Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 43011

Ja értem. Innen már csak egy lépés a vegyes kazánnal támogatott pufferelt kombinált lakás-medence fűtés. :-)

Előzmény: nyárimádó (43009)
Biovadász Creative Commons License 2013.10.16 0 0 43010

Részemről is a kiskályhát, kiskandallót támogatnám.

Akár a medencébe is. :)

 

Előzmény: nyárimádó (43009)
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.16 0 0 43009

A fiam is azt mondta, hogy vegyek a szobába egy jakuzzit.

Lenne is, ha volna még vagy 2 szobával több.

Jelenleg Ali-bá téli /benti medence projektjének a fűtését beszéljük.

Én már feladtam, nem tudom egy jó kis fatüzelésű kályhára rábeszélni.

 

Üdv

Előzmény: Blue_Sky_007 (43008)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 43008

Ööööööööööööööö.

Ez most a medencés topik???

:-)

Biovadász Creative Commons License 2013.10.16 0 0 43007

Esetleg ha maradt még egy kis szabad hely, akkor valami puffertartály is segíthetne, hogy a nappali hőfelesleget átvidd éjszakára.

Előzmény: Ali-bá (43005)
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43006

Látom a "villanykályha" felé húz a szíved.

Majd ha hidegebb lesz és nem süt a nap, átviszek 2 db 2 kW-os elektromos ventillátort. Az egyik izzószálas, a másik kerámiás. Meglátjuk, hogy mennyi idő alatt emeli meg a hőfokot. De még enyhe az idő, az előrejelzés szerint novemberben is 12-14C' lesz nappal.

Nem erősködöm tovább, feladom a harcot.

( Azért ma is a 100 nm-es házunkat fél almásláda fenyővel felfűtöttem, ez kb 130 ft-ba került.)

Üdv

Előzmény: Ali-bá (43004)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43005

Köszönöm a válaszodat. 'Hombember' fórumtárs tanácsára már szétnéztem a honlapjukon de ott nem írják, hogy hogyan, mitől alakul át az elektromos energia hővé. (Az biztos, hogy izzó szál nincs benne!) Lehet ez az ő titkuk. Én meg hiába vagyok rá kíváncsi. :-(

Én olyan helyen alkalmaznám, ahol a kézi vezérlés megfelel, illetve nem is nagyon lenne állítgatva. Ez olcsóbb is pár ezerrel.

A hőszigetelés azt hiszem megfelelő lesz, igaz hogy nagyok az üvegfelületek, de a mellette lévő melegháznál azt tapasztaltam, hogy a jó benapozottság miatt az üvegfelület viszonylag nyengébb hőszigetelését ellensúlyozza a napos időben történő nyereség. 

Előzmény: Biovadász (43003)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43004

Nálam ugye?

 

A zártszelvény mindenütt belül van (csak tartó szerkezet) a fűtött térben. Szendvicspanel, argonos üvegezés és 7 kamrás keretben lévő négy nagy ablak van kívülről. (A padló szigetelésére is van elképzelésem. Meg lesz mire kell.)

 

                                                                                                

Előzmény: nyárimádó (43002)
Biovadász Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43003

"Erre szolgálna a 'Nordart', vagy 'Glamox' elektromos fűtőpanel. (Nem tudja valaki, ezek hogyan működnek? Mi melegít benne? Hogy alakítja át az elektromos energiát hővé? Hol nézzek utána?)"

 

 

Glamox honlapján olvasgathatsz róla, talán nem számít reklámnak mert semmi közöm hozzájuk: glamoxfutes.hu

 

Vezérlése többféle van, van sime tekerős hőfokszabályzós (legolcsóbb), van olyan ami napi két takarékállásba programozható, (nekem ilyen van), de van olyan is amit sms-sel is szabályozhatsz. 

 

Ami meglepően jó az a garanciás ügyintézésük, egyszer betelefonáltam nekik, hogy szerintem az egyik vezérlő lehet hogy nem jó,bár nem vagyok benne biztos de mintha néha furcsa lenne, hova vihetném hogy megnézzék. Sehová se kellett vinnem, sehová sem kellett visszaküldenem, semmit se vizsgáltak be, szó nélkül küldtek postán egy újat. Még csak a régit se kellett visszaküldenem.

 

De rosszul szigetelt helyre semmiféleképpen nem ajánlott az elektromos fűtés. Kivéve ha "a pénz nem számít" :)

Előzmény: Ali-bá (43001)
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43002

ÖÖÖ, zártszelvény keretet láttam.

Előzmény: Biovadász (43000)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43001

Én is ezt tapasztaltam a D-i fekvésű 6x3 m-es melegházamban. Ezért mertem hozzáépíteni ezt az 5,1x3 m-es részt. A melegházban vannak radiátorok amik gázfűtéssel működnek ha hideg van. Ide is tervezek azt is, de az csak akkor fűt, ha az egész házban megy a fűtés. Ha olyan idő van, mint most is, hogy 20°C körül van fűtés nélkül, akkor mindenképpen kell valami plusz fűtés a medence mellé, pláne, ha nem süt a Nap. Erre szolgálna a 'Nordart', vagy 'Glamox' elektromos fűtőpanel. (Nem tudja valaki, ezek hogyan működnek? Mi melegít benne? Hogy alakítja át az elektromos energiát hővé? Hol nézzek utána?)

Előzmény: Biovadász (43000)
Biovadász Creative Commons License 2013.10.15 0 0 43000

Üveg és üveg illetve "plexi" és "plexí" között is van különbség.

 

Ha csak egy sima egyrétegű - ráadásul mondjuk fém keretben - akkor arra ing-gatya rámegy bármilyen fűtéssel, ha nem süt a nap.

 

Ha többrétegű üveg, vagy sokrétegű üregkamrás polikarbonát lemez, akkor már mindjárt más a leányzó fekvése.

 

Nálam az egész házban glamox elektromos fűtőpanelek vannak, nagy az üvegfelületem és déli domboldalon vagyok.

Miközben látom, hogy szinte mindenhol füstölnek már a kémények, nekem még idén nem is kellett fűtésre gondolnom, mert egész jó a hőszigetelésem, napközben még az idei hideg napokon is befűtötte a házat a nap 25-26 fokra, ami reggelre is megmaradt 22-nek.

 

Télen napközben ha kint nulla fok van, de szépen süt a nap, akkor 23 fok körül van nálam úgy, hogy be se kapcsol a fűtés.

Előzmény: nyárimádó (42999)
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.15 0 0 42999

Ha nem lesz napsütés és beáll a nappali -4 - -5C', akkor egy ilyen elektromos kütyü képes lesz-e szembeszállni ekkora hőkülönbséggel, ami kb: 25C'? Ez nem közönséges szoba, aminek tégla falai vannak, hanem üveg és plexi.

A fal és az üveg /plexi hideg lesz, ami sugározni fogja a hideget.

A múltkor a nagy esős hidegben elmentünk pihenni haverokkal/ családdal és vittünk magunkal egy elektromos ventillátort is. A zárt teraszon állt egy jakuzzi, és próbáltuk felmelegíteni a levegőt. Mondanom sem kell, hogy szinte folyamatosan ment, de majd megfagytunk. Szerencsére a jakuzzi fűthető volt, azt felnyomtuk 40C'-ra:))

 

Lehet hogy jövőhónapban vágunk egy akácost, majd gondolok rád :))

Üdv

Ali-bá Creative Commons License 2013.10.14 0 0 42998

A költségeket nézve mindenben igazad van! (Persze most például kedvem lenne egyet úszni, mert zsibbad az ülepem, régóta itt bóklászok a hálón. De igy sötétben nem szívesen vezetnék Szoboszlóra és nem is biztos, hogy beengednének egy kis éjféli fürdőzésre.)

Előzmény: nyárimádó (42996)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.14 0 0 42997
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.13 0 0 42996

Egy kandalló meg a gatyádat leégeti 1m-en belül :))

Pont az lenne a lényeg, hogy kerüljük a drága villamos energiát. Egy medence fűtés 3kW/óra, egy ilyen elektromos radiátor is min. 1kW/óra, homokszűrő 300-400w/óra ( össz: kb: 220 ft/óra üzemeltetési költség).

Ennyiért már lassan Áli-bá átmész Hajdúszoboszlóra, és normálisan úszkálsz.

persze eddig medence víz fűtésről nem esett szó...

A fa pedig 20 ft/ kg.

Ez a radiátor 85 eft, egy 5 kW-os kandalló pedig 37-40 eft+ füstcső.

 

hombember Creative Commons License 2013.10.13 0 0 42995

A magyar oldalon nincs megadva, a gyártó oldalát  nem volt időm megkeresni, a Googleban 5 perc keresés után egy szlovén oldalon 2,4-es COP-ot írtak.

 

Előzmény: MZ/Y (42993)
balamm Creative Commons License 2013.10.13 0 0 42994

sziasztok!

a véleményeteket szeretném kikérni: egy marimex solar piramis 10000FT-ért jó ár? mennyire hatásos egy ilyen cucc a medence vizének melegítésében?

KÖszi&Üdv

Zoli

MZ/Y Creative Commons License 2013.10.12 0 0 42993

Ilyet találtam, egy nem hülye ember írta:

KömKel 2013.09.24 12:26:27 ©    2408

Ekkora garzonba inkább gondolkodj egy jó klimán, mert azzal tudsz gáz-árban fűteni (ha a jósági foka (COP) 3 körüli).

Minden más elektromos fűtőtest 3x akkora fűtési költséget generál, mint a gáz.

 

Nem tudom, ez a norvég csoda miféle. COP van megadva?

Előzmény: Ali-bá (42990)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.12 0 0 42992

Köszönöm a tájékoztatást és a címet!!

Előzmény: hombember (42991)
hombember Creative Commons License 2013.10.12 0 0 42991

Én a cég Glamox modelcsaládját használom (az előző hsz-ben említett rokonok is), ez a középkategória árban, erről írok alább. Tudni kell, hogy nekem a BNV-n azt mondta a forgalmazó, amirko először beszéltem vele, hogy a top kategória csak azért drágább, mert designos, a teljesítményes ua.

 

Mobilitás: Alapvetően konnektoros, van rajta 3m kábel meg egy dugó, tehát emiatt mobilisnak tekinthető. Ugyanakkor adnak hozzá egy konzolt, amit fel kell fúrni a falra és arra kell akasztani, tehát csak akkor tudod tényleg mobilizálni, ha csinálsz/csináltatsz még egy másik konzolt, vagy esetleg a forglmazó tud szállítani plusz konzolt (ha nem, szerintem ügyes barkács ember meg tudja oldani).

 

Biztosíték: van 400, 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000 watt teljesítményű paneljük (nekem 1200-as van a kb 12nm-es hálóban), ha itt a vattókat elosztod a feszültség 230V-os értékével, akkor megkapod a szükséges betápot (pl.: 400 / 230 = 1,74, azaz a 400 wattosnak 1,74 amper betáp bell).

 

Egyébként a hálóban én is a plusz meleg miatt használom (no meg ha mind kész lesz, akkor a lakás ideiglenes temperálására, ha elutazunk), mert az étkezőben, ahonnan a háló nyílik van egy kandalló (meg a nappaliban és a dolgozóban 1-1 cserépkályha), az napközben befűt oda is, csak éjjel kell, hogy megtartsa azt a 18-19 fokot a hálóban, amiben szeretünk aludni.

 

Mindjárt elküldöm neked a weboldaluk címét emailben, hogy ne itt reklámozzak (nincs közöm hozzájuk, de én elégedett vagyok vele: nem olcsóbb, mint a gáz, de tisztább, kényelmesebb, biztonságosabb. És azt szoktam mondani, hogy napelem hamarabb lesz a tetőmön, mint gázkút a kertemben :-) Szóval itt van még esély a költségek csökkentésére is...

 

 

Előzmény: Ali-bá (42987)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42990

Ennek a Norvég fűtőnek még utána nézek. Nem sürgős, az aljzatot még ez után fogom megcsinálni. Még a víz be és elvezetését is meg kell oldani előbb.  A külső terasz ajtó elfalazása is hátra van még. Most a hőszigetelések következnek előbb.

Úgy számítok, hogy a tél rámegy a belső munkákra és csak a nyári fürdőzést fogom előrehozni, ha jó napos idők lesznek akkor áprilisra.

Előzmény: nyárimádó (42989)
nyárimádó Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42989

 Ami probléma lehet, hogy a víz sem lesz több 20C'-nál vagyis a fizika szerint a két hőmérséklet ( víz és a levegő) igyekszik kiegyenlíteni egymást.

Én megfagynék. A kandalló melegét utána lehet a lakásba küldeni. Áram??? Nekünk, vagyis a kölköknek az esti fürdés/ fürdetéshez fűtő ventillátort használtunk. Az pedig 2kW/óra fogyasztású, bár nem kellett sokat mennie. Kényelmes megoldás, nincs hamuzás és kosz...

Neked kell eldöntened.

 

Előzmény: Ali-bá (42988)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42988

Kandalló - kandalló!? Gyere el és nézd meg, hogy hova tennéd a füstcsövet, 'kéményt'!?

Ha beválik akkor naponta reggel és este biztosan úszkálnék fél-fél órát az expanderes úszókámmal. Ámbár a pálmák alatt, a medence mellett olvasgatni, zenét hallgatni se megvetendő, még ha kint esik is a hó. :-)

Előzmény: nyárimádó (42985)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42987

Köszönöm a tájékoztatást! Mozgatható, át lehet vinni másik szobába, másik konnektorba, vagy fix bekötése van? Hány amperes biztosíték kell hozzá? Nekem arra kellene, hogy plusz meleget csináljon. 20 C° amúgy is megvan a melegházban télen is, ahova a kis 'medenkét' (2x3 m) beállítom, de abban nem kellemes úszkálni. Ezért kellene egy kis pótfűtés.

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42986

Nos, mi is építkezünk, a medi miatt készült egy 5*5 méteres kis terasz a hátsó kert felé, tömörítés megvolt, a térkövet most rakják a melósok:) A vízszint tuti, végre nem kell szenvedni a füvesítéssel a medenceszezon után.

Apropó, medencefűtés, arra gondoltam, hogy van néhány infra fűtőfilmem, vajon ha a medence alá tenném, akkor használható lenne? Vagy a medence alját megsütné?

nyárimádó Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42985

Az a baj, hogy ha nem medencézel, akkor a helységet nem fűtöd, azaz a medence vize is hülni fog.

Mondjuk én a 26C'-os vízben is majd megfagyok.

Meg hát lesz-e napfény a tél folyamán...

Zárt térben gázzal fűteni nem jó, akkor inkább villany. De én jobban erőltetném a lemezkandallót, mert hát egy kis fa mindig akad kertesháznál, szóval ingyen energia lenne. Kémény? Kidugnék egy füstcsövet a tetőn vagy oldalt, bár nem igazán legális:)

Mennyit szoktál úszni egy nap?

Üdv

Előzmény: Ali-bá (42982)
hombember Creative Commons License 2013.10.11 0 0 42984

Van pár ismerősnek lakótelepen, két telet kifűtöttek vele, ott olcsóbb a távfűtésnél (távfűtés 12 hó * 30.000 volt nekik; Nordart panel a leghidegebb hónapban volt 30.000 a villanyszámla, de ebben minden egyéb benne volt az 5 tagú családban - 3 TV, 2 hűtő, számítógép, villanyok, aut. mosógép).

 

Nekem Pest mellett egy családi házban van egyelőre 1db egy olyan szobában, amit máshogy nem tudok fűteni. Itt pénzben kb. ugyanannyiba kerül (még nincs szigetelve a ház), mint előtte a gáz volt. Előnye, hogy szobánként tudom programozni a fűtést (programozható termosztáttal) - ha majd mindenhol ilyen lesz.

 

Az én tapasztalatom, hogy nem olcsóbb a gáznál, de nem robban és jobban szabályozható. Nálam cserépkályhák vannak és szeretem, csak azért van/lesz ilyen elektromos fűtés, hogy ha 1-2 napra elutazunk télen, akkor szinten tartsa a lakásban a hőmérsékletet.

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Ali-bá (42982)
MZ/Y Creative Commons License 2013.10.10 0 0 42983

Én úgy emlékszem, sima fizika, hogy az elektromos fűtés sehogy sem olcsóbb, mint a gázfűtés. Cserébe jóval drágább. :o)

 

Kivéve, ha lopod az áramot vagy áramszolgáltatónál dolgozol.

Előzmény: Ali-bá (42982)
Ali-bá Creative Commons License 2013.10.10 0 0 42982

Gondoltam már én is arra, hogy alulról felfűteném a medencét és a környező levegőt is, a fűtő berendezés is elférne (lent), időm is lenne tüzelni, de a kémény messzebb van, oda meg nem lehet újat rakatni.

Amúgy halad minden, a nyíló ablakok (4db) a helyükre kerültek, a szendvicspanalek is. Tegnapelőtt sütött a Nap és minden fűtés nélkül 25°C volt. 

(Nézegetem ezt a NORDART elektromos fűtőpanelt a borús napokra. Azt írja a reklám, hogy nem drágább a gáznál. (?) Beállítható a hőfok. Semmi szerelés nem kell hozzá. 5 év cseregarancia, stb, de túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen. Ha láthatnám valakinél működni!!)

 

 

Előzmény: nyárimádó (42892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!