Keresés

Részletes keresés

ggabbroo Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9434
Ez egy csónakmotor, nemde?
Előzmény: Zoli_t5H (9433)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9433
Na, urak, itt az igert rovid fotobeszamolo:

Elsokent hadd mutassam be a fo-hupokolo masinat, amit gazdaja hatalmas fustkarikakat eregetve behergelt, majd utana szepen hagyta, hogy egesz nap megallas nelkul pofekeljen.:) Amugy ez egy GS-35-os Hofherr traktor, a Voros Csillag traktorgyar produktuma:


Aztan kovetkezzek egy nem is annyira OFF Dutra traktor, amit egy 6 hengeres Csepel motor hajt:


Egy igazi kuriozum, egy '30-as evekbeli McCormick:


A szanto-verseny gyoztese, egy Fordson Super Major:


A talalkozo hose, egy katonai Csepel, ami mindenkit szo szerint kihuzott a szarbol, mindaddig, amig el nem faradt szegeny a terdigero sarban, mikozben epp az egyik Hofherr-t probalta menteni:


Es vegul egy talalos kerdes, kivancsi vagyok, ki tudja, hogy mi ez. (Nem nehez a valasz.:)


Ezen kivul termeszetesen millionyi kisebb nagyobb stabilmotor hupakolasatol zengett egesz nap ez a csodas kis falu, szoval SAJNALHATJATOK.:)))
(Pedig nehany embert meg reggel is probaltunk telefonon invitalni, de nem igazan volt erdeklodes...)

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9432
Ajánlanám a figyelmedbe a www.regimotoros.hu-t.
Ez a találkozó 2 hét múlva lesz,szeretettel várunk mindenkit.
Előzmény: szape55 (9431)
szape55 Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9431
Hali emberek!Nemtudja valaki hol lesz legközelebb veterántalálkozó a Dunántúlon?
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9430
Július első hétvégéjén (nem tudom pontosan, mikor is van az) börze lesz, meg vmikor június 4-5-6. (vagy valami hasonló) Zibriczky-féle biciklizős buli. Arra lehet, hogy ki se megyek. Minek biciklizni, ha motor is van... :-)
Előzmény: Zoli_t5H (9398)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9429
Draga uraim, mindenki KURVARA sajnalhatja, aki inkabb otthon kopkodte a plafont, ahelyett, hogy eljott volna velunk az eddigi legdurvabb hupakolasra, a Bokor kozsegben megrendezett traktormajalisra.:)
Ennyire jo programon regen voltunk mar, meg most is itt hallom a fejemben a Hoffer traktorok hupakolasat, de ezt leirni ugysem lehet, ezert nem is eroltetem.:) Mindenesetre feledhetetlen elmeny volt... nehany keppel majd fajditom a sziveteket.:)

ggabbroo: elektromos szoropisztoly max. keritesfestesre jo, ugyhogy felejtsd el, de gyorsan! :)

Perez Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9428
Ez a mocsok időjárás teljesen keresztbehúzta minden számításomat. Bár ha rövid időn belül nem kezd el esni, akkor csak elmegyek Hollóstetőre, még ha közben rá is kezd.
szanta Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9427
Itt csak én szedek Béres cseppet???

"Illa berek, nádak erek, a motorosok jó emberek..."

szanta Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9426
A nő-motor-házipálesz hármasból, méért pont a két legjobbat nem lehet összeegyeztetni?? :) A többi se egysezrű, de az azért megoldható... :)
szanta Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9425
Szép volt szanta!! :))

Szemben velünk van egy vizsgaállomás, aztán megint szép Pannonia duruzsolásra ébredtem vlamelyik nap. Leslattyogtam, aztán egy gyönyörű, ámde annál öszvérebb járgányt lőtt be a gazdája az ablakom alatt, mivel ahogy lenni szokott mindig a műszaki napján megy el a világítás. T5 alap, nagyfékdobos kerék, P10 első teló+kormány, tiszta piros nyereg, P20 kipuff dobok!! De gyönyörűen rendberakva, egy kunhegyesi sráccal volt.

off
Na lassan veeszem elő a titkos szilvámat, azt megkezdjük az estét!! :)) Ma minden napra jut egy búcsúbuli, egy csomó ismerősöm hirtelen felindulásból külföldre távozik gyors és nagyfokú meggazdagodás reményében :) Én meg már nem úgy bírom ezt a hajtást mint fiatal koromban! Este Ricse!!
"...úgy hívnak motorizált nemzedék!!"

Előzmény: szanta (9423)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9424
Muhahahhaha:)))))))))
Előzmény: szanta (9423)
szanta Creative Commons License 2004.05.22 0 0 9423
Én meg mikor felébredek arra sem fogok emlékezni hogy ezt ideírtam!! :))) no mindegy!%!!
Felraktam a külső légszűrőt délután! Akinek H-s gépe van ajánlom minél előbb szerezzen be egyet!!! Most nem azt mondom, hogy dugni rossz, de ez azért.... :)))
Gashpy Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9422
Én hazavittem az asszonyt, meg a gyereket a kórházból, majd pelenkáztam és büfiztettem!
Perez Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9421
Én kupplungot szereltem, miután tegnap is és nem teljesen jól sikerült. Nade lassan csak megtanulom a dolgokat és akkor nem kell majd kétszer megcsinálni:-))
ggabbroo Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9420
Én motoroztam egy karikát a városban, kihasználtam a jóidőt, mivel úgy tűnik a következő pár nap leginkább az esőről fog szólni! Hétkor még a KM elé is kinéztem, hátha a távollétemben szerveztetek egy talit, de sajnos nem!:(
Előzmény: Zoli_t5H (9418)
CsA Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9419
Én igen, az egyik Danuviát...
A berugókar nem mozgatja a főtengelyt, és nem ugrik vissza a kiinduló állásba...
?????
Üdv:
CsA
Előzmény: Zoli_t5H (9418)
Zoli_t5H Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9418
Mi ez a nagy hullaszag, emberek? Mindenki a vasat reszeli? :)
AmAno Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9417
Most néztem meg ezt a betta kompresszort. 10bar, 50literes tartály, hogy hány liter/perc azt sajnos nem tudom.
Előzmény: NCs_T1 (9416)
NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9416
Hat az igencsak turelemjatek volt. Par negyzetcenti, aztan olyan erovel jott a homok, hogy ha a kezemre lottem, szinte nem is csipett. Vartam mig feltoltott, aztan megint nehany negyzetcenti... Na es persze tobbszor is visszakellett menni a rozsdasabb reszekre. Szval nagyon nem ajanlom. Asszem 2,5-3 orat elvoltam egy nyamvadt dobozzal :)

Te viszont valami nagyobb kutyurol irtal...

Előzmény: AmAno (9415)
AmAno Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9415
NCs_T1: Kösszi az infot. Azzal a 25l-el mennyi ideig tudtál fújni? Ill mennyit kellett várni hogy feltöltödjön kb?
Előzmény: NCs_T1 (9412)
NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9414
Visszaolvasva egy kicsit zavaros amit irtam.

A kis "jatek" kompresszor adatai: 8bar max. nyomas, 25 literes tartaly, 120 liter/perc legszallitas.

A nagyobb: 10bar max. nyomas, 100 literes tartaly, 450 liter/perc legszallitas.

Előzmény: NCs_T1 (9412)
AmAno Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9413
ggabbroo: Én azt hallottam az eletkromosokról hogy inditáskor és leállításkor is köp egyet. Ami igen csúnya lehet ha nem figyel az ember. -Nekem ennyi a tudásom az elktromosról.
Előzmény: ggabbroo (9411)
NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9412
En probakeppen fujkaltam egy 8 bar-os 25 liter-es jatek kompresszorral :) Hat az erdekes volt. Folyton arra vartam, hatha feltolti magat ismet. De azert lepucoltam femtisztara egy oldaldobozt. Tobbre nem volt turelmen. :)

Olvasni azt olvastam, hogy min. 300 lityo/perc szallitasunak ajanlott lenni a kompresszornak homokolashoz. Jo ha minel nagyobb a puffered, de szerintem az nem minden. Ha kicsi a kompresszor teljesitmenye, ugyis elfogy a tartalybol a szusz.

Most szereztem egy 450 liter/perc-es 10bar-os kutyut, ha kiprobaltam, es gondolod beszamolok a tapasztalataimrol. Szvsz nem erdemes qva nagy suritot beszerezni, hiszen mi (illetve en) ugysem nagyuzemben hasznaljuk, es egy kis turelemmel a kisebb is jo.

Előzmény: AmAno (9410)
ggabbroo Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9411
Ha már szórópisztoly, akkor én is kérdeznék egyet:
A Metróban lehet kapni elekromos szórópisztolyt 4000Ft körül! Szerintetek ez mennyire lehet gagyi?
Előzmény: AmAno (9410)
AmAno Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9410
OFF:
Narbondel: "bocs a nagy méretért" -sosincs későn. Pl a képet a beszúrás után is módosíthatod és akkor nem szívják meg a modemes kollegák. Pl leszeded a méretet és felülírod a taron lévővel... persze ha felülírni tudsz a taron.

ON:
Kaptam egy homokfúvó pisztolyt kölcsön. Tudok hozzá szerzni egy kompressort de... 10báros (ami jó) de csak 80L-es a légtartály. Vélemény? Állítólag a 10bár az jó de azt mondták hogy a 80L hamar elfogyna. És hosszabb fúvásnál csak 4bárt adna (ami kevés). Homokozásra nem ajánlott (állítólag). Valakinek tapasztalata van ilyen téren?

Előzmény: Narbondel (9385)
Völgyi_P10H Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9409
Üdv Mindenkinek!

A gyűjteményembe bekerült a Csepel 250 képes alkatrész jegyzéke.
http://kep.tar.hu/p10h

Ha valakit érdekel a többi motor szivesen felrakom.

Más
Nemtudjátok lehet még beszerezni valahonnan Tünde robogót?
És ha van mennyi? /Csak érdeklődési szinten/.

Sipi
Ha ráérsz hétvégén híjál már fel /CsA tudja a számomat/.
Mindenkinek jó motorozást kivánok hétvégére.

frundsberg Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9408
Nem megy otthon a net, úgyhogy kissé lemaradtam. Sajnos ma biztosan nem érek rá Kmtalizni, ellenben a holnapi traktormajálist lefixálhatjuk. Volna még 1 hely a kocsiban ha valaki jönne.

Mivan fda nem jöttél a kmóráért?

A lógós lendkerékre egy végső megoldás, ha megpróbálod szelepcsiszolóporral összecsiszolni. Szakik szerint ez segíthet, bár nekem még nem vált be. A pozicionáló stiftet tényleg meg kell nézni, hogy nem nagyon lóg e ki. 1-1,5mm bőven elég a pozicionáláshoz.
Narbondel a vizsgán nem kötelező az irányjelző, ha nem akarod, hogy legyen nyugodtan leszedheted előtte is.
Jó kapást a Körösökön!

Narbondel Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9407
Volt már Pannóniás vicc? Íme:

Száguldozik a Pannóniás az országúton, egyszer csak nekicsapódik a
bukósisakjának egy veréb. A veréb elájul, a szaki megsajnálja,
hazaviszi. Otthon beteszi egy kalitkába, ad neki egy kis kenyeret, vizet,
és elmegy dolgozni. Kis idő múltán a veréb magához tér és körbepillant,
rács,......... kenyér,.............. víz.............
- Bassza meg! Megöltem a Pannóniást!

NCs_T1 Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9406
Narbondel Creative Commons License 2004.05.21 0 0 9405
Hát igen, van egy két érdekes hupákolós megoldás a szerkezeten, nekem sem tetszenek hogy kiállnak két méterre, a hátsó indexek színe meg oly fakó már hogy rossz ránézni. Ha átment a vizsgán le is szedem őket.
Előzmény: spark82 (9400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!