Keresés

Részletes keresés

Döndöleg Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22089

Ó, hát ez zseniális, estére döggé váltam, kiváló :).

 

Végre valami jó is így mára :))).

 

Igen, dúúús és széééép fényes, mint egy macskáé :D.

 

Vagy mittomén.

Legalább valami.

 

Holnap rémes munkahelyi döntést kell hoznom, tele a tököm..Drukkoljatok.

Előzmény: milla10 (22076)
bob87 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22088

az antibiotikum "csak" segíti az immunrendszert. Ez most hülyén hangzik, mikor mindenhol azt hallani, hogy éppen tönkre veri, de így van. Nem véletlen pusztulnak bele azok egy egyszerű tüdőgyulladásba, akiknek nincs immunrendszere, hiába kapják a legdrágább gyógyszert: Pl szétsugárzott beteget, csontvelősök, aidsek. Ők is hiába kapnak antibiotikumot, az életük a szerencse kezében van. Talán ezért is ajánlják a gombát, az talán ad egy kezdő lökést, amitől beindulhat egy felfelé ívelő folyamat.

Előzmény: Törölt nick (22086)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22087

Úgyszintén nekem is csak a nyakam ropog. Pop-corn nyak, olvastam, hogy ez lyme tünet.

 

Melpoma,

Te szedsz most valamit? Hogy vagy?

Előzmény: Rita2222 (22080)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22086

Zöldcytrom,

 

A K2 vitamin hiányát kizárnám. Ugyanis az én esetem eltér a tiédtől. 5 éve volt bennem kullancs, folt nélkül, kiszedtem, semmi bajom nem lett utána. Előtte soha semmi eü bajom nem volt, rettenetesen erős volt az immunrendszerem, se megfázás, se influenza semmi. A kullancsot követően 1 évvel jött egy bélfájás, aminél gyulladást nem találtak, IBS-re fogták, 3 hónap alatt spontán gyógyult. Rá 2 évre ez megint előjött, akkor már 6 hónap kellett a spontán gyógyuláshoz. Ezen kívül abban az 5 évben a fogaimmal voltak csak gondok, azt hittem gyorsabban romlanak, mert gyökérkezelgetni kellett. Idén június végétől viszont rapid gyorsasággal jöttek a lyme tünetek, szinte produkáltam mindet, október végére 1000 orvos és negatív lelet után rájöttem magam, hogy ez lyme. Itt jött egy full negatív WB lelet, IGG és IGM is, csak IGG P41 lett pozitív. Esztó szerint júniusban valamitől megszűnt az IGG/IGM tehát minden immunválasz, belefáradt szerinte az immunrendszer, és elfogadta a kórokozót, innentől ezért jöttek ilyen gyorsan a tünetek.

 

Egyébként AB-re határozottan enyhébbek a tünetek, de hullámzóak a napok. Kb 1 hete szedem, szóval még ez nem okozhatott K2 hiányt. 

 

Egyébként Esztó teóriája nem tűnik hülyeségnek. Sőt az elég valószínűnek is tűnik, hogy nyilván megszűnt az IGG, ezért jöttek elő a tünetek, de nem értem miért nincs IGM sem. Hogy ismertethető fel újra ellenségnek a borrelia? Vagy ha az AB eléggé leeridikálja, akkor van esély, hogy a többit az immunrendszer elintézi? Szóval van kérdésem dögivel.:-)

 

Rutascorbint szedtem én is, minden évben csinálok kúrát. Szívesen hallgatom a kutatásaidat, mert nyilván kell megoldásnak lennie.

 

 

 

 

Előzmény: zöldcytrom (22082)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22085

Teszteltem folsavval a hajhullást, nem állította meg. És érdekes 3,5 hónap intenzív hullás után megállt a hullás, még az Ab szedés előtt. De sajnos nem sűrűsödött vissza.

Előzmény: Törölt nick (22066)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22084

Arra azért még kicsit várni kell:)

Előzmény: milla10 (22077)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22083

Jobbulást! Én is ültem a sürgősségin a jobb bordaív alatti fájdalmammal, negatív hasi UH és negatív vérlelet lett belőle kb 1 hónapja. Elég durván elhajtottak. Ez a borrelia vagy bartonella volt.  Neked is negatív leleteket kívánok!

Előzmény: hornet599 (22079)
zöldcytrom Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22082

Igazából nem foglalkoznék én ezekkel a pöttyökkel meg véraláfutásokkal ha a lyme előtt is lett volna, de nem volt egyik sem! Illetve piros pöttyökből vagy 2-3 db de az gyerek korom óta megvolt most meg tele vagyok velük. Kékfoltból egyébként havonta 1-2 elő szokott jönni és mindig a combomon. Én ezt is egyfajta jelzésnek tekintem a szervezet részéről, hogy valami nincs rendben esetleg valamiféle hiány állt elő. Amúgy több teóriám is lenne ezekre, és szerintem mind a két jelenséget ugyanarra az okra vezethető vissza. Angolul ezt egyébként capillary leakage-ként vagy capillary fragilityként lehet megtalálni ha valakit mélyrehatóbban érdekel a téma.

 

1,

K2 vitamin hiány: miután nyakra főre zabáljuk az antibiotikumokat gyakorlatilag teljesen le van nullázva a bélflóra, ami egyébként a k-vitamin nagy részét termelné, a K vitaminnak pedig jelentős szerepe lenne a véralvadásban. Amúgy szoktak is ilyen K-vitamin tartalmú krémeket használni ilyen

 

2,

Általános gyulladás ami a szervezet az eltúlzott immunválasza miatt alakul ki. Erről már volt szó korábban hogy a gyulladásos citkonek mit művelnek a szervezettel hosszú távon, és a kapilláris károsodás is egy orvosilag dokumentált jelenség. Szóval ez is alátámasztaná a citokinek termelődését az ellenanyagok helyett.

 

3,

Maga a borrellia fúrja faragja szét az érrendszert (ezt kevésbé tartom valószínűnek)

 

4,

Immunkomplexek rakódnak le és ez okozza a vasculitist, ami miatt kialakul az erek sérülékenysége. Ez is kevésbé valószínű ugyanis néztek nekem immunkomlex szintet és negatív volt.

 

A Rutascorbint érdemes egyébként szedni ha valakit zavar, pont erre lett kitlálva, google-ben érdemes rákeresni a "rutin capillar fragility"-re ha valakit érdekel.

Én most ott tartok, hogy megpróbálom a gyulladást okozó tápanyagokat minél kisebb mértékben bevinni, szóval próbálok tudatosan táplálkozni plusz szedek pár kiegészítőt, de szteroidhoz semmiképp nem akarok nyúlni. Igazából remélem hogy sikerül visszafogni a citokinek termelődését mert szerintem azok okozzák a galibát. Persze az is lehet hogy nagyon rossz nyomon vagyok és totál rosszat teszek magamnak de hát valakinek kísérleti patkánynak is kell lennie :)

Cat,

 

a kérdésedre válaszolva, nekem IgM pozitív, IgG pedig kétes. Majd felrakom valamelyik nap az eredményemet. Én is szedtem a gyógygombát anno és nekem nemsokmindent csinált, az IgG se lett pozitív tőle, inkább csak romlottak a tüneteim. Sajnos nem tudom van e olyan aki IgG negatívként meggyógyult volna :( Az biztos hogy antibiotikum nélkül nem fog menni, de egyre inkább hajlok afele, hogy nem szabad túlzottan támogatni mellé az immunrendszert csak annak aki termel IgG ellenanyagot.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22057)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22081

Szia,

 

valahogy kapcsolatba tudnank lepni? Raalltam a genvonalra. :)

Előzmény: One of the millions (22075)
Rita2222 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22080
Bordaropogasom nem volt még.nekem csak a nyakam ropog.
Előzmény: Melpoma (22073)
hornet599 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22079

Cat, a jobb bordaív alatti fájdalom, ha jól tudom, epekő tünete. Lehet érdemes lenne egy hasi uh-t csináltatnod.

De az is lehet, hogy a borrelia szórakozik veled. 

Velem is szórakozik most! Erőteljes mellkasi fájdalmaim vannak, sürgősségin ülök, várom a véreredményeket. Szerintem semmit nem fognak találni, legalábbis remélem. Talán csak a reflux... Valaki szívott már ilyennel???

Előzmény: Törölt nick (22046)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22078
Es ez igy van.az osztrogen nagyon sok gondnak az okozoja.ezek szerint az osztrogenn problema is vmink a vegeredmenye.
Előzmény: One of the millions (22075)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22077
Akkor majd a tiedbol csinaltatjuk a parokat!
Előzmény: Törölt nick (22072)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22076
Nem!a fekete is! Foleg ha szep!
Előzmény: Döndöleg (22074)
One of the millions Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22075

Szaisztok!

 

https://www.facebook.com/mthfrsupport?fref=ts

 

"By far the biggest complaint I hear from patients is they did a genetic test, took the supplements that are recommended, and they feel worse! How can you feel worse if you are taking vitamins your body and your genes both need? Well the answer is found in the GUT! The unhealthy GUT gives people with COMT, MAO and MTHFR many of their symptoms.

We've known for 35 years that polyphenols inhibit COMT enzyme function. Polyphenols are healthy things found in fruits, vegetables and other foods. But when the gut is sick, like in SIBO, the gut produces an enormous amount of polyphenols that aren't that healthy. These polyphenols leak into our bodies and clog up the COMT pathway.

In this way, people with raging Anxiety and Nervousness and Low Stress Tolerance coupled with Severe Estrogen-Hormone Problems likely have a gut infection. A gut infection mind you that is silently leaking large amounts of polyphenols into their body, slowing down COMT and making them unable to sleep, rest, think or be at peace. It can be improved naturally but you need to work with individuals who have the right tools, knowledge and experience. This is why fixing the GUT is the primary step in any individual who is having symptoms of overmethylation and who also have genes that mean they should be feeling undermethylated. - Dr. Rostenberg redmountainclinic@gmail.com"

Döndöleg Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22074

A fekete dögség :)?

Azt hittem, csak a vörös az :D.

Előzmény: milla10 (22068)
Melpoma Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22073

Valaki tapasztalt olyant, hogy ropognak a bordàk a mellkasàban? Azért, mert én màr egy ideje igen.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22072

Nekem meg vagy fél éve egyre erősebb. A  végén még hajas baba leszek:)

Előzmény: milla10 (22070)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22071

nono!

Előzmény: Törölt nick (22069)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22070

durva! látod! nekem ab-re úgy múlik el a hajhullás, mintha elvágták volna. utána, meg mint a zuhany, hullik.

Előzmény: Jesurun under Lyme (22042)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22069

Az nem fáj gyerekek... :)

Előzmény: milla10 (22068)
milla10 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22068

tudtam! te dög!

én voltam vörös, szőke, barna fekete. most lassan kopasz :D

Előzmény: Döndöleg (22059)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22067

Az összes felsorolt tüneted tipikus.

http://lymebeteg.hu/betegeknek2.html#csipes

Előzmény: Androméda-galaxis (22031)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22066

A borreliától azért hullik, mert vannak bizonyos baktériumok, amik megeszik a folsavat és a folsavhiány hajhullást okozhat. 

Előzmény: Törölt nick (22048)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22065

Ezen a linken valaki beírta alulra, hogy Lyme is okozhatja. :) Mindenhol ott vagyunk :)

 

Előzmény: Törölt nick (22064)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22064

Ja és hogy bonyolítsam a helyzetet, én azért nem foglalkoztam a bevérzéseimmel/véraláfutásaimmal, mert ezt olvastam róla  a neten, hogy ez ördögcsípés, nem kell foglalkozni vele:

http://haziorvosblog.hu/vegyes_temak/lila-foltok-utes-nelkul

 

Szóval lehet ez is. Csak sok már itt az egybeesés.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22057)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22063

Nekem volt genetikusan is ilyen pöttyöm gyerekkorom óta, de ez a kettő most jött ki 2 héten belül. Azért nem vagyok biztos a méregtelenítésben, mert az egyik pötty még az ab szedés előtt jött ki, a másik ma, az már lehet az ab, mert ma vagyok a 6. napon.

 

 

Előzmény: Döndöleg (22060)
Rita2222 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22062
Huu most hogy mondjatok a pöttyöket én ennek se szenteltem jelentőségét de rajtam rengeteg olyan kis piros érpötty Megjelent ami körül kis szabályos körben vilagos udvar van.nem feltűnő csak ha én közelrol nézem a pöttyöt akkor latom.es korábban ilyenek nem voltak.
Előzmény: Döndöleg (22060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22061

Csak arra vigyázz,hogy ha odalent befűtesz neki,akkor azonnal elkezd hűvösebb helyet keresni. Ez a gond a fürdőruhában szaunázással is...

Előzmény: Jesurun under Lyme (22054)
Döndöleg Creative Commons License 2014.12.17 0 0 22060

Ilyen kis piros pöttyöm nekem is van, de nem viszket. Fogalmam sincs mióta, miért és mi az, viszont anno még xynitta mondta, hogy simán ahogy jön aki a borrelia (vagy bármilyen) toxin, az tud ilyen piros pöttyöt csinálni.

De nekem úgy rémlik, a nagymamám bőrén is volt ilyesmi, szóval azt gondoltam, genetikus.

 

Legalábbis eddig én ezt tudtam róla, volt olyanom is, hogy durvább herx után lett, ezért nekem megállt ez a magyarázat, de akkor eset fürdésnél átnézem magam jobban.

 

Neeem szeretnék már több tünetet, több baktériumot :(.

Előzmény: Törölt nick (22046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!