Keresés

Részletes keresés

Oona Creative Commons License 2006.07.22 0 0 821
bocs, de ekezet nelkul megy gyorsan:

felveszel 57 szemet (7-es tut hasznal a leirasban)
section one! az a cikely aminek a diagramjat tobbszor betettem..

jobb oldali ture
    sima kotes 55 szem, 56 = SFB

hat azt nem tudom: knitting slip the next st. on the left-hand needle to the right-hand needle, bring the knitting yarn to the fornt of work between the needles, slip the st. just slipped back onto left-hand needle...this creates a loop around one st...

Hat ezt csak a gyakorlatban tudom megnezni, hogy letudnam magyarul irni....most nincs erre idom gyakorolni, de aki tud angolul, hatha segit...

    forditott kotes, 56 szem = m1P ....ami azt a SFB szemet szedi fel forditottal



ettol lesz olyan cikk-cakkos korbe!


nem tudom igy most papirrol leirni, kell latnom tovabb mit hogyan, mikor magam csinalom az utasitas szerint
de egyebkent 3 sima es 1 forditott a sorok, majd jelentkezem ha ott tartok...

kellemes hetveget!

Oona Creative Commons License 2006.07.22 0 0 820
nez szet melyik tetszik, nagy valoszinuseggel Magyarorszagon leszek oktoberben, ha akarod viszek, ha maskepp nem talalnal...
habar ez mind attol fugg, hogy mekkora haboru lesz ebbol az ujabb
közel-keleti esemenyekbol, egyik oka a sok kezimunkazasnak nalam, hogy izgatnak az esemenyek nagyon es ez meg nyugtat..

nagyon szepen haladok a racskotessel

ma megjott a takaro leirasa postam, mit hogyan, ahogy idom engedi leforditom,
most van kis idom, elkezdem a kovetkezo hozzaszolasban....
Előzmény: Marikje (813)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.22 0 0 819
Szia drága Margitmama:))

Kicsit jobban vagyok,de még sajna nem tudok ideülni huzamosabb ideig...(((
Most épp a sok gyógyszer elvonókúráján vagyok......és csak olvasgatok,és nézelődöm a fórumon...
Nagyon örülök,hogy megy,és sok szép lát napvilágot..))))))))))))
Fonalturi???? Jó lenne,nálunk most szünt meg 1,sajna..((((((
Azért a fél szemem itt van ám rajtatok már..)))))))))

Sok sok pussz mindenkinek!!!!
JA, és lassan létszámellenőrzés..))))) anyutok.)))))
Előzmény: margitmama (815)
Marikje Creative Commons License 2006.07.22 0 0 818
Persze nekiesek és jöhet a fonalturka címe. Megpróbálom leírni érthetőbben. Bocsi
Előzmény: dudus75 (816)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.22 0 0 817
nem hiszem
dudus75 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 816

Köszi a leírást! Kötésből még kezdő vagyok, ezért nekem így "kínai". Le tudod írni egy kicsit egyszerűbben? A próba milyen lett?-ugye milyen gyönyörű az a pulcsi? Lehet, hogy jobban járok, ha megrendelem németországból az újságot!

Szoktatok fonalturiba járni? Van 1-2 jó hely, ahol 850 ft-ba kerül 1 kg fonal. Bár nem mindíg van sok egyforma, de ki lehet fogni. Ha érdekel v.kit leírom a címeket.

Előzmény: Marikje (814)
margitmama Creative Commons License 2006.07.22 0 0 815
HOGY VAGY GABCIKA? MIKOR JELENTKEZEL NÁLUNK ? MÁR ALIG VÁROM HOGY, HALLJUNK ÉS BEZSÉLJÜNK VELED! JOBBAN VAGY MÁR ? MINDEN JÓT KIVÁN , MARGITMAMA.
Marikje Creative Commons License 2006.07.22 0 0 814

Nagyon szép a táska.

 

Marikje Creative Commons License 2006.07.22 0 0 813

Elírtam Norot akartam írni.

Magyarországon élek két kicsi lányom van és persze itt van nekem apa akit nagyon szeretünk.

Köszi megnézem az osztrák lapot is.

Előzmény: Oona (811)
livia néni Creative Commons License 2006.07.22 0 0 812

Margit mama! csodálatosak a munkáid, nem csözöm nézegetni őket.

Lívia néni

Oona Creative Commons License 2006.07.22 0 0 811
koszi, nem ismerem a fonalat: Doro

en ezt akarom csinalni a racskotessel:
(nemezelve van)
Előzmény: Marikje (808)
Oona Creative Commons License 2006.07.22 0 0 810

Noro Kureyon a fonal amit hasznalok, es azt az ebayen vettem.
Mi az a Doro fonal, ki gyartja? Ohhhh! elirtad? Norot akartal irni?

Merre vagy? Europaban?...ha igen:
a Nemetorszagi ebayen is van!:
http://search.ebay.de/search/search.dll?cgiurl=http%3A%2F%2Fcgi.ebay.de%2Fws%2F&fkr=1&from=R8&satitle=Noro+Kureyon&category0=

Osztrakon is!:
http://wohnen.search.ebay.at/NORO-Kureyon_Garne-Strickwolle_W0QQbsZFindenQQcatrefZC6QQcoactionZcompareQQcoentrypageZsearchQQcopagenumZ1QQfgtpZQQfposZPostleitzaQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ13QQftrtZ1QQftrvZ1QQlopgZQQsacatZ36589QQsadisZ200QQsaprchiZQQsaprcloZQQsaslcZ3QQsbrftogZ1QQsofocusZbs


Előzmény: Marikje (799)
Marikje Creative Commons License 2006.07.22 0 0 809
Marikje Creative Commons License 2006.07.22 0 0 808

OOANA! Ezt taáltam neked mert ponchokat kerestem a honlapra.

Fonala Doro.

 

Nézzetek be erre a lapra rengeteg leírás van igaz angolul.

<<<
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 807

Sziasztok!!

Én csak ámulok és bámulok. Két napig nem voltam net közelben és alig bírlak titeket követni. Úgy látom a nagy meleg ellenére is felpörögtetek és mág azt mondják a majd télen... lehet nyáron is.  Miket nem tudtok?!

Brielle! Nekünk annyi szépet mutattál arról az oldalról, hogy az ember nem is igazán tud választani. Gratulálok mindenkinek, további jó kézimunkázást, én meg ámulattal figyellek titeket. Üdv. Marianna 

Briella Creative Commons License 2006.07.21 0 0 806
Előzmény: Briella (805)
Briella Creative Commons License 2006.07.21 0 0 805

Hölgyeim! Ha valaki ebben a kutya melegben puha fehér hótakaróról álmodik, akkor nézzen be ide: http://photo.163.com/photos/inteliu/61162978/

Sok-sok sapka, sál, egyéb.

margitmama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 804
KÖSZÖNÖM SZÉPEN! EZ AZ EGY SZÓRAKOZÁSOM VAN . VAGYIS KETTŐ A MÁSIK AZ INTERNET.ÜDVÖZLET MARGITMAMA.
Előzmény: Marikje (801)
Marikje Creative Commons License 2006.07.21 0 0 803

 

  1. sor 2 fordított 4 sima váltakozik
  2. sor mindenszemet úgy kötünk ahogy látszik (ez lesz a visszája),
  3. sor két fordított a sima szemeket duplán kötjük le(egyszer első szál egyszer a hátsó szálba szúrúnk és csak a második szállal vesszük le a szemet).
  4. sor mindent úgy kötünk ahogy látunk
  5. sor két fordított most jönne nyolc sima de az első sima szemet megint kétszer kötjük le három sima következő sima szemet ismét kétszer kötjük és az utolsó sima szemet is kétszer kötjük le.
  6. sor ahogy látjuk
  7. sor  végig fordított /egyenletesen elosztva lefogyasztjuk a szaporított szemeket úgy, hogy a mintaegység szélein kevesebbet közepén többet fogyasztunk.
  8. sor végig sima

 És a következőnél pedig úgy osztod el a szemeket, hogy a sima szemek közepe fordított felé essen, tehát két sima két fordított négy sima és a legutolsó mintaegység is két sima lesz.

Az első mintaegységet lekötöttem elég buggyoska lett lefotóztam de nem látszik jól. Próbálgasd.

Remélem segítettem. Minél többet szaporítassz a széleken anáál buggyosabb lesz és minél hirtelenebbül fogyassz.

A fonaltól is függ. Moherből gyönyörű szép lenne.

 

Előzmény: Marikje (802)
Marikje Creative Commons License 2006.07.21 0 0 802

Dudus!

Szerintem ez nem kifejezetten noppos minta mert a noppot azt készre csinálod és addig nem haladsz tovább amíg nincs kész.

Dolgozok rajta egy kicsit van 2 ötletem is.

Előzmény: dudus75 (792)
Marikje Creative Commons License 2006.07.21 0 0 801

Margit mama!

Nagyon szépek a terítők!

Előzmény: margitmama (798)
Marikje Creative Commons License 2006.07.21 0 0 800
Marikje Creative Commons License 2006.07.21 0 0 799

OOana!

A Doro fonalat is az e-bay-en vetted?

Azért kérdezem, mert most kinéztem ezt a fonalat és nem tudom mennyi a plussz postaköltség.

Beteszem a képet mert nekem annyira tetszik.

 

Előzmény: Oona (797)
margitmama Creative Commons License 2006.07.21 0 0 798
Szia Livia! A MINTÁK A FÓRUMON 20-BÓL KÉSZÜLTEK DE SZERETEM A VÉKONYABBAT IS PL.60-AS, 80 -AST IS . TŐLED FÜGG MELYIKKEL JOBB NEKED DOLGOZNI. KÖLDÖK MOST VÉKONYBÓL 80-BÓ MINTÁT.
Előzmény: livia néni (794)
Oona Creative Commons License 2006.07.21 0 0 797
tudom, hogy mit jelent az "over the hill" :-), csak nem tudtam mit akar ilyen kifejezessel a mintaban ...

_________________

kellemes hetveget!
Előzmény: Marikje (790)
Oona Creative Commons License 2006.07.21 0 0 796
Norbi,


talan rongyszonyeg keszites amit emlitesz...

itt a tengerentulon sokan csinaljak (hooked rug), zsakszeru lenanyagon keresztul csikokra vagott
regi anyagokat (ebayen lattam par hete, hogy lehet kapni olyan gepet, ami husdaralohoz hasonlit, de amit csinal, az az hogy vekony egyenletes csikokra felvagja az anyagot.Itt sokan csinaljak, hogy kidobott regi ruhanemut igy hasznalnak fel, sokan jarnak hasznaltruhaboltokba is...e kezimunka miatt)
szoval az anyagot a horgolotu segitsegevel felhuzza a felszinre duplan, csak kihuzogatja... ahogy legjobban letudnam irni, mint a Nessie hata a vizbol :-)
Nessie = Loch Ness-i szörny, pont ugy...
par kep:
pl.:
Előzmény: knorti (793)
judis Creative Commons License 2006.07.21 0 0 795

knori!

 

Talán ez a subázás?? Nem tudom pontosan. Erre gondolsz? http://kep.tar.hu/kezimunka/50269155#2 itt van a készítése is http://kep.tar.hu/kezimunka/50231844#2 és itt van róla egy fórum, nem túl sok hozzászólással http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?bw=&forumid=86408&forumuser=&id=&step=0&page=1

 

 

judis

Előzmény: knorti (793)
livia néni Creative Commons License 2006.07.21 0 0 794
Köszönöm Margitmama az utólag küldött mintát is.

Kérdés mindenkihez, aki cérnahorgolást készít mostanában: Hányas cérnát használtok?

A régebbi mintáknál nagyon vékonyat ajánlanak. A mostaniaknál pedig vastagot látok. Most akkor hányasból jó készíteni, hogy szép is legyen, meg tartása is legyen. Mi a véleményetek színes cérnából való horgolásról. Én idegenkedek tőle, de mind több ilyen mintával találkozok.

livianéni

knorti Creative Commons License 2006.07.21 0 0 793

Sziasztok,

Nagyon amatőr vagyok kézimunka téren, csak egy kérdésem lenne.

Gyerekkoromban nagyapám csinálta ezt. Egy megfestett lukas vászonba valamilyen módszerrel (gondolom horgoló tűvel) befűzött kb 6-8 centis pamut szálakat. (arra is nagyon emlékszem, hogy ezeket a szálakat úgy vágta, hogy feltekerte egy söprűnek a nyelére és egy pengével vágta el). Van egy ilyen nagy szőnyegünk és tök szívesen csinálnék én is.

Tudja-e valaki ennek a műveletnek a nevét, esetleg van-e róla valami ismertető a neten, hol lehet ilyen alapanyagot venni? Minden infó érdekelne.

Előre is köszi

Norbi

dudus75 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 792

Még egy kis segítséget kérnék!

Az Austermann fonalgyártó cég honlapján találtam ezt a gyönyörű pulcsit:

 

Próbáltam különböző noppos mintával, mint amilyen ez is:

 

Sehogy nem lett szép, még ha 5 vagy 7 szemre szaporítottam-fogyasztottam sem.

Ha valaki tudja a mintát, akkor kérem szépen! Előre is köszi!

Judit

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!