Keresés

Részletes keresés

kispottom Creative Commons License 2011.03.24 0 0 294

Kedves Fórumozók!

Deák Orsolya vagyok a Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológia Karának V. éves hallgatója. A szakdolgozatom elkészítéséhez szeretném a segítségét kérni, melynek témája a migrénbetegség tanulmányozása.
Arra lennék kíváncsi, hogy bizonyos események hogyan hatnak az emberekre, illetve, hogy inkább az optimizmus vagy a pesszimizmus jellemzőbb-e Önre.
A kérdőív kitöltése név nélkül történik, önkéntes, válaszait szigorúan bizalmasan kezelem. Ha a téma felkeltette az érdeklődését és szívesen venne részt a vizsgálatban, kérem töltse ki a lenti hivatkozás alatt található kérdőíveket. Nagyon nagy segítséget jelentene ez számomra.

http://kerdoivem.hu/kerdoiv/426134043/1/

gombóc63 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 293

Azt sose fogom megérteni, hogy ha valaki segíteni akar a betegtársain akkor miért nem lehet itt közkinccsé tenni?

gombóc63 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 291

Azóta változtak az idők.... Ha van kedved írhatnál talán inkább privátban a fejfájásodról, hogy mit kaptál stb.

Előzmény: hirvike (290)
hirvike Creative Commons License 2011.02.24 0 0 290

Ma végre beért a január elején kért időpontom, és eljutottam a doktornőhöz. Nekem is nagyon szimpatikus volt, emberileg és szakmailag is; remélem, hogy beválik a gyógymód, amit javasolt.

Folytatás 3 hónap múlva.

Előzmény: gombóc63 (278)
gombóc63 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 289

Szia!

 

Mivel a quarelint is fel kell iratni nem lesz nagy nyűg. Ugyanaz a hatóanyaga az analgeticának, csak sokkal olcsóbb. Más fórumon olvastam, hogy tényleg hiánycikk a quarelin. Irigyellek, mert legalább neked az hat.

Előzmény: kissgh4 (288)
kissgh4 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 288

Sziasztok,

 

Most találtam ezt a fórumot, amint időm engedi végig fogom olvasni, remélem találok pár hasznos tanácsot. Jómagam 28 éves vok, és tizenéves korom óta küzdök fejfájással. Migrénem szerencsére ritkán van, olyankor jön a jól bevált sötét szoba. Az enyhébbel általában elvagyok. heti 4szer is szokott fájni, de már hozzáedződtem az évek során. általában erre kelek, (régen ez volt a durvább), mert ez a nehezen elmúlós. Volt már párnacsere, matrac csere, de a fájdalom maradt... Sokszor fájdul meg az időjárástól, és a stressztől, de néha még attól is, ha valamin túl sokat, meg erősen agyalok. Ergó nem szabad túlzottan igénybe venni a szürkeállományomat! :D

 

Mivel Ti is ugyanabban a kórban szenvedtek, biztos használtok Quarelint. A múlt héten szerettem volna beváltani a receptemet, mikor közölték velem a patikában, hogy készlethiány van ebből a termékből. Ellátogattam még pár patikába, és mindenhol ezt a választ kaptam. Az egyikben azt is mondták, hogy majd csak májusban lehet újra beszerezni. Én addig nem húzom ki!!!  :( nekem ez vált be eddig a legjobban, amikor durvábban fáj.

Ti nem tudtok olyan patikát, ahol esetleg van még pár doboz elfekvőben?????? Nagyon megköszönném a segítséget!! Pest érdekel elsősorban. Holnap végighívogatom a kerületi (IX) gyógyszitárakat, hátha még van valahol. :(:(

 

Hogy lehet, hogy egy ilyen gyógyszer csak úgy hónapokig nem kapható?? Eléggé kibuktam, mikor közölték velem a lesújtó hírt...

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

 

Üdv,

Jucus

bmari60 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 287

Valóban sok folyadékot kell fogyasztani, találtam is egy oldalt ahol erről bővebben írnak.

http://egeszseg.keva.hu/kerdes/775

Előzmény: ikoko2 (282)
gombóc63 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 285

Nem migrénes, hanem kevert tipusú fejfájós vagyok. Én pl. ihatnám hektoliterszám a vizet, nem segít. Mindenkinek más a fejfájása és a rá való gyógymód is. Nekem még nem találták meg ezt a gyógymódot.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.15 0 0 284

Ez hülyeség, nem mki kezd el hányni. Nekem pl pont h segített a víz mindig is a migrénnél, anélkül h erről olvasnom kellett volna.

Előzmény: hirvike (283)
hirvike Creative Commons License 2011.01.14 0 0 283

A sima - pl. az aéacyony vérnyomás miatt beálló - fejfájásnál ez működhet, de egy migrénnél leáll az emésztés, és akkor már csak visszafele jön. :-(

Előzmény: ikoko2 (282)
ikoko2 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 282

Valahol azt olvastam, hogy a fejfájósoknak sokkal több vizet kellene inni. A kevés folyadék miatt nem jut elég vér - oxigén az agyba. Egy próbát megér...Napi 2-3 liter és alig kerül pénzbe.

gombóc63 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 281

Akkor jó. :-)))

Előzmény: hirvike (280)
hirvike Creative Commons License 2011.01.08 0 0 280

Már meg is találtam. :-)

Előzmény: gombóc63 (278)
hirvike Creative Commons License 2011.01.08 0 0 279

Tudnál adni címet és telefonszámot, ahol időpontot lehet kérni?

Előre is köszi!

Előzmény: gombóc63 (278)
gombóc63 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 278

Az Idegsebészeti Intézetbe járok, dr. Nagy Ildikóhoz. Igaz még csak másfél hónapja, de kedves és alaposnak tűnik.

Előzmény: hirvike (276)
hirvike Creative Commons License 2011.01.07 0 0 276

Tud valaki ajánlani egy jó Fejfájás Ambulanciát Budapesten?

2 éve jártam a Jahn Ferenc Kórházban, de valahogy nem volt meggyőző a főorvos úr, így inkább máshova mennék.

ariel1987 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 275

Kedves déprime!

 

Szerintem se a ibuprofen sem az aszpirin nem konkrét migrén ellenes gyógyszer, és ha nem a használati utasításoknak megfelelően volt használva akkor nem is csodálozom, hogy gyomorfekélyed lett. Pedig gondolom nem úgy, mivel azok nem elég "erős " gyógyszerek, hogy egy migrénes rohamot megszüntessenek. Nagyon sajnálom, mert el tudom képzelni, hogy mi kínt élhettél át, de ha még mindig tarta és folymatosan fent állnak a rohamok akkor nem ártana, ha szakorvos is látna, és olyan gyógyszert írna fel ami ténylegesen kimondottan erre a problémra jó.

Én tudom neked ajánlani a Relpaxot, mert én is azt "szedem" egy ideje és teljesen meg vagyok vele elégedve.

Amúgy nem érek veled egyet, hogy mi az elsődleges és mi a másodlagos kiváltó ok, mert ez mind egyén függő és minden embernél más és más.

Lehet neked a homonális fogamzásgátló okozta, de mivel már rég kiment a szervezetedből szeintem van ott még valami más ok is.

Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb keres fel egy szakorovost.

 

A gyomorfekélyeddel amúgy kezelnek? Mert az se éppen egy gyerekjáték.

 

Legyen szép és fájdalom mentes napod.

Előzmény: déprime (272)
déprime Creative Commons License 2010.10.02 0 0 272
Szia Bogyo, sokáig el sem tudtam képzelni, mi az a migrén. Aztán 18 évesen, amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni, azt tapasztaltam szinte az első naptól, hogy kicsit zsibbadt a lábam, meg délutánonként rámjött egy kis gyengeség, fejfájás, kis émelygés, ilyenkor mindig aludtam egyet, aztán jól voltam. Később egyre durvábban görcsölt a lábam, a fejfájások egyre rosszabbak lettek, már kellett fájdalomcsillapító. Gyorsan abbahagytam a fogamzásgátlót, de késő. Ma 33 éves vagyok, és nem számít, hogy régen nem szedek ilyen hormonális készítményt, heti többször jön a migrén. Szóval nem a gondolatok, a rossz tartás, meg a nemalvás az elsődleges kiváltó ok. Most, hogy ez van, és ha pluszban nem alszom ki magam, vagy fáj a hátam, vagy hidegfront van, sokkal erősebben kijön a migrén, az tény.
Ráadásul a rengeteg fájdalomcsillapítótól, amit a sok év alatt beszedtem, gyomorfekélyem is lett. Az ibuprofennel és aszpirinnal kapcsolatban azt javaslom mindenkinek, hogy vigyázzon.
Előzmény: Bogyo&Aniko (246)
ariel1987 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 271
Kedves rozsacsokor!

Azt hiszem 100%-an soha senki nem fog kigyógyulni a migrénből, ha egyszer az lesz akkor az végig kíséri az élted, de meg tudod könnyíteni, ha megtalálod a megfelelő gyógyszert.
Én több éve vagyok migrénes, és számtalan módszert és gyógyszert kipróbáltam már, de nekem egyedül a Replax jött be.
Ha érzem hogy kezd megint előjönni akkor beveszek egyet, igaz vannak olyan napok amikor egy nem elég, de nekem nagyon jól bevált és nagyon jól elmulasztja, enyhíti a fájdalmat.
Szóval én csak jókat tudok róla mondani, bár igaz kicsit drága, de szerintem annak akinek ilyen elviselhetetlen fájdalmai vannak annak nem számít az ár, csak az hogy az élete könnyebb legyen.
Szóval menj el orvoshoz és felírja neked.

Minden jót és fájdalom mentes napokat.

Üdv.
Előzmény: rozsacsokor (267)
gombóc63 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 269
Mindkettőt próbáltam, nekem egyik se jött be. Jó sok pénzt kidobtam az ablakon.De különbözőek vagyunk....
Előzmény: rozsacsokor (267)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 268
Első lépésként olvasd végig a topikot. Nekem már elmúlt :-)
Előzmény: rozsacsokor (267)
rozsacsokor Creative Commons License 2010.03.28 0 0 267
Üdv Mindenkinek!

Látom nagy itt a csend! Mindenki meggyógyult vagy nagyon beteg?

Szóval nagyon nagy gondom van! Olyan mértékben hatalmasodott el rajtam a fejfájás, amit már nem bírok elviselni. Minden szakirodalmat elolvastam, figyelek mindenre evés, ivás, torna, kevesebb stressz....stb, a hormonjaimat és a frontokat sajnos nem igazán tudom befojásolni. És semmi, most már éjszaka is támad a migrén, olyan mértékben, hogy már aludni sem merek.

Még nem próbáltam az akupunktúrát ill. a kineziológiát, ha valaki próbálta és hatásos
írjon vagy ha valamilyen más módszer tud ami használ.

Köszi és szép napot mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 266
Óhajod szt: mikorra kéred, és mit kell hozzá mondani? :-pppp))))
Előzmény: czeglediandi (264)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 264
Mindjárt tőled kapok migrént :DD
Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 263
Ó, azt még ki is hagytam, h van kis migrén meg nagy migrén, szal h mennyire intenzív, és akkor is migrén :-DDDDd
Előzmény: czeglediandi (262)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.07 0 0 262
A végén még egyet fogunk érteni valamiben :D
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 261
A 73 órás meg már nem migrén, mi? :-))))
Ritkább, de előfordul hosszabb is. HA meg idejében elkapod, akkor rövid, de attól még egyértelműen migrén.
Előzmény: czeglediandi (260)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 260
72 óra az mondjuk már több napnak számít.
Közben megtaláltam, hogy hol láttam ezt a számot

http://www.videoklinika.hu/videok/jo_tanacsok_migreneseknek

1:40-nél kezd el beszélni az időtartamról.
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 259
Megbocsva, jól mondod.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (257)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.11.30 0 0 258
Előzmény: Bogyo&Aniko (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!