Keresés

Részletes keresés

atti1975 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 172

Kedves TamásD,

 

A párom minap vásárolt Tengeri Sót a közértben. Ahogy elolvastam, nem tartalmaz jódot. Létezik ? Ilyet túlmüködés esetén lehet fogyasztani ?

üdv, a.

Macskamocska Creative Commons License 2005.05.20 0 0 171

Hát, most lesz a soros laborom, de egyelőre csak a fehérvérsejtet nézik, mert azt a Metothyrin lecsökkenti. A pm.-es adatokat még nem nézette meg a dokinő, mondván, még nincs értelme. Gondolom, itt arra gondolt, hogy nekem nagyon eltértek az értékeim a normálistól, több idő is kell, hogy reagáljak a gyógyszerre.

Egyébként sokkal jobban érzem magam, az allergiám visszahúzódott, nyugisabb vagyok, és a szívem sem fut annyira. Aluszékonyabb, fáradtabb, depisebb sem lettem. Csak már kicsit unom a napi kétszeri-háromszori gyógyszeradag fejbentartását, na meg az elvesztett zsíros hajszálaim miatt folytatott sopánkodást.

 

Pá:

Macsmocs

 

atti1975 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 170

Kedves Macsmocs,

 

Nekem szerencsére a hajam nem hullott ... Én is 1 hónapja szedem. Neked hozott vmi javulást ? 

Üdv, atti

Előzmény: Macskamocska (169)
Macskamocska Creative Commons License 2005.05.19 0 0 169

Sőőőt... Sajnos állatira HULLIK is a hajam, ezt az előző hozzászólásomból kihagytam. Atti, neked volt ilyen mellékhatásod is? Mikor fog ez megszűnni? Kb. egy hónapja szedem a bogyeszt.

Ezt sem a pm okozza, hiszen ez sokáig kezeletlen volt, hanem egyértelműen a Metothyrin.

 

Üdv:

Macsmocs

atti1975 Creative Commons License 2005.05.19 0 0 168

Kedves Macskamocs,

 

Nekem is nagyon zsirosodott a hajam :(((( Most az első hónap után a Metothyrin hatására a pm értékek normalizálódtak ( tsh 0,16 t4 28,9 ), ezt a hajamon is érzékelem :))))

Üdv, atti

Előzmény: Macskamocska (167)
Macskamocska Creative Commons License 2005.05.18 0 0 167

 

Sziaszok!

Ha elolvassátok a régebben írott hozzászólásaimat, látni fogjátok, hogy túlműködő vagyok, és Metethyrin-t (3*2) szedek és Huma Pronol-t (3*1). Az utóbbi időben igencsak zsíros lett a hajam, azaz,mosás után már 3 nappal borzalamasan nézek ki. Eddig egy hétig is kitűnően bírta a buksim. Előfordulhat, hogy a gyógyszer hozza ezt elő? Ugyanis előtte elég sokáig kezeletlen volt a pm., amióta szedem a bogyót, azóta zsíros.

Mit lehet tenni, hogy elmúljon ez a kellemetlenség?

Egyáltalán, érdemes ezzel vacakolnom, úgyis elmúlik, ha beáll a szintem?

 

Üdv:

Macsmocs

k007 Creative Commons License 2005.05.14 0 0 166
Én a "másik oldal"-ról azt tudom mondani, hogy a hormonkezelés hatására lassan javuló állapotod olyan lehet, mint nekem az alultermelés miatti hormonhiány. Az alulműködés alatt tipikus a depi, és sajnos a menstruáció is igen rövid időközönként és nagyon bőségesen jelentkezik. Neked most alacsonyabb lesz a hormonszinted, és hiába magas még mindig a normálishoz képest, a szervezeted hasonlóan reagál, mint az alultermelésnél. Ez persze csak az én véleményem. De szerintem el fognak múlni ezek a problémák, ha beáll a gyógyszer.
Előzmény: flóraanyu (165)
flóraanyu Creative Commons License 2005.05.13 0 0 165
Látom, ma én nyitok zárok. :) Még egyébb gondom is van. Mióta a gyógyszert szedem egy érzelmi libikóka az életem. Nagyon könnyen kiborulok, elsírom magam stb. Lehet ez a Metothyrin hatása, vagy ez valami más? :(((
Előzmény: flóraanyu (164)
flóraanyu Creative Commons License 2005.05.13 0 0 164

Sziasztok! Az egy hónapos kontrolon voltam ahol a TSH-m már 0,06, az egy hónappal ezelőtti 0,01-hez képest. A doki szerint ez jó jel. Hát én bizakodom, bár még nem is látom a végét, olyan messze van.

Kérdésem lenne a metothyrint szedő lányokhoz: Nekem mióta szedem a gyógyszert 22-25 napra jön meg. Nálatok is felgyorsította? Előtte úgy 28-32 napra jött meg mindig ami kezelhetőbb volt ennél azért. :(

sjudi Creative Commons License 2005.05.12 0 0 163

Köszi! Lassan meglesz a szövettani eredmény, bizakodunk. Most az a legnagyobb gondja az anyósomnak, hogy a hangszálaihoz is hozzányúltak, így megnyúltak és totál rekedt és mély lett a hangja. Az orvos szerint ez nagyon lassan áll vissza.

 

Előzmény: TamásD (160)
atti1975 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 162

Macskamocska,

 

Hogy állsz a Metothyrinnel ? Nekem rosszabbak a kezdeti értékek ( t3  26,5 t4 70,6, tsh 0,003 ), és 3*1-et kell szedni. Egyelőre se fogyás, se hízás ( pedig ez rámférne ).
Te is 1 héten 2x mész vérvételre ?

Elan Creative Commons License 2005.05.11 0 0 161
Sziasztok, szükségem lenne a tanácsotokra!
163 cm/55 kilós lány vagyok, és huzamosabb ideje (körülbelül 3 éve) a vérvizsgálat eredményeim sorozatosan magas koleszterinszintet mutattak ki. A legutóbbi
vizsgálat (áprilisban volt) 6.5 koleszterinszitet; 0.8 triglicerid; 3.28 HDL; 2.86 LDL értékeket mutatott.
Történt egy TSH-szint laborvizsgálat is, ennek értéke 3.5 volt.

A kérdésem az lenne, szerintetek a megadott értékek alapján kell-e pajzsmirigy-alulműködéstől tartanom, forduljak-e szakorvoshoz?
Egy kis plussz információ: nagyon alacsony a vérnyomásom (jobb napokon 90/60); a sulyomat nagyon nehezen tartom, szinte csak gyümölcsön, zöldségen és sovány húsokon élek, körülbelül napi 1000 kcal-t viszek be, mégsem fogyok, inkább hízom, pedig heti 2 alkalommal intenziven sportolok...
TamásD Creative Commons License 2005.05.10 0 0 160

Sebészi utókezelésre nincs szükség, ha a sebbel minden rendben van. A pajzsmirigy vonatkozásban pedig fontos a szövettan, mert ha esetleg daganatnak bizonyul, akkor újabb műtét és/vagy radiojód kezelés kell. Ha "csak" jóindulatú struma van, akkor a műtét utáni pajzsmirigyfunkció fontos, ezen múlik, hogy kell-e hormonpótlás vagy sem. Ez nálunk a hatodik héten esedékes (műtét után néhány hétig még nem áll be a hormonszint).

TamásD

Előzmény: sjudi (158)
Zitka Creative Commons License 2005.05.08 0 0 159

Amennyire én tudom - bár nálam anti TPO szöveggel szerepelt - ez az érték az autoimmun gyulladást jelzi. A 0 - 35 ref. tartomány stimmel. A 262 nem tűnik vészes értéknek, nekem 2000 fölött van! És "csak" 7 ill. 9 mm-es göböm van.

Előzmény: tara (157)
sjudi Creative Commons License 2005.05.07 0 0 158
Sziasztok! Anyósomnak hétfőn műtötték le a göböket a pajzsmirigyéről. Most azt keressük, milyen lehetőségek vannak az utókezelésre. (igaz még nem tudjuk a szövettani eredményt) Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, akkor szívesen fogadom a segítségét.
tara Creative Commons License 2005.05.06 0 0 157

Kedves Topiklakók!

Most találtam rá erre a fórumra. Nem volt időm még végigolvasni, da annyit látok, hogy főleg olyanok írnak ide, akiknek pajzsmirigy működési problémájuk van.

Nálam az a helyzet, hogy a leletek szerint funkcionálisan rendben van, de az elmúlt 9 évben a mérete kb. a duplájára nőtt (belülről is érzem) és mindkét lebenyben több, max. 17 mm-es vegyes echoszerkezetű göb van az ultrahang lelet szerint. Legutóbb most márciusban voltam vérvételen, most is azt mondják, hogy funkcionálisan nincs baj, ami aggaszt, hogy van egy új érték, ami eddig nem volt: Se HTPO aat  Érték: 262 IU/ml, a referenciatartomány viszont 0 - 35. Van itt valaki, aki tudja, hogy ez mit jelent és tényleg nem baj?

Köszönöm előre is.

turi Creative Commons License 2005.04.29 0 0 156

ugy tudom,hogy az adagot addig n övelik,amig be nem áll a TSH a tartományba.Mindenkinél más ez az adag.

Eljutottam a napi100-hoz és átmentem tulműxibe,most megint 75/100 az adagom.nekem sok volt az előző.Jövő héten megyek vérvételre,nagyon kiváncsi vagyok az eredményre.A bogyót már nem tudom jobban felapritani  :-))

Előzmény: Satinia (140)
baug Creative Commons License 2005.04.27 0 0 155
A kálciumot nem tudom, de nekem éppen most mondta egy szakorvos, hogy mindenféle ásványvíz /kivéve a gyógyszertárban kapható jódozott/ minden további nélkül iható (igaz, ő jód szempontjából említette, s talán arra sem gondolt, hogy valaki napi 2-3 litert fogyasztana belőle).
Előzmény: atti1975 (154)
atti1975 Creative Commons License 2005.04.27 0 0 154

Bizom benne, hogy a gyógyszer hatni fog :))) Nem is panaszkodom, ahogy olvasom mások sokkal rosszabb pajzsmirigy-betegségben szenvednek …

Szoktam rendszeresen olvasni a http://www.konzilium.hu/ oldalát.

Azért érdeklődtem az ásványvizről ( ami általában kálcium-tartalmú), mert vhol olvastam, hogy a kálcium forgalmát többek között a pm szabályozza.

 

Előzmény: baug (151)
Zitka Creative Commons License 2005.04.27 0 0 153
Nézd, én nem vagyok orvos, nem állíthatom, hogy kizárt. Csak feltételezhetem, hogy ha a leletek eredménye a normális tartományban van, akkor nagy valószínűséggel SEMMI probléma nincs a pm-eddel. A magnézium és a szapora szívverés közötti összefüggést nem ismerem, nekem a vádligörcsökre ajánlottak nagy magnéziumtartalmú ásványvíz fogyasztását.
Előzmény: eMM (152)
eMM Creative Commons License 2005.04.27 0 0 152
Akkor ha nekem jó a TSH-m (2.280) meg a T4(11.5) meg a T3(6.6) és a vas (21.9) akkor kizárt hogy bármilyen pajzsmirigygondom legyen?(túl vagy alulműködés)Nekem is a szapora szívverés a gondom ugyi.A háziorvosom szerint szedjek magnéziumot lehet hogy az a kevés.Hát lehet csak nem nagyon hiszem mert én rengeteg ásványvizet fogyasztok(gyakorlatilag nem is iszom csapvizet,de még a levest,illetve a teát is is szénsavmentes ávizzel készítem) abban pedig alapban elég sok a magnézium.
Előzmény: Zitka (147)
baug Creative Commons License 2005.04.27 0 0 151

Elvileg van rá esély, hogy megszabadulj tőle: gyógyszerrel 1-1,5 éven belül rendbe jöhetsz. Ha nem, más megoldást (műtét vagy izotópkezelés) fognak javasolni.

Amikorra a gyógyszertől rendeződött az állapotod (pl. nem szapora a szíved), nagy valószínűséggel sportolhatsz, de ezt (hogy mikortól és mennyit) feltétlen kérdezd meg az orvosodtól! Ásványvizet nyugodtan ihatsz, de mindenféle jódot kerülni kell, még külső használatra is. És tényleg nézd meg a Konzílium.hu-t, ott minden fontos információt megtalálsz.

Előzmény: atti1975 (150)
atti1975 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 150

Sziasztok,

 

Köszönöm a válaszokat :)))) Utánanéztem, a Basedow kór autoimmun betegség.

Ettől meg lehet szabadulni, vagy életvégéig tartó kezelés ?

Továbbá, lehet-e sportolni ezután ? A kezdeti időben tudom, hogy nem, de utána ?

Ásványvízet ihatok-e az ásványi anyag miatt ?

Azért kérdezősködöm, mert a rendelés tényleg futószalag-szerű ...

Előzmény: k007 (149)
k007 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 149

A te esetedben lehet, hogy van valami. Én voltam egy belgyógyásznál, aki akupunktúrával is foglalkozik. Rákérdeztem, hogy van-e az én problémámra valami. Ő persze azt mondta, hogy igen, a szurkálás mellett valami homeopátiás szert is említett, amit Németországból hozat. Én valahogy nem bízom ezekbe, de ha elmész biztos azt mondják, hogy van rá valami........Szerintem várj egy kicsit, és ha nem vagy megelégedve az eredménnyel akkor keress másik szakorvost. 

Előzmény: atti1975 (146)
k007 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 148
Szia! Én alulműködöm, a többiek már tkp minden fontosat leírtak. Szerintem a Metabol hülyeség, és ráadásul a túlműködéshez úgy tudom, hogy nem jó, mert éppen az a lényeg, hogy serkenti a működést. Az alulműködés esetén nekem azt mondták, hogy tök mindegy szedek-e jódot. Én jódaqua nevű dolgot szedtem. A Basedow-ról nem tudok semmit, de ha lehet autoimmun oka, akkor azt megnézik a vérvételnél, és ha van ellenanyag, tehát a szervezeted rossz reakciója okozza, akkor autoimmun. Szvsz a te bajod nem az, de most nem néztem utána. Itt többen hivatkoztak már a konzilium.hu-ra, azt tényleg érdemes elolvasni, nagyon jó összefoglalás.
Előzmény: atti1975 (143)
Zitka Creative Commons License 2005.04.22 0 0 147

Nem tudom, lehet-e ezt homeopátiásan kezelni. Ez nem egy vírusos, vagy bakteriális fertőzés, amit el kell hárítani, hanem a hormonrendszer diszfunkciója. A túlműködésben azért nem vagyok annyira otthon, de nehezen tudom elképzelni, hogy hp-s szerrel pl. egy alulműködő (és fokozatosan elpusztított) pajzsmirigyet nagyobb termelésre, ill. növekedésre lehetne serkenteni. Nekem Hashimoto-m van, tehát autoimmun gyulladás. Szépen lassan pusztul a pajzsmirigyem, mert az immunrendszerem "idegenként" fogja fel a pm-sejteket, és falja. :-(  Ezért kell pótolni a hiányzó pm-hormont. A legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.

 

Nem tudom, túlműködés esetén mit csinál az autoimmun gyulladás....

 

Azt, hogy nézik-e a vizsgálaton, szerintem orvostól függ. Ha valóban gyanakodik az autoimmun gyulladásra, akkor feltétlenül beikszeli a laborbeutalón. Nekem a THS-t nézik, a T3, T4 és ezt az anti TPO-t.

Előzmény: atti1975 (146)
atti1975 Creative Commons License 2005.04.22 0 0 146

Zitka,

 

Igy gondoltam én is, nem akarok kísérletezgetni "csodaszerekkel", mert ez a bőrömre megy. Azonban kiváncsi lennék egy homeopata orvosra, mit javasolna.

Ezt az anti-TPO értéket megnézik a vizsgálatokon  ?

 

Előzmény: Zitka (145)
Zitka Creative Commons License 2005.04.22 0 0 145

az hallottam,  hogy az szerves jódot tartalmaz, ami képes "beállitani" a pajzsmirigyet

 

Ne kísérletezz!!! H_G-vel mindenben egyetértek. A szervezet hormonháztatásával nem szabad viccelni. Tudod, hány csodaszert ajánlgattak már nekem a netes fórumokon??? Meg sem tudom számolni. A terjesztők állítása szerint mindegyik tudja, hogy milyenre kell beállítani az én pajzsmirigyemet. Nahát! :-)))) Távolból diagnosztizálnak, és gyógyítanak. Hihetetlen! :-(  

Gyógyszer mellett pedig abszolút nem ajánlott a jód önhatalmú szedése. Bezavar a terápiába! Írod, hogy nem vastagodott meg a nyakad, nem dülledt ki a szemed. MÉG....  Minél hamarabb kezdik el kezelni  a betegséget, annál jobb. Nekem alulműködésem van, de elég részletesen olvastam a pm. betegségeiről. Bízz az orvosodban, vagy ha nem vagy vele megelégedve, menj másikhoz.

 

Milyen viszgálat képes felderíteni az autoimmun-betegséget ? vérvétel ?

Igen, az anti-TPO szintet nézik.  

Előzmény: atti1975 (143)
H_G Creative Commons License 2005.04.22 0 0 144
Ugyan már! A hormonproblémák nagyon összetettek (rengeteg mindennel összefüggenek), sikeres öngyógyítás kizárva. (Pláne eleve kamu fogyókúrás csodaszerekkel!) Járj orvoshoz; ha nem vagy vele megelégedve, keress egy jobb orvost; kérdezd meg tőle, amire kíváncsi vagy a betegségeddel kapcsolatban és szigorúan tartsd be, amit mond! Ez, sajnos, nem megy máshogy.
Előzmény: atti1975 (143)
atti1975 Creative Commons License 2005.04.21 0 0 143

Sziasztok,

 

Én is "kezdő" pajzsmirigyes vagyok, és most kezdem el szedni a Metotyrint.

K007, te honnan tudod, hogy autoimmun eredetű pm van ?
off, Milyen viszgálat képes felderíteni az autoimmun-betegséget ? vérvétel ?

sumani, a papiromon az szerepel, hogy Basedow-kórban szenvedek, és nekem nem vastagodott a nyakam és nem dülett ki a szemem se.

Nem tudjátok, hogy Metabol-t lehet-e szedni, mert az hallottam,  hogy az szerves jódot tartalmaz, ami képes "beállitani" a pajzsmirigyet

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!