Keresés

Részletes keresés

magyar bucó Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4973

Az egyéni "fájdalomtűrés" nagyon különböző.

Előzmény: tucsok13 (4970)
faqkac Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4972

Gratulálok!!!!!

Nagyon szép, igényes munka!

Ha lehetne, a belsejére kíváncsi lennék!

Előzmény: tucsok13 (4969)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4971

Nincs több képem, de ha mondod mi érdekel lefotózom rajta. Szerelt kemence vasbeton elemekből, a tűzteret azt hiszem samottból rakták. A grillt folyamatosan használjuk, a kemence most száradt ki, próbálgatjuk..az a baj hogy kettőnknek nem akarok ötfélét készíteni benne, egy dolog miatt meg luxus begyújtani, de még vendéget azért nem hívnánk. Hétvégén teszteltük a pizzát, elsőre megégett az alja, aztán szereztünk a METRO-ban pizzalapot és abban szuper. Csütörtökön már társasággal próbáljuk ki a pizzát...aztán szép lassan jöhet a többi. A csülök pékné módra karácsonyig meglesz:-)

Előzmény: faqkac (4965)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4970

Hát nem tudom, én csak egy szőke nő volnék, nna..a férjem meg közgazdász, ő sem konyít a témához. De a kőműves aki az alapot csinálta már évtizedek óta van a szakmában, nem gondoltuk hogy nekünk kéne elmagyarázni a hogyant, rábíztuk. 2 nap alatt (nem teljes nap) kiásták-lebetonozták és még össze is takarítottak maguk után. Nem hiszem hogy akár időben, akár anyagköltségben túlzottan "fájt"volna a fagyhatárig megerősítés, akkor meg miért ne? 

tucsok13 Creative Commons License 2011.07.11 0 0 4969

Előzmény: faqkac (4965)
Teaway Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4968

Gyári malmok kb. 50-60k, a házi készítésű pedig...na, azt nem tudom.

Előzmény: sancibácsi (4966)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4967

Köszi, kezdem kapisgálni.

Előzmény: misikt (4958)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4966

Mibe fáj egy ilyen nem tudod?

Előzmény: Teaway (4963)
faqkac Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4965

Tennél fel néhány képet a kemencédről?

Előzmény: tucsok13 (4960)
laca6666 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4964

Sziasztok én egy olyan kemencét szeretnék ahol egyik oldalt beöntöm a lisztet másik oldalt kijön a kenyér egy kis csülökkel pékné módra :D

Teaway Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4963

Veszel egy kis elektromos malmot.

Előzmény: sancibácsi (4956)
alfi13 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4962

Lehet hogy igazad van elég lenne vékonyabb alap is. De az én kemencémben 900db nagyméretű tégla van és nagyon sok munka. nagy luxusnak tartottam volna ha a gyenge alap miatt újra kellen építenem. Mivel nem vagyok építész inkább a biztosra mentem.

Előzmény: SolnesN (4961)
SolnesN Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4961

 És mi történne ha nem mennél a fagyhatár alá ?

 Semmi !

 Egy ilyen kemencét elég a vb. lemezre tenni - nem röpül az el !!

Előzmény: tucsok13 (4960)
tucsok13 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4960

Sziasztok.

 

Új vagyok erre, receptekért-ötletekért jöttem, most "avatjuk" a kombinált kemencénket.. elkezdem visszaolvasni amiket írtatok, aztán majd még az is lehet hogy kérdezek :-)

 

Alapozás: nekünk a kőműves az alapot "alátámasztotta" 2 helyen, kb ott ahol a kemence falai lettek, fagyhatár alá nyúló erősítéssel. (kb 90 cm). Egyébként meg 15 cm-es, vasbeton (acélhálóval erősített) sáv, és erre jön rá a viacolor majd egyszer. Így az alap sem vastag, de az erősítés is megvan..

magyar bucó Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4959

Tavaly aratás előtt kedvezett az időjárás a fuzáriumnak, ezért kockázatos a korpát is tartalmazó termék fogyasztása. Az idei termés várhatóan biztonságosabb lesz.

Előzmény: misikt (4958)
misikt Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4958

Én magyarul beszélek, csak több dologról és lehet hogy zavaros.

 

Nézzük: első téma a fehér liszt. Kétségtelen, hogy egy süti, vagy egy kalács ezzel finom, a nép gyermekei régen erre vágytak, mert az urak ezt ették. Azonban ez nem túl egészséges, lásd google: "finomított szénhidrát" minden találat erről szól.

 

Második téma a teljes kiőrlés, ami akkor káros, ha a búza a termesztés folyamán, vagy a tárolás alat fuzáriummal fertőzött. Erről most hirtelen ezt találtam: http://www.lhp.hu/hirek_olvas.php?a=31008

Mivel az ominózus gomba a maghéjon (korpa) telepszik meg, a fehér lisztben elenyésző marad, ha a búza fertőzött volt is. A szigorúak szerint ha nincs fuzárium, akkor is baj van, mert a növényvédőszerek itt jobban megmaradnak.

 

A harmadik téma meg az, hogy egyesek szerint a teljes kiőrlés valójában kamu, mert a búzaszem koptatása, (korpa leválasztása) megtörténik az őrlés előtt, majd utána kerül vissza bele. Ez igaz -e, vagy nem, fogalmam sincs, csak megemlítettem.

 

Mondjuk, akik nagyon belemennek a témába (nem én) azok eleve azt mondják, hogy a tárolt liszt már eleve nem jó, legyen az akármilyen is, mert oxidálódik. Ez a fajta ember frissen őröl.

 

Én meg úgy vagyok vele, hogy szeretem váltogatni a dolgokat, talán ebből van a legkisebb baj, mert ha kiderül, hogy nem volt jó, hát nem sokat használtam belőle. Így vagyok a szappantól kezdve a fogkrémen át az élelmiszerig sokmindennel.

Előzmény: sancibácsi (4956)
becko8 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4957

Köszönöm a válaszokat!

Látom megoszlanak a vélemények, de én is úgy gondpltam, hogy kb. 30cm es kőtörmelék és rá egy 10 cm es vasbeton réteg...

 

Előzmény: magyar bucó (4951)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4956

Höööööööö?

Én beszél kicsi magyar, de nem tudni Te miről beszélsz!

Mi ez a finomítottszénhidrátos, hozzáadott korpás, ........?

Komcsi, nem kötkedésből írom, csak áll az udvaron egy kis kemencém, sütöttem már N-1-szer kenyérlángost bolti fehér lisztből, és tök jó lett!

(najó, az első vastag, a második kicsit sótlan lett; de mind elfogyott mint a pinty!

Gondolkodtam már én is házi őrlésben, teljes kiőrlés, stb; nem bánnám, ha felhomályosítanál:-))

Előzmény: misikt (4955)
misikt Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4955

Boltinak bolti, de nem fehér. Durván 40% teljes kiörlésű rozs, 40% teljes kiörlésű búza, és 20% BL55. Meg egy kis rétesliszt tévedésből, mert az asszony is sütött, és mellényúltam a zacskónak. Valamint kizárólag kovászoltra volt tervezve, de elszaladt az idő, így pici élesztő is került bele.

 

Ez a teljes kiörésű téma (lehet, hogy volt itt szó róla, nem tudom) nagyobb dilemma, mint a vaj meg  margarin kérdés. Elvileg a teljes a jó, tudjuk, de behülyítik a népet ezzel a korpában lakó fuzáriummal, meg mondják, hogy a korpát utólag teszik hozzá, ami nem is azé a búzáé volt stb. Szóval nemtudom. Mondjuk a finomított szénhidrátokról - amilyen a fehérliszt) meg egyértelműen tudjuk, hogy nem jó. Így aztán marad a mixelés.

 

Előzmény: sancibácsi (4954)
sancibácsi Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4954

Gratula, és jó étvágyat hozzá:-))

Ez nem bolti fehér liszt ugye?

Előzmény: misikt (4953)
misikt Creative Commons License 2011.07.08 0 0 4953

Sziasztok!

 

Régóta motoszkál bennem a dolog, hogy kipróbáljam milyen a

kenyérsütés öntöttvas edényben parázson.

 

Most megtörtént. A kenyér durván 1 kg, sütési idő 40 perc (+ előtte tüzeskedés). A sütés alatt a lábas tetejére háromszor került friss parázs. A lábas teteje fordítva van a lábason, hogy a parázs megálljon rajta. (A régi öntöttvas edényeknek volt pereme ez okból.) A fogantyú át van fordítva.  Az edény alatt nagyon kevés parázs volt hagyva, inkább oldalról és felülről lett melegítve. Az oldalsó parázs nem ért közvetlenül az edényhez. Az edényt közben gyakran forgattam.

 

Ha új, és zománc nélküli az edény, be kell avatni. Ez abból áll, hogy alapos mosás után be kell kenni zsiradékkal, és sütőben 100 C° -on kell tartani 1 órát. A keletkező bevonatot később sohasem szabad ledörzsölni. Mivel az én bevonatom még nagyon vékony, a kenyérnek lett egy pici vas íze. Ha a beavatást megismételtem volna, valószínűleg kevésbé lett volna. Sütés előtt ismét kikentem az edényt, és a kenyértésztába is kevertem zsiradékot.

faqkac Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4952

Méé??? Elbírja a harckocsit is! Nem?  :-)))

Előzmény: magyar bucó (4951)
magyar bucó Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4951

Azoknak semmilyen alapozásuk nincs és vályogból készültek. A vízben álló vályog szétmálik. Akkor is szétmálna, ha méter vastag betonon lenne.

 

Már harminc centi sávalapon tíz centis vasbeton tálca erősen túlbiztosított egy kemencéhez.

Előzmény: alfi13 (4947)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4950

Nem a magyarországi útakra gondoltam, pl: németországira.

 

(Az utak terhelés kb: 5-10 szerese a tárgyalt kemence alaphoz képest)

Előzmény: alfi13 (4948)
kékled Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4949

sziasztok.

Nem vagyok ugyan szakember, de csináltam, már 1-2 beton lemezt...

 

15 cm vasalva, de ha nincs is vaslva, sóderággyal, erős keveréssel, (1.4) , jónak kell lennie...

Az enyém is ilyen lemezen van, meg sem mozdul, van benne vasszerelés..

lehetőleg egyben kiönteni, de ha nem megy, vassal kell átkötni...

 

a kötési időt, türelmesen kivárni, nekem azt mondták, 20 nap, ( és locsolni)

 

csináltam már 5 cm-es betont is, vasalva, teherhordó, és semmi baja....

 

 

alfi13 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4948

Igen az utakon szépen lehet látni az alapozás minőségét.

Előzmény: 1zsakkrumpli (4945)
alfi13 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4947

Igen sok ilyen ház van az árvizeknél meg a belvizeknél helyszini tudósítások vannak haogy dölenek össze a házal és mindenki csak széttárja a kezét iylen még nem látott.

Csináljál csak rendes alapot.

Előzmény: magyar bucó (4942)
Zoli_t5H Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4946

Olyanok is az utjaink. :-))))

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (4945)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4945

Útépítésnél sem csinálnak 90 cm-res betont!

A fagy ellen a legjobb a megfelőlő tükőr elkészítése, ez azt jelenti, hogy a beton alá 20-25 cm-es döngölt soderágyat kel készíteni.

 

Különálló kémény és kemence esetében:

Statikai szempontból nem a kemece súlyát kell vizsgálni hanem a kéménynek a tömegét, mert az pontszerűen terheli vasbeton lemezt.

 

Szerintem egy kemencének a tömege kb: 1 t, de ez kb 2 m2-en, így 500 kg/m2

 

A kémény tömege szintén kb: 2 t, de ez kb 0,25 m2-en

 

Szerintem egy 14-15 cm-es vasalt beton jó a kemnce alá, 20-25 cm-es soderággyal, a kémény alá viszont 60-70 cm-es pontszerű vb. alap kel.

Előzmény: Agur (4940)
magyar bucó Creative Commons License 2011.07.07 0 0 4944

Vagy nem.

Előzmény: Zoli_t5H (4943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!