Keresés

Részletes keresés

fda Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9254
Hát igen, az a hátsó tankrögzítés sok fejfájást okozott nekem is. Különösen akkor nem passzol, ha már taknyoltak a motorral és a tank is kapott az ütésből. Az enyém ilyen. De ha egy csavarhúzót átdugsz a lyukon, akkor irányba bírod feszíteni addig, amíg a csavar átmegy.

A dudával én is sokat szívtam. Megvan a gyári darab, újra is fényeztettem. Szól is, de csak akkor, amikor olyan kedve van. És csak akkor, ha a csavarok nincsenek meghúzva rajta. De akkor meg szétesik. Szóval, a vége az lett, hogy vettem egy japán(!) 6V-os dudát. Úgy szól, hogy leég a hajam. És mivel a tank alatt van, a kutya sem látja, hogy nem eredeti.

Persze most az "igazi" veteránosok hörögnek, hogy fúúúú, micsoda gányolás. De ne feledjük, a duda akár életet is menthet, így én inkább maradok ennél a megoldásnál.

Előzmény: Törölt nick (9253)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9253
Kedden rápróbáltam a T 5-re a dudát, amit vettem. Azt hittem, menni og, de meg se nyikkan! Ráadásul a tankot még mindig nem tudom feltenni, mert a hátsó csavarnál nem talál a helyére. Nem baj, augusztus elejéig akkor is megcsinálom!
bad007 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9252
Hello! Nem adom el a motort, nincs szívem. Pénzem nincs egy deka se, felújítani nem tudom, a jogsit se kezdem el. A P10-est rendőr barátommal elcserélem egy pöpec T5-ösre, Ő ráér csinálgatni, vagyis inkább neki van alkatrésze. Az enyém szép, a blokk ok, de sok minden fos benne,a T5-ös pöpec, minden ok, de egy szakadár motor, tiszta gáz a festés, meg a króm. Megyek jogsi nélkül egyelőre. Sebaj, majd ledógozom!
Üdv.!
peterP21 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9251
18 korul jovok a KMtalira! Talan addig mar csak nem jon kozbe semmi ;-)

Dizma és RG500 nem ismeritek egymast veletlenul, ha minden igaz mindketten elmu-sok vagytok.?

NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9250
Haliho ! Volgyi mester lehetnek pofatlan ? Ha AmAno-nak kuldod a szkennelt anyagot, betennel engem is a cimzettek koze ?

Koszi

Előzmény: Völgyi_P10H (9249)
Völgyi_P10H Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9249
Üdv!

AmAno kolléga a barátom vállalta, hogy be szkenneli a TLF adatait max. jövőhéten megkapod mailben ha neked is így megfelel.Remélem segíteni fog.

CsA

Mikepércsi úton lakom.
Sípi kollega szerintem pedig a közeledben a Kishegyesiből nyíló vmelyik utcában lakik.Legalábbis régebben szerintem ott lakott arrafelé.

Előzmény: AmAno (9248)
AmAno Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9248
Na azt a könyvet tessék gyorsan valami sokszorosítható formába hozni... mert igen nagy a szükségszerüség. Kiváltképp a TLF környékén. Egyébként valóban nagy szükségem lenne azokra az oldalakra mert 1-2hét múlva éppen összetenném, és jó lenne tudni mit hagyok ki. :))
Előzmény: Völgyi_P10H (9245)
CsA Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9247
Sipi, Völgyi szaki és a többiek!
Van egy olyan érzésem, hogy ha lesz is debreceni összeröfögés, akkor az Zoli nélkül lesz, mert ha jól tudom a mobil az a feleségénél szokott lenni, a vezetékest meg valószínűleg nem vitte magával, vagy ha igen, az se sokat segít... :-)))
Debreceniek/környékiek ki merre lakik? Én a Tócó-völgyben..
Ma lehet, hogy egy vadi új járművel gazdagodik a család, egy kinézett négykerekűt veszünk meg, ami sportkocsivá is alakítható. Kár, hogy csekély vezetési élményt fog nyújtani, mivel csak tolni/húzni lehet...
... és a születendő gyermekünk fog kocsikázni benne...
:-))))))))))
Üdv:
CsA
Előzmény: Völgyi_P10H (9243)
sipi_t5h Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9246
Ennek a kiadványnak - nem emlékszem pontosan, '65-ös vagy '66-os kiadásának - az egyetemi könyvtárunk katalógusában megvan a kartotékja is. Ki akartam venni, de az új rendszerben még nincs benne, a pincében porosodik valahol, vagy ellopták, de ami a lényeg, nem találták meg. pedig szép lehet...
Előzmény: Völgyi_P10H (9243)
Völgyi_P10H Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9245
Üdv!

Nos a könyv a Belkereskedelmi Minisztérium Vas és Műszaki Főigazgatóságának Kiadványa és a címe:

Motorkerékpár, kerékpár, varrógép és alkatrészeinek
Kereskedelmi Képes
Árjegyzéke

A ti találkátokra sajnos én nem tudok menni én a debreceni taliról írtam.

ggabbroo Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9244
Mi a könyv címe????
KMTali a Közlekedési Múzeum elött szokott lenni!
Előzmény: Völgyi_P10H (9243)
Völgyi_P10H Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9243
Üdv Mindenkinek!

Először is:mindenkivel nagyon szivesen találkoznék de kb. 15.00-ig írjátok már be hol és mikor? Legalább megismerkednék Zolival és CsA kollegával.
Más.
Találtam egy könyvet 61-gyes kiadású.
Akkoriban a kereskedelemben kapható motorok, az utolsó csavarig lebontva képes ábrán cikkszámmal,mérettel /csavarok lánc stb./ és természetesen az áraikkal együtt. Csúcs nagyon!
Csepel 125-250,Panni, Tünde, Pannonia TL, TLF, TLB, Simson 250, Jawa 125-250-350,Izs,BNW,ezekre emlékszem így fejből de van még egy kettő tipus +biciklik, csónakmotorok, varógépek /Csepel/.
Eredeti ára 169Ft ami abban az időben nem volt olcsó mulatság azt hiszem.

Na erről ennyit.
Mégegyszer, jó lenne találkozni.

Na Üdv!

att5esz Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9242
Sziasztok!Zoli állvány + kb 20lityós bogrács van, csak
jó idő legyen. Asszonykát lehet hozni?
Előzmény: Zoli_t5H (9230)
ggabbroo Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9241
OFF:
Súlyadós témához még annyit, hogy úgy tűnik, hogy az önkormányzatoknál idén nagyon ráállhattak a témára, mert eddig ezt a területet elég lazán kezelték, nagyon sokan nem fizették a súlyadót! Ennek az volt az egyszerű oka, hogy soha nem is kaptak súlyadó befizetésére felszólító levelet az önkormányzattól! Én pl. 5 éve nem fizetek súlyadót, mivel erre soha nem is kértek, magamtól meg hülye leszek fizetni! Most viszont valami adatbázisegyeztetés volt(eddig miért nem tudták megcsinálni???), így sajnos vége bliccelésnek, én is megkaptam a 12eFt-os csekket, de szerencsére visszamenőleg nem kellett befizetni!:)

Délutánra felhősödést és egyre több helyen eleredő esőt jósolnak!:(

ggabbroo Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9240
"tenyleg nyomathatunk egy KMTalit este 6-7 korul."
Nyomjunk!:)
Előzmény: Zoli_t5H (9231)
NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9239
Hala istennek, hogy az :)) A hulye p'csa...

Minden esetre nagyon meggyozo volt a holgyemeny. Hogy higgyem el, mert O az aki kikuldi a csekket....
Biztam benne, hogy nincs igaza, de amikor zozi1 elojott ugyanezzel, vegleg beszoptam.

Viszont amit most irt (9211), a klasszikus kerek 250ccm-es tortenet az mar mindent helyretesz. Igy ertheto miert kapott csekket. En be is sz@rnek, ha az osszes motoromra kellene sulyadot fizetni. Eleg lesz boven a biztositas.

Előzmény: RR_ZOZY (9238)
RR_ZOZY Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9238
".....A holgy pedig mosolyogva kozolte, hogy ez jan.01-tol megvaltozott, es kell fizetni mindenre aminek rendszama van. En szomoruan nemi vita utan belattam, hogy a holgynek (hiszen pon o kuldi ki a csekket) lehet hogy igaza van."

Humbug :-)

Előzmény: NCs_T1 (9214)
AmAno Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9237
Úgyám had lássuk. Engem még talán érdekelne is. Már lassan kezdem megszokni hogy 350km-nél közelebb nem veszek motort. :-)) Félretéve a viccet szívesen megnézzük. :-)) Én is néztem egyet az aproneten de az egy 67-es p10-volt állítólag, de a képen meg egy T-s tipus. Írtam a fazonnak de még nem válaszolt. :-/
Előzmény: CsA (9234)
CsA Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9236
O.K., csak holnap lesz belőle valami, mert a fényképezőgép letöltő kábelét otthon felejtettem... :-(((
CsA
Előzmény: frundsberg (9235)
frundsberg Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9235
Szúrd csak be a képeket legalább okulásul, hogy mit lehet 50ezerért kapni.
CsA Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9234
Szia Zoli!

Az esti órákban leszel ma Debrecenben?
Ha este 7 után lenne, én javasolnék egy debreceni sörözést, legalább a többi debreceni szakival is meg lehetne ismerkedni... :-)
A Kikötő nevű objektum az az Új Vigadó alatt van?

Hétvégi börze
Akkor jó, ha senki sem jön akkor legalább én gyűjtök be minden gyári új cuccot... :-)))

Üdv az újaknak!

Ha valakit érdekel egy ócsó Pannonia Debrecen környékén, én tegnap néztem meg egyet amit az Apróban hirdetnek, 1964-es T5, kissé rozzant, de a tulaj nevére írt zöld forgalmija van, és augusztus közepéig műszakija. 50 a vége. Ha valakit érdekel, tudok beszúrni fotót róla, tegnap este csináltam párat.

Üdv:
CsA

Előzmény: Zoli_t5H (9230)
zozi1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 9233
Akkor nekem mi a bánatnak küldték a csekket a súlyadóról? Mert én nem jelentettem be az önkormányzatnak a motort az biztos.A biztosító jelentette le. Átíratáskor az új forgalmiba 250 ccm került, valószínűleg erre akkor nem figyeltem oda. +szívtam, de legyenek boldogok azzal a rongyos pár ezerrel!A fene a fejüket!:(
Előzmény: emilh (9215)
fda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9232
Köszi a felajánlást. Igaz, hogy nem lakom messze tőled (bár azért nem is olyan közel, mint gondolod) de a fényezés projektet én is a tanyán csinálom, az pedig pesttől 110 Km-re van. Ha gondolod, persze lejöhetsz megnézni, szívesen látlak, csak olyan géppel gyere, ami bírja a homokot :-)

Akkor nitrohigitó rulez. Paraszttej meg szokott lenni a tanyán, tudom miről beszélsz. Az alapozó is akkor lett frankó amikor kb 2 rész alapozó 1 rész nitró lett összekeverve, de persze erre a végén jöttem rá, amikor majdnem elfogyott. 1 doboz alapozó elment a tankra a két sárvédőre meg a teleszkópborításra. A vázra már nem maradt, de ma vettem még.

Előzmény: frundsberg (9229)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9231
Jaja, es tenyleg nyomathatunk egy KMTalit este 6-7 korul.
Előzmény: Zoli_t5H (9230)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9230
Jovan, akkor lehet, hogy o nem olyan alapozot hasznalt, hogy az osszecsomosodott. A lenyeg, hogy elotte nem art tajekozodni, nehogy beszopja az ember.:)

A hetvegevel kapcsolatban meg annyit, hogy ugy csinaljatok, hogy bogracs legyen, nehogy aztan mindenki a masikra szamitson, es aztan ott alljunk konder nelkul.:) Egy biztos, nekem nincsen, en max. a (sokak altal dicsert:) fozotudomanyomat, meg egy raklap hazipalinkat tudok vinni.:)
Attesz, Narbondel, Frundsberg szaki jelezte, hogy jon. Meg valaki esetleg?

Apropo, holnap debrecenben lesz dolgom, a debreceni szakikkal esetleg megihatnank a Kikotoben egy pofa sort.:)

Előzmény: frundsberg (9229)
frundsberg Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9229
Simán lehet nitróval higítani a szórótapaszt, csak mindig önts ki egy külön dobozba, mert ha az egészbe teszed akkor hamar beköt. Ugyanis tényleg nem ez az igazi higítója de nitróval jóval gyorsabban szárad. A lényeg a higítás. Ezt itt most nehéz elmondani, de körülbelül paraszttej sűrűségűre kell higítani, ahhoz, hogy kifújás után kiterüljön. Ha minden igaz Fda kollega, akkor mi pár utcára lakunk egymástól szóval szólj ha ráérsz és szívesen megnézem ahogy fényezel esetleg még adok egy két tanácsot is bár én is még csak 2 motort fújtam le.

Na a többieknek:
Le van zsírozva a tanya, nem megy le e hétvégén senki. reméljük a jó idő kitart addig. A lényeg, hogy 2 autóval kéne menni lehetőleg, ugyanis a motorokat sajnos nem lehet sehova tenni mert meredek lépcső vezet le és nincs garázs sem.
Attesz kollega te nézd meg a bográcsodat ha van, meg állványt is hozzá, bár azt holnap megpróbálok intézni.
Ezenkívül tényleg csak italt(töményet), sört szerintem veszünk valamelyik áruházban, fürdőgatyát (bár még hűvös lehet a víz) meg magatokat kell hozni.
Szombat délután 3-4 felé indulunk de ez majd kialakul. Jöjjön holnap mindenki az esti Kmtalira és majd ott megbeszéljük.

fda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9228
Na ezér' kérdem. nem akarok úgy járni, mint a haverod :-)
Előzmény: Zoli_t5H (9226)
Rob152 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9227
Kösz Zoli, megpróbálom a Czetka láncot, az gondolom sokkal olcsóbb.
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9226
Huuu, szakikam, erre nagyon vigyazni kell. Most tenyleg nem akarok hulyeseget irni, de ha jol remlik, akkor az egyik cimboram pont valami hasonloval szivta meg: lenyomatta a gepet alapozoval (hogy milyennel abban nem vagyok biztos, de talan pont ezzel a Budaprimer-rel), aztan rament nitro szorotapasszal (nitroval higitva), csiszolgatta vizesen egy fel napot, aztan majd kitepte az osszes hajat, mikor estere felholyagosodott az egesz.:)

Előzmény: fda (9225)
fda Creative Commons License 2004.05.12 0 0 9225
Urak!

A nitro szórótapasz az higítható nitrohigítóval? Mert a dobozára valami más anyag van írva, amiről sose hallottam, de az nem, hogy a nitrohigító nem jó.
Vagy azért nem OK, mert akkor feloldja a budaprimer alapozót, amire ráfújom?
Vagy mi van? valaki segítsen plíííz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!