Keresés

Részletes keresés

Vén Halász Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17131

Én is egyet értek az előtem szólókkal. Nagy hátrány, ha több kocsival mentek. A táj helyett a másik autót kell mindíg figyelni. Meg városban egy piros lámpánál az egyik átmegy, a másik nem akkor be kell várni, stb. Én biztosan nem mennék, maximum úgy hogy a célállomáson találkozunk, de az utat egyedül tenném meg. Ott és akkor állok meg ahol én akarok, nem kell alkamazkodni a másikhoz. A végén biztosan rossz szájizű lesz a kirándulás még jó barátok estében is.

Előzmény: fejo1 (17116)
Vén Halász Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17130

Köszönöm az infókat.

 

A szállást már lefoglaltuk (előfoglalási akcióban) Hercegnovi-ban Hunguest. Úgy gondolom Montenegro nem olyan nagy ország, onnan is tehetünk kirándulásokat. De sajnos még augusztus nagyon messze van, csak tervezgetek, de az is nagyon jó.

Előzmény: szervezkedő (17126)
fejo1 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17129

Szia!

 

Köszönöm szépen az emailt, a tapasztalatokat és a lehetőséget.

Alszunk rá 1-2 napot, és böngésszük a netet.

Mi is első alkalommal tűztük ki úticélul.

Meglátjuk milyen élményeket szerzünk......

Előzmény: szervezkedő (17125)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17128

épcunami= Képcunami

:-)

szervezkedő Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17127

Halacs!

Te most komolyan gondolod, hogy bedobtál nekünk vágyakózóknak, íííírííígykedőknek, homályos emlékeinkből élüknek 12 képet és kész???!!!

Ennyi???

 

Várjuk a épcunamit!!! Hol vannak pl a repülőn készített képek???? (Nem a szőke macskára gondolok-most az egyszer- hanem Montenegró madártávlatban!)

szervezkedő Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17126

Ez a bizonyos általad illetéknek nevezett valami, valójában egy környezetterhelési adó. Ezt minden gépkocsi/busz/kamion stb után meg kell fizetni Montenegróban, nem csak az országba belépőknek hanem  helyi járműtuljadonosoknak is. Ez 12 hónapig érvényes, tehát ha most nyár végén utaztok akkor jövő nyár elején is jó lesz még!

A Dubrovnikba történő kirándulást nem az illeték nehezíti hanem a határon való várakozás. Ha nincs senki akkor pár perc, de ha pont kifogsz egy olyan időpontot, amikor egy halom embert tart Montenegróba a reptérről, akkor az szívás. Azt pedig kideríteni, tudni, leszervezni, honnan és mikor jönnek-mennek a gépek???? Ki tudja?

 

Ha Herceg Noviba tervezitek a szállást akkor mondjuk magától értetődik hogy az ember betervez akár egy dubrovniki kirándulást is. Akkor inkább arra a térségre fókuszáljatok.

 

Azok akik Montenegrót szeretnék megismerni, azoknak én azt javaslom Budva és Bar közötti településen keressenek szállást maguknak.

Hiszen Magyarországot is könnyebb bekirándulni ha pl Kecskeméten ver valaki tanyát, nem pedig Szentgothárdon vagy Záhonyban.

Előzmény: Vén Halász (17124)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17125

Szia! írtam neked egy mailt a publikusodra!

Ha minden igaz én is kint leszek ebben az időben.

 

Ez a "konvojosdi" szerintem is inkább teher mint bármilyen előnyt jelentene bárki számára.

Szerintem csak olyanokkall tudnál menni akik még életükben nem jártak arra, akkor semmi értelme sincs. Aki meg már ismeri a helyi szokásokat, azok pedig valószínűleg nem vesznek púpot a hátukra. Ha betartjátok a szabályokat, semmi gond nem lesz az úton- szerintem!

Előzmény: fejo1 (17118)
Vén Halász Creative Commons License 2011.02.14 0 0 17124

Köszi az infót, de most kivételesen kocsival megyünk. Egy nyugodt, lassú kényelmes, sok megállós nézelődős utat tervezünk. Első szakasz, Bp-Plitvice, az kényelmesen fél napos út. Három nap után reggel indulva délután más Hercegnoviban lehetünk.

 

Egy kérdés.

 

Ha nyaralásunk közben többször átlépjük a Montenegrói-Horvát határt, kell minden esetben illetéket fizetni, illetve nagy e a várakozási idő.  Érdemes e montenegrói nyaralásunk alatt kirándulni Horvátországba, pl Dubrovnikba ?  Ha ezek nagy nehézséggel járnak akkor csak montenegróba fogunk kirándulni. Ott is sok szép helyre lehet menni.

 

A hazautat majd meglátjuk, vagy egyhuzamban, vagy egy útszéli motelben megalszunk. De az biztos, hogy az autópályákat részesítenénk előnyben.

Előzmény: optamás (17123)
optamás Creative Commons License 2011.02.14 0 0 17123

A hotel kiváló, istenieket fogtok kajálni, a személyzetből többen magyarul beszélnek, azért nézd meg a Malév Air Toursos utakat a grátisz transzferrel, lehet, hogy megéri és marha kényelmes:)

Előzmény: Vén Halász (17120)
fityók Creative Commons License 2011.02.14 0 0 17122

 Elnézést ez a 2008-as....majd felteszem a 2011-est is :)))

Előzmény: fityók (17121)
fityók Creative Commons License 2011.02.14 0 0 17121

  Nekünk ,akik itthonmaradtak:

 

 

                                               http://www.youtube.com/watch?v=20YSFVdnx-s&feature=player_embedded#at=13

 

 

         Mimózafesztivál  Herceg Novi 2011 

Vén Halász Creative Commons License 2011.02.14 0 0 17120

Mi már döntöttünk.

 

Augusztus végén 3 éjjel a Plitvicei tavaknál, majd 7 éjszaka Hecegnoviban a Hunguest Holtelban.

 

Autóval megyünk Bp-ről, Horvátországon keresztül, az autópálya biztonsága és előnye miatt. Kicsit hoszabb az út, viszont gyorsabb, de drágább.

stevie-w Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17119

Elsősorban homokos, strandolásra alkalmas part közelében.

 

 

Az Adriának nem igazán vannak (természetes) homokos strandjai. Montenegróban a Velika Plaza ("Plazsa") ilyen, de még nincs igazán kiépítve.

 

Homokos tengerpart Bulgáriában van :-)

 

 

 

Előzmény: fejo1 (17118)
fejo1 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17118

Köszönöm a gyors reagálást.

Átgondoljuk, és persze nem az egymás utáni araszolásra gondol ilyenkor az ember.

 

Tetszett a fórumon lévők hozzászólása, és a sok pozitívum ami árad az emlékekből.

Ezért gondoltam, hogy innen kérek segítséget szállásügyben.

Mi június 18-25 között szeretnénk szállást találni 2 felnőtt és 2 gyerek (8, 14 éves) részére.

Elsősorban homokos, strandolásra alkalmas part közelében.

Minden lehetőséget köszönettel veszek..

 

 

Előzmény: stevie-w (17117)
stevie-w Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17117

Még nem döntöttük el, hogy melyik útvonalon, de szívesen vennénk ha más hasonló családdal indulhatnánk útnak. Hiszen így lehetőség van egymás segítésére is.

 

 

Segítségre igazából nincs nagy szükség, kell egy megbízható navi, és gyí.

 

Viszont több autót konvojban összetartani egyrészt frusztráló, másrészt kifejezetten balesetveszélyes. Ez még egy rövidebb, két-három órás autópályás haladásra is érvényes, de a MNE felé vezető kanyargós, gyakran keskeny hegyi utakon 14-20 órát együtt haladva biztos recept a nyaralás megmérgezésére.

 

Szerintem gondoljátok át. 

Előzmény: fejo1 (17116)
fejo1 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 17116

Szia!

 

Idén mi is a Montenegrói nyaralás mellett döntöttünk. Szintén autóval mennénk négyesben két felnőtt és két gyerek (8,14 évesek). Mi is Budapestről indulnánk, és hasonló elképzelésekkel. Még nem döntöttük el, hogy melyik útvonalon, de szívesen vennénk ha más hasonló családdal indulhatnánk útnak. Hiszen így lehetőség van egymás segítésére is. Még nem voltunk Montenegróban, de már sok szépet hallottunk, és olvastunk erről a helyről. Szóval...szívesen felvennénk veletek a kapcsolatot, és tájékoztathatnánk egymást a kapott információkról.

 

 

 

Előzmény: sinkacusan (17057)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17115

Voltunk úgy 6-8-an a fellegvárban, pedig hétfőn jártunk arrafelé. Az Óvárosban nem voltak sokan, mindössze egy japán turistacsoport fényképezett. No de ők mindig és mindenütt ott vannak. :-)

Előzmény: szervezkedő (17114)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17114
Engem is bosszant hogy nem jutok hozzá a térségünkben lévő programokal kapcsolatos infokhoz. Az már fejlődés hogy utólag legalább lehet róla olvasni.

Kotorban amikor a zászlót fényképeztétek kihalt volt a környék?
Előzmény: halacs (17113)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17113

Ja, és még valami: ez alatt az időszak alatt más cégek is szerveznek nagyobb rendezvényeket. A pénteki nyitóbuli után pl. szombaton borbemutató (magyar cégek is részt vettek rajta!) és virágkiállítás is volt, de a szervezés összehangolása, a hírverés nem a montenegróiak erőssége, így aztán lemaradtunk róluk, csak utólag szereztünk tudomást ezekről. No sebaj, majd jövőre. :-)

Előzmény: halacs (17109)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17112

Ezek szerint sikerült kicsit visszaadnom az érzésből. :-)

No, de komolyan, én sem hittem volna, hogy ilyenkor is ennyire klassz lehet, sőt, vetekszik a nyár végi nyaralásokkal. A tengerben sajnos csak a lábunkat mostuk meg, de türelmesek vagyunk, remélem, lesz még mód nagyobb fürdésekre is. :-)

Előzmény: szervezkedő (17111)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17111
Ha én írnék ilyen hozzászólást fele annyira sem lenne hiteles, mert mindenki ráfogná, csak hazabeszélek. Teljesen átjön számomra, mit érezhettek ha erre a kirándulásra gondoltok. Élni jó? Én amikor hozzátok hasonlóan nagyon jól érzem magam Montenegroban a szezonon kivüli, csak azt mondom: IMÁDOK ÉLNI!!!
Előzmény: halacs (17109)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17110

Váltott személyzettel dolgozik a Malév, most nem volt a szőke hölgy. De asszem friss infókkal most már mi is tudunk szolgálni, Herceg Novi már nem annyira rejtegeti a titkokat. :-)

Előzmény: halacs (17108)
halacs Creative Commons License 2011.02.12 0 0 17109

No, egy kis összegzés: A mimóza csak Herceg Novi környékén nyílik (Ausztráliából hozták ide mindenféle hajós hódító népek), de az egész országban kedvelt növény, és a mimózaünnepet az egész országban megtartják. Virpazarban édesvízi halakat sütnek az ünnepen, de ott is nagy a buli, és úgy tűnik, mindenütt ünneplik valamilyen formában a tavasz kezdetét. Az idei évnek különös aktualitást adott az árvíz: humanitárius koncerteket tartottak valamennyi ünnepség helyszínén.

A mimózaünnep minden február első hétvégéjén kezdődik: pénteken nyitóünnepség, aztán a hónap végééig minden napra jut valamilyen esemény: koncertek, nemzetközi sportversenyek, kiállítások, színházi előadások, és persze maszkabálok minden hétvégén, itt is, meg ott is.

A repülőgépre a mimózacsokor gond nélkül felhozható a kézipoggyássz mellett. :-) Betették egy kosárba és átvilágították, de csak mosoly csalt az arcokra, senki nem szólt egyetlen rossz szót sem miatta, sőt... :-)

Jövőre mindenképp szeretnénk újra jönni: ez a hét maga volt a csoda. Béke, tavasz, nyugalom, szeretet, virágok és halak. Élni jó. :-)))

halacs Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17108

Őszintén szólva nem is reméltem, hogy egy február elejei montenegrói út ennyire pazar lehet. :-)))

Most vettünk egy kis  itteni narancsot a piacon. Hát mit mondjak, ez valami isteni. Vékony és szívós a héja, pirosas a belseje (picit a vérnarancsra emlékeztet, de nem az), és az íze az maga a gyönyör. :DDD

 

Szólunk majd a sztyuvinak. :-)

Előzmény: szervezkedő (17103)
halacs Creative Commons License 2011.02.10 -1 0 17107

Már mi is kinyomoztuk a nevét. Óriási a fazon, a koncert végén úgy búcsúzott, hogy szeressük egymást, és csináljunk gyerekeket. :-))))

Előzmény: Mijo (17104)
stevie-w Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17106

 

Pár éve ez volt a nagy sláger az ex-Yu-ban. Van benne Budapest is :-)

 

Előzmény: Mijo (17104)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17105

:):):):):):):):):)

Előzmény: halacs (17102)
Mijo Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17104

Nem szokásom irigykedni, de most ezt teszem, Ljubiša Stojanović "Louis" egyik nagy-nagy kedvencem. Németországi útjai alatt - ott van lemezcége - rendszeresen betért egy Szerbiából származó barátom - sajnos balesetben elhunyt - bajai éttermébe. Hatalmas egyéniség civilben is, le a kalappal előtte, hogy lokálpatrióta maradt (felesége, négy gyermeke van), holott egyediségével bárhol megállta volna helyét a világon.

 

Íme egy gyönyörű zenéje szerbül.

Egy másik cigány nyelven.

És egy angolul.

 

Előzmény: halacs (17102)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17103

A legőszintébb szívvel írom, nagyon örülök hogy ilyen jól sikerült a kirándulásotok.

 

Ha jössz haza és a repülőn találkozol azzal a bizonyos stevie-féle szőke Malévos "léginénivel" akkor mond meg hogy regeljen az index.hu-n és írjon be ide pár sort, mert szeretnénk betenni a jövő évi naptárra!

:-)

 

(Elolvasva a hozzászólásaidat, látva a képeket, most kimászok az ágyból, megreggelizek és megyek takarítom az autót, készítem az útra!!!)

halacs Creative Commons License 2011.02.10 0 0 17102

Luisz mester fergeteges bulit rendezett. :-)

Itt kezdte a pályafutását Herceg Noviban és Igalóban, 1973-ban, szállodákban énekelt. A dzsessz és a szerb népzene különös keverékét hozta létre, és tényleg lenyűgöző volt az előadás. És a zenészei is fantasztikusak voltak, olyan szólókat nyomtak, hogy elképesztő. Volt egy vendég is, egy tangóharmonikás, hát őrá meg nem is tudok jelzőket írni. Olyan hangokat csalt ki a hangszeréből, amilyet el sem tudtam volna képzelni. És ezek az emberek igazi örömzenét játszottak, összekacsintottak, nevettek, figyeltek egymásra, szóval tényleg le a kalappal, igazi önfeledt zenével kápráztatták el a közönséget. :-) Óriási élmény volt. :-)

És mindez egy színházteremben, a széksorokban elegánsan kiöltözött emberek előtt, akik közül néhányan időnként felpattantak, és táncoltak, és táncoltak a széksorok végénél is, ahová kihúzódtak azok, akik már nem bírták tovább tánc nélkül. :-)

Előzmény: halacs (17097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!