Keresés

Részletes keresés

dudus75 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 970

Valaki kereste a szalaghorgolás összekötést. Ezen az oldalon van:

http://www.jessica-tromp.nl/crochet_flowers_stitches/crochet%20tutorial%201.htm

dudus75 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 969

A Ruti-butik honlapján megnézem, hogy lehet nagyer áron is fonalat venni. Igaz, csak nagy kiszerelésben (20-25 kg/zsák), de így csak 450.-/kg. Ha páran összefogunk, érdemes lenne megpróbálni. Válogatni lehet, de csak a zsákok közül. Beleválogatni nem lehet! Átlátszó zsákban van, úgyhogy lehet látni, hogy mi van benne. Mit gondoltok? Vagy nyissunk mi is egy fonalturit on-line? Üdv.

Judit

MóniSz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 968

Judit

Megköszönném, ha ezt is elküldenéd, bár az idei nyárra már bizti nem készül el, munka után nem nagyon van kedvem horgolni, és a hétvége elég rövid, jövőre lesz már horgolt topom:)...azért az ananászost remélem tudom még hordani tél előtt, asszem majd még kérdezek, ha a hónaljhoz érek meglátom hogy megy...

 

Nagyon szépek ezek a szalaghorgoltak i, egyre inkább látom, nekem is rá kell majd szánnom magam, nehéz megtanulni?

Móni

Előzmény: dudus75 (963)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 967
Ennek a két terítőnek a mintáját szeretném megtalálni. Ha esetleg valakinek meglenne, örömet szerezne vele.
Oona Creative Commons License 2006.07.30 0 0 966
hátha érdekel valakit, itt most elterjedt, hogy megmaradt fonalat halaknak kötnek meg
és összevarrják tér kitöltése hézag és átfedés nélkül: tessellation...tesszalláció, bár a magyar nyelvben nincs ilyen szó...

kép jobban elmondja, mint én tudnám szavakban

loncsibaba Creative Commons License 2006.07.30 0 0 965
Csak két vidéki van, Veszprém és Debrecen. Nyiregyházán nem tud valaki fonalturit?
loncsibaba Creative Commons License 2006.07.30 0 0 964
Sziasztok! Nagyon jó a topik, annyi ötletet adtatok , hogy egy élet is kevés lesz mindent megcsinálni! Próbálkozom! A fonalturi / Potom boltok / cimeit megkerestem, ha valakit érdekel, szóljatok! Üdv. : Ilcsi
dudus75 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 963

Móni!

Megtaláltam a másik ananászos mintát is! Szerintem érdemes ezt is megcsinálni!

 

Ha így nem látod, elküldöm e-mailban is!

dudus75 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 962
Előzmény: Briella (946)
Jolimama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 961
Szia Kata! Küldtem szalaghoragolásos mintákat. Üdv, Jolimama
Előzmény: hkatica1 (904)
Oona Creative Commons License 2006.07.30 0 0 960
jó napot mindenkinek,

szia taptapo,

nem felejtettem el, ahogy hozzájutok irom is...

éjjel 1 kor nemezeltem, márcsak a fogókat kell felvarrnom és azt hiszem bélést is varrok majd belülre..

másik is majdnem kész



kellemes hetet mindenkinek!
Előzmény: taptapo (842)
margitmama Creative Commons License 2006.07.30 0 0 959
MARIKJE4 ELKÜLDENÉM A SZALAG HORGOLÁS ISKOLÁJÁT ha mél-cimet kapok. izelités képp. küldöm az1-őt. üdv. Margitmama.szalag-horgolás-isk.
Előzmény: Marikje (956)
Marikje Creative Commons License 2006.07.30 0 0 958

Briella!

Nagyon szépen köszönöm a rövidítés listát nagyon sokat segítettél vele.Mári

Előzmény: Briella (923)
Marikje Creative Commons License 2006.07.30 0 0 957
Az előbb nem sikerült feltennem hát most itt van felteszem a honlapra a leírást ha valaki szeretné elkészíteni ott megtalálja http://marikaje.uw.hu
Előzmény: Marikje (956)
Marikje Creative Commons License 2006.07.30 0 0 956

Sziasztok!

Gabika!

 

Nagyon örülök, hogy végre itt vagy és megköszönném, hogy feltetted a linkem a honlapra. Remélem egészséged mihamarabb helyreáll teljesen.

Én is szeretettel várom a hozászólásaitokat javaslataitokat a honlappal kapcsolatban úgy szeretném ha a két lap jól kiegészítené segítené egymást és mindenkit aki kézimunkázik.

Jelentkezem létszámellenőrzésre Mári

 

Dudus!

Nagyon örülök, hogy sikerült a minta bár nem jutott volna eszembe, hogy az horgolt. Közben nem jutott időm a nagyobb mintának nekiállni az én kicsi lányaim  lekötik most minden időmet most.

 

SEGÍTSÉG SZALAGHORGOLÁS!

 

Segítenétek nekem abban, hogyan kell összekapcsolni a szalagot és egyáltalán a motívumokat nagyon sok szépet találtam de leírás alapján egyszerűen nem tudom elképzelni sem, hogy kell ezt a tecnikát. Kellene képen látnom.Előre is köszönöm. Mári 

 

Ezt a terítőt hímzőfonalból horgoltam valaki kérdezte azt hiszem Margitmama nekem ez sikerült csak elfogyott a fonalam még egy motívumsor lesz rajta körben.

MóniSz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 955

Nagyon köszi, neked aztán sokmindened van, bármit kérek, mindig tudsz ajánlani valamit:). megnéztem az összeset, és rájöttem, hogy én a bebökés után máshogy veszem fel a szemet, az nem rossz? ahogy így belegondolok, asszem nem, de azért szóljatok, ha igen.

Elkészültem egy terítőmmel, de még nem tudom megmutatni, nincs itthon a fényképező:(. De majd mutizom.

köszi:)

Móni

Előzmény: dudus75 (954)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 954
Előzmény: MóniSz (953)
MóniSz Creative Commons License 2006.07.30 0 0 953

Sziasztok

Nagyon nagy segítséget szeretnék kérni. Iszonyúan össze vagyok veszve a pikók horgolásával, és ez ügyben szeretnélek kérni benneteket, hogy valaki fényképezze le nekem, hogy hova böki vissza, amikor megvannak a pikó láncszemei, nekem valahogy mindig olyan bénán néz ki, szerintem rossz helyre bököm, vagy rosszul horgolom le. Remélem érthető voltam. Köszike

 

Nagyon gyönyörűek ezek a szalaghorgolt terítők, asszem nekem is meg kell majd tanulnom, de előbb megpróbálkozom az ananászmintás rucival :)

szép napot!

Móni

hazyboszi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 952
Szia.))))


Nem számít az,hogy ki mikor jött....!!! )))))))))))))

A lényeg,hogy itt vagy,megosztod mintáid,ötleteid,lelkes tagja vagy kis csapatunknak:)) Köszike.Cupp Gabci
Előzmény: Esthi (950)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 951

Hát....- nem gondoltam volna, hogy ez lesz a megoldás! Találtam itthon hasonló fonalat, mint amiből az eredeti készült és kipróbáltam. Gyönyörű!!! Nagyon boldog vagyok! Még a kedvesemnek is nagyon tetszik, úgyhogy a nyári horgolásaimat el kell tennem egy időre, amíg ez a pulcsi elkészül. Ha már fotózható állapotban lesz, küldeni fogom. Mégegyszer, köszönöm!

Üdv. Judit

Előzmény: Briella (946)
Esthi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 950

Én is jelentkeznék a létszám ellenőrzésre, bár még nagyon új vagyok, de lelkes horgoló és olvasó.:)

 

Kedves livia néni e-mailben ment a terítő mintája, remélem hamar odaér:) Igazán örülök, hogy tetszik ez a minta.:)

 

Kellemes estét mindenkinek!

hazyboszi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 949
Betti))))

Természetesen létszámban vagy!!))))

Nagyörömmel köszöntöm az úújakat,akikkel eddig még nem váltottam levelet,szót..))
Ami késik nem múlik.....Szuper a fórum,büszke vagyok minden tagjára..))))
Kevesen vagyunk,de baráti,családias kapcsolatok már vannak,és ez nagyon jó!!!!

Örülök,ha mindenki profitál a fórumból,új ötletek ,új oldalak../az orosz tényleg kincstár!!/
Jövő hét felé,ha lesz monitorom /most fiam gépét bitorlom/ elkezdem a honlapot feltölteni..
Aki úgy érzi,szívesen osztaná meg munkáját másokkal azt feltenném leírással együtt az oldalamra......Lenne egy "forumozók nunkái " album....névvel ellátva....
Előre is köszi
Betti: várom a bikinit,gondolom mások is,sok sikert hozzá..)))))) Puszika: Gabci))
Előzmény: k-betti (933)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 948
A betűrendben egyenként minden olyan lapot átnéztem, amiről azt gondoltam, horgolás vagy kötés.(az orosz linken) Annyi mintát mentettem el... A leírást köszi, megpróbálom!
Előzmény: Briella (946)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 947
www.myhq.com/public/m/o/mommaknits/ nézzetek körül itt is!
Briella Creative Commons License 2006.07.29 0 0 946

Hát Dudus, ahogy elnézem, azért nem sikerült ez a minta kötve, mert horgolva van.

 

így szól:

1. sor: rövidpálcák

2. sor: * 6 egyráhajtásos pálca uganabba a szembe öltve, összehorgolva (egyszerre befejezve - ez lesz a buci), 2 rövidpálca *

3. sor: rövidpálcák

4. sor: * 1 rövidpálca, 6 egyráhajtásos pálca ugyanabba a szembe öltve, egyszerre befejezve, 1 rövidpálca *

5. sor: rövidpálcák

2-5. sor ismétlődik

 

Próbáld ki, hogy így jó-e!

Melyik albumban találtad meg a mintát? Körülnéznék én is. :)

Előzmény: dudus75 (944)
margitmama Creative Commons License 2006.07.29 0 0 945
nekem piccasa. programom van az jó ? nagyon sok horgolást találtam meg kötést is így nem tudom melyik tetszik de köszi szépen! margitmama.
Előzmény: dudus75 (944)
dudus75 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 944
Kell hozzá egy fotónéző program! Vagy írd meg, hogy melyik minta kell, és megpróbálom e-mailban elklüdeni.
Előzmény: margitmama (943)
margitmama Creative Commons License 2006.07.29 0 0 943
Sziasztok! meg van nekem is az orosz oldal! csak az a baj hogy nagyon kicsik a minták! !talán valaki tudna segiteni hogyan lehet nagyobbra váltani? köszike. margitmama.
Előzmény: dudus75 (938)
margitmama Creative Commons License 2006.07.29 0 0 942
GABCIKA! 20.dkg- bordóhimzőt találtam, elküldöm postán ha megírod hova. több kiló van de sok szinben, bordóból csak ennyi. szivesen adom puszi. Margitmama
Előzmény: hazyboszi (926)
livia néni Creative Commons License 2006.07.29 0 0 941
Látom, nem csak én vagyok olyan, hogy gyűjti a mintákat, gondolván, majd csak lesz időm megcsinálni is . Most szeretném kérni a 919-es számú levéllel feltett kerek terítő mintáját.

Nagyon szépek a szalaghorgolások is, de olyat még nem horgoltam soha. Így csak gyönyörködni tudok bennük.

Livia néni

 

Előzmény: Esthi (919)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!