , hogy vált be. 

Habár elég drága ez a labda, megéri megvenni?

Nekem denevér padom van és most járok, súlyfürdőbe. (eddig, még egyszer voltam)

Előzmény: Dávid1224 (14917)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 14917

Annyit fejlődött a fitness ipar, hogy már 14éves lányok mutatják youtube videókban, hogy kell szabályosan hátedzést csinálni. Pl dubi anna

Pl hasonfekve evezés, a törzs végig megfeszítve, a nyak semleges helyzetben.

Ezek a jógás/faltámasztós/dávid klinikás/biciklis mozgások teljesen értelmetlenek.

Hozzáteszem a sétálás is, hisz ettől sem erősödik az ember, ellenben egy olyan ellenállást használva amivel max 8 ismétlés megy maximális fejlődés érhető el.

porcika88 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14916

Nem :-DD .többen dolgoznak ott . bár ez nem kifejezetten gyógytorna, de rossz nem lehet. Kis létszámú szokott lenni , majd meglesem . Kipróbálom . Biztos jobb ott mint otthon egyedűl . Itt a netes reklám 

 

Előzmény: Törölt nick (14915)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14915

Esetleg ugyanaz a szakinő tartotta mindhármat?

Előzmény: porcika88 (14913)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 14914

Köszi, de most már elindultam ezen az úton, nem kavarok. Arról nem beszélve, hogy voltam tb alapú gyógytornán, voltam egyéni magán gyógytornán, szóval tudom nekem ez utóbbi a jó. Azért kerestem másik gyógytornászt, mert akinél jártam többet foglalkozott a combizmommal, mint a derekammal. Oké, hogy térd műtött vagyok és ráférne arra is az erősítés, de nem az okoz nekem most fájdalmat.

Előzmény: porcika88 (14913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!