Keresés

Részletes keresés

halacs Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17248

Másnapi  jegy valóban lehet nagyon drága. :-)

De mi is most néztük a szeptemberi járatokat, és fejenként 30-ból ki lehet jönni oda-vissza. A kisgép meg tök jó, nekem jobban tetszett, mint a nagy. Igaz, hamarabb elfogynak az akciós jegyek, de ha valaki már tudja, mikorra foglalta le a szállását, annak érdemes körbenéznie a repülőjegyeknél is, hátha kifog nagyon jó árút. :-)

Egyébként vonattal szoktunk járni és ráadásul imádjuk a vonatozást, de van, amikor óriási előny, hogy Pestről egy bő óra alatt Podgoricába érünk, ráadásul az ára sem drága. :-)

Előzmény: stevie-w (17247)
stevie-w Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17247

Akkor valamit nem néztetek meg eléggé. Most pl. a hazai légitársaságunk oldalán igen kellemes akciókat lehet kifogni, mi is ezzel mentünk és jöttünk. :-)

 

 

Hú, pedig én nagyon kreatív repjegy vásárlónak tartottam magam :-) Mindig belekalkulálok egy hétvégét is, jó előre megveszem a jegyet, és általában nem vagyok nagyon időhöz kötve, több indulási és érkezési időpontot is végig tudok zongorázni.

 

Mondjuk a 150 ezres jegy úgy jött ki, hogy másnap kellett repülni, egy napra.

 

Szerintem az a baj, hogy Podgoricába ugyan naponta van járat, de csak a minigépek repülnek, és eleve kevés a hely rajtuk.

 

Előzmény: halacs (17246)
halacs Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17246

Akkor valamit nem néztetek meg eléggé. Most pl. a hazai légitársaságunk oldalán igen kellemes akciókat lehet kifogni, mi is ezzel mentünk és jöttünk. :-)

 

És jó utat! :-)

Előzmény: stevie-w (17244)
halacs Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17245

Igen, utaztunk repülővel most februárban. :-)

A reptéri taxik fix tarifával is járnak az autóbusz-állomáshoz, 15 euróért. Onnan busszal mentünk Herceg Noviba, az út kb. 3 óra, és olyan 8 euró körül volt a jegy ára fejenként. Taxival sokkal többe kerülne. :-)

Előzmény: mirjana. (17243)
stevie-w Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17244

Utazott-e már valaki repülővel? Milyen távolságra van a reptér Podgoricától? Van valamilyen buszközlekedés is vagy csak a taxik?

 

 

Én rendszeresen járok repülővel, most szerdán is megyek.

 

A reptér pár kilométerre van a várostól, a Budva felé vezető út mellett. A taxik 10-12 euróért visznek be a városba.

 

Az a tapasztalatom, hogy a repjegy viszonylag drága, 55 alatt még sosem sikerült megúszni, de gyakran elérte a 100 ezret is, egyszer pedig 150 ezer volt.

 

A kollégáim ezért gyakran Belgrádon keresztül utaznak. Belgrádig autó, onnan repülő. Ha a tengerpartra mentek, ez annyiban is ajánlható, hogy Belgrádból Tivatba is lehet repülni.

 

Előzmény: mirjana. (17243)
mirjana. Creative Commons License 2011.04.06 0 0 17243

Sziasztok,

 

Júliusban Montenegróba szeretnénk utazni, tavaly is voltunk Sutomore-n

ott egyből találtunk szállást, sok lehetőség volt.

Idén Igalo-Herceg Novit terveznénk, az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek

tapasztalata szállás terén ezen a környéken, tudtok e ajánlani valamit,

vagy itt is van e lehetőség az érkezéskor választani egy szállást, úgy értem itt

is kínálgatják-e?

Igazából a legegyszerűbb szállás is jó lenne csak 2 ágyra van szükségünk mert

csak aludni megyünk..

Még egy: Utazott-e már valaki repülővel? Milyen távolságra van a reptér Podgoricától?

Van valamilyen buszközlekedés is vagy csak a taxik?

 

oleandro Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17242

Így már más :)

Előzmény: ahatos (17241)
ahatos Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17241

Itt a térkép az aszfaltos útról:

 

Ott látod mellette a km-t és az időt... Nem jól emlékeztem.

 

Előzmény: oleandro (17240)
oleandro Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17240

Amit kinéztem, az megkerüli a Durmitor-t. Végig megy a Piva kanyonon )E762), majd keletnek fordul, és a Durmitor másik oldalán északnak Zabljakba. De ha le van aszfaltozvaa hegyen átmenő út is (az előző hsz-od kavicsos utalását úgy érttettem, hogy nem), akkor Szarajevó felül jövet arra megyünk majd. 

És ha azt  mondod, a Moraca már túl sok lenne, akkor nem kerülünk, hanem Zabljakból a legrövidebb úrton megzünk majd a Kotori öbölhöz. 

Előzmény: ahatos (17239)
ahatos Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17239

"Szarajevóból Zabljakba menet a Piva kanyonon át mennénk, de végig e Praga-ig" ezt nem ismerem. A trsa-Zabljak egy jó út, egysávos aszfalt, ha szembe jön valami akkor egyik félreáll.

Ne félj az utak minőségétől majd mindegyik jobb mint itthon.

 

A Piva is más meg a Moraca is. Te döntöd el merre akarsz menni, de ha egy nap alatt Zabljak-Hercegnovi-Shkodra akkor csak az utat látod szerintem...

 

Az egyik a Trsa-Zabljak út, a másik a Moraca kanyon.

Előzmény: oleandro (17238)
oleandro Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17238

Én úgy tervezem, hogy Szarajevóból Zabljakba menet a Piva kanyonon át mennénk, de végig e Praga-ig, , és nem átvágva a hegyen Trsa felé - őszintén szóva ez a merészség nmeg sem fordult a fejemben....

De a Zabljak - Moraca kanzon - Podgorica - Budva - Tivat út az már végig  viszonylag jó, nem?

És még egy kérdés: ha már láttuk a Piva kanyont, érdemes kerülni a  Moraca felé, vagy több értelme van kihagyi, és inkább Niksic felké lemenni Tivatba?

Előzmény: ahatos (17237)
ahatos Creative Commons License 2011.04.05 0 0 17237

Én két éve megcsináltam egy kört, Tivat-Budva-Podgorica-Moraca kanyon-Zabljak-Trsa(Zabljak-Trsa 36 km, de min. másfél óra)-Piva kanyon egy része-Niksic-Budva-Tivat.

 

Szép volt, gyönyörű de utána azt mondtam, ha valaki otthon egy kavicsot mutat nyakonvágom...

 

Nézd meg a Google Earth-n, hogy az út mellett milyen képeket csináltak. Ha gondod van a progival kérdezz emailen.

Előzmény: oleandro (17236)
oleandro Creative Commons License 2011.04.04 0 0 17236

Bizony, komppal mennénk vissza, csak azt nem vette be a michelin. Egyéként Noiksic felé rnyilvánvalóan rövidebb,  de kérdés, hogy mennyire látványos? Érdemes ezért kihagyni a a Moraca kanyonját?

Előzmény: ahatos (17235)
ahatos Creative Commons License 2011.04.04 0 0 17235

Ezt is megnézheted, jobb oldalon a *.kml fájlt beteheted Google Earth-ba...

A kinézett uton mennél akkor ne hagyd ki Lovcent és visszafelé komppal jönnék Tivat felé...

Előzmény: oleandro (17231)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 17234

van

Előzmény: Törölt nick (17233)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.04 0 0 17233

sziasztok,

 

én egy 3 hálószobás villát keresnék Montenegróban júniusra, közel a tengerparthoz, ban tippetek arra vonatkozóan, hogy hol keresgéljek?

Hiéna29 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 17232

Kedvcsináló:)))

oleandro Creative Commons License 2011.04.02 0 0 17231

Kösz, én is úgy vélelmezem.

Ezt az útvonalat néztem ki Zabljak és Shkodra között.  Tud valaki jobbat/szebbet?

Előzmény: Direkt_ (17226)
moncsa03 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 17230

Igen, mi is azon vagyunk, hogy csak mi legyünk-de ez nem könnyű,meg összehozni ennyi ember igényét se-mindig nekem jut ez a megtisztelő feladat.:)

Amúgy válaszoltak és csak 4 személyes studióik vannak szabadon abban az időben amikor mennénk, az meg 5 párnak alapból nem jó. Így tovább nézelődünk. Igazából mikor ötödjére voltunk, Susanjban voltunk, ott sem strandoltunk egyáltalán mert ott meg lépni nem lehetett a hatalmas köveken a vízben hiába volt tiszta-így maradt az "eljárkálás".

Előzmény: Hümi (17228)
sfi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 17229

valami trutymót engedtek a vízbe amitől felhabzott...és tele volt mindeféle vízen úszó szeméttel is...

 

Ezek szerint nekünk szerencsénk volt. Ilyesmit egyszer láttunk csak, de az egy szeles éjszaka után volt, és mi azt gondoltuk, hogy a nagy hullámzás miatt történt ez.

Előzmény: Hümi (17228)
Hümi Creative Commons License 2011.03.31 0 0 17228

Van az apartman előtt egy akkora terület ahol elférhet egy ekkora társaság...szűkösen...volt amikor ott két helyen is grilleztek. Nem egy puccos hely...bár nem tudom, hogy a pihenni vágyó nyaralóknak mennyire tetszene, ha egy ekkora társaság "jó" hangulatban az ablakok alatt dorbézolna.:)

Egy tény, hogy érdemesebb lenne egy olyan épületet keresni ahol csak ti vagytok. 

Valamit a környékről is...mi négyszer voltunk eddig Montenegróban...de ez volt az első olyan nyaralás amikor tele voltunk negatív élményekkel.

A környék nagyon elhanyagolt és szemetes...de ez volt a kisebbik baj...sajnos rendszeresen előfordolt...azaz a tíz napban többször is, hogy valami trutymót engedtek a vízbe amitől felhabzott...és tele volt mindeféle vízen úszó szeméttel is...meglehetősen gusztustalan látvány volt...és ez sajnos nem csak a ház előtti kis öbölre volt jellemző...de a Rocky Beach-ra is...ami egyébként nagyon kúltúrált és hangulatos...

Előzmény: moncsa03 (17224)
stevie-w Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17227

Június vége felé még nem hiszem hogy túl nagy forgalom lenne arrafelé, szóval én simán el mernék indulni a nagy világnak, tuti találni fogtok szobát.

 

 

Egyetértek. (Leszámítva, ha speciális igények vannak, pl. busznyi társaság, pici gyerek, hasonlók.)

 

 

Előzmény: Direkt_ (17226)
Direkt_ Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17226

Arrafelé még nem voltam, de én még mindig úgy utaztam el nyaralni, hogy sose foglaltam előre szállást. Még sosem volt gond belőle, mindig lehetett találni, bár 1-2 éjszakára kicsit drágábban adják. Június vége felé még nem hiszem hogy túl nagy forgalom lenne arrafelé, szóval én simán el mernék indulni a nagy világnak, tuti találni fogtok szobát.

Előzmény: oleandro (17217)
sfi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17225

Nem puccos hely és nem szólnak rátok, az biztos. Hacsak valamelyik haklis vendég nem, de ez bárhol előfordulhat. De emlékeim szerint ehhez kicsi az udvar, de majd Hümi, aki frissebb emlékekkel rendelkezik, elmondja, hogy ő mire emlékszik. :)

Előzmény: moncsa03 (17224)
moncsa03 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17224

Na, a kérdés az, hogy egy 12-16 fős társaság össze tud-e ülni iszogatni, sütögetni, eszegetni, beszélgetni? Mennyire kell ott "fegyelmezetten" viselkedni? Igazából nem egy puccos helyet keresek, inkább egy olyat ahol ennyien jól tudjuk magunkat érezni anélkül, hogy "ránk szóljanak". 2 éve sikerült kivenni egy egész apartmant, jól is éreztük ott magunkat, de idén Ulcinj vagy Ulcinj közeli helyet keresünk.

Előzmény: Hümi (17222)
sfi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17223

De a kérdés az is volt, hogy egy nagyobb társaság ki is ülhet-e az udvarra. Bár neked frissebb az élmény, lehet, hogy te emlékszel pontosabban. :)

Előzmény: Hümi (17222)
Hümi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17222

Szia Moncsa03...mi tavaly töltöttünk ött tíz éjszakát...ha van kérdésed...bátran...:)))

 

Lehet grillezni...

Előzmény: moncsa03 (17218)
sfi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17221

Pedig minden más tekintetben jó hely, de ilyesmire tényleg nem alkalmas. :(

Előzmény: moncsa03 (17220)
moncsa03 Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17220

Az kár. Akkor keresgélek tovább.:)

Előzmény: sfi (17219)
sfi Creative Commons License 2011.03.30 0 0 17219

Az udvar nem túl nagy és lejtős, parkolónak használják. A mellette lévő telek még üres, lehet, hogy az is az övék, mert ott is a vendégek parkolnak, ott talán nagyobb a hely. De az sem az a hely szerintem, ahol egy nagyobb társaság összeülhet sütögetni, vacsorázni. :(

Előzmény: moncsa03 (17218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!