Keresés

Részletes keresés

Angel DC Creative Commons License 2009.09.12 0 0 1442
sziasztok!

nyelvsulink hírlevelében szivesen megosztjuk a nyelvvizsgások tapasztalatait, szubjektív éllményeit h hogy élték meg a vizsgát

ha valamelyikőtöknek van kedve megosztani, örömmel venném
nem jó ötlet, ha csak a saját tanulóink írják meg

köszönöm
gnius Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1441
Ügyfélszolgálat nyelvvizsgáztatási ügyekben

Az ügyfélfogadás helye:

Oktatási Hivatal
Budapest V. kerület,
Báthory utca 10.

Az ügyfélfogadás ideje:

hétfő-csütörtök: 8.30-16.00 óráig
péntek: 8:30-12.00 óráig

Telefon:

(36)-1-374-2132

Előzmény: redbluegirl (1440)
redbluegirl Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1440
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék nyelvvizsgát tenni angolból. Okj-hez kéne egy alapfokú, de mivel azzal amúgy nem sokat érnék megpróbálnám a középfokút. Van még olyan nyelvvizsga amely, ha egy bizonyos %-ot elérsz a középfokún, akkor azt nem adja meg, de az alapot igen? Remélem érthető volt, amire gondoltam. Várom gyors válaszotokat!
gnius Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1439
Nincs határidő. Bármikor leteheted a nyelvvizsgát, államvizsga után is, csak épp nem kapsz oklevelet addig. Ezek lehetnek évek is. Rajtad múlik.
Előzmény: Sfakutya (1438)
Sfakutya Creative Commons License 2009.09.08 0 0 1438
Lenne egy kérdésem, biztosan tudtok rá válaszolni.
Ha valaki elvégez egy főiskolát, de nem tette le a nyelvvizsgát, azt mennyi ideig pótolhatja. Vagy van egy határidő, amin belül vizsgáznia kell? És ha sok év telik el, mert egyszerűen nem megy neki a nyelvtanulás, akkor nem kapja meg a diplomáját? Vagy ha sok-sok év után mégis sikerül, akkor kap diplomát?
gnius Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1437
Egyetértek a vizsgázó szempontjából, aki érettségi, stb mellett letesz akár több nyelvvizsgát, és csökkentik az érte járó "elismerést".

De... ...gondolj bele abba, hogy ez mennyiben diszkriminatív azokkal szemben, akiknek a szülei sem anyagilag, sem szellemileg nem tudják támogatni a gyerekeiket. Tanul a gyerek szorgalmasan, jó jegyeket szerez, de pl a szakmunkás szülei nem tudják kifizetni a magántanárt, de még csak a jelentőségét sem tudják a nyelvtanulásnak a gyerekben elültetni.

Kétélű, és nem csak saját szempontból kell nézni.

Másrészről, ha mindenki kevesebb pontot kap érte, akkor az esélyeid a hasonló nyelvvizsgával rendelkezőkkel összehasonlítva uolyan. Csak azok körözhetnek le, akik többletpont nélkül is magasabb pontszámot érnek el. No, de ők meg is érdemlik, nemde?
Előzmény: hungarianAir (1435)
landirul Creative Commons License 2009.09.03 0 0 1436
Hát én erről még nem hallottam. Remélem nem igaz. Én már ígyis a max 50 pontot is kevésnek találom. Ezt biztos forrásból hallottad?
hungarianAir Creative Commons License 2009.09.02 0 0 1435
Sziasztok!

Ma hallottam először és felháborítónak találom hogy csökkentik a nyelvvizsga plusszpontokat, valaki tud erről vmit? Kb. mennyi lesz egy közép ill felsőfokú?
lcsili Creative Commons License 2009.08.31 0 0 1434

Szia!

 

Köszönöm a választ, sokat segítettél!

Előzmény: gnius (1432)
retekegér87 Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1433
Sziasztok!

Valaki nem volt esetleg 09.08.28-ai BGF üzleti NÉMET (közép) nyelvvizsgán?
gnius Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1432
Itt mindent megtalálsz:

http://www.nyelvvizsgacentrum.eoldal.hu/oldal/lcci-vizsgaszabalyzat

(Témaköröket is)

Üdv
Előzmény: lcsili (1429)
gnius Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1431
Szia!

Elvileg uúgy zajlik, csak könnyebb.

A honlapjukon ezt találtam:

http://www.itk.hu/index.php?id=275

Remélem segítettem.

Üdv
Előzmény: lcsili (1428)
Amarilli Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1430
Az emelt szintű érettségi még mindig kiváltja a nyelvvizsgát - gondolom, eredménytől függően azért. Mindenesetre az biztos, hogy a 94%-ra teljesített emelt az idén is egyenértékűnek számított a középfokú (B2) komplex nyelvvizsgával.
Én úgy tudom, hogy a GI-vizsgán nem lehet szótárt használni, az ÖSD-n meg csak egynyelvűt, de tényleg jobb, ha közvetlenül érdeklődsz az egyes helyeken, mert az a biztos, és ők az esetleges változásokat illetően is képben vannak.
Előzmény: RLady (1424)
lcsili Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1429

Sziasztok!

 

Valaki tudna nekem segíteni az LCCI szakmai nyelvvizsgával kapcsolatban? Milyen témák vannak? Mennyire nehéz, stb.

Köszi

lcsili Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1428

Szia!

 

Remélem tudsz nekem segíteni. Origo angol alapfokú nyelvvizsgán milyen a magnóhallgatás? A honlapon sajnos semmilyen használható információt nem kaptam, írtam nekik e-mailt és abban sem tudtak megadni semmilyen felkészítő anyagot. Valaki esetleg már volt ilyen vizsgán? Sajnos ez még nekem is új, hiszen csak januártól kell az Origos alapfokhoz magnó. Esetlen nincs olyan alapfokú nyelvvizsga, ahol a szóbelihez nem kell magnó?

A választ előre is köszönöm!

Előzmény: gnius (1425)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1427
Amúgy alighanem az Oktatási Minisztérium ezt meg tudná mondani, az ő honlapjukon vannak fent az eddigi érettségi feladatlapok is. Szerintem kérdezd meg tőlük emailben!
Előzmény: szipucsu2 (1426)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1426
Én úgy tudom, hogy emelt szintű nyelvi érettségivel ki lehet váltani középfokú nyelvvizsgát. Legalábbis 2007-ben még rá volt írva az emelt szintű vizsgapapírra (vagy mire, amit vizsga után küldtek postán), hogy egyenértékű a középfokú nyelvvizsivel.

Amúgy gondolom, bizonyos pontszámot kell elérni ahhoz, hogy egyenértékű legyen. Meg persze az is lehet, hogy 2007 óta ez változott.
Előzmény: RLady (1424)
gnius Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1425
Szia!

Én csak próbából felhívtam Neked az ÖSD-t, ott a hölgy azt mondta, hogy az egész vizsga alatt lehet használni, még a szóbeli felkészülés ideje alatt is.
Plusz felhívta a figyelmem, h pdf-ben letölthetőek mintafeladatok.

A BME-ről tudom még, hogy az írásbelin a nyelvismeret (kétféle nyelvtani teszt) résznél nem lehet, a többinél (levélírás, fordítás, olvasott szöveg értése) lehet használni szótárt.

ECL típusúnál egyáltalán nem lehet használni. (Bár ezt nem kérdezted)

Azt tudom javasolni, hogy telefonon érdeklődj a többinél is, ahogy én.

Goethe Institut Budapest
1092 Budapest
Ráday u. 58.
Navigationssymbolsprachkurse@budapest.goethe.org
Tel.: +36 1 323 23 13
Fax: +36 1 323 23 19

TELC:
1088 Budapest, Bródy Sándor u. 16.
1431 Budapest, Pf.: 176.
06-1-483-2543

Üdv!
Előzmény: RLady (1424)
RLady Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1424
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet utánna járni, annak hogy a nyelvvizsga típusok (ÖSD, Telc, BME, Gothe-főként ezek érdekelnek, aki ösd-ről tud mesélni akkor azt is szívesen olvasnám) mely részénél lehet szótárat használni?
Már kutakodtam de nem tudom nem vezetett eredményre....Ha valakinek ideje engedni akkor megkérném írjon nekem egy összesítést párról.

Előre is köszönöm!!

u.i.: emelt érrettségivel szerintem már nem lehet kiváltani a nyelvvizsgát, régen lehetett középnyelvv.-vel a középsz. érettségit. vagy már megint változott?
gnius Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1422
Mert a hallott szöveg értését méri. Ülhetne egy vizsgáztató is a magnó mellett, és válaszolhatna mindenki egyenkét, de így sokkal gyorsabb.
(Gondolom én)
Előzmény: Leeate (1421)
Leeate Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1421
Egybk. miért a szóbeli része, ha írásban kell válaszolni?
Előzmény: gnius (1419)
Leeate Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1420
Köszi a kímerítő választ! :)
De az, hogy miért is labor, az még mindig of kvescsön.
Én amúgy nem nyelvvizsgázok, inkább rendezek majd egy emelt érettségit. Szerintem az könnyebb, nyelvvizsgát is ad, na meg csináltam már ilyet középszinten, tehát tudom kb. a menetét is.
Előzmény: gnius (1419)
gnius Creative Commons License 2009.08.15 0 0 1419
A labor a szóbeli vizsga azon része, ahol egy teremben magnóról hallgatsz szöveget, és a vizsga típusától függően (ORIGON magyarul, BME-n, ECL-en stb. angolul) angolul vagy magyarul válaszolsz a szöveggel kapcsolatos kérdésekre.

Részletesen (ORIGO típusún):
Bemész a terembe, padok, székek, kb 15 ember egyszerre bemegy, személyi alapján igazolja magát, és véletlenszerűen helyet foglal.
A falon hangfalak, vagy rosszabb helyen egy kis magnó az első asztalon.
Kapsz egy papírt, rajta kérdésekkel, közben kihagyva a válasznak hely. Ezt lefelé kell fordítani.
Lejátszák a vizsgaszöveget, de előtte egy kedves hang a magnóról elmondja, pontosan mit kell majd csinálni.
Egyszeri meghallgatás után elolvashatod a kérdéseket.
Utána még kétszer lejátszák a szöveget, és közben válaszolnod kell, jelen esetben magyarul. Tehát, a kérdések is, és a válaszok is magyar nyelvűek.

Utána, ha lejárt az idő, azonnal le kell tenni a tollat.

Megjegyzés: bármilyen kérdésetek van, akár ilyen egyszerű is, fogjátok magatokat, és megnézitek, hol akartok nyelvvizsgázni, és a honlapját elkezditek végignézni. Ha nem kaptok választ, akkor a megadott elérhetőségen telefonáljatok, és kérdezzetek. Az ELTEn van egyedül(ORIGO), hogy ott személyesen érdemes érdeklődni, mert nem veszik fel a telefont.

Üdv
Előzmény: Leeate (1417)
ancsyka2 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1418
Holnap én is túl leszek végre az első nyelvvizsgámon. És itt a fórumon hiába kértem,senki nem segített...még 1 pár szóval sem,vagy tapasztalattal...egyetlen ember vette a fáradságot! Neki köszönöm!!!! :)
Leeate Creative Commons License 2009.08.14 0 0 1417
Valaki elárulná, mi az a labor nyelvtanulásnál / nyelvvizsgánál?
Mert nekem laborról leginkább filmek előhívása jut eszembe.. Második helyen meg a gyógyszeripar. De egy nyelvlaborban mit kell kotyvasztani, és ki találta ki ezt az elnevezést, akármire is utal? Meg lehetne fojtani :))
lcsili Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1416

Szia!

 

Engem lehet érdekelne pár könyv ha meg tudunk egyezni!?

Előzmény: Törölt nick (1414)
lcsili Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1415

Szia!

 

Engem lehet érdekelne pár könyv ha meg tudunk egyezni!?

Előzmény: Törölt nick (1414)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.10 0 0 1414
Sziasztok,
eladnék néhány ÚJ tankönyvet, munkafüzetet, tanári kézikönyvet és a sorozatokhoz való tesztkönyvet (New Headway, Enterprise, Rising Star, stb.)

angol és amerikai magazinok is gazdát keresnek. publikus vagyok.
lcsili Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1413

Szia!

 

 Én igaz angolos vagyok inkább. :) Egy a lényeg, nem szabad izgulnod! Ha nagyon ideges vagy, akkor az ki tudja, hogy mit hoz ki belőled, lehet bepánikolsz és akkor annyi. Szóval csak nyugi, ne izgulj rajta. Még van időd, még csak 11-es vagy, ha nem sikerül, akkor sincs semmi. Tudom, hogy nagy a tétje, de akkor is, úgy kell hozzá állni,h jó, ha sikerül, ha nem az sem "olyan" nagy baj :)

Előzmény: bátortörpilla (1403)
lcsili Creative Commons License 2009.08.08 0 0 1412

Szia!

 

 KITEX-es angolhoz van egy könyv, ami nagyon klassz, vannak benne vizsgafeladatok és magnó is. Majd nézd meg a KITEX oldalán, azt érdemes beszerezni és végigcsinálni. A szóbeli része letölthető szintén a honlapról.

Előzmény: torokg11 (1400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!