Keresés

Részletes keresés

Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 587
Csak most néztem, hogy nem olvastam eleget vissza. Keresgélés közben rentgeteg csodás figurát találtam, amit így lehet horgolni, és megérte a fáradozást. Azt hiszem bele is kezdek valami szép figurába. Persze ma már nem, majd holnap.:)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 586

Jolimama, okvetlenül számolj be háziasszonyunknak arról hogy mennyire pörög a fórum, szerintem nagyon fog örülni neki:))

Oona, azok a kis virágok a párnán.. fantasztikus... tudod kb hogy hány darab kell egy párnához? Az ötleted díjat érdemel:)

Móni nagyon szép a terítőd, ugyehogy végül sikerült *beszúrnod*:))))

Margitmama profi!!:))

Esthi ez az a kezdőkör amit már megtaláltunk,kössz neked is a fáradságot :) csak a további a gond.. mintha mindenki tudná horgolni, és nem is kell leírás hozzá...de azt hiszem a tegnapi kép alapján meg tudjuk most már mi is csinálni:)

A legjobbakat!

Imelda

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 585
Hát ez nem semmi, ehhez aztán kell türelem. Nekem ennyi nincs, én már rég abbahagytam volna.
Előzmény: Oona (579)
Esthi Creative Commons License 2006.07.07 0 0 584

amigurumiÉn ezt találtam amigurumira, ez egy cica fejének leírása, ha van rá igény

cica ennek a cicának a fejét kezdi így

feja folytatást meg már így mutatja be.

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 583
Á most már látom, pedig majdnem kiszúrta a szemem:) Köszi
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 582
Margitmama munkái versenyen voltak?

nagyon szépek!
Előzmény: Jolimama (575)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 581
sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat = a horgolótű maga...mert nem találtam a másik tűt
Előzmény: Oona (577)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 580
Móni, feltöltöm a képet...
és aztán ott a link: "beszúrás",

Te is igy tudod ...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 579
nem a legélesebb, de ezek az icipici virágok amiket horgolok, és már majdnem kész diszpárnának, lányomnak...
mint pl. a hortenzia, az is pici kis virágokból áll össze, ez mind az én fejemben született meg, mint ötlet, sokat kertészkedek, a kertből jönnek a motivációk a fejembe




Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 578
Móni, mikor feltöltöd a képet, ott megjelenik egy link, hogy beszurni, arra klikkeljél...
Előzmény: MóniSz (576)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 577
Sziasztok, Üdv Mindenkinek


gyönyörűek!

én előszedtem maradék fonalat probálni ezt a japán babát...ahogy elkezdtem, máris láttam a maci orrát benne :-)
ez egyébként remek szerintem maradékfonalak felhasználására, és nálunk most van
4 picike a családban, mind 7 éves alatt...lesz majd kiknek csinálnom kisjátékokat, az én lányom már felnött....

szóval, képek


itt, probáltam visszahaladni, mint balkezes, hogy egyforma maradjon a szemek, és ne fordítsam az anyagot magát, így a kezem fordítottam, balról jobbra...az irány



2 napja elkezdtem játszani is, kis új szülött van a családban, és neki gondoltam, hogy virágokból horgolok kis takarót, de!...hogy probálkoztam ezzel a narancsszinű fonallal, sajnos megfestette a szép gyapjú!!! fehér fonalat

Előzmény: Jolimama (575)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 576

wow Margitmama ezek csudiszépek:). Remélem egyszer majd én is profi leszek.

 

imelda nagyon köszi a segítséget. Nálam nincs "beszúrás" legalábbis nem találom:(

Majd valamikor újra megpróbálom:)

Móni

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 575
Margitmama küldte a munkáit, hogy bemutassa, miken dolgozott.
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 574

:))))

Móni, csak nyugi:)) mi is mikor kezdtük, összevissza pakoltuk fel a képeket. Nekem is az elején nem sikerült, azután meg volt mikor egy képet háromszor felpakoltam egymás után:))) Majd belejössz.

Mikor felrakod a képet, a *beszúrásra* is ráklikklesz? Általában az ami a kezdőknél kimarad...

Különben úgy tudom 512kb a max. képnagyság, ami olyan közepes...

Ami a terítőd hullámosságát illeti... lehet hogy a mintával van gondod és a széle bőveb mint a közepe. A kész terítőn úgy lehet javítani hogy mikor kimosod/keményíted, akkor ne nagyon huzgáld meg a vasalásnál.

Üdv!

Imelda

Előzmény: MóniSz (572)
Oona Creative Commons License 2006.07.07 0 0 573
én is megkaptam, nagyon köszönöm

Jolimamának is!
Előzmény: margitmama (560)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 572
na jó ez az uccsó.bocsi
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 571
hát nem hiszem el. Mekkora képet enged feltenni?Annyira le kell kicsinyíteni, hogy a végén nem is lehet majd látni:( Bocsi, de most addig fogok próbálkozni, amíg nem sikerül
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 570

lehet, hogy az előbb rosszul csináltam. Még nem ismerem a rendszert bocsika.

Móni

MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 569
Na most talán sikerül. Lebutítottam
MóniSz Creative Commons License 2006.07.07 0 0 568

Sziasztok

 

Nemrég találtam rátok,ez az első fórum, amin ennyit foglalkoznak a horgolással:) Nagyon tetszik. Végre tudok segítséget kérni. Kb fél éve horgolok(általában csipketerítőt), és nem tudom mitől, de hullámosak lesznek a terítőim, mintha kinyújtanám ez lehetséges?Vagy mitől?:( Itt a legutóbbi művem, látszik rajta, hogy valami gikszeres, + a széléről lespóroltam a pikókat, az sem igazán akar menni:(

 

Móni

H.Piroska Creative Commons License 2006.07.07 0 0 567
grimel egyetértek, én is így csinálnám:)
Előzmény: grimel (566)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 566

Szia eicu:)

Én egyszer csináltam ilyen X-es mintával valamit, és azt a következőképpen kellett:

Mikor az X-hez érsz, kezdesz egy normális kétráhajtásos pálcát. Mikor a pálca első részét lehorgoltad, akkor tekersz rá mégegyet a tűre, és ezt már az alsó sor következő szemábe öltöd. Ezután befejezed, és így kialakul egy *kétlábas* kétráhajtásos pálca. Most jön a két láncszem, és hogy meglegyen a befejezése is az X-nek, egy egyráhajtásos pálcát öltesz a kétlábú pálca elágazásába. Így kapod meg az X bal felső részét. Remélem érted...

Sok sikert!

Imelda

Előzmény: eicu (564)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 565
Szia! Megtaláltam a mintát a fürge ujjakon. Este fogok ráérni, hogy kipróbáljam. Még most is úgy gondolom, hogy keresztezett pálca. Hirtelen ezt a keresztezett mintát találtam, ezt több pálcás, de talán megérted. Próbálgasd, én is ezt fogom tenni.
Előzmény: eicu (564)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 564

 

Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 563
Margitkám! Küldjed, továbbítom.
Előzmény: margitmama (560)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 562
Szia! Az X-nél úgy gondolom, hogy keresztezni kell két pálcát, de ha látnánk a képet, jobban tudnánk segíteni. Ha nem tudod feltenni, küldd el emailben.
Előzmény: eicu (558)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 561
Sziasztok, engem sem hagy nyugodni a dolog. Én ezt alkottam. Valóban körbe kötik, de van olyan rész, ahol egyenesen kell dolgozni. Megnéztem az oldalt /amigurumi/, de a kezdésről a módszerről nem találtam, csak leírást.
Lehet, hogy fogok tudni pontos infót kapni, mert a lányomnak van egy japán tanárnő tanítványa, meg fogjuk kérdezni, hogy ismeri-e? Majd jelzem az eredményt. Én nem horgoltam közte láncszemet.
Hamarosan megy a tuniszi, és Margitmama is küld, azt is elküldöm.
Előzmény: Oona (544)
margitmama Creative Commons License 2006.07.07 0 0 560
JOLIKÁM! LÁTOM HOGY NAGY ÉRDEKLŐDÉS VAN A TUNISZI MINTA IRÁNT. NEKEM MEG VAN AZ ISKOLÁJA CSAK BE KELL SKENELNEM ÉS ELKÜLDÖM NEKED LEGALÁBB 10 OLDAL AZ ELSŐ SZEMTŐL VÉGIG PUSZ MARGITMAMA.
Előzmény: Jolimama (545)
grimel Creative Commons License 2006.07.07 0 0 559

Hát azt úgy csináltam, hogy: áthúzod a szemen a fonalat, és mindjárt a tűn levő szemen is egyszerre, majd ez után egy lánsszemet horgolsz. Akkor a következő szemen megint át a fonalat, ugyanakkor a tán lévőn is, majd láncszem, és így tovább.

:))

Előzmény: Oona (549)
eicu Creative Commons License 2006.07.07 0 0 558

Üdv. Mindenkinek!

 

Tegnap találtam a furgeujjak honlapon egy futó mintát ami nem magyarul van írva.

Nem tudom a mintában mit jelent egy bizonyos jel.

Próbálkoztam, de nem tudtam megfejteni, gondoltom  biztosan tud valaki segíteni.

Megpróbálom a minta egy részét beilleszteni.  A mintából azt a rész nem tudom, ami úgy néz ki mint egy X . Gondolom valamilyen ráhajtásos pálcák lehetnek.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!