Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1741

Én is azt mondanám neki, hogy vágjon bele, ha van pénze (nekem nincs semmire) - a gyógyszerektől sokkal jobb, ha ilyenekkel próbálkozik - mert ezeknek nincs olyan mellékhatásuk, mint a gyógyszereknek. Fülzúgásra gyógyszerekkel menni - az számomra nagyon kiábrándító dolog......

Előzmény: kick75 (1734)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1740

Jajj............most nem lettem boldogabb :-(

Előzmény: kick75 (1738)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1739

Erről megintcsak az a véleményem, mit előbb. Minden hat az emberre, ha nagyon elhitetik vele. Ezt számtalan kisérlet bizonyítja, ezért Nóbel díjat is kaptak. Még az is bizonyítva van, hogy a drágább jobban hat. A mágnes is hat, afelől semmi kétségem nincs - de megint azt hiszem, hogy maga az ember hat ebben az esetben nagy százalékban. Ha minden úgy volna, mint eredetiben - csak a mágneses tér ki tudja mi volna - akkor is hasonló lenne az eredmény..... Ezért megy már az, hogy a gyógyszerek hatását felül kellene bírálni, de nagyon nehéz, mert sok pénz forog belőlük. Maguk a gyógyszergyártók tudják a legjobban, hogy a dolgok ugyanúgy hatnak gyógyszer nélkül is - csak az ember nagyon fél, hbogyha nem veszi be a gyógyszert, akkor vége. Nos én még élek, pedig 34 éve igyekszem nem szedni gyógyszert. Eltartott, de megtanultam.......

Előzmény: marosz (1728)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1738

Sztem olyat ne vegyél, közel sincs olyan hatékony mint a bemer. Ezt sok összehasonlítás és próba/tanulmány alátámasztja.

A dokik is csak arra esküsznek azért ilyen rohadt drága.

Előzmény: marosz (1737)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1737

Még egy kérdés: a pulzáló mágnesterápiás matrac is jó lehet? elsőre ebben gondolkodom hogy veszek (na persze elérhető áron)

Előzmény: kick75 (1734)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1736

:-)

egy pozitív válasz

:-)

köszi

Előzmény: kick75 (1734)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1735

köszönöm :-)

tedd be kérlek

én mindent megpróbálok, dokinak is mondtam

Előzmény: ghepard (1732)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1734

Szia.

 

Én a bemer másnesterápiát jelenleg is alkalmazom. Béreltem egyet itthonra és azon hempergek napi 40percet közben zenéthallgatok minden nap, plussz van hozzá kimondott fülzúgásra való aplikátor is.

Javasolni tudom én is, hogy vágj bele jót teszel a szervezetednek is vele!!!!!!!

Előzmény: marosz (1723)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1733

http://enthouse.blog.hu/2010/06/04/idoskori_hallascsokkenes_a_halloideg_szintjen

 

nem érzem magam idősnek, de megrémiszt ez is amit ebben olvastam

szóval passz,miért nem tudunk arról, hogy mágnesterápiával gyógyultak-e már betegek

De nekem szimpatikus az a tanulmány, ahol felsorolták a magyarországi tapasztalatokt(Szeged/Budapest...)

Előzmény: ghepard (1731)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1732

Erről megint nagyon jó a véleményem - pontosan ezt csinálom én is már 10 éve, de saját magam gyártom a mágneses teret sejtszinten. Mégpedig a hangokkal és rezgésekkel, vibrálásokkal. Nálam mindenre bejött. Ez sejtszinten történik - ezért segített nekem a fülzúgásban is. Van erről egy összefoglalóm is, mert felkértek és topikot is nyittattak erről. Az emberi hangról és az ember rezgéseiről szól. Az összefoglaló (35 oldalas) linkje itt is megvan,  685. hozzászólásomban belinkeltem. A sejt működéséről van is egy jó könyvem (tavaly kaptam). Az csak megerősítette azt, hogy amit 2003-tól csinálok - az nem rossz. Ha esetleg érdekel betehetem a rezgéses topikom linkjét is, ott látni, hogy mi mindenre hatott nálam és nemcsak nálam........

Előzmény: marosz (1727)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1731

Elhiszem, hogy hat a mágneses erőtér - minden porcikámmal elhiszem. De az ember sejtjeinek erőtere, az ott zajlott reakciók mennyisége egészen észbontó. Ez a tanulmány is már 15 éves - hogyhogy nem terjedt el? Vagy ez is odatartozik, hogy nem engedik, hogy elterjedjen?

Előzmény: marosz (1726)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1730

Viszont mágnesekkel, elektromágneses terekkel, gravitációval, napszéllel, magnetoszférával stb foglalkozom egy kicsit már 40 éve kollégáimmal."

hogyan?

Előzmény: ghepard (1725)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1729

"Gondolom a javulást maga az ember produkálja ilyen esetekben is, mert elhiszi, megnyugszik  és legyártja aztán a megfelelő anyagokat a javuláshoz stb....."

 

Nem véletlenül fordultam inkább az alternatív gyógyászat felé.

Az akupunktúrát is azért kezdtem el nyílván.....de.............

Előzmény: ghepard (1725)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1728

Habil. Kiss Géza József DPHYS, PhD, CSC
Igazgató, Audiológiai Osztály, Szegedi Tudományegyetem, Magyarország
mágneses mező terápia bemer 3000 signal plus készülékkel fül-orr-gégészeti osztályokon, magyarországon
Kiss J. G , Gáborján A. 2, Szirmai Á 2. Szilágyi I 3, Jarabin J.
1 Szegedi Tudományegyetem, Fül-orr-gégészeti Osztály, Szeged
2 Semmelweis Egyetem, Fül-orr-gégészeti Osztály, Budapest
3 Fül-orr-gégészeti Osztály, Kórház Szentes
A mágneses mező terápiát a Beme r 3000 Signal segítségével tesztelték új indikációs területen tinnitus, egyensúlyzavarok
és halláscsökkenés bizonyos eseteiben. A következőkben ennek a tanulmánynak az eredményeit foglaljuk össze, amelyet
magyar kórházak fül-orr-gégészeti osztályain végeztek.
A tanulmányban 67 beteg vett részt, átlagéletkoruk 61 év. A legfiatalabb beteg 34 éves volt, a legidősebb 86.
A betegek kétharmada nő, egyharmada férfi volt. Minden résztvevő betegnél teljes klinikai vizsgálatot végeztek a
releváns irányelvek szerint. A gyógyszeres kezelés sok esetben nem volt elegendő, ill. egyes esetekben a lehetséges
mellékhatások miatt a betegek elutasították, ezért a gyógyszeres kezelés után vagy helyett BEMER terápiát alkalmaztak.
A BEMER impulzus, egy nemzetközileg szabadalmaztatott elektromágneses mező, amely javítja a vérkeringést, különösen a
hajszálerekben, az anyagcsere aktiválódik, serkenti a sejtek megújulását, a sejtek feltöltődnek energiával, az oxigénellátás és
a vérkeringés jellemzői javulnak, az izmok elernyednek. A tinnitus, neurosensoriális halláscsökkenés vagy egyensúlyzavarok
hátterében gyakran a nem megfelelő keringés, nyakcsigolya megbetegedések, izomgörcs, de idegesség is állhat, ezért ezeknél
a zavaroknál jó eredmények várhatók a BEMER kezeléstől. Tízszer végeztek 28 perces kezelést, amely egy nyolc perces
kezeléssel kezdődik a matrac applikátoron (P1 program), amelyet egy 20 perces kezelés követ az intenzív applikátorral
(P4 program), amelyet a tarkó fölött occipitalisan és retroauricularisan helyeznek fel.
Tanulmányunkban az esetek 65%-ban tapasztaltak javulást, azaz a panaszok csökkentek.
Az esetek 35%-ában a panaszok változatlanok maradtak. Romlást egy esetben sem figyeltek meg. A kezelés során,
a legtöbb beteg bizsergést, álmosságot, ellazulást érzett. Néhányan úgy érezték, energiával töltődnek fel. A betegek
nagy százaléka ízületi fájdalmai, alvászavarai és érrendszeri problémáinak javulását vette észre, összességében fokozott
aktivitásról tudósítottak.

Előzmény: ghepard (1725)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1727

ÉS ERRŐL?

SEJTJEINK MŰKÖDÉSE, ÉS A MÁGNESES REZONANCIA-TERÁPIA

Testünkben minden másodpercben sejtek milliói osztódnak és a következő sejtosztódás minőségéről minden másodpercben Ön dönt, mégpedig cselekedetei által. Ha a sejtosztódás már nem egészséges formában megy végbe, az ember megbetegszik. Ez történik a helytelen táplálkozás és a káros környezeti hatások esetében, valamint az öregedési folyamatok során is.

Az egészséges anyagcserénél a külső sejtfolyadék oxigént és tápanyagokat szállít, a kalcium segítségével pedig pozitív ionok jutnak a sejtfalhoz és a mitokondriumokhoz. Bizonyos átalakulási folyamatok során a sejtekben negatív ionok keletkeznek, amelyek a salak- és méreganyagok szállításáért felelősek. Amint a külső sejtfalon magasabb a pozitív ionok száma, mint a negatív ionok száma a sejtben, ioncsere megy végbe. Az oxigén és a tápanyagok a sejtfalon keresztül bejutnak a sejtbe, miközben a salak- és méreganyagok kikerülnek onnan.

A kályha mintájára működő mitokondriumok a sejt erőművei. A kályha például csak akkor működik, ha megfelelő tüzelőanyag és levegő áll rendelkezésre. A mitokondriumok is csak akkor tudják „fűtőanyagukat”, a tápanyagokat alaposan feldolgozni, ha elegendő oxigént kapnak. A kályha a fűtőanyag elégetése során hőt termel, a sejt pedig energiát. A sejt ennek az energiának 50-70 %-át önmaga fenntartására, a fennmaradó részt pedig a sejtosztódásra, erőtartalékként vagy regenerálódásra használja fel.

A mágneses rezonancia-terápia aktiválja és elősegíti a sejtek anyagcseréjét. A terápiában nem csak a sejtek jobb oxigén-ellátása jut kiemelt szerephez, hanem a mágneses mező hőmérsékletnövelő (termo-mágneses) hatása is. A sejtekben és a kollodiális rendszerben található ionok a mágneses mező által befolyásolhatók. Az ionokat az őket átható mágneses pulzáló erő ritmikus mozgásra készteti és a sejtfalhoz nyomja. A véredények kitágulnak (Lorentz-erők) és hiperpolarizáció jön létre, amely kedvezően befolyásolja az anyagcserét, különösen az energia-anyagcserét.

Ha a mágneses pulzálást hosszabb időn keresztül alkalmazzuk, az a sejtek elektromos potenciálkülönbségének normalizálásához és így ahhoz vezet, hogy a sejtfelület iondinamikája (ionjainak mozgása) javul. Ennek hatására a sejtben javul az oxigén hasznosításának hatásfoka és felgyorsul az energia-anyagcsere (mérhető ATP-emelkedés).

Mindez egy sor más hormonális és enzimatikus jellegű biokémiai folyamatot is kedvező irányba befolyásol.

A fent ismertetett folyamatok hatása kivétel nélkül csak pozitív, amelyek tudományosan bizonyítottak.

A mágneses terápia ezen tulajdonságai a terápia alkalmazása során pl. csökkentik a fejfájást vagy az alvászavarokat, megszüntetik az időjárásra érzékenyek panaszait, enyhítik pl. a reumás fájdalmakat, gyorsítják a sebek begyógyulását és számos más panaszt is enyhítenek.

A beható tanulmányok ellenére mellékhatások ezidáig nem ismertek. A terápiás hatás azonban csak az érem egyik oldala. A‑jövőben a mágneses terápia bizonyára kivívja majd megérdemelt helyét az egyénileg szükséges egészségmegőrzés terén is.

A fent említett folyamatok többek között általános immunrendszer-javító hatásúak, erősítik a csontok felépítését, salaktalanítják a szervezetet és aktiválják az anyagcserét, valamint lassítják az alvást és így segítik a stressz levezetését. Összegezve: nagymértékben növelik életerőnket!

A mágneses mezőnek tehát számos terápiás hatása van, melyet a gyakorlat már mind-mind megerősített.

A mágneses terápia természetesen nem jelent mindenre gyógyírt, de csak kevés olyan betegség van, amelynél ne lehetne sikeresen alkalmazni alapvető vagy kiegészítő kezelési módszerként.

Ez a széles alkalmazási skála azzal magyarázható, hogy a mágneses mező mindenek előtt az anyagcserén, valamint az ideg- és immunrendszeren keresztül hat, tehát testünk azon funkcióin keresztül, amelyeket a legtöbb betegség legyengít és amelyek helyreállítása döntő mértékben befolyásolja a gyógyulás folyamatát.

 

 

Előzmény: ghepard (1725)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1726

Köszönöm hogy válaszoltál.

Piszkosul be vagyok sz.....hogy elvesztem a hallásomat, így ezirányban rengeteget olvasgattam:

Erről mi a véleményed?:

FÜLZÚGÁS
A szubjektív módon érzékelt fülzúgás kezelése pulzáló, alacsony frekvenciájú elektromágneses mezővel.

SZERZŐK: O. K. Patiakina, R. G. Antonian, E. E. Zagorskaia
PUBLIKÁCIÓ: Vestn otorinolaringol, 1998; (1): 59-60. o.
INTÉZET: Coloradoi Egyetem Egészségtudományi Központ, Pszichiátriai Osztály,
Denver
TANULMÁNY
JELL.: klinikai tanulmány; 25 páciens

25, főleg neuroszenzoros halláscsökkenésben szenvedő és szubjektív fülzúgásra panaszkodó pácienst kezeltek alacsony frekvenciájú, pulzáló elektromágneses mezővel.

A panaszok már 1–10 év óta jelentkeztek, a hagyományos kezelés minden esetben sikertelen volt. A szubjektív fülzúgás a pulzáló elektromágneses kezelés során 2 páciensnél teljesen elmúlt, 19 páciensnél határozottan csökkent (60 %-kal) vagy változott a hangfekvése.

A javulás 6–12 hónap elteltével is fennállt. Az alacsony frekvenciájú, pulzáló elektromágneses mező tehát hatékony klinikai kezelési eljárásnak bizonyult.


Előzmény: ghepard (1725)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1725

Nekem nincs tapasztalatom a mágneses kúrákkal. Viszont mágnesekkel, elektromágneses terekkel, gravitációval, napszéllel, magnetoszférával stb foglalkozom egy kicsit már 40 éve kollégáimmal. Nekem az eszemben sem fordult meg, hogy mágnesekkel vagy műmágneses terekkel próbáljak hatni magamra. Persze a mágneses tér hat az emberre (erre is végeztünk egypár felmérést), ez már nagyon régóta ismert tény. Tehát nem mindegy, hogy hol vagy, milyen terek repkednek körülötted stb.. Ha azonban elveszed azt a teret, akkor már nem hat. Például már vannak olyan eszközök, amiket lehet irányítani gondolatokkal - de fordítva még nem megy. Tehát nem tudni még olyan sugárnyalábot vagy teret sugározni az emberhez - hogy abból például megmondja - hogy az áll benne: ma szép időnk van. De lehet eljön az idő és ez is meglesz. Mindenesetre próbálkoznak mindeféle mágneses teret produkáló készülékeket árulni is. Van olyan is, ami egy millió forintba kerül és vannak akik meg is veszik és használják és hogy segít is ebben vagy abban. Van itt egy kis bibi. Mai ismereteink szerint, hogy kb 2-5%-ban tudjuk, hogy mit csinál az agy - akkor meg honnan van a tudás, hogy olyat gyártunk, ami valahogy megjavítja az embert. Gondolom a javulást maga az ember produkálja ilyen esetekben is, mert elhiszi, megnyugszik  és legyártja aztán a megfelelő anyagokat a javuláshoz stb.....

Előzmény: marosz (1723)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1724

Hát a rendszeres mozgás, edzés stb csak jó lehet a kinti levegőn. Én is rendszeresen szinte minden nap (legyen az tél vagy nyár, napos, esős stb) csinálok ezt azt. Foci, bicaj, kerti meló, gerely, gyaloglás stb. Persze nem herkuleszi adagokban, de azért igyekszem egy kicsit, hogy meglegyen helyből az országos csúcs gerelyben. Szerintem is helyettesíthetik ezek a dolgok a bogyókat - ha az ember szórakozásból teszi és nem azért, hogy kinyírja magát a sok erőlködéstől.... Én nem szedtem semmi "bogyót" és mégis elmúlt, nem is egyszer. Mondom magamban, nem bogyóval jött, ha minek a bogyó, hogy elmenjen......

Előzmény: pret 34 (1722)
marosz Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1723

Sziasztok!

Kb egy hónapja halláscsökkenés jelentkezett nálam, fülzúgás....stb.

Maszek alapon mentem fül-orr-gégészhez,kaptam orvosságot, mellette túl vagyok 6 akupunktúrás (maszek)kezelésen, jövő héten kapnék nootropil infúziót.

Olvasgattam itt, és máshol.

Az alternatív gyógyászat mellett lennék, gondolkodom a mágnesterápián is, de lehet folytatnám az akupunktúrát, vagy talpmasszázst is...(

MÁGNESES MEZŐ TERÁPIA BEMER 3000 SIGNAL PLUS KÉSZÜLÉKEK FÜL-ORR-GÉGÉSZETI OSZTÁLYOKON, MAGYARORSZÁGON)

erről is olvasgattam sokat.

van itt valaki aki ezekről többet tud?esetleg használta?és használt?

 

ui:nem reklám vagyok, valóban panaszaim vannak(tehát nem kamu nick vagyok)csak megjegyeztem

 

pret 34 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1722

Igen, en is kivancsi leszek az eredmenyekre. Emellett meg ami ilyen "alternativ" dolgot igyekezem csinalni, az a rendszeres futas/kocogas a termeszetben. Foleg most tavasszal lesz majd szep. A heten meg nem igazan volt ra idom, de az is mindenre jo es emellett jo kedvet is okoz, endorfin termelodik. Olyan fel ora utan mar biztosan. Tehat termeszetes hangulatjavito. Akar helyettesitheti szomorusag eseten a bogyokat.

Előzmény: ghepard (1720)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1721

Hát akkor az jó füles. Az a 10-12 óra hallgatás naponta már nagyon igéretes. Ennél fogva (ha meglesz naponta legalább az a 5-6 óra) két hónapon belül remek eredményre számíthatsz. Persze ez nem szentírás, csak úgy saccolom. De majd meglátjuk. MIndenester, ha észreveszed, hogy tényleg javul a dolog - kkor onnantól kezdve az idő már másodlagos. Akkor már nem fog érdekelni, hogy 2 hónap vagy 6 hónap múlva. Az öröm és az érzelmek átírják a testedet, pontosan úgy, mint az enyémet. Ezt meg a doki és a gyógyszer nem tudja.......

 

Nálam saját hanggal ez nagyon durva lett volna, de 5-7 órán át simán megcsináltam akkoriban. Nálam ugyebár ezáltal nagyon sokat tett a légzés is. Ha csak hallgatsz a fülesen át, akkor csak úgy lélegzel, ahogy szoksz normálisan. Mint említettem, egy felmérés szerint az emberek kb 90%-a nem jól lélegzik......

Előzmény: kick75 (1719)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1720

Hát akkor hajrá Neked is. Ezek a dolgok számomra is sokat jelentenek. Már hogy a hanggal próbálkoztok - igaz nem a saját hangotokkal, de már ez is valami. Sok sikert, kíváncsian várom majd, hogy Te is és a többiek is  - mire mentek ezzel...... Van olyan érzésem, hogy Jancsi is (Faterik) belekezd majd - ha már semmi más nem fog használni.

Előzmény: pret 34 (1707)
kick75 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1719

Igen ez a jó amit belinkeltem füles. Nem zárja el a füljáratot és minden más hang mellette simán hallható.

 

Köszi a bíztatás. Ma vagy 10-12 órát tervezem hallgatni, halkan a hangaterápiát. Egy az , hogy a zúgást nem is hallom ami már nagy szó és nem minden másodpercemet köti le, másrész elindultam a gyógyulás útján agyban is.

Előzmény: ghepard (1717)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1718

Na látod. Ezt mindenképp érdekes hallani egy gyógyszerésztől...... Neked is azt mondom, ha kitartó leszel - el fog múlni, pusztán azzal, hogy hallgatni fogod ezeket a dolgokat - de minél többet és több helyen. Ahol meg tudod oldani. Én a saját hangommal azt meg tudtam bárhol oldani, ülhettek is mellettem - senki semmit nem vett észre, olyan halk hangokat adtam ki. Sokszor még úgy is meg tudom csinálni, hogy közben beszélgetek az emberekkel, mikor nem én beszélek, akkor is megy ki a hang - szintén senki se vette észre.....

Előzmény: zéta_ (1706)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1717

Mint az imént is írtam, akkor nekem nem fülesem van, mint ahogy nevezted. Azt hittem, hogy egy kategória.

Előzmény: kick75 (1705)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1716

Igen, meggyógyultak már rákból is. Méghozzá gyógyszerek és sugárzás meg kemo nélkül is. Valamelyik topikban az egyik fórumozó egyszer meg is jegyezte - hogy rákot már csak az orvosok nem tudnak gyógyítani. Kemény megjegyzés, de van egy kis igazságalapja.

 

A fülzúgás bármikor elmúlhat.....

Előzmény: kick75 (1703)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1715

Aha, akkor nekem nem fülesem van. Tehát nem kell semmit belenyomnom a fülembe. Csak úgy rá vannak nyomva a füleimre és a jó vastag szivacs még azt is eredményezi, hogy nem nő a nyomás a fülben......

Előzmény: zéta_ (1701)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1714

Ja ekkor nyugodtál meg, már ettől is jobban vagy, lehetsz. Az a sok huzavona csak tetézi a bajt és ráadásul szinte semmit se használ. Nézzük meg Faterik esetét. Mennyi mindent szed, mennyi helyre megy, mennyi orvoshoz - az eddigi eredmény nulla...... Persze szorítok neki, hogy valami majdcsak bejön neki is. Ha abbahagyná ezt a körforgást és az emiatti nyugalommal talán jobban járna. Ha még elkezdenbé azt a hallgatást is, lehet megindulna a javulás felé.

 

Valamelyik topikban is olvastam, hogy rákosok is akkor kezdtek el gyógyulgatni, amikor már mindenki feladta. Tehát egyszercsak az ember látja, hogy már senki se tud segíteni - na ekkor két dolog lehet. Vagy ettől kampesz és nem bírja idegileg, hogy mikor fordul fel. Vagy a másik - elfogadja, hogy ez van és ettől meghökkentően annyira lenyugszik, hogy még a rák is visszaszorul. Na most gondoljunk csak bele - ha ezt megcsinálta volna a kezelések előtt is (de ez azért nehezebb, de nem lehetetlen), akkor is kimászhatott volna belőle?

Előzmény: encián (1697)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1713

A hang az nem varázslás - az hullám, rezgés stb. S így nagy energiát hordoz. Gondolj csak bele, francia kutatók képesek voltak olyan hangágyút tervezni, építeni - amivel 5km távolságból (!) ledöntöttek egy vékonyabb falat. Tehát nem volt benne lövedék - pusztán hanggal. Tehát nagy erő az, ha megtanulnád jól használni - segítségedre lehetne.

Előzmény: Faterik (1689)
ghepard Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1712

Igen, sokszor így van.......

Előzmény: kick75 (1671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!