Keresés

Részletes keresés

Briella Creative Commons License 2006.07.16 0 0 724
No még néhányat! :)
Előzmény: Briella (723)
Briella Creative Commons License 2006.07.16 0 0 723
Livia néni! Válogass, ha találsz jót, küldöm a mintát! Ha egyik sem az igazi, írd körül egy kicsit, milyen mintát szeretnél, hátha van olyan is!
Előzmény: livia néni (721)
margitmama Creative Commons License 2006.07.16 0 0 722
SZia LIVIANÉNI. nagyon szivesen keresek neked olyan mitát és el küldöm imélben.

de bármi másra van szükséged csak jelezd és ha tudok segitek. üdvözlettel Margitmama.

Előzmény: livia néni (721)
livia néni Creative Commons License 2006.07.16 0 0 721
Mostanában főleg cérnahorgolással foglalkozok, de mást is csináltam már. Kötést most egy ideje letettem, mert a családban senki nem használja, meguntuk. Keresnék apróbb négyzetekből összerakható csipketerítőhöz mintát. Nagyon tetszettek Margitmama munkái, számomra ismeretlen minták voltak.

Livia néni  

dudus75 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 720

Megtaláltam a képet! Erről a mintáról van szó.

dudus75 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 719

Szia Piroska!

Remélem azért tetszik így is ;) Én is imádom az ananászmintát! Van olyan terítőmintád, amin 4 db ananász van és szögletes?,-mert ami nekem van az sajnos nem jön ki jól, és a sarkak szaporításánál felpúposodik. Ha van, kérem szépen!

Előzmény: H.Piroska (717)
Lsaci Creative Commons License 2006.07.15 0 0 718

Azt remélem, hogy belejöttem. Megy ez nekem egyedül is...

Az első "Művem" amit magamnak készítettem.

Üdv Sarolta

csikos
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.15 0 0 717
dudus: az ananászminta a kedvencem, de eddig csak csipketerítőkön használtam.
Előzmény: dudus75 (716)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 716

Ez az első varrócérnából készült "művem". Azóta elkészült narancssárgában és az anyukámnak pinkben. Sajnos a fotókat nem tudom elforgatni :(

 

dudus75 Creative Commons License 2006.07.15 0 0 715

Szia Saci!

Gyönyörű a kardigánod!

Előzmény: Lsaci (714)
Lsaci Creative Commons License 2006.07.15 0 0 714

Sziasztok, Saci vagyok :) Végre rászántam magam és az időm is engedi hogy lasan bemutassam pár munkámat, amiről Grimel barátnőm már mesélt nektek:))

Ezt a kremszínű felsőt nemrégen csináltam és nagzon hálás darab, azt hiszem jól ki fogom használni.

kremszinu felso 

Üdv. Sarolta

grimel Creative Commons License 2006.07.15 0 0 713
BRAVO!! Fiú létére, ilyen idős korban... le a kalappal:)))
Előzmény: Jolimama (711)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.15 0 0 712
Gratulálok, Jolimama! Főként ahhoz, hogy Benned van ez a vágy, hogy az unokáknak átadd! Ez nagyon fontos. Kellemes kézimunkázást a 7végére:)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.14 0 0 711
Sziasztok! Nem tudom megállni, hogy ne mutassam meg Kristóf unokám első horgolását, amit az Édesanyjának csinált. Most próbálkozott először a horgolótűvel, és nagyon büszke vagyok Rá, és nagy öröm ez nekem. A kézimunka és az unokám
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 710

Oona!!!!!

Mindjárt elájulok ettől a békától!! Nekem ilyen keeeellll!!!!

Köszönöm szépen a leírást, Megpróbálom. Felkutatom a fonállományomat zöld fonal után és neki is esek. Köszi mégegyszer!!

Marianna

Előzmény: Oona (709)
Oona Creative Commons License 2006.07.14 0 0 709
addendum: de nagyon gyorsan, mert mennem kell el..
ez az a beka Marianna?



ez 2 gomb alak, a fej nagyobb, mitn a hasikaja
plussz 2 egyforma a szemeknek, 2 egyforma a kezeknek..kezdni nagyobb meretrol egesz vekonyra (az talan 3 szem, korbe-korbe) , valoszinuleg a szelesebb resze tomve is van..
labai szinten...

nagyon aranyos, meg nagyon is konnyunek nez ki...

futok, sziasztok, puszi, minden jot!
Előzmény: Oona (708)
Oona Creative Commons License 2006.07.14 0 0 708
szia Marianna,

(gyorsan irom, nem allitom be az ekezeteket, bocs erte!)
en nem talaltam rola semmi magyar oldalt, egy blog csak emliti, amely magyar...
en is ugy talaltam ide, hogy kerestem a racskotest (entrelac) magyarul...

en a macikat ugy horgoltam, hogy mentem a magam feje utan, az orraval volt a legnagyobb gondom, mert azon gondolkoztam, hogy oldjam meg...
A ruha az maradek fonal, azt a karokba belehorgoltam, es plussz kis ruhat horgoltam, es ugy horgoltam az egeszet a testbe....

Nos, ha bekat akarsz, mentsd le a kepet magadnak, es elegge ertheto ezeknel az amigurumi babaknal, hogy mi is tortenik.
Nekem a horgolas technikaja okozta a legnagyobb fejfajast, itt Imelda, Jolimama segitett sokat, vegulis semmi mas, mint basic horgolas amit en felhasznaltam, lehet, hogy nem is ezzel csinaljak eredetileg...


az allatkanak a kulseje, ennek a horgolasnak a visszaja!...

eloszor csinaltam a testet, kezdtem 3 szemmel, azt szaporitottam duplara a kovetkezoben, aztan szaporitottam, hogy egy szem siman, kovetkezobe meg 2 x-er, mikor elertem azt a meretet amit gondoltam, azutan fogyasztani kezdtem...
Kovetkezo volt a feje, fulei (a fulei az koralak, es duplatra visszahajtottam)
karjai, ahova a maradek fonalam belehorgoltam, ruhacska -> amit a tuniszi horgolassal kezdtem :-)
Mikor ezek megvoltak, megtomtem, es osszevarrtam, aztan jott az orra, es majd a 2 also labacskaja...

Segitek szivesen, de nem tudom hogyan tudnek, kellene latni a bekat amit szeretnel!

Udv mindenkinek!, kellemes hetveget!
(Jovoheten befogok nezni majd ide...)
Előzmény: Marianna0 (706)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.14 0 0 707
Végre itt a háziasszonyunk! Jobbulást és erősödést kívánunk!
Előzmény: hazyboszi (701)
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 706

Kedves Oona!

Gratulálok a munkáidhoz, fantasztikusak!!!

Rámentem az oldalra amit mutattál ahol több kis állatka van..vesztemre...Megláttam egy békát köztük. Ez azért olyan érdekes mert én mániákusan gyűjtöm a békákat és most a fejembe vettem ha a fene fenét eszik is megpróbálom. Vagy sikerül vagy nem. Ezt az amigurumit most hallottam először fogalmam sincs hogy álljak neki. Ha tudsz egy magyar oldalt ahol részletesen le ven írva hogy kezdjek hozzá, hálás lennék érte.

Mégegyszer gratula!

Üdv.:Marianna

Előzmény: Oona (699)
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.14 0 0 705

Szia Háziboszyka!

Végre te is köztünk! Kívánom, hogy teljes erőben egészségben térj vissza hozzánk, akinek ezt a fórumot köszönhetjük és aki lehetőséget adott arra, hogy ez a kis ügyes csapat együtt legyen. Naon felpörgött a fórum, nézd mennyi ügyes ember van! Oona, Grimmel, Margit mama, Joli mama.....és még sorolhatnám.

Gratulálok mindenkinek szerintem eszméletlen ügyesek vagytok. Ez az amigurumi vagy mi a csoda , ezt most hallottam először de el vagyok ájulva. Csak ámulok és bámulok ezeken az állatkákon!! Egyszer szeretném én is megtanulni ha  majd több időm lesz.. Ugye segítetek?

Gratulálok mindenkinek és további jó kézimunkázást kívánok, Neked pedig Háziboszyka mielőbbi felépülést  jó egészséget és örömet kívánok

Üdv.:Marianna

 

Előzmény: hazyboszi (701)
Oona Creative Commons License 2006.07.14 0 0 704
    a horgolás:
    egyik szemből felvéve a következőből láncszemmel

    pompon a sapkán:
    csak egyszerű pompon szerüség, 2 ujjamra tekertem fonalat, középen elvágtam, ott átkötöttem és áthuztam középen a sapkának, odatüztem


engem este nyugtat kézimunkázni, habár én sem szoktam nagyon ilyen melegben (nyáron), de hallgatok hangoskönyvet, most Proust-ot, Az eltűnt idő nyomában című regényét és elfelejtkezem mindenről, közben jár a kezem a horgolással...

kellemes nyarat!
Előzmény: grimel (700)
grimel Creative Commons License 2006.07.14 0 0 703

Szia Mindenki:)

Mostanában nem sokat ücsörgök a horgolótűm társaságában, tombol a nyár és másfelé van elfoglaltságom. A héten csak ezt a kis kalapot csináltam, de ezt is csak úgy futtában:))) Majd ha esik az eső akkor az ember jobban ráér ücsörögni, mert elkezdett meg tervezett kézimunka az van bőven:)

 Üdv a háziasszonynak és jobbulást!:))

 

feher kiskalap

Na legyetek jók és horgoljatok ha van időtök:))

Üdv!

Imelda

Jolimama Creative Commons License 2006.07.14 0 0 702
Szia Gabcikám!
Dehogynem hiányoztál, mindnyájunknak. Jó, hogy végre van ismét háziasszonyunk.H.Piroskának már beszéltem Rólad, majd mesélek
Előzmény: hazyboszi (701)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.14 0 0 701
SZIA MINDENKINEK !!!!

Hazatértem kórházi elfoglalatosságomból......!)) Br elég gyenge vagyok azért ITT életjelet adok!!



JOLIMAMIKÁM!!!!!!!!
Nagyon köszönöm az érdeklődő telefonjaidat.édes nővérkém...most csak ide írok,és majd visszaolvasgatok szép lassan,de még alig bírok fennt maradni(((
PUSZILLAK!!!!!!!!! és köszönöm a munkád!
Amit eddig visszaolvastam 30 hozzászólást rajtad kívül csak a családom s a kiskutyáim hinyoltak!))))
Joliká, majd jelentkezem!!!!))))Millió pussz)))))) Gabi
grimel Creative Commons License 2006.07.14 0 0 700

Hahó:)

Nagyon aranyos a maci:)) végül is ezt most melyik mintával csináltad? azzal az amigurumival amin annyit próbálkoztunk?

Meg hogy csináltad a sapkáján azt a sodrott valamit?

Köszi:))

Előzmény: Oona (699)
Oona Creative Commons License 2006.07.14 0 0 699
kész van
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 698
Szia Livia néni, mit szeretsz kézimunkázni?
Előzmény: livia néni (696)
Oona Creative Commons License 2006.07.13 0 0 697
igen, de az 'amigurumi' nem a horgolásra referál maga a kifejezés, hanem ezekre a horgolt játékokra generálisan...

itt van ötleteknek:
->
Előzmény: MóniSz (695)
livia néni Creative Commons License 2006.07.13 0 0 696
Fantasztikus dolgokat készítetek. nagyon ügyesek vagytok.
MóniSz Creative Commons License 2006.07.13 0 0 695
nagyon szupi, biztos nagy öröm lesz:). Ezt azzal a kimondhatatlan nevű horgolással készítetted?
Előzmény: Oona (694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!