Keresés

Részletes keresés

ahatos Creative Commons License 2011.03.19 0 0 17188

Talán itt.

Előzmény: Hiéna29 (17180)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 17187

Keresgéltem a díjakat, de végig elég nehéz kiszámolni, legalábbis nem találtam még olyan komplett tervező progit:)

Nyár elejére tervezzük az utat, de meglátjuk mi lesz belőle (párom mikor kap szabit).

Előzmény: Vén Halász (17182)
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.18 0 0 17186
Előzmény: sziszori (17185)
sziszori Creative Commons License 2011.03.18 0 0 17185

hi!

Igazad van utána jöttem rá én is a hiányoságokra.

na akkor mégegyszer irom montenegró i apartman tengerparti, kotor, bar, budva és 4-fő /2 felnött 2 gyerek/ 10-12-nap.

Előzmény: pljeskavica (17184)
pljeskavica Creative Commons License 2011.03.18 0 0 17184

Előbb kapsz segítséget a többiektől, ha megadod az alapinformációkat. Hány személyes apartman, mikor és Montenegró melyik részén?

Előzmény: sziszori (17183)
sziszori Creative Commons License 2011.03.18 0 0 17183

üdv mindenkinek!

segitséget szeretnék kérni.

Aki tud olcson szállást /apartman kb-40ero/nap/az legyen szives irjon köszi mindenkinek!

Vén Halász Creative Commons License 2011.03.16 0 0 17182

Én is kocsival megyek Horvátországon keresztül végig autópályán Herceg Noviba (kotori öböl) , de még nem néztem meg az árakat. Szerintem a neten biztosan megtalálod, de én még ráérek, mert augusztus végén megyünk. Több utvonal tervező van, meg navigáció is, nem egy nagy ügy szerintem. Kicsit drága, (Horvátország végig fizetős kapus) meg hosszabb, de végig jól lehet menni (legalább 130-al) és biztonságos. Én más utat biztosan nem választanék. Igaz  a Balaton déli partjáról fogok indulni, az már determinálja az útvonalat.

Ti mikor akartok menni ?

Előzmény: Hiéna29 (17180)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.16 0 0 17181

Talán megfontolandó lenne itt is összeütni egy Gyik-et,hasonlót mint a szomszédos ontopik ország fórumán.Itt a tavasz,jő a nyár,jönnek a kérdések,aminek legtöbbjére a válasz, egy állandó naprakész Gyikben megtalálható lenne. Ámbár azt sem tudom kinek van ehhez joga, +,hogy kell ilyet csinálni,de bizti van köztünk genius.:-))

Csak a topiknyitónak?

Egyáltalán van még a Fan olvtárs,mármint itt az indexen.

Előzmény: szervezkedő (17171)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 17180

Sziasztok!

 

Tudja valaki az aktuális autópálya díjakat Montenegró felé?

Tatabánya-Kotori öböl ez lenne ismét a cél...

 

Előre is köszönöm :)

pljeskavica Creative Commons License 2011.03.14 0 0 17179

Hallgassatok egy kis zenét :)


(a jobb hangminőségért állítsatok a felbontáson! 360 képpont alatt elég rossz)

AdamNFL Creative Commons License 2011.03.11 0 0 17178

Azt hiszem a képek sokakat meggyőznek majd, miért érdemes Montenegróba menni...:)

 

www.thebalkans.blog.hu

pljeskavica Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17177

Ezt pedig köszönöm, így utólag is. Én is üdvözlök minden nőt és gratulálok Neked is tegnapra! :-)

1000x szívtam már vonat/sinó miatt a főiskolás években, szóval nem ez a 100 dinár lesz az, amitől elolvadok és ezentúl vonatozok majd. :)

A 47 euróra no comment.

Előzmény: szervezkedő (17170)
stevie-w Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17176

Bosznián át megy mindenképpen érdemes megállnia vagy Mostarban, vagy Sarajevoban a belvárosban körülnézni, mert hatalmas élmény.

 

 

Abszolút így van.

 

Bosznia amúgy is, minden tekintetben érdekes és gyönyörű ország. Még saját tengerpartja is van ;-)

Előzmény: Direkt_ (17175)
Direkt_ Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17175

Sziasztok!

 

Bár még nem írtam a forumra sosem, sokszor szoktam olvasni tapasztalatok, tanácsokat, élményeket.

Én 2010 nyarán augusztus végén voltam Montenegroban. Néhány gondolatban leírom miket tapasztaltunk, talán én is tudok segíteni.

Nem terveztünk meg előre semmit, csak néhány úticélt amit meg akarunk nézni, ezek között voltak boszniai városok is. (Jajce, Mostar, Kotor, Budva stb...). Bosznián keresztül mentünk autóval Mohács-Eszék-Bosanski samac - Zenica - Donji vakuf - Jajce útirányon. Itt kicsit eltévedtünk, mert Travnik után rövididíteni akartunk egy hegyi úton, de sajnos nem volt elég részletes térképünk így órákon át egy makadám úton mentünk a hegyekben, máig sem tudjuk pontosan merre jártunk, de este 9 óra felé értünk Jajce városába, itt első éjszakánkat egy kempingben töltöttük (azt hozzá kell tennem, hogy nem hajnalban indultunk, hanem délelőtt 10-11 óra felé).

 

Másnap Jajce - Jablanica - Mostar - Trebinje - Kotori öböl felé folytattuk utunkat. Mostarban egy pár órára megálltunk megnézni a belvárost, a bazárt. Itt ingyenesen álltunk meg egy főút mentén, a belvárosi parkolóhelyek mind fizetősek, de helyet nem találtunk. Egyébként nem vészesek az árak, egy óra parkolás kijön 1 eurobol, a bazárban a híd mellett ettünk ketten egy-egy csevapot, egy-egy kólát 8 euroért, meglepően nagy adag volt. Ha valaki Bosznián át megy mindenképpen érdemes megállnia vagy Mostarban, vagy Sarajevoban a belvárosban körülnézni, mert hatalmas élmény. Boszniáról még annyit, hogy mivel elég szétszabdalt ország etnikailag nem árt ismerni legalább alapszinten a cirill betűket, mert lehet hogy egyik városban még latin betűkkel van kiírva a táblára minden 5 km-rel arrébb egy másik faluban már csak cirill betűkkel (ez főleg bosznia északi részére, és a szerb köztársaság és a horvát föderáció határainál jellemző). Trebinje után egy új úton mentünk a táblák után a Kotori öböl felé Herceg Novi felé. Ez valószínűleg egy új út, amiről itt már a forumon is írtak többen, mert a térképen nem volt rajta, de néhány szerpentin után a Kotori öbölnél voltunk. Mivel szállásunk nem volt foglalva elkezdtünk keresni, a 3. háznál ahova bementünk találtunk is 10 euro/főért egy Risan melletti településen.

 

3. nap Megnéztük Kotorban az óvárost, felmentünk a Lovcen-re, bementünk a mauzoleumba is. Itt, ha jól emlékszem kellett fizetni néhány eurot a nemzeti parkba való belépésért, de megéri simán, márcsak a látvány miatt is. Aztán körbeautóztuk a kotori öblöt és a félszigetet is. Sajnos a kék barlangot kihagytuk, mert már késő délután találtunk rá. Tivatban találtunk szállást, este 10-re értünk oda, de itt sem volt gond, a 2-3. háznál sikerült is.

 

4. nap Budvába mentünk, útközben találtunk néhány kis öblöt, strandot, be is tértünk az egyikbe, nagyon szép tiszta volt a víz. Budvában első dolgunk a szálláskeresés volt, itt kicsit nehezebben ment, mivel elég nagy város és először azt sem tudtuk merre kellene menni. A part mentén lényegesebben drágábbak a szobák/apartmanok. Végül 4 éjszakára foglaltunk 8 euro/fő/éj 5 percre a parttól, bár hozzátenném hogy nem luxus szállás volt :)

A következő napok strandolással teltek, az előző napok kirándulásai után. Budvában nem tetszett, hogy a strandon kénytelen vagy kifizetni mindenhol a napernyőt, nyugágyat, mert nincs hely ahova letelepedhetnél és a tömeg is hatalmas volt, Hiába, nagyváros, felkapott, rengeteg orosz, szerb, boszniai turistával. Kajával nem volt gondunk, éttermi árak ua. mint itthon, helyi pékségek finomak, normális áruak.

 

7. nap hazafelé menet megálltunk sveti stefannál, ostrog kolostor, majd piva kanyon.

Összességében nagyon kellemes élmény volt, bármikor visszamennék. Bátran ajánlom mindenkinek, nyugodtan el lehet indulni „csakúgy”, szállást lehet találni viszonylag olcsón. Az alapvető szabályokat azért tartsa be mindenki. Azaz kocsiban ne hagyjatok semmit, pakoljatok be a csomagtartóba, sosem lehet tudni. Mi csapvizet nem ittunk csak ásványvizet.

 

A cigaretta elég olcsó, azonban míg régebben fejenként 10 dobozzal lehetett behozni ez megváltozott. Eu-n kívüli zárjegyes dohányból fejenként max 40 szálat lehet behozni. Mi fejenként 5 dobozzal vittünk, mi ezt nem tudtuk, így volt egy kis gond a határokon. Értsd: minden nagyon alaposan átnéztek.

Az utakkal sehol nem volt gond. Mi mindig arra törekedtünk (budván kívül), hogy elkerüljük a tömeget, és az országot ismerjük meg, a helyi embereket és ne a tömegturizmusra kiépített helyekre jussunk el. Sok volt az egysávos út, sokszor nem is volt rendesen leaszfaltozva, rengeteg szakadék, korlát nincs. NORMÁLISAN kell vezetni és nem lehet gond szerintem ennyi a titka. Magyarországon belül is találkoztam már sokkal rosszabb utakkal, úgyhogy aki emiatt aggódik ezen lépjen túl.

 

Lehet menni személyivel is, én azon az állásponton vagyok, hogy jobb útlevéllel.

Bocs ha hosszú lett, még így is rengeteg karaktert tudnék írni. Ha valakinek bármi kérdése van nyugodtan írjon :)

szervezkedő Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17174
Eddig a vonatos utazas nagy-nagy partoloja voltam. Egy hete hogy utaztam, mar nem tetszett par dolog. De tegnap annyit buziztak velem es ismet annyit kesik a vonat, hogy legkozelebb ha vonattal kellene jonnom inkabb veszek egy noi parokat, ket mümellet es stoppal jovok. A jegyet is 25eur helyett 47eur aron ajanlotta volna a csaj egy iranyba. Vicc!
pljeskavica Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17173

Na, ilyet is ritkán lát az ember :)

Előzmény: szervezkedő (17166)
moncsa03 Creative Commons License 2011.03.09 0 0 17172

Igen, valószínűleg elírta aki írta. Nekem belefér de a társaságunkban van nagyobb is, láttam az Adria Tours honlapján olyan autóvonat hirdetést ahol magasabb ill. nagyobb méretű kocsikat is lehet szállítani-erről tud valaki valamit?

Előzmény: szervezkedő (17171)
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.08 0 0 17171
Szia!
Az 1,8m az még jól is hangzik, de az szerintem az a szélességet jelöli. Ha normál gyártmányú szemelyautód van, ami nem haladja meg a 150-155cm magasságot és nincs mögötte valami vontatmány, azt elviszi a vonat 30euroert Belgradból bármikor, Szabadkáról csak nyáron.
Előzmény: moncsa03 (17169)
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.08 0 0 17170
Srećan 8. mart!
Pljeskavica barátunknak is!
:-)
Előzmény: jisell (17167)
moncsa03 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 17169

Kedves Tőled! Köszönjük.

 

Más:

Idén úgy tervezzük, hogy lefele vonattal megyünk és feltesszük a kocsit is. A méretekkel kapcsolatban tud-e valaki valamit. Visszaolvastam és a magasságra vonatkozva 1,50-et találtam, de valaki írta a hosszra hogy max: 1,80??? Ez létezik? Az én járgányom 4,5 m hosszú.

Előzmény: fityók (17168)
fityók Creative Commons License 2011.03.08 0 0 17168

                NŐNAPRA               minden kedves fórumtársnőmnek!

jisell Creative Commons License 2011.03.07 0 0 17167

sziasztok

regen voltam itt mi ujsag

udv budvarol

szervezkedő Creative Commons License 2011.03.06 0 0 17166
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.06 0 0 17165

A zzzzindex monnyon le!

 

Egy csomót görcsöltem az előző hozzászólással, a képek lekicsinyítésével, beillesztgetésével, magyarázatával és ennyi lett belőle!

 

szervezkedő Creative Commons License 2011.03.06 0 0 17164

Fényképek vegyesen:

 

Kátyú a határ után Bijelo Pojeelőtt:

 



 

 

Hóhelyzet Barban (a Maxi parkolójából fényképezve):

 



 



 

 

Hóhelyzet Vajdaságban:

 

 



 

 



 

 

Ahol a tavasz pihen: Sutomore!

 



 



 



 

 

Hóhelyzet a teraszról kémlelve:

 

 



 



 

 

Áramszünet! Nincs áram, de valami miatt csak úgy halványan még folyik egy kis petróleum a vezetékekbe:

 

Picit minden működik. Picit van fűtés, világítás is, picit a hűtőben is "megy a lámpa".

 

Szomszéd szólt: mindent húzzak ki a konektorból!

 

 



 



 



 

A kertben tavasz, ha felnézek a hegyre hó, a hőmérő szerint is egy pulcs a viselet!

 

 



 



 



 



 

 

 

 

 

 

gzavaros lettem!

s 

obi_van_kitobi Creative Commons License 2011.03.02 0 0 17163
Szalljatok meg Zabljakban, ott a Tara-kanyon, CrnoJezero, a Savnikba vezeto ut, van boven latnivalo, gyonyoru a Durmitor.
Előzmény: fejo1 (17142)
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.02 0 0 17162

A képpel kapcsolatban:

A kép a strand nyugati végén készült. Nem látszik, csak amolyan töltelék infóként írom, itt a vízben van egy sziklapad. A víz itt kb 10-15cm, amit a nap nagyon kellemesen felmelegít. Amikor fekszel a parton, forog a Föld és egy kicsit megbillen a tenger, a lábadat kb. 30 fokos kellemes meleg víz simogatja.

:-)

Előzmény: -Batus- (17159)
szervezkedő Creative Commons License 2011.03.02 0 0 17161

http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija/info/39339-kasne-vozovi-iz-srbije.html

 

Na itt egy friss hír a vasárnap esti belgrádi vonatról.

Egy mondatban összefogalava, 8 azaz nyóóóóóóc órát késett a vonat az indulással!!!

Nem gyenge, mi???!!!

(Ha jól értelmezem este 10 helyett reggel 4 kor indult!)

Előzmény: -Batus- (17159)
Vén Halász Creative Commons License 2011.03.01 0 0 17160

Mi pont ilyen turisták vagyunk. Idén egyiptomba terveztük a nyaralást, helyette lesz egy autós Plitvice- Montenegro nyaralás kocsival Horvátországon keresztül. Én nagyon bízom benne, hogy kitünő nyaralásunk lesz. Montenegrot mindig is kedveltem.

Előzmény: -Batus- (17159)
-Batus- Creative Commons License 2011.03.01 0 0 17159

Szervezkedő! Ez sokkal jobb kép mint az eredeti!! Ha megengeded, akkor ki is cserélném. :)

 

Hogy mehetne több magyar Montenegróba?

Hát, ez nehéz kérdés. Szerintem közvetlen fapadosok idén sem  lesznek. A montenegrói légitársaság sem egy anyagilag stabil vállalkozás, ezen a héten két reptérről nem engedték őket felszállni, amíg ki nem fizetik a tartozásukat.

A vonatozás ésszerűsítéséhez a szerbekkel is kellene egyezkedni.

Marad az autózás.

 

+kellene egy kicsivel több reklám itthon ennek az országnak, nem sok ország van ilyen tengerparttal + hegyekkel.

 

Abban azért bízhatnak, hogy a lázongó észak-afrikai országokba járó turisták egy része akár Montenegróba is átpártolhat az idén, igaz egész Dél-Európa ebben bízik.

 

Előzmény: szervezkedő (17158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!