Keresés

Részletes keresés

tanakasempai Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5755
Én meg neked kösz:)

A Tadá-s link nélkül nem találtam volna meg az oldalt.



Ha valakit érdekel, hétvégén vasárnap:

ÉLETFA CHI-KUNG EGÉSZSÉGNAP
BUDAPEST, PUSKÁS FERENC STADION, 2010. OKTÓBER 10.

Shaolin Ba Duan Jin (nyolc brokáttekercs chi-kung) világrekord kisérlettel - ha több, mit 6000 ember összejön

9.00-tól gyakorlás, a kisérlet 14.00- kor kezdődik

addig harc művészeti bemutatók - lesz Shinkendo bemutató is

részletes program itt:
http://www.eletfarekord.hu/index.php/the-news/165-reszletes-program
Előzmény: bigbabylon (5750)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5754
úgy gondolom hogy ha egy szakmát tanul ki az ember,akkor ott vannak elméleti és gyakorlati órák. szerintem az nem árthat ha valaki a dojo-n kivül is foglalkozik a dologgal.amúgy az eddigi legjobb recept, a keiko,keiko,keiko.
Előzmény: yxc123 (5753)
yxc123 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5753
Én nem nagyon hiszek abban, hogy az edzőteremben gyakorláson kívűl bármilyen módom lenne arra, hogy közelebb jussak az aikidóhoz, ilyen módon a ki-ről szóló könyvek olvasgatásának sem látom én sok értelmét.
yxc123 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5752

Az remek végűl is, hogy te pontosan tudod, mi aikidó, mi harcművészet és mi köze a kettőnek egymáshoz. Én pl. ettől még nagyon-nagyon messze vagyok.

 

 

Előzmény: m.musashi (5734)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.07 0 0 5751
off
Lunarimpex viszonylag jó érzékkel nyúl a dolgokhoz, de van pár könyve amit max a döcögő asztal alá tudnám elképzelni, azaz vétel előtt érdemes a művekről informálódni olvasás előtt.
on
Előzmény: tanakasempai (5749)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5750
Hálám örökké üldözni fog:)
Nem is az aikido miatt,az is kincsecske,de adtál egy ötletet és rákerestem igy másra is
Előzmény: tanakasempai (5749)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5749
http://aikivideo.blogspot.com/

az oldal címe - ahonnan a Tada video is letölthető, ill meg is nézhető.
Rengeteg aikidóval és más harcművészetekkel is kapcsolatos videó található rajta - jó töltögetést annak, akit érdekel.


Harcművészeti könyvekkel még a lunarimpex (http://www.lunarimpex.hu/ ) kiadó foglalkozik.
Első sorban kínai harcművészetekkel (Mantak Chia, Yang Jwing-Ming munkái), de néhány könyvet kiadtak Aikidó témakörben is.
Az internetes oldalon megtekinthető a katalógusuk és a könyveik többsége meg is rendelhető.
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5748
Üdv Zsolt

Szerintem a sörözést birták,a zenés-táncoló karate edzés jobban mellyen verte őket:)

Uraim

Hiroshi Tada ur egy rövid videoja érdeklődésre tarthat számot?
http://www.megaupload.com/?d=96ZDBEQI

Előzmény: f_zsolt_01 (5746)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5747
nincs valóban :D más sportágban próbálok jeleskedni :D
Előzmény: Törölt nick (5741)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5746
Hahó bigbabylon,

"nem az itthon elképzelt romantikát kapták" igen pontosan, amikor a szerzők elmentek sörözni a karate-do szentély mestereivel stb. stb.
....egyébként valóban egy nagyon életszerű, ehető, élvezetes mű :D mindenkinek ajánlom olvasásra :D
Előzmény: bigbabylon (5740)
Shizuka Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5745
Köszönöm szépen, felírtam őket! Most a "Ki a mindennapi életben"-t fogom olvasni.
Ez a Cheng Hsin is érdekes lehet!
Előzmény: tanakasempai (5738)
Shizuka Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5744
Köszi, megvan a könyv, imádom! :) Most épp a Miért nem bírjuk a japánokat című könyvet olvasom, jókat mosolygok rajta :)
Előzmény: f_zsolt_01 (5736)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5743
Cheng Shin Cheng Hsin - Az erőfeszítés nélküli erő alapelvei

Peter Ralston (Szerző)

Bár San Franciscóban született, Peter Ralston Szingapúrban kezdte a harcművészetek tanulmányozását, kilenc éves korában. Tinédzser fejjel kapta az első danját Judóban, Jujitsuban (Goshin Jitsu No Kata) és Karatéban (Shotokan), majd főiskolás Sumo-bajnoki címet nyert Japánban. Rendkívül széleskörűen képzett harcművész, tanulmányozta a Kempót, a Chuan Fa kung- fut, csapatbajnokságot nyert vívásban. Miközben fiziológiából-anatómiából az államvizsgára készült Berkeley-ben, a California Egyetemen, megszerezte a második danját Judóban. Ezen időszakban kezdte mélyebben tanulmányozni a belső harcművészeteket (Tai Chi Chuan, Hsing I, Pa Kua, Aikido). Azt követően kiterjesztette vizsgálódásának körét a Muay Thaira (thai boksz), a teaszertartásra, a nyugati ökölvívásra valamint a japán és a kínai kardvívásra. 1978-ban első helyezést ért el a tajvani Full Contact Harcművészeti Világbajnokságon. Ő volt az első nem ázsiai versenyző a bajnokság történetében, akinek ez sikerült. Továbbra is széles körű tanulmányokat folytat, beleértve a belső szemlélődésen alapuló rendszerek területét. Jelenleg Cheng Hsin Tui Shout, egy saját maga által összeállított energetikai rendszert oktat.

"A Cheng Hsin a forrása vagy az eredete annak, amit én a Lét Alapelveinek nevezek. Természetéből adódóan a Cheng Hsin mindig megfoghatatlan és nehezen meghatározható. Ahhoz, hogy megismerjük, túl kell látnunk a szavakon, sőt a saját gondolatainkon és érzéseinken, melyek által azt hisszük, hogy megérthetjük (de nem kell pillanatnyi tapasztalatunkban rejlő igazság mögé tekintenünk.) A Cheng Hsin a Létezés Elsődleges Természete, a Létezés Teljessége és a Létezés Forrása. Bár a fenti pár szóban minden benne foglaltatik, ami erről a témáról elmondható, mégis szeretnék egy olyan magyarázatot, biztos hátteret adni, amely által közelebb kerülhetünk a Cheng Hsin lényegéhez. Ezért írtam meg ezt a könyvet." (A szerző)

---------------------------------------------------------

A legjobb aikidos könyv, bár (szó szerint) nem az Aikidoról szól :-)

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5742
Karate retro :-)
Előzmény: bigbabylon (5740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5741
>de ma már nincsenek szamurájok és a budohoz nincs sok közük <

Ahogy a hsz.eidet olvasom a Budohoz neked sincs sok közöd.
Előzmény: f_zsolt_01 (5725)
bigbabylon Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5740
Üdv Zsolt
Hárman irták az emlitett könyvet és inkább egy rövid japán ut leirása......szerintem ők óhatatlanul csak karcolták a felszint,ráadásul áthatja a könyvet hogy nem az itthon elképzelt romantikát kapták
Amugy nekem is tetszett
Előzmény: f_zsolt_01 (5736)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5739
én még tisztelettel kiegésziteném Ogi sensei könyvével:
Előzmény: tanakasempai (5738)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5738
Újvári Miklós könyvei hiánypotlóak a magyar harcművészek körében. Sajnos meghalt és művei ma már nagyon nehezen beszerezhetők.

De ha már aikidózik, akkor én aikidó könyveket ajánlanák:

Susan Perry - Emlékek a nagy mesterről
/Tanítványok és O senseiel kapcsolatba kerülő emberek visszaemlékezései, rövid történetei az alapítóról, az első találkozásokról, az edzésről és a mester mindennapi életéről. Tanulságos olvasmány, ha az ember az aikidó szellemi hátterrébe kíván betekintést nyerni. Segít megismerni az ismertebb aikidó tanítványokat, ill. azokat akik tanítják az aikidót. Csak ajánlani tudom./

John Stevens - A legyőzhetetlen harcos
/Uyeshiba Morihei életéről szól, rengeteg az aikidó kialakulásával, történelmével kapcsolatos képpel. Sokuk csak ebben a könyvben látható. A könyv utolsó fejezetében képek segítségével megpróbál összehasonlítást nyújtani a háború előtti és utáni aikidó technikákba. Kevésbé olvasmányos kiadvány - inkább a képek a meghatározok benne./

John Stevens - Az aikidó esszenciája
/O sensei szellemi tanításaiba nyújt mélyebb betekintést "Az aikidó univerzuma ill. kozmológiája címmel" - ez az "Aiki Sinzui" anyagán, Morihei beszédeinek átíratán alapszik.
A könyvben megtalálhatók még Ueshiba o sensei versei - 100 vaka stílusban írt versről van szó - japán és magyar nyelven is. Ezeket a dókákat, az 'ösvény dalait' használta Morihei tanításai bemutatására. Bemutatja még a könyv Morihei kalligrafikus örökségét, továbbá az Aikidó technikáinak hat pillérét - fiatalabb kori és idősebb korában készült fotók segítségével.
Elsősorban haladóbb tanítványoknak tudnám ajánlani ezt a könyvet/

Ueshiba Morihei - Budo
Az aikidó alapítójának technikai kézikönyve. Ez is egy alapmű az aikidóval komolyabban foglakozók számára. A sok kép mellett van benne egy rövidebb életrajz és néhány vers is./

Szaotome Micugi - Aikidó és a természet harmóniája
Ez a magyar fordításban megjelenő aikidóról szóló könyvek egyik legjobbika. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Szaotome senjei az egyik uchideshije volt még osenseinek, jelenleg Amerikában tanít. Számos olyan aikidóval kapcsolatos fogalmat próbál meg érthetővé tenni - illusztrációk és fotók segítségével is - ebben a könyvben amiről máshol nem nagyon olvashatunk.

Tamura Nobujosi - Az Aikidó átadása és etikettje
Ez a könyv elsősorban tanítóknak szól, sok képet és kevés szöveges részt tartalmaz. Bemutatja a különböző gyakorlási módszereket, az etikett és fegyelem szerepének fontosságát az oktatásban, továbbá az aikidóban használatos eszközöket és a felszerelést
(a hakama felkötését és összehajtogatását) is./

A fent felsorolt könyvek a Szenzár kiadó gondozásában jelentek meg, az interneten is megnézhető a katalógusuk, a könyvek többsége online is megrendelhető és némelyikben bele is lehet olvasni.

További könyvek, amiket ajánlani tudok:
Ueshiba Kisshomaru -Az aikido szellemisége
Dave Lowry - A harcművészetek szellemiségéről haladóknak






pz_new Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5737
gondolom esik és feláll, esik és feláll, ahogy mindannyian... :-)
Előzmény: Shizuka (5735)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5736
én ha a helyedben lennék -és ragaszkodnék a magyar írókhoz-, akkor elolvasnám Tótisz András: Karateföldön címü könyvet http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?konyv-cim=karatefoldon&ID=13697
...az író saját tapasztalatait írja le a budo, a karate és japán összefüggésében. Nagyon tanulságos, igaz sok kép nincs benne :D
Előzmény: Shizuka (5735)
Shizuka Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5735
Hú, Újvári Miklóst imádom, egy könyvet olvastam tőle, de az a bibliám :) Sajnos csak kölcsönkaptam, de kifénymásoltam belőle egy csomó oldalt. Ez a Délkelet-ázsiai harci művészetek. Ha meg tudod szerezni vagy kölcsön tudod kérni valakitől, mindenképp olvasd el! :)

Hogy haladsz az edzéssel?
Előzmény: Delwen (5731)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5734
na ezt sikerült csodálatosan kicsavarni,gratula.
sokan azt mondják az aikido nem is harcművészet. na ez amit te itt felvázoltál az valóban nem az.olyara nem emlékszem hogy láttam volna hogy O-Sensei ilyen himihumi támadásokból csinált volna technikákat,olyanra viszont igen hogy egy demonstráción határozottan megkérte a pácienst hogy fogjon rendesen és igyekezzen ellenállni. tehát ha nem támadsz rendesen akkor az vagy nem aikido,és harcművészet.
vagy akkor az nem az amit én tanulok,gyakorlok.
Előzmény: Taiszaki (5732)
tanakasempai Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5733
A szamurájok, mint katonai uralkodó osztály (réteg) valóban megszűnt Japánban a császárság visszaállításával. Az egykori szamuráj családok utódai beépültek a különböző társadalmi rétegekbe, a politika ill. üzleti életbe, stb... És büszkén vállalják szamuráj múltjukat, származásukat. Az egykori szamurájság életét átható, írányító bushido szellemiség azonban a budo művészetekben még máig fenn maradt (mondhatjuk úgy is átöröklödött). Egyes szamuráj családok ügyelnek arra, hogy a mai életben, világban használható akkori értékeik ma is fenn maradjon pl.: Yagyu shinkage iskola, vagy a shinkendo irányzat alapítója Obata Toshiro is büszkén hírdeti szamuráj származását, és igyekszik terjeszti ez egykori szamuráj tanításokat. (Ő maga a yoshinkant megalapító Shiodánál volt bennlakó tanítvány, és számos szamuráj harcművészetet tanulmányozott. A shinkendo mellett aikibudot is oktat).
A szamuráj korszakban kialakult alá-fölé rendeltségi viszony (sempai - kohai rendszer), a tradicionális szelemben oktató iskolákban ma is létezik.



Előzmény: f_zsolt_01 (5725)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5732
> az aikido technikáknak nincs céljuk. célja annak van aki végrehajtja. a technikák nem cél,hanem eszköz.és hogy ki mire használja az egy elég széles spektrum.
Az aikido technikaknak van celja: formakon keresztul tanitani az aikidot.
Az aikido gyakorlasanak (azaz a technika vegrehajtojanak es "elszenvedojenek") a celja az aikido elsajatitasa ("onmagunk legyozese", "mindig csak a masik emberert", mozgaskultura, mindenfele dimenzioban fejlodes, stb.) de aki komolyan fizikai harcra keszul (kuzdosport, intezkedestaktika, onvedelem) az tipikusan nem aikidozik, illetve nem az aikido az elsodleges felkeszulesi "sportja", mert mihelyt ezekre hasznalna az aikidot, az mar nem aikido lenne. Ezert nem kene eroltetni ezt a "csataban szuletett" meg "csak komolyan tamado ellenfelen mukodik" gondolatot. O-Sensei is tul volt mar jo nehany harcon mire rajott, hogy az embereket osszebekiteni kell egymassal, nem egymas ellen forditani - errol (is) szolnak az aikido technikak, nem a "csatamezorol".
Előzmény: m.musashi (5727)
Delwen Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5731
Dr. Újvári Miklós A szamuráj harci szellem és küzdésművészet
Előzmény: Shizuka (5728)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5730
ja bocs, azt hiszem kis nehézségeim akadtak az olvasás terén ezt a Sushi Mishi vitatta
Előzmény: f_zsolt_01 (5729)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5729
"a másik tisztelete"
néhány hozzászólással ezelőtt mintha nem ezt írtad volna.....
Előzmény: Shizuka (5728)
Shizuka Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5728
Ez tényleg így van, de szerintem aki japán harcművészetet csinál, annak kicsit más ehhez a hozzáállása. Természetessé válik a meghajlás, a fegyelem, a türelem, a másik tisztelete, és ez a dojón kívülre is igaz lesz :)
Mi itt megtanuljuk, hogy a tiszteletadás nem bealázkodás, és az alázat nem gyengeség, hanem pont a ellenkezője. (mindannyian tudjuk, milyen nehéz bocsánatot kérni, mert nagy adag bátorság kell hozzá, és elhatározás, hogy viseljük a következményeket)
Amit eleinte furának vagy cikinek tartottunk, a elmúlik és átmegy valami büszkeségfélébe. Legalábbis nálam ez történt. :)

Amúgy mi az a könyv amit olvasol? :)
Előzmény: Delwen (5722)
m.musashi Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5727
az aikido technikáknak nincs céljuk. célja annak van aki végrehajtja. a technikák nem cél,hanem eszköz.és hogy ki mire használja az egy elég széles spektrum.
úgyhogy nem kéne az aikidoba a saját gondolatainkat belemagyarázni,vagy legalább nem ráerőltetni másra.
Előzmény: Taiszaki (5726)
Taiszaki Creative Commons License 2010.10.04 0 0 5726
> tudomásul kell azt venni,hogy ezek a technikák csatában születtek és arra is valók
A harcban szuletessel rendben is volnank:
"Aikido’s roots are in edged weaponry"
de:
"but not exclusively, and much of this weaponry has largely been ignored by most, if not all, of the mainstream curriculums"
Viszont az aikido-technikak celja nem egy csataban az ellenfel harckeptelenne tetele minel rovidebb idon belul (ez ugye hatekonysag szempontjabol fegyveres emberloles kene legyen), hanem a leszoritas/eldobas.
A csata meg a harc kozott is kulonbseget kell tenni, mert a csatak tulnyomo tobbsegeben arcvonalak utkoznek meg arcvonalakkal, ahol nem lehetett forgo mozgasokat vegrehajtani (megjegyzem, a modern harcaszatban sem divat lofegyverrel hatrafordulni, hogy ormester ur, merre is van a celpont?), ellenben nyilvan voltak parbajok es a csatamezon tobb az egy elleni szituaciok (amik marha jol neznek ki a tortenelmi kalandfilmeken), ahol jelentosege lehetett az aikidora jellemzo forgasoknak. De ezek eleg kis reszet kepezik a csataban realisan felhasznalhato tudasnak. Ugyhogy nem kene az aikidot masnak beallitani, mint ami.
Előzmény: m.musashi (5711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!