Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.20 0 0 784
Nagyon kedves toled Sándor, addig tortem a fejem, mig rajottem es sikeresen meg is oldottam :-)
Nagyon boldog vagyok, madarat lehetne fogatni velem...
Előzmény: Sándor3 (772)
Oona Creative Commons License 2006.07.20 0 0 783
szia, sziasztok

irod: Szerinted lehet ezt még nagyobbra is ?

szerintem igen, de csak ugy ha ebben a sablonban maradsz....
Előzmény: taptapo (774)
Marikje Creative Commons License 2006.07.20 0 0 782
Akkor oké örülök, hogy segíthettem.
Előzmény: dudus75 (781)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 781

Szia Marikje!

Köszi az info-t. Kipróbáltam, minden o.k., de 3 x 2 db egyszerre lehorgolt pálcacsoport kell a csúcsba! Nélküled nem jöttem volna rá!

mégegyszer köszi! időközben megtaláltam a net-en a másik minta leírását is.

Előzmény: Marikje (780)
Marikje Creative Commons License 2006.07.20 0 0 780

Sziasztok!

Gabianyu honlapjáról tévedtem ide most dolgozom a sajátomon kötés horgolás témában.Már egy ideje olvasgatlak benneteket és most megakadt a szemem Dudus hozzászólásán.

Szerintem a narancs minta leírása :

  1. Sor: megfelelő láncszemsor
  2. sor: vagy rövidpálca de inkább félpálcasor
  3. sor: egyráhajtásos pálca sor
  4. sor: pontosan leszámolni nem tudtam de saccra: 7 áncszem(6 pálcát átugrunk) egy rövidpálca 7 láncszem ( 6pálcát átugrunk) a következő hat pálcára egyszerre befejezett egyráhajtásos pálcát horgolunk, 7lánszem egy rövidpálca.
  5. sor: félpácasor
  6. sor egyráhajtásos pálcasor
  7. sor uaz mint a 4. ezt a három sort ismételjük

Arra figyelni kell, hogy az előző mintás sor rövidpálcájára kerüljön a köv mintássor egyszerre lehorgolt pálcája ettől lesz hullámos.  

Remélem tudtam segíteni.

Saját honlapom nézzetek be. Persze ha Gabika nem haragszik meg nem akarok nagyon nyomulni az Ő felségterületén.:))))

Előzmény: dudus75 (761)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.20 0 0 779
Egy kiállítást szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, csuklókímélési időszakra:
Magyar Kézművesség 2006. a címe. Július 11. és augusztus 6. között Budapesten, Városligetben a Vajdahunyad várában a Mezőgazdasági Múzeumban, valamint augusztus 18. és szeptember 14. között Keszthelyen a Festetics Kastélyban. Iparművészeti és népművészeti zsűri válogatta össze az anyagot. Az én munkáim is láthatók ott, valamint még 3 kender kézművesé is. A díjkiosztó ünnepség július 24.-én (hétfőn) lesz, amelyre ha eljöttök, találkozhatunk személyesen is. Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
dudus75 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 778

Bikiniket itt találsz:http://crochet.about.com/od/bikini/index.htm

http://www.crochetpatterncentral.com/directory/beach.php

mtrp80 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 777
Nagyon köszönöm!
Előzmény: Jolimama (776)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.20 0 0 776
Küldtem mail-t Jolimama
Előzmény: mtrp80 (773)
taptapo Creative Commons License 2006.07.20 0 0 775

Aranyos Sándor3 Ildikó,

megkaptam az újságokat, nagyon szépen köszönöm. Ha bármiben tudok segíteni, légyszivesd ird meg.

Előzmény: Sándor3 (772)
taptapo Creative Commons License 2006.07.20 0 0 774

Kedves Oona,

megnéztem a lapokat amiket ajánlottál, még talán a flickr-en jobban kivehető a kötés. Lehet, hogy nem olyan bonyolult, mint amilyen mutatós. Talán egy kis próbálkozással sikert lehet elérni. Szerinted lehet ezt még nagyobbra is ?

Nagyon eredeti ötlet és maradék fonalból színesre is lehet készíteni. Köszi

Előzmény: Oona (765)
mtrp80 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 773

Sziasztok

 

Azt szeretném kérdezni hogy valaki tudna-e nekem küldeni horgolt-kötött bikinimintákat?Sajnos sehol nem találok:-(

 

Köszönettel

anettbaba80@freemail.hu

Sándor3 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 772
Oona ha nem sürgös és peti vagy segitek aug végén jelentkez itt
Előzmény: Oona (769)
margitmama Creative Commons License 2006.07.20 0 0 771
fáj- fáj de már nem figyelűnk rá rüvid az időnk ki kell hayználni. jó krémmel enyhiteni lehet . üdv .margitmama.
Előzmény: Oona (766)
Sándor3 Creative Commons License 2006.07.20 0 0 770
Jolimama!!!!! BOLDOGvagyok hogy hasznát veszed .Ha majd nekem is kell valami kérni fogok nagyon sok mindenem van és én csak hobbi szinten foglalkozok sok mindennel (ha kedvem van)csak a horgolás nem igazán megy . TOVÁBBI SZÉP NAPOKAT NEKED ÉS MINDENKINEK ::: van még 1980-kb1990ig mindenkinek szol!!!!!!!
Oona Creative Commons License 2006.07.20 0 0 769
Jolimama,
elkezdtem megprobalni a racskotest,
kinyomtattam amit kuldtel es lepesrol lepesre kovettem.
Nos, mikor eljutottam a 17. sorig akkor a fonal ellenkezo iranyban vegzodik mint kellene, ami nem az en hibam, rosszul lehet irva, ez egy....
A masik, hogy nem irja, hogy vegezd a sorokat, mint ahogy csak altalaban leemeljuk az elso es utolso szemeket, e miatt eleg csunyan nezett ki...


Kinyomtattam egy angol leirast is, azt is lepesrol lepesre kovettem.
Nos, ott igen jol sikerult az elso sor, ami par darab haromszog, es ott irja azt is, hogy emeld le az elso szemet (sokkal jobban is nez ki ugy!), de ott meg megakadtam amikor fordulni kell, mert elegge ertelmetlenul van leirva, olyant hasznal "over the hill" ki nem tudom talalni, mit akar azzal

summa summarum: ezt nem igen tudom en leirasbol megtanulni, kell valaki aki csinalja es en latom,
van a keruletemben egy fonalbolt, ahol tartanak oktatast a bolton belul, azt hiszem feliratkozom, ha ezt a racskotest megmutatjak nekem gyakorlatban...
de majd az osszel...

kellemes napot mindenkinek...


Előzmény: Jolimama (768)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.19 0 0 768
Köszönöm, ha meglesz, akkor kérem. A kezem bizony nekem is szokott fájni. Azonban ezek a kis csipketerítők nem veszik annyira igénybe az ember kezét, mintha vastagabból csinálnám.
Előzmény: Oona (767)
Oona Creative Commons License 2006.07.19 0 0 767
Kedves Jolimama, most vettem észre, hogy mit irtál, a (765)-ös hozzászólásban leirtam, hogy nekem nincs meg még a leirás, ha megveszem, akkor fogok tudni segíteni, vagyis elküldeni a leirást, másképp nem található a Neten, mert copyright...
de képek vannak...az talán segit, lásd a (765)-ös hozzászólásomban

kellemes délutánt!
Előzmény: Jolimama (757)
Oona Creative Commons License 2006.07.19 0 0 766
mikor alusztok Margitmama és Jolimama, nem fáj a kezetek?, én sokszor felébredek arra, hogy begörcsöl...
Előzmény: margitmama (763)
Oona Creative Commons License 2006.07.19 0 0 765
Kedves Taptapo,

sajnos csak a kép alapján tudhatod meg, nincs leirásom
a leirás itt van, amire felhasználói jogosultságok csak nekik van -> copyright
http://www.purplekittyyarns.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=1760



talán a kép segit valamennyire...
bocs, hogy nem tudtam jobban segiteni, majd ha megveszem a mintát, akkor fogok tudni, most nekem még nincs meg, így sajnos nem tudok....

talan ez az oldal tobbet tud segiteni Neked
Előzmény: taptapo (755)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 764

Valaki keresett poncsó mintákat. Jó munkát!

http://www.crochetpatterncentral.com/directory/ponchos.php

Üdv.

Judit

 

margitmama Creative Commons License 2006.07.19 0 0 763
sZÉP A KIS ALTATÓD! Máskepp nem tudsz te sem aludni . pusz. margitmama.
Előzmény: Jolimama (758)
margitmama Creative Commons License 2006.07.19 0 0 762
Én megnéztem! Gyönyörü dolgokat csináltok ! gratulálok Margitmama!
Előzmény: H.Piroska (751)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 761

Tudtok nekem segíteni?

Keresem ezeknek a mintáknak a leírásait. Régi Mani di fata újságokból valók,de sajnos nem lehet őket megszerezni. Próbáltam a fotókat felnagyítani és leszámolni, sehogy nem jön ki. Érdemes ötletekért a www.manidifata.it honlapra ellátogatni.

dudus75 Creative Commons License 2006.07.19 0 0 760

Szerintem kell a 4-es tű. A nagykerben bárki vásárolhat, de min. 10 db-ot meg kell venni! A pontos címet nem tudom, csak azt, hogy az utca vége felé van. Tőle nem messze van a kisker üzlete is. Ma megpróbálom a rajzot beszkennelni és akkor elküldöm. Addíg is... Néhány varrócérnából készült ruci:

 

 

 

Előzmény: MóniSz (750)
Esthi Creative Commons License 2006.07.19 0 0 759
Csodálatos ez a terítő! Nekem eddig egyet sikerült horgolni, azóta a következőn dolgozom, de ebben a melegben nem mindig megy. De ezek a terítők inspirálóan hatnak rám. Gyönyörű munkák. Csak gratulálni tudok hozzá!
Jolimama Creative Commons License 2006.07.19 0 0 758
És még felteszem a tegnap esti altatómat.
Jolimama Creative Commons License 2006.07.19 0 0 757
Nahát, Oana, hogy miket nem találsz!!!! Ez szuper, és talán még könnyebb is, mint kötni, ott kicsit nehezebb mindig felszedni a szemeket, a horgolásnál ez adott. Én csatlakozom a fehér körös takaró leírásának kéréséhez. Vagy légyszives add meg, hogy hol is találtad? Talán ősszel és is többet tudok keresgélni. Képzeld, én meg gyertyát találtam, amit meg szeretnék csinálni majd.
Előzmény: Oona (754)
Briella Creative Commons License 2006.07.19 0 0 756
Marianna, mondd, hogy melyik tetszik az oldalról! Lehet, hogy össze tudjuk hozni a leírását a kép alapján is. (Magyar oldalon, magyar leírással kicsi a valószínűsége, hogy ilyet találsz.)
Előzmény: Marianna0 (742)
taptapo Creative Commons License 2006.07.19 0 0 755

Kedves Oana

légyszives elküldeni a részletes elkészítését a fehérkörös takarónak

üdv taptapo

Előzmény: Oona (753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!