Keresés

Részletes keresés

taptapo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1385

Kedves Marikje, a második email címedre küldtem a takaró leírását.

nagyon köszönöm a segítséged, igazán rendes vagy!! üdv taptapo

Előzmény: Marikje (1375)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1384
Katica a fejét nem kell bemártani csak azt a részt amit keményíteni akarsz!
ilcsi. Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1383
Nagyon köszi! Legközelebbi nagyváros Nyíregyháza.Remélem ott van ilyen bolt.
Előzmény: eindor (1371)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1382

 

EICU

http://album.inmail.hu/*marikje

a jelszó: sapkalap és a bemutatóra kattintva tudod megnézni.

Remélem tetszeni fog bár még csak most töltögetem.

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1381

Szia Katica!

 

Kis pohárra húzva lehet szárítani. Cukros víz és keményítő mindkettő jó.

CUKROS:
hat rész cukor egy rész víz. A vite lassú tűzon forraljuk adjuk a cukrot és addig forralod amig egyharmadát elpárologja .Kihűtöd langyosra beleteszed az angyalkát amikor jól megszívta magát ráteszed a pohárra és hagyod megszáradni.

Vigyázz, hogy a formára jól illeszkedjen mert ha nem akkor csúny lesz és ne

 

száradjon teljesen meg mert ráragadhat.

 

Keményítős változat:

1/2 dl vív

1 evőkanál étkezési keményítő

Összeöntjük csomómentesre keverjük és lassú tűzön addig főzzük, amíg enyvszerű nem lesz .Egyenletesen benedvesítjük vele az angyalkát és úgy szárítjuk mint a cukrost de ezt lehet hajszárítózni is.

 

 

Előzmény: hkatica1 (1379)
eicu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1380

Üdv. mindenkinek!

Folyamatosan olvasgatom a fórumon résztvevők írásait és tanulgatok folyamatosan.

Most szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megnézni az általad ajánlott oldalakat.

Nagyon szeretném látni.

Előzmény: Marikje (1378)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1379

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni horgolt angyalkák kikeményítésében? Briella, te hogyan csináltad? Mivel kell keményíteni (vízben feloldott keményítő, cukros víz) és milyen formára lehet ráhúzni, hogy a szoknyája szép legyen? Vízbe mártáskor a fejben lévő vatta nem ugrik össze??

Én a sajátjaimat hagytam ahogy elkészültek, nem keményítettem mivel tartásuk volt, de most elővéve a dobozból, ahol összenyomódott a szoknyájuk, háááát, rájuk férne egy kis felújítás. Meg most szeretnék a munkahelyemen eladásra készíteni és nem mondhatom azt, hogy nem tudom kikeményíteni :(

Üdv. Katica

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1378

http://album.inmail.hu/*marikje

 

Terítőknél újabb minták.

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1377

Vorosvar!

Nagyon szép lesz a függöny.

 

Én megint bontok. Egyszerűen nem találom el a leánykám mellényének a hosszát annyira csalós tud lenni. Ha külön horgolom neki az elejét és a hátát mindig 50-60 láncszemre kezdem de most egyben kezdtem dupláját vettem és nagy lett. BRRRRR

Előzmény: vorosvar (1348)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1376

Dudus ez nagyon jól néz ki.

Gabcika!

Átmentek a táskák a citromailra küldtem egy párat leírással.

Előzmény: dudus75 (1367)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1375

Taptapo!

 

Írtam egy francia hölgynek a legyezőmintával kapcsolatban, de azt írta, hogy a kép túl kicsi és a leírás sem teljes.

Nincs valakinek nagyobb képe, hogy át tudjam küldeni?

A húgom beszél franciául és ketten lehet össze tudnánk hozni a fordítást igaz neki nincs nete így csak leélben megy a dolog. Telin kicsit drága lenne. KÜldjétek át nagyobban a képet légyszi:

marikje@inMail.hu

marikje@c2.hu

 

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1374

Jó reggelt mindenkinek!

 

Szia Dudus!

 

Hogy áll a buggyos pulid?

 

Monisz!

Ez az orosz neten volt szerintem a leírás is ott lesz valahol .

 

Frissítettem egy két norvégmintát a honlapra http://marikaje.hu nézzetek be.

hazyboszi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1373
egy pár fotó.)))) Tamásiból....Nővérkémmel.)))Margitmami neten:)penzióbancapuccinó))
MóniSz Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1372

Szia

Az utóbbi időben nem nagyon haladtam, egyik ujja megvan, picit megvariáltam,de lehet, hogy le fogom bontani, nem az igazi így:(, másik ujjának a fele van. Hazafelé a vonaton is ezt csináltam, és képzeld egy hölgy elkérte a mintát, annyira megtetszett neki is:). Majd talán sikerül kipihennem magam nemsokára, és akkor megint nekilátok:) Már találtam is egy új áldozatot, csak sajna ehhez nem találtam leírást, ha esetleg valaki tudna segíteni, hogy hogyan is fogjak neki...persze csak ez után. Nagyon jó a pókhálós minta is:)

Akit érdekel sok keresztszemes linkem is van,küldeném.

Köszike

Móni

Előzmény: dudus75 (1367)
eindor Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1371
Szia!Bőrdiszmü kellékest keress.Ott lehet kapni táskához való dolgokat
Előzmény: ilcsi. (1366)
ilcsi. Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1370
Vörösvár! Kitartás!! Egyedi,szép függönyöd lesz,sok elismerést fogsz beseperni.Arról nem is beszélve,hogy akárhányszor ránézel ,büszkeség fog eltölteni! További jó munkát! Ilcsi.
Előzmény: vorosvar (1348)
Annamária36 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1369

Kedves Ilcsi!

Komárom megyéből megyünk,én nem ismerek senkit most leszek először egy ilyen találkozón.Remélem látjuk egymást!   VISZLÁT!

Előzmény: ilcsi. (1364)
ilcsi. Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1368
Nagyon vagány!
Előzmény: dudus75 (1367)
dudus75 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1367

Szia Móni! Hogy áll az ananászos pulcsid? Sikerült az alja-cakk? Minden nap olvasom a fórumot és várom, hogy jelentkezz vele. Üdv. Judit

Ehhez mit szóltok?

Előzmény: MóniSz (1265)
ilcsi. Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1366
Jolimami! Én csak láncot horgoltam eddig, de bárkinek segítség kell, szóljon nyugodtan!Nagyon tetszenek a horgolt színházi táskák gyöngyből,de nem mertem belekezdeni.Azt sem tudom, hol kell beszerezni azt a fém tetejét a táskának.Tudjátok ami olyan,mint a régebbi pénztárcákon volt, össze kel csípni,ellentétes irányba tekerni és akkor nyílik ki.Nem tudom értitek-e!Ha valaki látott már ilyet valahol,szóljon légyszi!Egy pénztárcárba belefognék,persze csak ha nincs csillagászati ára ennek a záróbigyusznak. Előre is köszi!
Előzmény: Jolimama (1332)
MóniSz Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1365

Sziasztok

 

Végre sikerült végigolvasnom mindent. Azt hiszem én vagyok jelenleg a legfiatalabb, vagy más nem merte bevallani :) 82-ben születtem. Még keresem a mintát, majd szólok.

Móni

ilcsi. Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1364
Annamária! Én biztos hogy benézek,Nagykállóban lakom. Te a közelben laksz? A vert csipke is szép, de a készítése valahogy nem jön be nekem.Remélem tényleg lesz más technikával készült csipke is.Megérdeklődöm a részleteket!
Előzmény: Annamária36 (1358)
vorosvar Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1363

Briella képtárában, én is tőle kaptam:)

 

ez a fényképe

 

ez pedig a minta
Előzmény: szedit99 (1360)
Esthi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1362

Sziaztok!

Egy kis élmény megosztás: voltam 20.-án a kézműves fesztiválon a várban. Csodálatos dolgokat láttam. A csipkeverők munkái szinte magával ragadott, de nagyon bonyolultnak bizonyult. Amit viszont örömmel láttam: kinnt volt a Fürge újjak újság is, és kezdőket tanítottak horgolni. Sokan ültek oda, megtanulni a kezdő lépéseket, hogy aztán kissebb alkotásokkal távozzanak. Hihetetlen jó volt látni milyen örömmel tanulták fiatalok és idősebbek egyaránt. Persze még rentgeteg kézműves technikát lehetett kipróbálni, de gondoltam, fórumtársaimmal ezt osztom meg.

A kiállítást ha lesz jövőre ajánlom mindenkinek, igaz 800 Ft volt a belépő, de ingyenes a technikák kipróbálása és haza is lehet vinni a kész műveket. És nem utolsó sorban csodálatos termékeket lehet vásárolni, bár szerintem drágán adták. PL.: egy gyöngyszövött karkötő, ami költségében nincs 100 Ft és időben kb. pár óra megcsinálni 800 Ft-nál kezdődött. Szóval a vásárlást eléggé meg kell gondolni. De megnézni mindenképpen érdemes!

szedit99 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1361
Bocs, hogy nem mutatkoztam be! Tképpen budai imola vagyok, szedit a másik topikbeli nevem!
szedit99 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1360
Kedves vorosvar! Hol lehet megtalálni ezt a mintát? Nagyon tetszik!
Előzmény: vorosvar (1348)
Annamária36 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1359
JAAAJ ! MOST NÉZEM MIT ÍRTAM! BOCSÁNAT A HELYESÍRÁSI HIBÁKÉRT!
Annamária36 Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1358

Hölgyek!

Jön valaki Október 13-14-15.-én Nagykállóba?A Magyar Csipkekészítők Egyesülete rendezi országos találkozóját.Igaz,a vert csipke lesz a fő téma de horgolt,varrott csipkével is fogunk találkozni szerintem.

budai imola Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1357

Hű, itt aztán van mit nézegetni! Teljesen újszerű ötletek a keresztszemezésre! Bizsereg az ujjam, pedig van mit befejeznem!

Köszi!

Előzmény: Marikje (1351)
Jolimama Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1356
Drága Testvérem, Gabcikám! Küldöm Betti táskamail-jét. Légyszives ürítsd a postafiókodat, mert nem tudom folytatni a képküldést. Puszillak Joli nővérkéd
Előzmény: hazyboszi (1341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!