Keresés

Részletes keresés

she who Creative Commons License 2006.12.06 0 0 89

"Javaslom az időt legalább 1 évre emelni és a beírásszámot 1 topicra vonatkoztatni."

 

Ez jó ötlet, de van topiconkénti számlálás?

Előzmény: 1047 005-2 (36)
1047 005-2 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 88
". Tudniillik egy hátsóval két pacit esete foroghat fenn."

Miért?


"hogy olyan, aki tagja bármely, a közlekedés alatt lévő zárt fórum grémiumának ne lehessen "kismoderátor", "

Ne lehessen olyan se aki veled rokoni kapcsolatban áll illetve ellentétes véleménye van?
Előzmény: Törölt nick (77)
1047 005-2 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 87
"Szerintem egy moderátor ne bújjon el (most a szakmai topikokra gondolok). Tekintélye nem attól lesz, hogy nála van a Del gomb. Aki túlzottan rejtőzködik, annak félnivalója van. Innentől nem tud korrekt lenni."

Ismerünk olyan nicket,aki a vitában a modi "eredeti" nickjére,személyes adataira való utalással próbál igazat szerezni.
Előzmény: DLala (79)
exmv Creative Commons License 2006.12.06 0 0 86
És Comtom vajh kit?
Előzmény: DLala (83)
1047 005-2 Creative Commons License 2006.12.06 0 0 85
"És én is attól tartok, hogy ha egyesek moderátori jogokhoz jutnak, azzal vissza fognak élni. Már a közlekmodiknál is hosszú téma volt ez, ott sem sikerült erre a problémára gyógyírt találni, mert igenis ott is előfordult."

Mert eddig születtek a moderátorok?

Egyszerű a megoldás,páratlan (az 1 kivételével) számú modi lehetne "szolgálatba" és szavazás dönt.
Előzmény: DLala (67)
davidbosi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 84
Erre még aludjunk egyet... :)
Az ötlet jó, de ezt nem lehet csak így, a neten keresztül elintézni. Szerintem a jelölést sem.
Bosi
Előzmény: exmv (56)
DLala Creative Commons License 2006.12.06 0 0 83
Az eddig felmerült nevek közül vajon kit akarsz kigolyózni?
Előzmény: Carpy (82)
Carpy Creative Commons License 2006.12.06 0 0 82
A feltételek közé célszerű lenne felvenni, hogy:
-csak olyan lehessen moderátor, akinek az utóbbi fél évben nem volt kimoderálása, kitiltása. Vagy maximum 1.
exmv Creative Commons License 2006.12.06 0 0 81
Ezzel a nyilvános jelölőlistázással csak az a baj, hogy ha az embergyereke nem akar sértődést, akkor nem írja válaszul, hogy te, figyu, XY-t nem kéne..
Briko Creative Commons License 2006.12.06 0 0 80
Tényleg, volt már rá példa (Wágner Úr kivételével), hogy valaki saját nicken vállalta a söprögető szerepét?
Előzmény: DLala (79)
DLala Creative Commons License 2006.12.06 0 0 79
Na ne izéjj mán, mikor volt foganattya annak, ha valamit az ember a moditopikba írt? Elvették valakinek is a moderációs jogait, mert bizonyítottan alkalmatlan volt a moderálásra? Egyáltalán, megfogadtak a moderátorok bármit is abból, amit az úri közönség javasolt? Egy frászt.

Szerintem egy moderátor ne bújjon el (most a szakmai topikokra gondolok). Tekintélye nem attól lesz, hogy nála van a Del gomb. Aki túlzottan rejtőzködik, annak félnivalója van. Innentől nem tud korrekt lenni.

Nagyon sok fórumrendszerben (pl. a legtöbb phpBB alapúban) az a teljesen normális, hogy látszik, ki az admin, ki a régi motoros, ki a kezdő felhasználó.

Sporthasonlattal élve mindenki tudja, kicsoda a bíró. Az a jó bíró, aki sárga és piros lapok nélkül tudja a meccset vezetni, van akkora tekintélye, hogy egy szemöldökráncolásából is tudják a sporik, mit lehet és mit nem. Anonim módon sohasem lehet megszerezni ilyen fajta tekintélyt. És a rossz, alkalmatlan bíró is azonnal kibukik. Míg a mostani rendszerben szépen el lehet tussolni mindent.
Előzmény: Operator (75)
m61019andras Creative Commons License 2006.12.06 0 0 78
Nem tudom jól megfogalmazni, hogy miért tartom ezt kitételnek, de fenntartom, hogy legyen az illetőnek némi rálátása a topicok témájára.
Előzmény: amicus (65)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.06 0 0 77
Ügyrendi javaslatként hozzátenném, hogy olyan, aki tagja bármely, a közlekedés alatt lévő zárt fórum grémiumának ne lehessen "kismoderátor", azaz ne moderálhassa a vasutas fórumot. Tudniillik egy hátsóval két pacit esete foroghat fenn.
braun Creative Commons License 2006.12.06 0 0 76

Az én listám, ebben természetesen csak az általam ismert (zömében személyesen is) nickek kerültek be:

 amicus

 bodecsaba

 hmsoft

 rg7

 rezgaras

 werner

 

 

Ami a moderálást illeti, sztem semmi kivetni való nincs abban, hogy azok moderálnak, akik egyébként is ide írnak. Mivel - gondolom én - erős kersztbe ellenőrzés és visszakeresés megoldott bárminemű visszaélés esetén, ezért nem kell attól tartani, hogy valaki személyes sérelmeit torolja meg.

Más fórumcsoport modijainak alkalmazása nem szerencsés, mert nem biztos, hogy tudni fogja, hogy egy esetleges szóváltás miért is zajlik. Könnyen lehet, hogy két - egymást jól ismerő ember- szórakozik egymással, és nem vadidegen rendezik le egymást.

Operator Creative Commons License 2006.12.06 0 0 75
azok, akik beszavazták (meg akik ellene szavaztak) ugyan hogyan hívhatják vissza?

Itt jelzik, hogy inkorrekt moderáció történt.

Hiszen elvileg nem is tudhatják, ki moderált ? (azért kiderül általában)

Elég, ha mi tudjuk. Mindennek nyoma van...
Előzmény: DLala (71)
sínbohóc Creative Commons License 2006.12.06 0 1 74

Azt a fórumot ahol az ember fórumozik, nem moderálja.

Így igaz! 

Előzmény: DLala (67)
exmv Creative Commons License 2006.12.06 0 0 73
Vasutason belül legfeljebb a Nohab-fanokra és Vendégsínre oszlik meg a csapat :)

Eddig a vicc. Az utolsó kb. fél évben izzott fel komolyabban a hangulat, amióta szóba kerültek a vonalbezárások ([fél]konkrétumokkal is) - ekkor jelent meg vagy tucat fikanick, akiket Operatorék nem győztek radírozni. Bízom benne, hogy visszajönnek a békésebb idők és lehet érveket használni. Tán visszamerészkednek azok is, akik eddig elbújtak, mert nem kellett a hátuk közepére sem az a hangulat...
Előzmény: Grimbi (70)
DLala Creative Commons License 2006.12.06 0 0 72
De azért mint látható én a 2-es variációt tartom jobbnak.
Előzmény: DLala (71)
DLala Creative Commons License 2006.12.06 0 0 71
Nagymértékben a modira van bízva, képes-e felnőni a feladathoz.
Előfordulhat, hogy nem sikerül, ekkor azok, akik beszavazták (meg akik ellene szavaztak) ugyan hogyan hívhatják vissza? Hiszen elvileg nem is tudhatják, ki moderált ? (azért kiderül általában)

NOX? Ammeg mi? Kultúra?
Szívesen, ha a kultúros kolléga takarítja ateszt meg a többi őrültet.
Előzmény: Operator (69)
Grimbi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 70

Szerintem a közlek fórumokban, különösen a vasutasban ha nincs láng, akkor is van parázs! Erőssen meg vannak osztva, parázzsal nem lehet tüzet oltani.

Előzmény: Operator (69)
Operator Creative Commons License 2006.12.06 0 0 69
Azt a fórumot ahol az ember fórumozik, nem moderálja.

A moderátori alapszabály az, hogy saját érintettség esetén nem moderál a moderátor. Magyarul ha modera vagy és vitába keveredsz valakivel, akkor abban a vitában és következményeiben nem moderálsz. kaszát kapát eldobsz ha anyázás van és jelzed a belső topikban a kollégák felé.

De ha már belerázódtál a moderálásba, nem fogsz belemenni anyázásba sem, hidd el, ez így szokott történni.

A közlekedéses moderáljon kultúrát, cserébe a kultúros közlekedést.

Ne viccöjj mááá... te mennél NOX topikot moderálni?
Előzmény: DLala (67)
Grimbi Creative Commons License 2006.12.06 0 0 68

"Azt a fórumot ahol az ember fórumozik, nem moderálja. A közlekedéses moderáljon kultúrát, cserébe a kultúros közlekedést. Például. Így sokkal inkább biztosítható a pártatlanság."

Bizony-bizony!!!!

Előzmény: DLala (67)
DLala Creative Commons License 2006.12.06 0 0 67
Abszolút egyetértek.
Ez az anonim műfaj nekem is böki a csőröm.
Én is ugyanúgy vállalom a nevem és minden hozzászólásomat.

És én is attól tartok, hogy ha egyesek moderátori jogokhoz jutnak, azzal vissza fognak élni. Már a közlekmodiknál is hosszú téma volt ez, ott sem sikerült erre a problémára gyógyírt találni, mert igenis ott is előfordult.

Két korrekt megoldás létezik.
1. Azt a fórumot ahol az ember fórumozik, nem moderálja. A közlekedéses moderáljon kultúrát, cserébe a kultúros közlekedést. Például. Így sokkal inkább biztosítható a pártatlanság.
Ez a megoldás vélhetően erősebb moderációt, a moderáció részéről kisebb toleranciaszintet eredményez, szabálykövetést stb.
2. Igenis mindenki ismerhesse meg a modikat (nem a főmodikról beszéltem, akik politikát is moderálnak) akár IRL is, így azok, akik IRL is ki tudják vívni maguknak a tekintélyt, azok szavára majd hallgat a közösség, béke lesz és nyugalom.
Ez a megoldás lazább, megengedőbb moderációt eredményez a sok IRL ismeretség miatt, lehet, hogy a nyelvezet kissé húzósabb lesz de a hangulat biztosan jobb.

Harmadik jó megoldás nincs. A jelenlegi helyzet prolongálása alsóbb szintre az égvilágon semmit nem fog megoldani. Rövid időn belül úgyis meg kell majd jelennie Operatornak vagy Wágner úrnak, mert maga az alap probléma nem lett megoldva.

Még egy meglátás. A vasutas és a tömegközlekedéses csoport között igen nagy az átfedés. És a problémák is ugyanúgy átfednek. Többek között ezért is azt javaslom, hogy a problémát a Közlekedés fórumcsoport egészére nézve kell rendezni.

Uff.
Előzmény: koller andor (62)
Operator Creative Commons License 2006.12.06 0 0 66
a kerékpáros fórumban , egyszer azért tiltottak ki egy srácot mert éppen- az általunk nem ismert- moderátorral szállt vitába. Igaz, mikor kiderült, rögtön visszaengedték.

A fórum történelmének 20millió hozzászólása alatt egy ilyen visszaélés... szerintem nem rossz arány.

Én szeretem tudni, ki-kicsoda valójában.

A moderátorokról elég, ha az admin gárda tudja ezeket. Mindenesetre a moderátorok már nem anonimok, legalábbis egymás közt. Az egymás közti elszámoltatás pedig elég kemény dolog, elhiheted nekem...
Előzmény: koller andor (62)
amicus Creative Commons License 2006.12.06 0 0 65

úgy gondoltam valamennyi vasúti műszaki hozzáérése is legyen az illetőnek,

 

A moderációhoz?

Na látod, én épp azért javasoltam bodecsabit, mert ő meg ért a fizikához - egy moderátornak ez sose jön rosszul :-))

Előzmény: m61019andras (55)
Briko Creative Commons License 2006.12.06 0 0 64
Szerintem vannak itt páran, akiknek ez a lehetőség eszükbe se jut.
Előzmény: koller andor (63)
koller andor Creative Commons License 2006.12.06 0 0 63
Persze, ehhez olyan "kismodik" kellenek, akik nem használják fel lehetőségüket egyéni sérelmek törlesztésére.
Na ez az.
Előzmény: exmv (61)
koller andor Creative Commons License 2006.12.06 0 0 62
Fenntartom a véleményemet. (a kerékpáros fórumban , egyszer azért tiltottak ki egy srácot mert éppen- az általunk nem ismert- moderátorral szállt vitába. Igaz, mikor kiderült, rögtön visszaengedték. Én szeretem tudni, ki-kicsoda valójában. Azt hiszem jó példával járok elöl, hiszen a valódi nevemen fórumozok, létező emilt publikussá téve. Az illegalítás Ságvári Endre szokása volt- többek között- és rajta is vesztett.
Előzmény: Operator (60)
exmv Creative Commons License 2006.12.06 0 0 61
Operator írta a topicnyitóban:

"... úgy a Közlekmoderátorok és a fórum szintű adminok alaphelyzetben nem avatkoznak be a fórum életébe, csak technikai támogatással illetve nagyon szűk határok közt, azaz tényleges BTK sértés (azaz bűncselekménnyel kapcsolatos ügyek) és IRL adatkiadás esetén, ahol fontos lehet a gyorsaság."

Ha így lesz, csökkenhet az olyan moderációk száma, amelyek az utóbbi egy-két hétben viharokat kavartak. Persze, ehhez olyan "kismodik" kellenek, akik nem használják fel lehetőségüket egyéni sérelmek törlesztésére.
Előzmény: koller andor (58)
Operator Creative Commons License 2006.12.06 0 0 60
Amennyiben ezt bevezetik-ti. fórumtagok is moderálhatnak-

Szerinted eddig kik moderáltak itt?
Előzmény: koller andor (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!