Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.14 0 0 699
kész van
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 698
Szia Livia néni, mit szeretsz kézimunkázni?
Előzmény: livia néni (696)
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 697
igen, de az 'amigurumi' nem a horgolásra referál maga a kifejezés, hanem ezekre a horgolt játékokra generálisan...

itt van ötleteknek:
->
Előzmény: MóniSz (695)
livia néni Creative Commons License 2006.07.13 0 0 696
Fantasztikus dolgokat készítetek. nagyon ügyesek vagytok.
MóniSz Creative Commons License 2006.07.13 0 0 695
nagyon szupi, biztos nagy öröm lesz:). Ezt azzal a kimondhatatlan nevű horgolással készítetted?
Előzmény: Oona (694)
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 694
köszi,
most volt kis szabadidőm...horgoltam neki sapkát is, nem tudom hogy oldjam meg az orrát...
lábak kellenek neki és kész, még horgolok hozzá egy babatakarót, és kész az ajándék az újszülött babakislánynak :-)
Előzmény: MóniSz (693)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.13 0 0 693
ez nagyon cuki. Ügyi vagy:)
Előzmény: Oona (692)
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 692
este csináltam

grimel Creative Commons License 2006.07.12 0 0 691
Velem is pont ez történik:)))))
Előzmény: budai imola (690)
budai imola Creative Commons License 2006.07.12 0 0 690
Kedves Oona! Mióta megláttam a szemeteszacskós műveidet, azóta látom, mennyi színes szemetes zacskó, reklámszatyor van körülöttem....
Előzmény: Oona (665)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.12 0 0 689
Nagyon köszi, egyszer majd bizti nekilátok ennek is:)
Előzmény: dudus75 (687)
eicu Creative Commons License 2006.07.12 0 0 688

Briella!

 Gratulálok nagyon szépek a takarók.  Lehet, hogy én is meg fogom majd próbálni, de majd csak télen. Most a kisebb darabokkal praktikusabb bíbelődni ebben  a melegben.

 

dudus75 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 687

Szia Móni!

Ha érdekel...Íme néhány egyszerűbb minta!

 

 

 

Remélem tudod-tudjátok használni!

Előzmény: MóniSz (685)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.11 0 0 686

szia

nagyon szupik a takarók. Praktikus, mutatós, szép, ráadásul egyedi:). Gratula:)

Előzmény: Briella (684)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.11 0 0 685

szia

nagyon szép a rucid, sajna nekem nem lenne ehhez türelmem:( Pedig nagyon jó. Ügyi vagy

Móni

Előzmény: dudus75 (683)
Briella Creative Commons License 2006.07.11 0 0 684

Eicu, hogy meg tudlak érteni! Nekem is az a legfőbb bajom, hogy gyűlnek a jobbnál jobb minták, bizseregnek az ujjaim, hogy meghorgolhassam őket, de mivel nem tudom felhasználni a csipkéket, a fióknak meg nem szívesen dolgozom, csak fájdítom velük a szívem.

Ezért aztán miután már minden potenciális tulajt elláttam horgolt csipkecsodákkal, rákaptam a takarók horgolására. Szeretem csinálni, mert a kötésből visszamaradt rengeteg maradék fonalat mind el tudom használni, illetve a kinőtt, megunt pulcsikat is újra tudom hasznosítani. 
Most már csak az a baj, hogy lassan mindenkire jut a családban egy vagy két horgolt takaró, úgyhogy újabb felvevőpiac után kell néznem, vagy mást kiatalálnom.

 

 

Ha minden igaz, néhány takaró látható itt.
Előzmény: eicu (677)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 683

A fotók persze lemaradtak!!

dudus75 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 682

Sziasztok!

Bocs,hogy ilyen soká raktam föl a képeket, de csak most tudtam lefotózni. Sok elkészült rucim van, majd folyamatosan adagolom. Ha valakit érdekel a minta (bár be kell valanom nagyon szöszmötölős), szívesen elküldöm. Szoktatok varrócérnából horgolni? Sokan elképedtek, amikor elmondtam, hogy 1-2 darab 4 szálas varrócérnából készült. Sokkal olcsóbb és nagyobb a színválaszték is. Próbáljátok ki!- ha még nem tettétek...

Üdv

Dudus

Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 681
mikor vasárnap elmentem horgolótűért ott találtam nagyon szép barcelonai fekete mohair fonalat, este meg is horgoltam egy sapkát télire, épp kijött a fonalból...
(még szerettem volna egy másik virágot is a szélére, de azért nem veszek fonalat, hacsak egy kardigánt nem csinálok hozzá...azon gondolkozom még)

tuniszi horgolást is probáltam, mert vettem tuniszi horgolótűt is, az könnyű nagyon



margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 680
Köszönöm a felvilágositást, ezze is okosabb lettem !!!!!! A JÓ PAP IS HOLTIG TANUL.

ÜDV. MARGITMAMA.
Előzmény: Oona (678)
Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 679
de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik

Kedves Martgitmama,


azt az ovális asztalt a Finn formatervező, Eero Saarinen csinálta aki elhunyt 1961-ben...
tehát múltszázad közepe tájára vehető az asztal születése, ma már antik...
Akkor volt ez hypermodern irányzat, ami mind nagyon tiszta vonalak, és egyszerű volt.
És az atomkor, az űrfelfedezése, hisz ez asztal is a lábával úgy néz ki, mintha az űrből került volna ki, kozmológiai a jellege...akkor még volt haladás, és remény a jobb kor felé...
Butorok is jelképezték ezt a reményt.



Én pl. az 50-es évek végén csőbutorokkal nőttem fel, azon volt mindenhol csipke.

üdvözöllek én is
Előzmény: Oona (678)
Oona Creative Commons License 2006.07.11 0 0 678
szép nagyon Margitmama!

_____________________________

de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik[/]

Kedves Martgitmama,


azt az ovális asztalt a Finn formatervező, Eero Saarinen csinálta aki elhunyt 1961-ben...
tehát múltszázad közepe tájára vehető az asztal születése, ma már antik...
Akkor volt ez hypermodern irányzat, ami mind nagyon tiszta vonalak, és egyszerű volt.
És az atomkor, az űrfelfedezése, hisz ez asztal is a lábával úgy néz ki, mintha az űrből került volna ki, kozmológiai a jellege...akkor még volt haladás, és remény a jobb kor felé...
Butorok is jelképezték ezt a reményt. A fejlödést.



Én pl. az 50-es évek végén csőbutorokkal nőttem fel, azon volt mindenhol csipke.


üdvözöllek én is
Előzmény: margitmama (675)
eicu Creative Commons License 2006.07.11 0 0 677

Mire lehet hasznáni a csipkét?

Hát ez az amit éppen nem tudok. Én régen amikor még sokat kötettem, hímeztem mindig olyan dolgokat csináltam aminek már előre meg volt a rendeltetése. Pulóvert valakinek párnát magamnak, terítőt  stb. Azután egy idő után a kézimunkák már nem voltak olyan " kapósak" .  Meg nekem sem volt annyi időm és egy időben türelmem sem volt így sok éven keresztül nem kézimunkáztam.

 

Csipkét sohasem horgoltam korábban, most azonban nagyon rákaptam a csipkézésre, de egyenlőre nem tudom, hogy milyen célra használom, tehát nem látom a rendeltetését csak horgolom őket. Egyenlőre csak gyönyörködöm bennük. Mivel kis helyen elférnek így az elhelyezésük nem okoz problémát.

Városi lakásban élek olyan bútorok között ahova nem igen passzol  a csipke legalább is nem lépten nyomon a fotelhátán és minden helyen.

A férjem nem is nagyon örülne, ha állandóan a csipke terítőkre kellen vigyáznia nap mint nap.

Most a szalaghorgolást próbálgatom de nem nagy sikerrel, mert nem akar szépen kifeküdni a minta, állandóan olyan lesz mintha sapka készülne nem terítő. Még azért próbálkozom.

Gabiiiiii Creative Commons License 2006.07.11 0 0 676

itt vagyok,olvasok,csodalom a  muveiteket,de most nekem nincs erkezesem barmi ilyesmit csinalni.Nalam ez inkabb teli elfoglaltsag.Ilyenkor kimegyunk a szabadba es egy lassan 4 eves mellet sajnos nem tudok leulni az arnyekba kotogetni.

 

Mit meg horgolas cimen muveltek,az maga a csoda:)

 

en probalkoztam egy darabig a kotogeppel,de nem volt nekem tul praktikus.Eloszor is ki kellett pakolni,es kezzel gyorsabban kotok,raadasul azt eleg volt a zacskobol kivenni es elfer az olemben.

Szoval egy darabig porosodott valahol,most meg mar halvany fogalmam sincs,hova tettem:)

Előzmény: Jolimama (669)
margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 675
ÚGY LÁTSZIK A KÉP LEMARADT. MOST UJRA MEGPROBÁLOM.
margitmama.
margitmama Creative Commons License 2006.07.11 0 0 674
Szia Oana! nagyon jó érzés hogy a fiaalabb generáció is értékeli és műveli a kézimukát. én sem gondolta volna, 20-éves koromba hogy ebből tanittatom a gyermekeimet. ( fő iskola- egyetem- stb. 25- évig voltam vállalkozó. a másik hobbimat most elküdöm képben.ezér jó minden megtanulni, nem tudni mikor lesz rá szükség. a képen látható szoba belső nagon izléses jó érzés benne lakni. az ovális asztalra eltudnék képzelni egy ovális asztal közepet. de tudom a fiatalok az egyszerüt jobban szeretik.
üdvözöllek Margitmama.
Előzmény: Oona (659)
budai imola Creative Commons License 2006.07.11 0 0 673
Egyszer egy katonatiszt vendégünk volt. Csak nagyanyám volt otthon. Leültette a fotelba, hogy várjon. Mikor megunta a várást, és indult, a tisztiegyenruha hátán ott virított a csipketerítő.....
Előzmény: H.Piroska (670)
grimel Creative Commons License 2006.07.11 0 0 672

Szia:)

- a befejezésnél, mikor már csak egy szem marad, akkor azon az egy szeme még egyszer áthúzom a fonalat, akkor biztosabb a befejezés... nem tudom másképpen megmagyarázni:)

- igen, az első szemet a következő sorban rendesen kell kötni ahogyan a minta kívánja

Üdv!

Imelda

Előzmény: Orsi_1 (671)
Orsi_1 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 671
Kedves Imelda!

Nagyon köszönöm a válaszodat, sikerült is az utolsó sor lekötése! Úgy örülök.

>mintha láncszemet csinálnék a horgoláson befejezésül, azután vágom el és húzom át a fonalat.

Ezt nem tudom, hogyan kell, mindenesetre sikerült valahogyan elcsomóznom a fonalat.


"valahol egyszer láttam/olvastam hogy az utolsó sor szemét nem kell kötni, csak át kell emelni... én így csinálom és nem *csomós* a széle"

Tehát, ha jól értem, a sor utolsó szemét (akár sima, akár fordított), csak átemeljük. Ha így csinálom, akkor viszont az első szemeket rendesen lekötöm, ugye? (Tehát nem csak átemelem?)

Nagyon köszönöm,
szép estét,

Orsi



Előzmény: grimel (649)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.10 0 0 670
Jókat szoktam kuncogni, amikor apám meséli, hogy fiatalabb korában mekkora nagy divat volt a fotel hátára rakni szép csipketerítőt és amikor leültek a vendégek, akkor a vállukon a csipkével távoztak...ehhhhehe..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!