Keresés

Részletes keresés

hazyboszi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 929
Dudus.))))

A turkálódban' nincsen véletlenül bordó színű horgolócérna??????
Nagyon,nagyon kellene.))))))

Túrj csak be a gombócid közé,hátha akad nekem bordó...)))))))))))
Szia,cupp)))))))))) Gabci
Előzmény: dudus75 (900)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 928
Imelda.))))

Vettem,és majd várunk,a létszámban benne vagy,számítunk rád,amint lesz időd..)
Azért pihenj is...)))))))))))))))))
Pussz:))))))))))))) Gabci)
Előzmény: grimel (910)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 927
Szia!!
Köszönöm a gyors választ!
Mennyibe fog kerülni a fehérített kendercérna,és postán lehet majd rendelni????
Köszike......Gabci
Előzmény: H.Piroska (914)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 926
Nagyon ügyes vagy..)))))))) Nagyon szép!!!!!
Mintáját nem raknád közkinccsé??? Én is szeretném elkészíteni...Vagy más is??:))))



MINDENKI!!!!!!
VOLNA EGY KÉRÉSEM: KI TUD OLCSÓ BORDÓ SZÍNŰ FONALRÓL HORGOLÁSHOZ,ÁGYTERÍTŐNEK KELLENE....... VALAHOL.
Ha tud valaki,vagy van valakinek elfekvő,akkor vevő lennék.......Fiam és kismenyem fészekrakó programjában vennék részt,de itt csak teljes árú bolt van Szfváron,és nagyon drága.......bordót nem is láttam....Kellene vagy 1-1 1/2 kg.....azt hiszem.....
Segítene valaki??? Uánvéttel,le-leveleznénk....és hálás lennék....

Köszike...........
További jó munkát............................Létszámellenőrzés folyamatban.........)))))))
Előzmény: Esthi (919)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.28 0 0 925

Szép napot mindenkinek!

Judit akkor majd valamikor, ha ráérsz el tudod küldeni nekem az ananászos ruci leírását? Vettem már hozzá cérnát, világoskék lesz, 94ft volt egy orsó, ahol te mondtad(intergomb). Kedvesek voltak, asszem máskor is megyek oda:) Köszi

Móni

Előzmény: dudus75 (900)
Briella Creative Commons License 2006.07.28 0 0 924
Némelyik kifejezés egy-egy oldalra mutatott, ami azóta úgy tűnik, megszünt. Pedig jó kis angol nyelvű horgolást tanító hely volt. Ott egész jól rá lehetett jönni némelyik kifejezés értelmére.
Előzmény: Briella (923)
Briella Creative Commons License 2006.07.28 0 0 923

Marikje! Ezek az alapok:

 

ch (chain) - láncszem
sl st (slip stitch) - hamispálca
sc (simple crochet) - rövidpálca
hdc (half double crochet) - egyráhajtásos félpálca
dc vagy ts (double crochet vagy treble stitch) - egyráhajtásos pálca
tr, tc vagy dts (triple crochet vagy double treble stitch) - kétráhajtásos pálca

loop - ív, hurok, szem


pl:(DC in 5th DC, CH 4, DC in same loop - 1ráh pálca, 4 láncszem, 1ráh pálca ugyanabba a szembe)

 

Ezen kívül még egy rövidítésgyűjteményem van. Ezek közül pedig némelyiknél - megvallom férfiasan - annak ellenére, hogy magát a szót értem, néha elszöszölgetek a horgolás terén való jelentésén. Akkor aztán próbálgatok, vagy megpróbálom a kép alapján kikövetkeztetni, hogy mit is akarnak. Csak azt nem tudom, angol nyelvterületen miért nem bírják lerajzolni a mintát?!

 

arnd = around

beg = beginning

bet = between

ch = chain

ct = count

in(s) = inch(es)

rep = repeat

sk = skip

sp = space

w/ = with

X = more times

yo = yarn over 

cont = continue(ing)

ea = each

req = requires

tog = together

 

alt - alternate

beg - beginning

bl - block

ch - *chain stitch

cl - cluster

dec - decrease

dc - *double crochet

dbl tr,dtr,d tr - double treble crochet

ea - each

hdc,h dc,h.d.c. - *half double crochet

hk - hook

incl - inclusive

inc - increase

K - knit

LH - left hand

lp - *loop

meas - measure

no. - number

om - open mesh

pat; patt - pattern

p or P - picot

pc st - popcorn stitch

pr r - previous row

P - purl

rem - remaining

rep, rep bet * *; ( ) - repeat

RH - right hand

RS - right side of work

rnd - round

r - row

sc - *single crochet

sk - skip

sl st, ss - *slip stitch

sp - space

st - stitch

sts - stitches

tog - together

tr - *treble or triple

tr tr - *triple treble

tch - turning chain

wh st - *whip stitch

Ws - wrong side of work

O, yo, yoh - yarn over hook

 

Előzmény: Marikje (921)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 922

Szia Esthi! Küldöm az angyalkákat és a csillagokat, de majd csak a jövő héten.

A Székely M. utcai boltról már hallottam, csak soha nem olyan időpontban járok Bp-en, amikor nyitva lenne :(

 

Marikje, Briella! Elküldöm azokat a mintákat, amiket már lefordítottam. Rövidítés listám magyarul nincs, mivel én egy német-angol rövidítéslistát használtam, ezt azonban elküldhetem.

 

Kata

 

Előzmény: Esthi (919)
Marikje Creative Commons License 2006.07.28 0 0 921

Sziasztok Mindenkinek!

BRIELLA akkor te vagy az én emberem. Én is megnéztem az amerikai oldalt azt szeretném kérni, hogy csak a rövidítéseket átküldenéd emailben mi mit jelent. Előre is köszi Mári

marikje2@c2.hu

Előzmény: Briella (906)
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 920

Szia Mami!

Megyünk! Délután indulunk, alig várom hogy odaérjünk!:)))))))))

Pusza Marianna

Előzmény: Jolimama (918)
Esthi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 919

Sziasztok!

Ez a sok szép minta engem is horgolásra ösztönzött. Egy terítőt készítettem Piroska fonalból. Tegnap elmentem az egyik fonaldiszkontot megnézni a Székely M. u. 11-ben. Egy nagyon kedves nő volt ott, nagyon segítőkész volt, és tényleg olcsóbb mint máshol. Én 500 forintot spóroltam. Nem hittem el, hogy némelyik fonal akár 170 Ft-al is olcsóbb volt, mint ahol én vásárolok. A nyitvatartásuk: hétfő, kedd, csütörtök 13-17 óráig. Köszönöm az ajánlást. Egy kérésem lenne: az angyalkák leírását én is megkaphatnám? Nagyon tetszenek.

 

 

terito Ezt készítettem
Jolimama Creative Commons License 2006.07.28 0 0 918
Marianna! Várlak Benneteket)))))))))))))))))))))))
Előzmény: Marianna0 (916)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.28 0 0 917
Hú de gyönyörűek.)))))))))))) Jolimama
Előzmény: hkatica1 (915)
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 916
Szia Katica!!

Ezek aztán gyönyörű terítők. Gratulálok, nagyon ügyes vagy!! Jó sok munkád van benne. Marianna

Előzmény: hkatica1 (915)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 915

Margitmama! Megkaptam a mintákat, köszönöm szépen. Valamikor kölcsönben volt nálam a könyv, mivel a csillagokból összrakott terítőből van egy kis változatom.

1

Marianna! A karácsonyfámat (önálló életem első fáját) csak ezekkel és mézeskalácsdíszekkel díszítettem fel (pedig vettem nagyon szép gömb díszeket is, de végül nem kevertem őket, hogy az idén mi lesz :?) Majd rakok be képet róla.

Közben találtam még csillagokat, csak le kell fordítanom őket, majd azokat is elküldöm.

 

2345

Van még szalaghorgolásos nagy terítőm, megmutatom azokat is:

Előzmény: margitmama (912)
H.Piroska Creative Commons License 2006.07.28 0 0 914
Kedves hazyboszi!
A kenderezés tulajdonképpen magában foglal minden kézműves munkát, amihez kenderzsineget, textilt vagy kendermagot, egyszóval kender alapanyagot használunk fel. A horgolási mintákon sem kell különösebben változtatni, csak megfelelő vastagságú kenderzsineget kell hozzá választani. A makramé pedig nagyon érdekes "játék":) És ezeken a nagyon régi kézműves technikákon kívül még sok újat is kipróbáltunk ezzel a különleges alapanyaggal. Örömömre szolgál, ha bevonhatlak Benneteket a kenderezésbe:))) Számítok a tapasztalatotokra és ötleteitekre.
Nemsokára kapható lesz a boltokban vékony fehérített kendercérna, én abból horgolom a csipkéket. Nagyon szép rusztikus lesz. Képeket is teszek fel, ha levegőhöz jutok és fotózok:)
A következő Fürge Ujjak számban pedig reményeim szerint benne lesz egy natúr kendrzsinegből horgolt szatyor. De ha nem, akkor majd küldöm a képet/mintát:)

Katica! Köszönöm az angyalka és csillagmintákat. Megcsinálom ezt a paszpartus/képeslapos/horgolós karácsonyi ötletemet.
Tulajdonképpen egyszerű virágos csillagmintákból is meg lehet oldani... mondjuk szülinapra, névnapra.
Előzmény: hazyboszi (909)
Marianna0 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 913

Szia Katica!

Megkaptam a mintákat köszönöm szépen. Az egész karácsonyfánk csipkébe lesz öltöztetve az idén.

További jó kézimunkázást.

Üdv.: Marianna

Előzmény: hkatica1 (904)
margitmama Creative Commons License 2006.07.27 0 0 912
Katika. Köszi én is megkaptam a mintákat köszi. én is küldtem nem tudom megkaptad- e. kérlek jelezd küldök még. üdvölet. Margitmama
Előzmény: hkatica1 (904)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.27 0 0 911

Kedves Kata

Nagyon köszönöm a mintákat, asszem idén karácsonykor mindenki apró karácsonyfára való csillagokat fog kapni:)

Móni

Előzmény: hkatica1 (904)
grimel Creative Commons License 2006.07.27 0 0 910

Hahó:)

Létszámellenőtrésre jelentkezem!!! Nehogy megfeledkezzetek rólam:))

Olvaslak benneteket rendszeresen, csak most nagyon másként van beosztva az időm.. se horgolásra, se számítógépezésre nem jut (7,00-19,00 munkán vagyok utazással együtt :((((  )

Üdv az újaknak, már rengeteg ötletet félreraktam tőletek!

A háziasszonynak sikeres visszatérést, elő azzal a kézimunkákkal:))

Na pussz mindenkinek.

Imelda:)

 

Előzmény: hazyboszi (889)
hazyboszi Creative Commons License 2006.07.27 0 0 909
Szia Piroska!!!

Megnéztem a kenderfonó honlapot....nagyon tetszik nekem..)))))
Tulajdonképppen engem mindenfajta kézimunka érdekel,és ha mégsem megy,akkor nem erőltetem...)Ezt a kenderezést még nem próbáltam,ki fogom...))))
Üdv.puszi Gabci
Előzmény: H.Piroska (896)
vorosvar Creative Commons License 2006.07.27 0 0 908

Megszavaztattam a két próbát, és bíztam benne, hogy ez lesz a nyerő, de sajnos tévedtem:(. Viszont nagyon tetszik, úgyhogy valószínűleg meg fogom horgolni a hálószobára, ott ráadásul kisebb is az ablak:). Főleg az tetszett benne, hogy nem kell baromi hosszú láncszemsor, meg őrült számolgatás az elején, de hát az ember szava szent:).

A próba alapján nem túl bonyolult horgolni, kb. 3 teljes csillagocskát horgoltam, és a végére a láncszemek kivételével minden jól ment, nagyon "adja magát". Ha sok külön darabból kellene gyártanom, biztos nem is foglalkoztam volna vele, nem szeretem az összeállítást, kötött cuccoknál sem.

Recézést elkezdtem, remélem, jó lesz:). Majd készül róla kép, ha végre elfogadható méretű lesz

Előzmény: Briella (905)
Briella Creative Commons License 2006.07.27 0 0 907

Csak azért, mert három a magyar igazság, jövök ismét.

 

Pakolászás közben előkerült két kedvenc mintám, közzéteszem őket.

Az anyaggal kombinált terítőnek a horgolt részéből csináltam egy nagyobb terítőt. Annyira, de annyira szép lett, és úgy sajnálom, hogy nem fényképeztem le, mielőtt elajándékoztam.

A másik a szalaghorgolásos nagyon tetszik, még megvalósításra vár (meg arra, hogy legyen egy nagy lakásom, ahol lenne neki hely ...).

 

Mindkettő mintáját felraktam ide: http://kep.tar.hu/briella/50327462?o=36#2

Briella Creative Commons License 2006.07.27 0 0 906

Katica, megkaptam mindent, köszönöm szépen! Láttam, beraktad az angyalkám képét a leírásba. Nagyon büszke vagyok rá! :) Én különben egy picit változtattam az angyalon a leíráshoz képest - a fejét és a szoknyáját is 2-2 sorral rövidebbre horgolom, így kicsit zömökebb, nekem jobban tetszik.

 

Belenéztem az amerikai oldalba, és elvesztem. Azt hiszem, lesz elfoglaltságom egy időre. Már egész jól értem a horgolások angol leírását (főleg, ha kép is van hozzá - szinte mindent meg tudok fejteni).

Előzmény: hkatica1 (901)
Briella Creative Commons License 2006.07.27 0 0 905

Kár, hogy mintát váltottál, kíváncsi lettem volna a tapasztalataidra. Így még a végén kénytelen leszek kipróbálni én is. :) Érdekes megoldás, nagyon kíváncsivá tett, amikor alaposabban megnéztem.

Jó praktika a láncszembe öltésre? Mondanám, hogy próbáld azt a részt egy kisebb tűvel csinálni, de nagyon macerás váltogatni a tűt, így talán marad a sok türelem, biztos kéz, nem túl szorosan horgolt láncszem.

 

Jó munkát a recéhez!

Előzmény: vorosvar (902)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 904

Jolimama, Margitmama, Briella, HPiroska, Marianna0, Mónisz: mindenkinek elküldtem az angyalkás és csillagos mintákat.

 

Fonalturi??? Nem is hallottam még eddig ilyenről. Csak Bp-en van ilyen vagy máshol is? Milyen fonalakat lehet kapni: csak kötőset vagy horgoláshoz valót is?

Tényleg, horgolósok, ti milyen cérnát használtok és mennyiért tudják azt beszerezni? Én 80-asból, vagy 100-asból szeretnék horgolni, de jól meggondolom a dolgot, amikor 7-800 Ft egy matring (Debrecen).

vorosvar Creative Commons License 2006.07.27 0 0 903

Köszönöm, de nem az enyém, hanem Brielláé, és valóban szuper:)

Előzmény: hazyboszi (891)
vorosvar Creative Commons License 2006.07.27 0 0 902

Sajnos a férjem lebeszélt róla, inkább a recehorgolásost választotta ki (a negyediket). Az ablak egy szabvány 120*120-as, így nagyjából 140-160*80-90-es függöny kell rá.

Viszont nem mondtam le erről a mintáról, mert a próba nagyon tetszik. De van még a házon bőven ablak:).

A mintára visszatérve: van valami jó praktika a láncszembe öltésre?

Előzmény: Briella (888)
hkatica1 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 901

Briella! Újra elküldtem a mintákat. Jelezz vissza, ha megint nem kaptad volna meg őket!

 

A csillag és angyal mintákat a mai nap során mindenkinek küldöm.

 

Egy újabb cím (az egyik angyal innen van):

http://www.teddys-handarbeiten.de/

 

Ezen a címen sok régi amerikai könyvekben megjelent minta van, de sajnos angol leírásokkal. Néhányat lefordítottam, ha valakit érdekel elküldöm azt is.

www.angelfire.com/folk/celtwich

 

dudus75 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 900

Én írtam a fonalturikat és meg is ígértem, hogy mindegyik bolt szállítási idejét megírom, de nagyon sokat dolgozom, és még nem volt időm utánajárni. Hétvégére meglesz!! Egyedül a Ménesi út biztos! Ott az eladókkal meg lehet beszélni, hogy milyen fonalra van szükségetek, és el is teszik...ha! Ott még horgolótűt is lehet venni, ha van a zsákban. Nemrég 3 db 1 kg-os orsó Mátra szerű fonalat vettem. Egyszerűen nem tudtam otthagyni! Lassan én is nyithatok fonalturit!

 

Marcsi! Bocs, hogy nem válaszoltam, de nem tudtem találkozni anyuval, így a próba sem sikerült. Ha lesz pár percem, azonnal nekiesek. Mégegyszer, köszi!

Előzmény: Jolimama (899)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!