Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2011.03.01 0 0 17158

Nem tudom miért vagyok ennyire idióta???!!!

Megszámlálhatatlan esélyt adtam már az utazás vonatozós módjának de ismét egy nem várt "szexuális" élménnyel lettem gazdagabb a szerb és a magyar vasutak, határőrök, rendőrök stb. közös munkájának köszönhetően. (Jó nagyot szívtam!)

De lehet hogy nem másban hanem magamban kellene az okokta keresni?

Az ajtót szombat este 20:50kor zártam Montenegróban és vasárnap 18:57kor nyitottam Kecskeméten.

22 óra!!!!!

 

Olvastam a nyarilap.hu oldalon -Batus- topictárs cikkét.

http://nyarilap.hu/tengerpart/montenegro/3032-magyar-befektetk-a-montenegroi-tengerparton

"szó esett arról, hogy a magyarok hogyan jöhetnének nagyobb számban Montenegróba"

A vonatozással kapcsolatban lenne egy-két olyan józan paraszti ötletem, amihez nem kell forgalomszervezőnek lenni, csak végig kell kínlódni pár ilyen 22 órás utat és megélni a tapasztalatokat. Simán lehetne min. 4 órát faragni a menetidőn.

 

Batus! Cikkedben szereplő képet úgy írtad alá:

"Csábító lehetőségek Montenegróban!"

 

Legyen ugyanez a címe az általam csatolt képenek is!

Canj a királynő strandja!

:-)

pljeskavica Creative Commons License 2011.02.28 0 0 17157

Persze, hogy csak a hülye hiszi el. Ez egy hárító duma, ahelyett hogy simán azt mondanák, hogy gyerekek, télen nem éri meg.

Ami sajnos aktuális, hogy a szerbiai vasútak igazgatója elkezdett sírni a sajtóban, miszerint irreálisan alacsonyak a vonatjegyek árai... ezt a forgatókönyvet és annak az árakra gyakorolt végkifejletét már ismerjük. Csak az vigasztal, hogy a naptárhoz lesz modell és szurkolok neked, hogy legalább nyáron ne csak azért kelljen bemenned a szabadkai állomásra, hogy a fiatalabbjait lefényképezd. :)

Előzmény: szervezkedő (17156)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.27 0 0 17156
Hülyíthetik a parasztokat ezzel a dumával, sok nacionalista biztosan be is veszi! A vonatokkal semmi gond nincs amig ki nem lépnek Crna Gorabol. Én is a 7óra 20as Avala Icvel szemeztem, de a vonat Bijelo Polje- Belgrád távon gyenge 2,5órát késett. Már rég otthon lehetnek, ehelyet még a határon parázok hogy sikerül e becsempeszni egy hütőtáskányi tegnap szedett mandarint, citromot, kiwit stb.
A financiális gond abból ered hogy a montenegróiak bevezették hogy a késés mértékétől függően visszakapsz a jegy árából. Ezzel nem tudnak a szerbek mit kezdeni. Illetve többet cikkeztek kisebb tűzesetekről és vagonok műszaki gondjairól is. Az is lehet kifogytak vagonból.
Az biztos a jegy ára 30eur, Szabadkán dínárban 3200. A pénztárban új nénik vannak. Az fiatalabbikat még beválogatnám a készülő naptár fotozására!
:-)
Előzmény: pljeskavica (17155)
pljeskavica Creative Commons License 2011.02.27 0 0 17155

Mindenesetre az 1977 óta működő járatot először szüntették meg tartósan. Arra hivatkoznak, hogy sok volt vele a gond Montenegrón belül (!) és rosszak a montenegrói vonattársasággal a financiális viszonyok. (de akkor BG-ból miért közlekedik?) Mindenki abban bízik, hogy a nyári szezon előtt azért megoldódnak a "financiális problémák" a SŽ és a CŽ között és újraindul a járat.

pljeskavica Creative Commons License 2011.02.27 0 0 17154

Szerintem ezt csak a téli holtszezon miatt csinálták, azért elég komoly kereslet van arra a vonalra nyáron. Január 6-án közlekedett utoljára.

A következő infókat a honlapról szedem (tudjuk, mennyire megbízható, de ez is több a semminél):

 

A 21:10 -kor induló vonatod reggel 7-re érkezik meg hivatalosan BG-ba. A gyakorlatban mindenki tudja, hogy ez nem így van.
A honlap szerint van Beograd-Szabadka-Budapest járat. (reggel 7:20-kor és) de. 10:05 -kor indul. Csak Szabadkáig van 8:25-kor is.

 

Előzmény: szervezkedő (17152)
pljeskavica Creative Commons License 2011.02.27 0 0 17153

Köszönöm. Hamarosan feltöltök párat. :)

Előzmény: halacs (17149)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.26 0 0 17152
Tegnap délelőtt úgy döntöttem nem csúszkálok ezeken a havas utakon, hanem megyek vonattal. A döntés hibás volt és elhamarkodott. Ha nem vettem volna meg tegnap a jegyet, ma másként döntöttem volna. Deeeeee!!! így "sajnos" le kell ismét jönnöm, hiszen az autó itt maradt.
INFO A VONATOZÁSSAL KAPCSOLATBAN:
Megszűnt az este 7 körül Barból Szabadkára induló járat. Egyszerűen leragasztották a menetrendben! Nincs meg a Szabadkáról Barba induló járat sem. Helyette a belgrádi esti 9 órai járatra kaptam jegyet. A nyelvtudásom szabta határok miatt gőzöm sincs átkapcsolják e a vagonunkat egy másik vonat mögé? Majd kiderül!
(Mondtam én mindenkinek, amíg 6800ft a hálókocsis jegy Szabadkáról közvetlen, addig ki kell használni!)
Előzmény: halacs (17151)
halacs Creative Commons License 2011.02.25 0 0 17151

Nem kívánnék neked rosszat, de azért a havas-tengeres kép nagyon ütős lenne. :-)

A téli, havas montenegrói tengerpart még kimaradt az életünkből, de egyszer legalább szeretném azt is látni...

Jó szórakozást addig is, és vigyázz magadra hazafelé.

 

 

Előzmény: szervezkedő (17150)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.25 0 0 17150

Az egyik nap szép az idő, a másik nap kevésbé. Voltam már többször kint télen, nem lepődök meg ezen az időjáráson.

 

Ma estére eldöntöm elinduljak e vasárnap, vagy pedig szombaton este hazavonatozok és ha elolvad a hó, visszajövök az autóért és az utánfutóért.

 

Ngyon erős, viharos szél fúj, de nem esett ma regelre hó, tehát nem tudok nektek reggeli havas-tengeres képeket küldeni!

:-)

 

Előzmény: halacs (17149)
halacs Creative Commons License 2011.02.24 0 0 17149

Akkor kellett volna jönni, amikor mi is ott voltunk. :-)

Ma ismét teljesen döbbenten kérdezték tőlem, hol barnultam le ennyire. :-)

Előzmény: szervezkedő (17148)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.24 0 0 17148

Halacs! Én a magam részéről nem tudtam kivárni a képeket és a megfelelő csapatösszevonást követően Montenegró meghódítására indultam...

 

Kb. 500km hó, eső, eső, hó, eső stb. Majd a tengerpart és napsütés.

Mimózát nem láttam, de a szomszéd fája még tele citrommal, mellette virágzik a barack, nálam pedig egy picurka mandarin várta  gazda érkezését.

 

Majd eljött a ma reggel, mikor a nap nem kelt fel,

mert a mai hajnalon a tél kopogtatott az ablakon!

:-)

 

Holnap van dolgom benn Sutomoren, ha ismét esik a hó, akkor csinálok havasképeket a parton is!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: halacs (17143)
H_G Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17147

Leginkább Mostarben, ha az már megvolt, akkor pedig Szarajevóban.

 

 

Előzmény: fejo1 (17142)
halacs Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17146

Igen, persze, megtiszteltetés számomra. :-)

Előzmény: pljeskavica (17144)
stevie-w Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17145

Van valakinek jó ötlete? Érdemes e útközben megszállni, és hol?

 

 

Akármerre is indultok, gyönyörű helyeken mentek át. Én mondjuk Belgrádot ajánlanám, ami nem annyira gyönyörű hely, de roppant izgalmas, sőt, a Time és a Lonely Planet szerint éppenséggel Európa legizgalmasabb városa (megelőzve Amszterdamot, Berlint, Londont stb).

 

De Bosznia is tele van szebbnél-szebb helyekkel. Az úton is 20-30 kilométerenként biztató kinézetű motelek vannak. Amiket én próbáltam, azok olcsók is voltak, a kétágyas szoba max 30-40 EUR.

 

 

Felnőttnek elegendő e a plasztikkártyás személyi igazolvány?

 

 

Igen, bármelyik útvonalon is mentek.

Előzmény: fejo1 (17142)
pljeskavica Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17144

Na, ez igen! Felhasználhatok belőlük néhányat photomontenegro.net oldalra?

Előzmény: halacs (17143)
halacs Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17143

Tessék, nézzetek képeket: halacs.fotoalbum.hu

 

:-)

fejo1 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 17142

A szállás már megvan jünius végére :)

Irány Becici....

Már csak az útvonal okoz fejtörést.

Van valakinek jó ötlete? Érdemes e útközben megszállni, és hol?

Felnőttnek elegendő e a plasztikkártyás személyi igazolvány?

 

Remélem tud valaki érdemben választ adni....

Mindenkinek szép hétvégét!

szervezkedő Creative Commons License 2011.02.18 0 0 17141

Sajnos az álatalam ismert szállásadók a házi kedvencek (kutya, macska, hörcsög, vadászgörény, degu stb.), állatok számára nem tudnak elhelyezést  biztosítani!

 

Rosszul esik ezt írni, de emiatt nem tudok neked segíteni.

:-(

Előzmény: zabo (17139)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.02.18 0 0 17140

Akadtak, akik meglepődtek Montenegro 3. helyezésén.

 

zabo Creative Commons License 2011.02.18 0 0 17139

Hello szervezkedo

 

Emailt akartam irni,de nem sikerult..

Augusztus vegere keresunk apartmant,vagy szobat,midegy hogy hol..Persze tengerparton,nem a hegyekbe..

2 fenott,1.5 eves baba,egy kutya (kistestu)

Emailem:zabo1@citromail.hu

Balazs voltam,varom a valaszod

Ciao

Előzmény: szervezkedő (17137)
halacs Creative Commons License 2011.02.17 0 0 17138

Remélem, 24-48 órán belül meglesz, ha a segítségem aktivizálja magát. :-)

Türelem, ne nyomd meg a piros gombot. Én már megnyomtam, teljes a HKSZ. :-)

Előzmény: szervezkedő (17137)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.17 0 0 17137
Halacs! Most mar nem tudok tovabb varni! A delutan folyaman otthon elrendeltem a teljes HKSZ-t. Az ''egysegem'' reagalasi ideje teli korulmenyek kozott 24-48 ora kozott van.
Majd tudositok!
:-)
Előzmény: halacs (17133)
stevie-w Creative Commons License 2011.02.17 0 0 17136

és megint hoztok bevételt ennek a szegény országnak

 

 

Én azért annyira nem félteném MNE gazdaságát. Talán most, a "nagyfőnök" karácsonyi önkéntes nyugdíjazása után megnyílik egy picit az ország, és szembe mernek nézni az eddig halogatott problémákkal.

Előzmény: NilsHolgersson (17135)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17135

Gratulálok Herceg Novi jó választás.Budva kompozással 1óra,DUB 40km 1óra és ott van Cavtat is.Lényag az,hogy no stressz bárhol mindíg üljetek be valami kafityba(cigizni)kávézni.Amire idén nem jut időtök azt megnézitek jövőre:) és megint hoztok bevételt ennek a szegény országnak.Szegény is meg nem is.Dubrovnik szép,de az árak hm mindig menekültünk "haza"Crna Gorába.

Előzmény: Vén Halász (17124)
NilsHolgersson Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17134

Ezt lájkolom :)

Előzmény: szervezkedő (17132)
halacs Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17133

Jóvanna, lesz még, csak nem volt időm rá. A szabadságnak ára van, előtte és utána is rengeteget kell dolgozni. :-)

Előzmény: szervezkedő (17127)
szervezkedő Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17132

Igazából az országon belüli kirándulásoknak nem a távolság szab határt, mert tényleg kb 2,5x nagyobb mint Pest megye, de ezen a területen ha jól emlékszem talán 9 db 2000 méter feletti csúcs van. Nyáron rengeteg az ember!

Van olyan este amikor a 4-5km hosszú sorok araszolnak a strandokról menet.

 

Kint a távolságot nyáron percben és órában kell mérni!

:-)

Előzmény: Vén Halász (17130)
Vén Halász Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17131

Én is egyet értek az előtem szólókkal. Nagy hátrány, ha több kocsival mentek. A táj helyett a másik autót kell mindíg figyelni. Meg városban egy piros lámpánál az egyik átmegy, a másik nem akkor be kell várni, stb. Én biztosan nem mennék, maximum úgy hogy a célállomáson találkozunk, de az utat egyedül tenném meg. Ott és akkor állok meg ahol én akarok, nem kell alkamazkodni a másikhoz. A végén biztosan rossz szájizű lesz a kirándulás még jó barátok estében is.

Előzmény: fejo1 (17116)
Vén Halász Creative Commons License 2011.02.16 0 0 17130

Köszönöm az infókat.

 

A szállást már lefoglaltuk (előfoglalási akcióban) Hercegnovi-ban Hunguest. Úgy gondolom Montenegro nem olyan nagy ország, onnan is tehetünk kirándulásokat. De sajnos még augusztus nagyon messze van, csak tervezgetek, de az is nagyon jó.

Előzmény: szervezkedő (17126)
fejo1 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 17129

Szia!

 

Köszönöm szépen az emailt, a tapasztalatokat és a lehetőséget.

Alszunk rá 1-2 napot, és böngésszük a netet.

Mi is első alkalommal tűztük ki úticélul.

Meglátjuk milyen élményeket szerzünk......

Előzmény: szervezkedő (17125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!