Keresés

Részletes keresés

Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12623

Nem, nem akarok próba nélkül vásárolni. Ezért kérdezem a matracdepo matracairól a véleményeteket. Az kb 25 percnyire van tőlem. 

Előzmény: Hooshee (12622)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12622

Oké, értettem. Félre ne érts, nem piszkálni akartalak, csak szempontot adni, de természetesen érthető a dolog :( Csak így elég nehéz dolgod van, mert próba nélkül matracot venni biztosan nem szabad.

Előzmény: Galahed_ (12621)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12621

Kérdésedre válaszolva: igen, jelenlegi élethelyzetemben sajnos teljesen megoldhatatlan, hogy belátható időn belül 3-4 óránál tovább legyek/legyünk távol lakóhelyünktől. 

Előzmény: Hooshee (12620)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.07 0 0 12620

Szia,

 

matracügyben én itt inkább a kérdező, mint a válaszoló oldalon lennék, de mint ilyen, kérdeznék is tőled valamit:

 

most készülsz kiadni 80e forintot egy matracra, amit 5-6 évig azért előreláthatólag használni fogsz, és ahol a következő éveid kb harmadát eltöltöd majd.

Tényleg annyira megoldhatatlan egy budapesti utazás egy akár hétvégi napon, mert a nagyobb boltok némelyike még vasárnap is nyitva van, a matrac árának kb 5%áért? Mármint lehet teljesen jó az a matrac is, amit helyben kapsz, de azért nem érné meg sokkal jobban tisztában lenni a kínálattal, több eladóval beszélni, több véleményt hallani, és a legfontosabb, saját tapasztalatot gyűjteni?

Előzmény: Galahed_ (12618)
Alváskultúra (X) 2018.05.07 0 0 12619

Szia Galahed,

 

a pingvines matracokra nincs garancia (azért érdemes elolvasni a papírokat), hanem a matracra szavatosság van. 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás lászló

Előzmény: Galahed_ (12618)
Galahed_ Creative Commons License 2018.05.06 0 0 12618

Sziasztok!

 

 

Matracvásárlás elött álok , eddig egy Jysk Dreamzone Gold matracom volt, mára már elégggé megteknősödött...Sokan dicsérik, de nekem valahogy nem jó...ráadásul kb 6 éves. (ez habmatrac féle..) Elvileg 25 év garanciát adtak rá, de gondolom vissza nem vihetem hogy nem jó hat év után.

 

Sajnos nem tudok Pestre utazni, mert beleolvasván a topikba látomsokan azokat a boltokat ajánljátok.

A közelemben, Győrben, a Matracdepo van, lengyel termékekkel. Nektek mi a véleményetek az általuk forgalmazott matracokról

 

Mivel kb 110kg vagyok, kissé derékfájós, a táskarugós matracokban gondolkodom. a keret rá (90x200) 70-80ezer Ft lenne. Kipróbálni ott ki tudom őket.

A webről lehetne talán jobbat rendelni, de nem merem próba nélkül (pl matracvasarlas.hu)

 

Szóval:  matracdepo vélemények?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

 

Alváskultúra (X) 2018.05.02 0 0 12617

helyes:-)

Előzmény: _MrB_ (12616)
_MrB_ Creative Commons License 2018.05.01 0 0 12616

Nekem a sokkal szolidabb súlyú matracot is egy élmény volt a helyére játszani egyedül. Na az azóta is úgy van, mert forgassa, akinek két anyja volt. :D

 

Előzmény: Hooshee (12615)
Hooshee Creative Commons License 2018.05.01 0 0 12615

Hát, nekem jövő héten elvileg már jön az ágykeret, majd akkor megkérem a srácokat hogy csinálják meg a forgatást... a többit még nem tudom, az biztos hogy a feleségemmel ketten nem fogjuk elfordítani, pedig én járok edzésre elég sokat :D

Előzmény: Kronter (12610)
Alváskultúra (X) 2018.05.01 0 0 12614

Szia A4Afn,

 

örülök, hogy minden jó lett:_) Egy gonddal kevesebb.

 

Üdv,

 

pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (12612)
Alváskultúra (X) 2018.05.01 0 0 12613

Szia Kronter,

 

én ebben az egész forgatás dologban nem nagyon hiszek. Én biztosan nem forgatnám sehova:-)

 

Használjátok egészséggel.

 

Üdv,

 

Pálinkás László

Előzmény: Kronter (12608)
A4-AFN Creative Commons License 2018.05.01 0 0 12612

Sziasztok!

Lezárulni látszik a kálváriám.

6 éjszakát töltöttünk a Life Sleep by Isbir Moon Soft matracon. Töltöttünk, mert az elsőn nem igazán aludtunk. Idegen helyen aludtunk otthon. 😂

Reggelente nem fáj a derekam, smi már eleve siker. Sajnos nappal még igen, így nem mindenről tehetett a régi matrac. De legalább kipihenten ébredünk, és reggel nem fáj semmi sem.

Külön köszönet a Gigamatracnak, és Pálinkas Lászlónak a rugalmas ügyintézésért!

Másodszor győztél meg, hogy matracot tőled kell venni! 😉

A MoonSoft matracról annyit, hogy kimondottan ezt a felső lágyságot, és alatta lévő határozott tartást kerestük. Egyelőre nem érezzük sem melegnek, sem süppedősnek. Mégis csak 75Kg a teteje... 😉

A fiam pedig imadja az anyától örökölt Signim Dual Medium matracot.

 

_MrB_ Creative Commons License 2018.04.27 0 0 12611

A könnyebb megoldást.

Előzmény: Kronter (12610)
Kronter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 12610

A "nyugi" mit jelent? Hagyjam a csudába, vagy kezdjek sűrűbben járni az edzőterembe?

Előzmény: Hooshee (12609)
Hooshee Creative Commons License 2018.04.27 0 0 12609

Nyugi, a coolflow deluxenál is ezt írják, namost az cca 130 kiló :D

Előzmény: Kronter (12608)
Kronter Creative Commons License 2018.04.27 0 0 12608

Szia, megjött a Hypersense, (picit lassan ért ide, de pont olyan, mint vártam). A felhasználói utasításában az leledzik, hogy minden második héten forgassam 180 fokot. Félévente magamtól is forgatnám, de tényleg kéthetente kell forgatni egy 62 kilós matracot?

Előzmény: Alváskultúra (12606)
Alváskultúra (X) 2018.04.25 0 0 12607

Szia Laas,

 

érdemes lenne egy-két közeli kereskedésbe elmenni. Lehet, hogy nem találod meg a legmegfelelőbbet, de segíteni fog egy kicsit tisztázni a dolgokat. Első sorban az alapanyag választás lenne fontos. A bonell most pöcköljük ki, de még mindig marad a zsákrugós, hideghab és emlékezőhab típusok. Ha tudjuk, hogy melyik alapanyag szimpi, esetleg volt olyan termék is amelyik befutó lehetne, akkor egy kicsit könnyebb lenne a dolgom a tanácsadásban. Érdemes lenne mindenképpen zónázott matracokat keresni (valódi zónák, nem felületi karcolgatások)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: laas (12604)
Alváskultúra (X) 2018.04.25 0 0 12606

Sziasztok,

 

igyekszünk nagyon, múlt héten két nyerges is érkezett Isbir matracokkal. Kicsit jobban felszívjuk magunkat készlettel, de ugye a világ készlete sem elég. Ca 1000-1200 matrac van raktáron Isbir, Hilding, RelaXx, Medical Concept, Swiss Dream, Swiss Tech, Yatas, Ceriflex, stb... Szóval nyomjuk, de néha vannak kisebb megakadások:-)

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: zsocc (12603)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12605

Gondolom, a típus sem mindegy, hogy miből van esetleg egy kis tartalék a gyártásban. Mert ugye már senki sem gyárt raktárra.

Előzmény: zsocc (12603)
laas Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12604

Ok, és van olyan hely, ahol tudnak a gerincproblémához is javasolni valamit? Esetleg Nyugat-Dunántúlon? Sajnos Bp-re utazni elég nyűgös lenne, a csere viszont aktuális. Mindemellett nem is igazán vagyok meggyőzve arról, hogy egy egyszeri próba meghozná a tökéletes döntést, mert az nagyjából egyenértékű a tapasztalatokkal és javaslatokkal. Ezért is kértem legalább iránymutatást.

Előzmény: Alváskultúra (12598)
zsocc Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12603

Akkor az enyém biztos másik kamionnal jön, mert én már 3 hete...

Előzmény: A4-AFN (12601)
Alváskultúra (X) 2018.04.24 0 0 12602

Szia,

 

szerintem ferdén befér.....

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (12599)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12601

Kb 2 hete

Előzmény: zsocc (12600)
zsocc Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12600

Szia!

Megkérdezhetem, hogy te mikor rendelted? Én április 4-én rendeltem Isbir Double Comfort-ot, lehet hogy én is bizakodhatok már?

Előzmény: A4-AFN (12599)
A4-AFN Creative Commons License 2018.04.24 0 0 12599

Sziasztok!

Tegnap a mi Isbir matracunk is megérkezett! 😎

A szállítást magam oldom meg. A matrac 180x200.

Van 2 furgon is, ami szóba jöhet. A kedvesebb, újabb, az 170 széles, 280 hosszú, és vmi 160 magas. Ebbe csak megtörve fér bele, illetve átlósan állítva, ami lényegében ugyanaz, hogy be fog lógni a matrac alja. Ez mennyire elfogadható a matrac számára?

 

Vagy menjek a jóval nagyobb verdával?

Alváskultúra (X) 2018.04.23 0 0 12598

Szia Laas,

 

szerintem nem a tudomány változott, hanem a lokális, egyes országokra jellemző dogmák. 40-50 éve Nyugat-Európában ez már régen nem volt kérdés: egyenletes alátámasztás, a gerinc természetes alakjának lekövetése, nyomáspontok nélküli tehermentesítés. Érdemes lenne hozzáértő helyeken próbálgatni.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: laas (12593)
Alváskultúra (X) 2018.04.23 0 0 12597

Szia Mano66

 

alapból nem a legjobb hely neki. Vákuumcsomagolásban is a matracokat legfeljebb 6 hónapig lehet tárolni, a folyamatos terhelés szerintem nem tesz majd jót neki.

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: Mano.66 (12592)
Altamira.01 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 12596

Én a tönkre ment rugós matracban a legjobban azt utáltam, hogy folyamatosan felébredtem, mert hacsak a párom fordult egyet a matrac máris rengett. És mivel kicsi a súlyom, képzelheted, hogy a testem semmilyen ellenállást nem tanusít egy ilyen löket ellen... A tartás hiánya nem komfortos, de csak másodrangú volt, most viszont, hogy a megvettük a puha fedőmatracot annál inkább zavar, hogy elsüllyedek a matracon. Az államat leteszem az ágy széláre, már azt se tartja meg, olyan puha  matrac, ma kipróbáltam.

Mindig egy olyan új matracról élmodzotam, amilyen élményeim általában szállókban, hotelekben szokott lenni, ott valamiért mindig jó az ágy, nagyon eltalálják a "pont jó" matracot. Stabil, síkegyenesen, mégsem nyom sehol. A öröm volt ilyenen aludni, mikor néha vidéken hotelben aludtunk. Mindig erről fantáziáltam, mikor elmélkedtem hogy újat vásárolunk. 

Erre bejön egy ilyen lápszerű szerintem nulla tartású cucc, ami ráadásul még csak nem is teljes matrac, hanem félmegoldás! (gyűlölöm a félmegoldásokat, különösen, ha lehetőség volna életminőség javításra) 

Előzmény: Zeki_ (12595)
Zeki_ Creative Commons License 2018.04.21 0 0 12595

Mintha csak sok évvel ezelőtti önmagamat olvasnám... úgy kábé.

 

Szintén egy rugós matrac, amin az anyag már elvékonyodott, így kényelmetlen volt. Vettem rá a jyskben memóriahabos toppert (fedőmatracot), de nagyon megbántam. Utáltam. Meleg, izzadós, kényelmetlen, gipszágy effektus, úgy elnyelt.

Mondjuk az asszony is. Szülés után nem volt igazán pénzünk, Alváskultúra tudott jó áron két szivacs matracot ajánlani nekünk. Az bár memory-s, de vékonyabb, tömörebb memoryval. Az már bejön az asszonynak, én meg lefele fordítottam, és a sima szivacsos felén alszok. Vagyis aludtam (ki lettem utálva a hálóból, mert horkolok).

A nagyobbik lányom járt a legjobban, tavaly költöztünk, kapott egy ágyat, és abba is Alváskultúra ajánlott matracot, így kapott egy Swiss Dream HR Ultrát.  Na az már elég minőségi lépés, érezhetően jobb volt rajta feküdni. Van tartása, de mégsem olyan kemény, hogy az kényelmetlen legyen.

Előzmény: Altamira.01 (12588)
Altamira.01 Creative Commons License 2018.04.21 0 0 12594

Gyűlölöm ezt a matracot! Alig bírom rávenni magam, hogy lefeküdjek aludni... Meg mg dög fel is forósodik tőle a bőröm és megsülök... Alig várom, hogy megjöjjön a következő fizetésem, mert akkor majd elköltöm egy rendes matracra - párom úgysem segít, mert ha neki kényelmes, akkor az mindegy, hogy nekem agyvérzésem van ettől a fura puhaságtól. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!