Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 681
mikor vasárnap elmentem horgolótűért ott találtam nagyon szép barcelonai fekete mohair fonalat, este meg is horgoltam egy sapkát télire, épp kijött a fonalból...
(még szerettem volna egy másik virágot is a szélére, de azért nem veszek fonalat, hacsak egy kardigánt nem csinálok hozzá...azon gondolkozom még)

tuniszi horgolást is probáltam, mert vettem tuniszi horgolótűt is, az könnyű nagyon



margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 680
Köszönöm a felvilágositást, ezze is okosabb lettem !!!!!! A JÓ PAP IS HOLTIG TANUL.

ÜDV. MARGITMAMA.
Előzmény: Oona (678)
Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 679
de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik

Kedves Martgitmama,


azt az ovális asztalt a Finn formatervező, Eero Saarinen csinálta aki elhunyt 1961-ben...
tehát múltszázad közepe tájára vehető az asztal születése, ma már antik...
Akkor volt ez hypermodern irányzat, ami mind nagyon tiszta vonalak, és egyszerű volt.
És az atomkor, az űrfelfedezése, hisz ez asztal is a lábával úgy néz ki, mintha az űrből került volna ki, kozmológiai a jellege...akkor még volt haladás, és remény a jobb kor felé...
Butorok is jelképezték ezt a reményt.



Én pl. az 50-es évek végén csőbutorokkal nőttem fel, azon volt mindenhol csipke.

üdvözöllek én is
Előzmény: Oona (678)
Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 678
szép nagyon Margitmama!

_____________________________

de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik[/]

Kedves Martgitmama,


azt az ovális asztalt a Finn formatervező, Eero Saarinen csinálta aki elhunyt 1961-ben...
tehát múltszázad közepe tájára vehető az asztal születése, ma már antik...
Akkor volt ez hypermodern irányzat, ami mind nagyon tiszta vonalak, és egyszerű volt.
És az atomkor, az űrfelfedezése, hisz ez asztal is a lábával úgy néz ki, mintha az űrből került volna ki, kozmológiai a jellege...akkor még volt haladás, és remény a jobb kor felé...
Butorok is jelképezték ezt a reményt. A fejlödést.



Én pl. az 50-es évek végén csőbutorokkal nőttem fel, azon volt mindenhol csipke.


üdvözöllek én is
Előzmény: margitmama (675)
eicu Creative Commons License 2006.07.11 0 0 677

Mire lehet hasznáni a csipkét?

Hát ez az amit éppen nem tudok. Én régen amikor még sokat kötettem, hímeztem mindig olyan dolgokat csináltam aminek már előre meg volt a rendeltetése. Pulóvert valakinek párnát magamnak, terítőt  stb. Azután egy idő után a kézimunkák már nem voltak olyan " kapósak" .  Meg nekem sem volt annyi időm és egy időben türelmem sem volt így sok éven keresztül nem kézimunkáztam.

 

Csipkét sohasem horgoltam korábban, most azonban nagyon rákaptam a csipkézésre, de egyenlőre nem tudom, hogy milyen célra használom, tehát nem látom a rendeltetését csak horgolom őket. Egyenlőre csak gyönyörködöm bennük. Mivel kis helyen elférnek így az elhelyezésük nem okoz problémát.

Városi lakásban élek olyan bútorok között ahova nem igen passzol  a csipke legalább is nem lépten nyomon a fotelhátán és minden helyen.

A férjem nem is nagyon örülne, ha állandóan a csipke terítőkre kellen vigyáznia nap mint nap.

Most a szalaghorgolást próbálgatom de nem nagy sikerrel, mert nem akar szépen kifeküdni a minta, állandóan olyan lesz mintha sapka készülne nem terítő. Még azért próbálkozom.

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.11 0 0 676

itt vagyok,olvasok,csodalom a  muveiteket,de most nekem nincs erkezesem barmi ilyesmit csinalni.Nalam ez inkabb teli elfoglaltsag.Ilyenkor kimegyunk a szabadba es egy lassan 4 eves mellet sajnos nem tudok leulni az arnyekba kotogetni.

 

Mit meg horgolas cimen muveltek,az maga a csoda:)

 

en probalkoztam egy darabig a kotogeppel,de nem volt nekem tul praktikus.Eloszor is ki kellett pakolni,es kezzel gyorsabban kotok,raadasul azt eleg volt a zacskobol kivenni es elfer az olemben.

Szoval egy darabig porosodott valahol,most meg mar halvany fogalmam sincs,hova tettem:)

Előzmény: Jolimama (669)
margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 675
ÚGY LÁTSZIK A KÉP LEMARADT. MOST UJRA MEGPROBÁLOM.
margitmama.
margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 674
Szia Oana! nagyon jó érzés hogy a fiaalabb generáció is értékeli és műveli a kézimukát. én sem gondolta volna, 20-éves koromba hogy ebből tanittatom a gyermekeimet. ( fő iskola- egyetem- stb. 25- évig voltam vállalkozó. a másik hobbimat most elküdöm képben.ezér jó minden megtanulni, nem tudni mikor lesz rá szükség. a képen látható szoba belső nagon izléses jó érzés benne lakni. az ovális asztalra eltudnék képzelni egy ovális asztal közepet. de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik.
üdvözöllek Margitmama.
Előzmény: Oona (659)
budai imola Creative Commons License 2006.07.11 0 0 673
Egyszer egy katonatiszt vendégünk volt. Csak nagyanyám volt otthon. Leültette a fotelba, hogy várjon. Mikor megunta a várást, és indult, a tisztiegyenruha hátán ott virított a csipketerítő.....
Előzmény: H.Piroska (670)
grimel Creative Commons License 2006.07.11 0 0 672

Szia:)

- a befejezésnél, mikor már csak egy szem marad, akkor azon az egy szeme még egyszer áthúzom a fonalat, akkor biztosabb a befejezés... nem tudom másképpen megmagyarázni:)

- igen, az első szemet a következő sorban rendesen kell kötni ahogyan a minta kívánja

Üdv!

Imelda

Előzmény: Orsi_1 (671)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 671
Kedves Imelda!

Nagyon köszönöm a válaszodat, sikerült is az utolsó sor lekötése! Úgy örülök.

>mintha láncszemet csinálnék a horgoláson befejezésül, azután vágom el és húzom át a fonalat.

Ezt nem tudom, hogyan kell, mindenesetre sikerült valahogyan elcsomóznom a fonalat.


"valahol egyszer láttam/olvastam hogy az utolsó sor szemét nem kell kötni, csak át kell emelni... én így csinálom és nem *csomós* a széle"

Tehát, ha jól értem, a sor utolsó szemét (akár sima, akár fordított), csak átemeljük. Ha így csinálom, akkor viszont az első szemeket rendesen lekötöm, ugye? (Tehát nem csak átemelem?)

Nagyon köszönöm,
szép estét,

Orsi



Előzmény: grimel (649)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.10 0 0 670
Jókat szoktam kuncogni, amikor apám meséli, hogy fiatalabb korában mekkora nagy divat volt a fotel hátára rakni szép csipketerítőt és amikor leültek a vendégek, akkor a vállukon a csipkével távoztak...ehhhhehe..
Jolimama Creative Commons License 2006.07.10 0 0 669
Szia Gabiiii! Már éppen keresni akartalak, hogy merre jársz? Régen hallottam Felőled. Jól vagytok?
Nekem nem volt zsuzsi gépem, de japán lyukkártyás gépem volt, hosszú évekig dolgoztam vele. Sajnos a költözés elvitte azt is. Igaz, már nem volt energiám vele kötni. Sok szép dolog született vele.
Előzmény: Gabiiiiii (668)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.10 0 0 668
jajjjj,el meg valaki,akinek van Zsuzsi kotogepe??????????????Nekem is volt,de par koltozes alatt elkallodott
Előzmény: Orsi_1 (638)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 667
 Díszpárnának. Fehér csipkét fehér vagy színes alapra felvarrni. Néhányéve Szentendrén 5 ezerért láttam ilyet. Itthon elő a régi csipkéket, és leutánoztam.
Előzmény: H.Piroska (666)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.10 0 0 666
Kedves Icu! Ne bizonytalanodj el, hanem meríts erőt a munkákból! MI is elkezdtük valahol és igen hamar már kész terítőket csomagolgattunk ajándékba a rokonoknak. Hidd el, ha most elkezded, akkor a karácsonyi vásárlást lerövidítheted, mert egy csomó ember ajándékát addig meghorgolod. Az a jó a csipkékben, hogy nemcsak terítőnek lehet használni őket. Felröppentek egy kérdést, hátha van kedvetek játszani egy kicsit:) "Mire lehet még használni a csipketerítőket?" Legyen az én ötletem az indító: a törtfehér csipketerítőt befőttes üvegek tetejére rásímítani, hagyni fodrozódni oldalt és piros szaténszalaggal , pillangós masnival körbekeríteni. Kié a következő ötlet?
Előzmény: eicu (648)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 665
vágd ki belöle a szines csikokat...
Előzmény: budai imola (664)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 664
Csíkos igen.
Előzmény: Oona (661)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 663
És egy macika a Praktikából
Előzmény: budai imola (660)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 662
nagyon ötletes!
Előzmény: budai imola (658)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 661
összegyüjtöttem, föleg európai utazások során....

miért?, feléd nincs szines szemetes zacskó?
emlékszem voltak a csikos zacskók .... azok is szinesek!
Előzmény: budai imola (660)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 660
Honnan veszed a színes szemeteszacskókat?
Előzmény: Oona (656)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 659
Kedves Margitmama,

lánykám nagyon kézügyes, sokszor én tanulok töle
jobban tudni kötni, horgolni mint én, de még varrni is, amihez én nem értek egyáltalán..
tegnap, hogy vele töltöttem a kora-délutánt mesélte, hogy látta Kelly Wearstel design-t,
és egyedül kifestette az ebédlőjét annak megfelelöen...
az a sok munka ami ezzel jár! a sok munka le fel a létrán, 16 tekercs ragasztót használt el...

ez is mint a csipke munka, a sok számolás...
nem semmi munka, teljesen egyedül csinálta, segitség nélkül...

sokkal ügyesebb, mint én...habár én is mindig mindent megcsináltam, soha nem volt nálunk, hogy mi a férfi és mi a női munka, ha elkellett végezni, megcsináltam...
Előzmény: margitmama (646)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 658

Szőnyeg, kerti padra párna helyett ugyancsak fonatból.

Előzmény: budai imola (655)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 657
nagyon ötletes
Előzmény: budai imola (655)
Oona Creative Commons License 2006.07.10 0 0 656
Kedves Imola,

nem az én művem, hanem felfedeztem a flickr oldalain, és nekem is nagyon tetszett (azért osztottam meg itt), mint Neked, mert az én élet filozofiám is a hulladék újrahasznosítása, nekem is gyerekkoromból maradt meg...
gyüjtöm is a zacskókat, mostmár tudom, hogy felfogom vágni és ujra hasznosítom majd....


ahogy hozzájutok megcsinálni, fogok irni rola bővebben, habár a képek jól elmagyaráznak mit hogyan vizuálisan....
Előzmény: budai imola (654)
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 655
Csíkokba vágott "rongyokból" fonatot készítettem. Egy nagy fagylaltosdoboz oldalára ragasztottam kétoldalú ragasztószalaggal.
budai imola Creative Commons License 2006.07.10 0 0 654

Kedves Lányok Én csak ámulok, bámulok, hogy mennyi gyönyörűséget alkottatok, mialatt én hűtlenkedtem. Még át kell böngésznem néhánydzor.

 

Oona! Nagyon tetszenek a "szemetes zacskóból" műveid. Imádom a "hulladék újrahasznosítását" talán még gyerekkoromból maradt meg bennem, mikor nagyanyámnál nem volt hulladék. A szemétből: "ami megíghető, mindent a tűzbe!" a rongyokból szőnyeget szövetett, a fahamuból lúgot forrázott, és sorolhatnám.

Légyszi, írd meg miféle szemeteszacskókból, hogyan alkottad műveidet!

 

Ha hamar megtalálom, küldök én is ilyen "újrahasznosítottat!"

Előzmény: Oona (611)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.10 0 0 653

Szia

A mintát megtalálod a képtáramban, sok mással együtt a Diana újságból származik. Ne ijedj meg tőle, én is elég kezdő vagyok, szerintem ezek a csipketerítők sokkal könnyebbek, mint pl egy horgolt pólót összehozni:)

www.kep.tar.hu/monisz1

Jó böngészést

Móni

Előzmény: eicu (648)
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.07.10 0 0 652

Szia Orsi!

 

Nem is kell válaszolnom, látom más is használ ilyen kötőgépet. Nekem jó fél éve van internetem, nemrég találtam rá erre a fórumra. Azóta először ezt nézem meg. Szerintem jobb, mint bármelyik kereső program.

Szép napot és jó munkát mindenkinek!

 

Zsuzsa

Előzmény: Orsi_1 (638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!