Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1191
Szívesen elküldöm Neked is, de megkérdeztem Katicát, hogy felteszi a képtárba. Várom még a válaszát. A most megjelent magyar nyelvű kiadást megvetted? Ha nem azt is el tudom küldeni. Üdv,Jolimama
Előzmény: MóniSz (1183)
kicsi lany Creative Commons License 2006.08.11 0 0 1190
Kedves Marikje Nagyon szepen koszonom a mintakat, valamelyiknek meg ma hozza kezdek. Megegyszer koszi, Kicsi Lany
Előzmény: Marikje (1181)
MóniSz Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1189
Azt hittem 1000 ft a fonal, és 850 a postaköltség,bocsi félreértettem:), így nagyon sok:(
Előzmény: hazyboszi (1187)
loncsibaba Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1188
Nagyon bosszant akkor is!! Nem gondoltam, hogy ennyibe kerül, 3- 400 forintra gondoltam, másképp fel sem adom!! Muszáj valahogy kiengesztelnem téged Boszika, nem hagy nyugodni a lelkiismeret! Majd valamit kitalálok! Ilcsi!
hazyboszi Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1187
Mónisz.)))


Pontosan 1850 Ft volt alig 8-10 dkg fonal.....borítékban! Ez nagyon durva,nem?????
Csoda ha a sírás kerülget????((((((
Sajnos nemigen' vagyok eleresztve' ahogy mondani szokás....zokon vettem,na..(
Egyéb magánügyi,tartós problémaim vannak,sajnos....érzékenyen érintett.
Ennyit erről,és többet ne firtassuk,megjárta,kellett nekem bordó fonal..(((((
Ha elmentem volna érte is lehet jobban járok.))))
Előzmény: MóniSz (1186)
MóniSz Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1186
Én is jártam így nemrég, szintén 800 ft körül volt a postaköltség, ha diákjeggyel utazom fél országnyit,az sem kerül többe:( szintén nagyon meglepődtem, és bosszús voltam. Ennyit a magyar postáról, mert ez csak az ő saruk
Előzmény: hazyboszi (1185)
hazyboszi Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1185
Szia Ilcsike!!!))


Én nem tudom mit számolt a posta,de gondolhatod,hogy elképedtem..((((
Nem kell kárpótolnod......akkor ez a tévedések vígjátéka.....
vedd semmisnek a levelem,és fátylat rá.......a fonalat eldugom,ne kerülgessen a sírógörcs.))))))))))
Pussz Gabci))
Előzmény: loncsibaba (1184)
loncsibaba Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1184
Szia Boszika!! Nem akartam rosszat. Most az általam beírt ár alapján számították a postaköltséget? Egyébként nekem ebben nem volt semmi üzlet, a jó szándék vezérelt!! Valahogy kárpótollak! Fonalat nem küldök, ígérem!! Ilcsi!!
Előzmény: hazyboszi (1182)
MóniSz Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1183

Jolimama

Nekem már kívülről is nagyon tetszik ez az újság (Häkel-ideen), ha szkenneled megkaphatom én is, vagy katica felteszed a képtáradba?köszönm

Móni

Előzmény: Jolimama (1177)
hazyboszi Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1182
Szia Ilcsi!!))))

Megjött a fonal...bár ne jött volna..((((
A színe nagyon jó,de horror áron jött, /1980 ft/ ,majdnem infarktust kaptam...
Értéknek a 8 dkg-ra beírtad 1000......nem rossz üzlet..-neked. Ezért fél kg.Heni-t kaptam volna a 8 dkg. helyett................(((((((((((((((((((köszi...


KÉREK MINDENKIT: nem kérek fonalat......!!!!!!!!! Köszike....
elnézést...
Marikje Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1181

Szia Kicsi Lány!

Összegyűjtögettem innen a topikról egy pár linket és egy pár képet amik az én kedvenceim. Én is nagy Ponchokötés előtt vagyok 2 lánykámnak meg magamnak akarok őszre kötni vagy horgolni. Remélem segítettem.

http://show.7ya.ru/private.aspx?Rubrid=96951&ob=0 pulóverek kardigánok

http://photo.163.com/photos/cxqcys/49423477/ kötés és horgolás minták rajzzal

http://photo.163.com/photos/cxqcys/ 

http://gabcika.atw.hu további linkekkel és sok mással Poncho és top

http://marikaje.uw.hu Poncho szabásmintákkal, és mintaleírással

http://photo.163.com/photos/czxueer/14569585/ kötésminták technikai segédlettel angolul, de rajz is van

KedvencemHorgoltMásik szívem csücskehttp://www.jessica-tromp.nl/poncho_ponchos.htm itt mindent megtalálsz ami ponchohoz kell igaz angol nyelvű a link de szívesen segítünk ha kell a mintaleírásoknál. Jó Munkát búvárkodást
Előzmény: kicsi lany (1180)
kicsi lany Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1180
Sziasztok, nekem horgolt pulcsi,kardigan,topp,poncho mintakra lenne szuksegem, ha valaki tudna segiteni. Nagyon koszonom
Briella Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1179
Ezt egyszer meghorgoltam.
Előzmény: Briella (1178)
Briella Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1178
Eicu! Ez pl. klöpli:
Előzmény: eicu (1176)
Jolimama Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1177
Szia Kata! Megvettem a horgolási öteletek füzetet, nekem meg volt németül, most elajándékoztam. Ez volt a kettes.
Nekem németül van egy korábbi, ha kell jövő héten szkennelem. Jolimama
Ez az ujság
Előzmény: hkatica1 (1169)
eicu Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1176

Köszönöm mindkettőtőknek a szalaghorgolásos mintákat. Majd megpróbálkozom vele, nem tűnik bonyolultnak, de nem is egyszerű annak aki még nem próbálkozott vele. Jelenleg olyan hottentotta rántottának tűnik az egész.

 

Valaki meg tudná-e nekem mondani, hogy mi az a klöpli jellegű horgolás? (Remélem jól írtam le.) Valahol itt a fórumon olvastam, de most nem találom meg.

 

Üdv mindenkinek majd jelentkezem ha sikerültek a kis terítők, a nagyot majd csak akkor próbálkozom ha már tudom mit csinálok.

 

Előzmény: hkatica1 (1175)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1175

Kedves Jolimama! Megkaptam mindkét újságot. Köszönöm szépen :)

 

12

Eicu! Itt egy szalaghorgolással készült téglalap alakú terítő, szerintem nem bonyolult :)

 

34Ez pedig egy kezdőknek való.
Jolimama Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1174
Szia Katica! Elküldtem mind a két ujságot, megkaptad? üdv jolimama
Előzmény: hkatica1 (1169)
taptapo Creative Commons License 2006.08.10 0 0 1173

Szia Gabcika,

köszönöm a mintát, úgy látom ugyanaz mint amit te horgolsz az orosz lapról levett takaró is. Csak te csíkokban készíted ott meg dababonként készül és végül összevarrja, vagy horgolja nem tudom.

Mégegyszer köszönöm, és úgy gondolom elég lesz a fonalad ! Üdvözöllek taptapo

Előzmény: hazyboszi (1172)
hazyboszi Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1172
Taptapo!!!!

Átküldtem a mintát nővérkémnek,mert nem tudom a milcímed,majd elküldi nekd.)))
Jó munkát,és majd jelezz,megy-e??:))) CUPP))
hazyboszi Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1171
Én ezután OFF.................
Üdv...
hhzsuzsa Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1170

Kedves Oona!

 

Nem kaptál még választ a kérdésedre. Nem ismerem ezt a mintát, de kötöttem már hasonlót. Azt gondolom, ez is ilyen lehet.

A lényeg tehát: mint látható, sima kötéssel dolgozik a készítő. Kb 3-4 sor sima kötés után össze kell kötni a szemeket az első sor megfelelő szemével ( pl. az 3-4-dik sor első szemét az első sor első szemével, stb.). Természetesen a forditott oldalon egyszerűbb.

Az általam készített mintánál 10 cm rózsaszín és kb 2 cm fehér lusta kötéssel váltakozott. A rózsaszínű résznél az utolsó sor 1, 2, 3, 4-dik (15. 16, 17, 18-dik stb) szemét kellett összekötni az első sor meglelőjével. A második rózsaszínű csiknál a 8, 9, 10, 11-dik (19, 20, 21, 22-dik stb) szemet kötöttem a megfelelőjéhez.

Csak az alapszínű csikot változtattam, így hullámzott a minta. Egyszerű, szép, de nagyon meleg lett a pulóver. Téli szánkózásnál jó hasznát vettem.

Ezt a Zsuzsi kötőgéppel készítettem, ajánlom másoknak is.

 

Jó munkát:    Zsuzsa

Előzmény: Oona (1114)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1169

Jolimama! Küldheted ezt az újságot is, mivel nincs meg. Német nyelvű újságjaim pedig egyáltalán nincsenek, kivéve régi 80-as évekbeli Anna magazinokból másoltakat.

 

Tegnap láttam az újságosnál, hogy megjelent egy Diana Horgolási ötletek füzetecske. A korábbiak megvannak valakinek?

 

MoniSz! Megnéztem a képtáradban a Fürge ujjak újságot. Szép minták vannak benne :) Várjuk a többit!

 

Eicu! Örülök, hogy próbálkozol a szalaghorgolással. Ha egy kicsit gyakorlod, akkor egy téglalap alakú terítőt szalaghorgolással is tudsz majd készíteni. Holnapra hozok neked hozzá egy nagyon egyszerű mintát is.

 

Kata

Előzmény: Jolimama (1167)
Jolimama Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1168
Szia! Ez a kis terítő egyike volt első munkáimnak. Próbálkozz vele, nem nehéz, és gyakoolhatod a szalaghorgolás technikáját, és hamar szerez örömet is. Üdv Jolimama
Előzmény: eicu (1166)
Jolimama Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1167
Kedves Katica! Az utolsó kép volt az 1-es hátlapja. Persze, tedd fel nyugodtan, örülnék neki. Elküldöm egyujság címlapját, hgy azt is elküldjem-e? Jó lenne , ha csemegézni tudnánk. Nagyon sok német nyelvű is van, majd folyamatosan elküldöm a címlapot, hogy melyiket kéred. Biztos nagy munka, de a végeredmény megéri.)) Üdv Jolimama
Előzmény: hkatica1 (1164)
eicu Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1166

Régen írtam, mert nem értem rá, de  most elolvastam az elmúlt hetek eseményeit.

Nagyon sok szépet láttam tőletek. Én mg mindig csak tanulgatok a hagyományos csipke terítők már jól mennek.

 

Szalaghorgolással is próbálkozom, de még nem készült el egy darab sem ezzel a technikával.

 

Ha valaki tudna nekem küldeni egy nagyon egyszerű, kezdőknek való szalaghorgolásos terítő mintát nagyon megköszönném.

 

Szeretnék még kérni olyan terítő mintát ami téglalap alakú, dohányzasztalra való és egy darabból kell horgolni, mert nincs türelmem kicsi darabok összállításához.

 

MóniSz Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1165

Én nagyon-nagyon örülnék a mintáidnak, és mindenkiének:) Folyamatosan nézegetem ám a kjéptárakat, nagyon szupik, csak így tovább.

 Ma én is felteszem a régi fürge ujjak újságaimat, egy már fentvan asszem:)

Móni

Előzmény: hkatica1 (1164)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1164

Kedves Jolimama! Megkaptam amit küldtél (az utolsó "ünnepi csillogásba öltözött dobozok és koszorúk" című oldal volt). Szuper csillagok vannak benne - úgy látom az idei fám horgolt díszei bővülni fognak :)))  Ha megengeded, akkor felteszem a képtárba, hogy mindenki csemegézhessen belőle.

Nyugodtan küldheted a másodikat is, tárhely probléma nem lehet, mivel a céges címemre át vannak irányítva a levelek, az pedig jóval több mindent elbír.

 

1

Margitmama! A könyv, amit beraktál nekem is megvan, csak az enyémnek világos a borítója (narancs és zöld színű hátterűt is láttam már, de feketét nem). Bár ha neked be van szkennelve, akkor én nem bajlódom vele és ha elküldöd, akkor mehet egyből a képtárba közkincsé tétetni.

 

2A könyv, amit a mai nap során a képtárba fel fogok rakni.

 

Ha tetszik az ötlet, hogy egész könyveket felrakjak, akkor szorgos és kitartó munkával a régi könyvek mintái egy helyen megtalálhatóak lennének és mindenki azt tölt le belőlük, amit akar. Mit szóltok? (Bár szívem szerint azt is díjaznám, ha egy kiadó úgy gondolná, ki kellene adni a régi könyveket újra. A Fürge ujjak mellett szerintem a legtöbb könyv a Minerva kiadó gondozásában jelent meg, amely egy ma is létező kiadó!)

 

Üdv

Katica

Előzmény: Jolimama (1159)
MóniSz Creative Commons License 2006.08.09 0 0 1163

Kedves livia néni

 

A minta fentvan a képtáramban a Diana újságban, én egy picit leegyszerüsítettem, mert túl nagy lett volna. www.kep.tar.hu/monisz1

Szép napot mindenkinek

Móni

Előzmény: livia néni (1161)
livia néni Creative Commons License 2006.08.08 0 0 1162

Katica, nagyon szépek a terítők. A képtáradat is már meglátogattam. Remek

Lívia

Előzmény: hkatica1 (1141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!