Keresés

Részletes keresés

vargamarcs Creative Commons License 2011.04.18 0 0 17285

idén augusztusban - ha csak egy napra is, de ismét - átlátogatnánk a "szomszédból" Montenegróba:) kérdésem az lenne, tudja-e valaki, hogy a Budvaval szemben lévő Sveti Nikola szigetre lehet-e menni már strandolni?

/2007-ben voltunk, 2008-ban az erős szél miatt egy vén tengeri medve sem vállalta, hogy a lélekvesztőjével átjuttat minket, tavalyelőtt és tavaly nem jártunk arra, de olvastam, hogy ráomlott a fél hegy a strandra, meg tulajdonjogi viták is voltak:( szóval van-e remény arra, hogy idén odajussunk, rendbe tették esetleg?:)

Muity Mijo Creative Commons License 2011.04.18 0 0 17284

"... már most lekötötték a nyári kapacitásaikat."

 

Az uralkodó horvát mentalitás mellett ezt nem is tartom meglepőnek. Montenegró növekvő popularitása ellenére, remélem azért marad még elegendő magánszállás elfogadható árakkal. Ha valamire pl. az oroszok rákapnak, akkor nincs megállás.

Szerintem a relatíve érintetlen Albánia közelsége csak még fokozni fogja az ország iránti érdeklődést.

 

Előzmény: stevie-w (17277)
Gergo_1984 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 17283

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm az ötleteket és a véleményeket. Így már több információt tudok, mit eddig. Eddig háromszor Horvátországban nyaraltam, tetszett. Csak a tenger végtelenségét ott nem lehetett látni, és azért is esett inkább a választásom idén Montenegrora. A hajókirándulás 10EUR-ért tényleg megéri, ha már tényleg ott vagyok, befizetek rá! Még egyszer köszönök mindent és a webcímet is, tényleg nagy segítség!

pljeskavica Creative Commons License 2011.04.17 0 0 17282

Szia,

1. A standokon túl a várromok a környéken (Sutomore: Haj-Nehaj és a helyi vár. Bar: Stari Bar). Mindkét településről indul hajókázás Budváig (Petrovácon 1, Budván 3 órát tölthetsz, 1 órát pedig a királynő strandján, 10 euróért mindenképp megéri) . Mindkét településről elérhető Stari Bar (óváros és az öreg fa) 1 euróért busszal (Susanjból mi gyalog mentünk. Kicsit hosszú séta, de kellemes).
2. Szezonban mi 8 euró/főért szálltunk meg (Susanj - ne kérdezd, kinél, mert nem én rendeztem és akkor nem is érdekelt :) Buliztunk ), ugyanennyiért tudok Sutomore felett.
3. Városi busz elvisz egy csomó környékbeli falu strandjáig. Ha 4-en utaztok a busz áráért taxival is eljuttok. A tengerparton jó az busz összeköttetés.
4.
- Sutomore: Ahol tömeg van, szemetes. Ez nem a helyiek hibája, egyszerűen, ami ingyen van, ott tömegnyomor van és délutánra szemetes. A csikket pl. tradiciónálisan elhajítják. Ha nem sajnáljátok a nyugágyra a pénzt, akkor akár Kék Zászlós strandon is ellehettek. Sutomore "zugstrandjait" is érdemes felkeresni.
- Susanj: Nem ez lesz a legjobb és legszebb strand, amit életetekben láttatok. Két nap fürdőzés után autóba be/buszra fel és felfedezni a környék strandjait :) Nekem szinte az összes jobban tetszett, mint a susanji. Igaz, ez szubjektív dolog, bár így volt ezzel mindenki a társaságban.
5. Átlag 20%-al magasabbak, mintha a tesco-ban vásárolnál. Van sok termék, ami ugyanolyan áron fut, de pl. ásványvíz, ami napi fogyasztású, azért drágább.

6. Mi lefelé (július végén) akadály nélkül mentünk, viszont augusztus elején lépésben haladtunk Susanj és Sutomore között. Többször előfordult, hogy tömeg volt.

7. Inkább ásványvíz. Ezen ne spóroljatok.

 

Haza beszélek, de nézd meg ezt a lapot www.tenger.info , mivel ezt az oldalt a te kérdéseidre szabták.

Előzmény: Gergo_1984 (17280)
Amaribp Creative Commons License 2011.04.17 0 0 17281

Igen 1szer érdemes vonatozni nappal, izgalmas, és lassú.

Kérdéseidre.

1. Semmi.

2. Van olcsó, meg drága is.

3.Igen, busszal mindenhova el lehet jutni.

4.Ahol annyi ember van, megkérdőjelezhető.

5. Mint nálunk.

6, Rengetegen vannak.

7. Minek, kapható palackos.

Előzmény: Gergo_1984 (17280)
Gergo_1984 Creative Commons License 2011.04.16 0 0 17280

Sziasztok! Köszönöm nektek, hogy írtatok Nekem. Még erősen gondolkozunk azon, hogy hová is érdemes elmenni. Susanj és Sutomore azért hangzik jobbnak, mert oda vonattal viszonylag olcsón (ma kérdeztem 66EUR) el lehet juttni. Mondjuk igaz, hogy megy közvetlen járat Bar-ig, de ez éjszakai járat, és nem szeretek éjjel utazni, ha nem muszály. Így azon is gondolkozunk, hogy Belgrádból valamelyik reggeli vonattal elmenni, és még is nappal utaznánk azon a gyönyörű hegyeken keresztül. Szerintem maradandó élmény. Belgrádig jutottam el Szerbiában, nagyon szeretem a várost!

 

Több kérdésem is van Susanjról illetve Sutomoreról:

 

1. Milyen látnivalók vannak a strandokon, hegyeken kívül?

2. Szállást milyen áron lehet találni? (ha esetleg tud valaki szállást ajánlani megköszönném, ha kell megadom az emailcímemet)

3. Milyen a közlekedési hálózat? (pl. busszal könnyen el lehet jutni pl. Sutomoreból Budvába stb.)

4. Milyen a strandok minősége?

5. Milyenek az árak?

6. Július végén mekkora a turistaforgalom (pl. Horvátországhoz képest).

7. Csapvíz iható?


Köszönöm a válaszokat.

kazj Creative Commons License 2011.04.16 0 0 17279

Én is szivesen segitek.

Tavaly voltunk Susanjban 10 napot montenegrói magyar tulajnál.

Mi autóval voltunk.

Előzmény: Gergo_1984 (17276)
pljeskavica Creative Commons License 2011.04.16 0 0 17278

Tavaly két hétig votam Sutomore felett, egy hétig Susanjban. Szivesen segítek, de kérdezz valami konkrétat, mert eddig 50 oldalt írtam és fényképeztem tele Sutomore/Susanj témakörben. (Ezek most is elolvashatóak.)

Előzmény: Gergo_1984 (17276)
stevie-w Creative Commons License 2011.04.15 0 0 17277

viszont úgy néz ki, hogy Belgrádból esetleg Podgoricából mennénk vonattal!

 

 

Belgrádból szerintem repülővel érdemes menni egyenesen Tivatba.

 

Egyébként most jövök a (montenegrói) turisztikai miniszter helyettestől, és azt mondta, hogy a nagy szállodák már most lekötötték a nyári kapacitásaikat.

Előzmény: Gergo_1984 (17276)
Gergo_1984 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 17276

Sziasztok!

 

Július végén Montenegróba utaznán ketten, információra lenne szükségem. Úgy néz ki, hogy a végállomás Bar vagy Susanj vagy Sutomore lesz, még nem döntöttünk. Ha valaki járt ezeken a helyeken, ha írna tapasztalatokat, megköszönném! Természetesen örömmel venném, ha valaki leírná Nekem a vonatos élményeit. Éjszaka nem szeretek utazni, viszont úgy néz ki, hogy Belgrádból esetleg Podgoricából mennénk vonattal! Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Gergő

pljeskavica Creative Commons License 2011.04.15 0 0 17275
Előzmény: mirjana. (17274)
mirjana. Creative Commons License 2011.04.13 0 0 17274

Sziasztok,

 

Előszöris köszönöm Szervezkedőnek a segítséget és a fáradozását.

De végülis sikerült szállást találnuk, belinkelem az oldalt ha valakit érdekel,

Kotori öbölben lévő szállsok vannak rajta, apartman illetve szoba is barátságos árakon, kedvesek és segítőkészek. Herceg noviban sikerült találni.

Hátha valaki keresgél még/már itt a link: http://www.reservations.bestofboka.com/Vacancy_Rentals.htm

Hiéna29 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 17273

Nagyon Szépen Köszönöm a válaszokat!

 

Akkor elméletileg lehet felvenni... Én sem vettem még fel soha, mindig kp-t vittünk, de drága férjem parázik, hogy csúcs szezonban megyünk és sátras után futóba bárki bemehet, míg nem vagyunk ott......

mirjana. Creative Commons License 2011.04.11 0 0 17272

Kedves Szervezkedő!

 

Köszi az infót, sajna az anyós nem jön :) pedig szívesen meglépcsőztetném :))

 

Viszont úgyis ugrott a szállásunk mert közölték hogy pont az adott időszakra

a szállásadó által le van foglalva... azt nem tudom mit kell ezen érteni, de a lényeg az hogy marad a helyben szálláskeresés... de hátha kifogjuk.

Végülis tavaly is sikerült.

Előzmény: szervezkedő (17261)
szervezkedő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17271

Hogy te miket nem figyelsz???

 

Én nagyon ritka esetben veszek csak fel pénzt az ótómatából- olyankor a nejem OTP-s kártyáját használjuk, de  csak ha minden kötél szakad.

Bankkártyát elfogadják a Voliban, ahol a napi kaja megvásárlásán kívül pl. a telefonomat vagy a netes kártyámat is feltölthetem elektronikusan. Ha kell egy vödör festék vagy bármi a ház körüli barkácsoláshoz akkor elfogadják a tüzépen is. Tankoláskor is jól működik a kártyás üzlet. Csak a piac, a pék, és a strand melletti kajáldák nincsenek felszerelve a környékünkön.

 

Nekem azonnal jön az sms és egyből látom hogy az adott összegű euro mit ér forintban azon a napon.

Nekem ez a forint összeg jelenik meg a számlámon.

 

Ha számít valamit én K&H ügyfél vagyok.

Előzmény: pljeskavica (17270)
pljeskavica Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17270

Ettől még az a CKB-s bankautomata ugyanolyan gonosz lesz az unicredistes kártyával, mint ahogy az én kártyámmal elbánt OTP-s autómata Horvátországban. :-)



Ami a "középárfolyamot" illeti, valahogy mindig rosszabbul jövök ki könyvelés után, mint az aznapi árfolyammal, ugyanis utólag megfigyeltem, a zárolt tétel mindig pár centtel kisebb, mint a könyvelési. Magyarul, a bank (legalábbis esetemben) zárolja a vásárolt tételt aznapi középárfolyamon (ez eddig rendben is van), a következő héten pedig kinézi magának az elmúlt heti számomra legkedvezőtlenebb napi árfolyamát és aszerint könyveli el. Így történt meg (saját tapasztalat), hogy zároltak 350 eurót szépen aznapi középárfolyamon, majd lett belőle 362 a következő héten (vásárlás volt, nem készpénzfelvétel). Lehet, hogy csak az én bankom, ilyen "rendes" velem... Ez kis tételeknél, nyugodt devizapiaci körülmények között fel sem tűnt, viszont akkor, amikor durván oszcillált az euró/forintárfolyam, és Kósa államcsődről és csontvázakról beszélt, szépen párhuzamosan ezzel előjött az én bankom csontváza is és lejtett nekem egy háromezer párszáz forintos táncot.

Előzmény: stevie-w (17268)
stevie-w Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17269

Te voltál a gyorsabb :-)

 

 

Előzmény: szervezkedő (17267)
stevie-w Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17268

gyakorlatban jóval drágább a külföldi autómatánál pénzt felvenni, mint Magyarországon egy pénzváltónál eurót váltani.

 

 

Az OTP nemzetközi hálózatában 1 EURO a pénzfelvétel díja, és egyszerre 400 eurót lehet felvenni. Mivel az OTP montenegrói bankja a CKB a legnagyobb lakossági bank az országban, nem nehéz automatát találni.

 

Az OTP a külföldi kártyás tranzakciókat deviza eladási árfolyamon könyveli el, ami a gyakorlatban néhány forinttal alacsonyabb, mint a pénzváltók valuta eladási árfolyamai.

 

OTP-s kártyával tehát nagyon is érdemes ATM-ből felvenni a pénzt.

 

 

Előzmény: pljeskavica (17265)
szervezkedő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17267

Szinte majd minden normál kártyával ingyenes a vásárlás és jó árfolyamon számolják.

Annak akinek OTP-s kártyája van és az OTP által a környező országokban felvásárolt valamelyik kinti bank automatájából vesz fel pénzt, annak a jóárasított árfolyam mellett csak 1árva, huncut eurot kell fizetni ha az automatából eurot szeretne felvenne.

Montenegroban ez a bank aminek az ATM-jeit kell figyelni CKB névre hallgat.

 

Elvileg itt vannak ATM-ek:

(Ki tudja melyik nem működik????!!!)

http://www.ckb.me/web/code/navigate.jsp?Id=490

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17266

Mivel Montenegroban nincs jelen a bankod,ezért előtte hívd fel őket és érdeklődj a kp felvét díjai iránt.Felvenni az tuti,hogy tudsz bármelyik automatából,mivel a díjat itthon fizeted majd ki a banknak.Általában a felvett összeg,középárfolyamon+1 ezres vagy másfél a jutalék.Ezért éri meg egyszerre kivenni azt a lóvét amire szükséged van,mint apránként.

http://www.unicreditbank.hu/maganszemelyek/bankkartyak/ingyenes_keszpenzfelvetel.html

Előzmény: Hiéna29 (17264)
pljeskavica Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17265

Elvileg igen (gondolom én... Horvátországban csináltam ugyanezt raiffeisen kártyával), gyakorlatban jóval drágább a külföldi autómatánál pénzt felvenni, mint Magyarországon egy pénzváltónál eurót váltani.

Előzmény: Hiéna29 (17264)
Hiéna29 Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17264

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem (lehet bugyuta), hogy pl. unicredites kártyával tudok felvenni pénzt (eurót) autómatából? Hercegnoviban tudom, hogy van 1-2 bank, de soha életemben nem vettem még ki külföldön pénzt.....

szervezkedő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17263

Ilyen anyósos projectben én szigorúan csak a szállásköltség teljes előre utalása után veszek részt!

:-)

 

Valami gyengébb portéka nehogy az út felénél eltávozzon!

(...és egyébként is nálunk már csak július eleje előtt vagy augusztus végétől szabad a nyaraló, olyankor meg lehet hogy nincs meg a stabil 35fok, csak 25-30!)

Előzmény: bckm (17262)
bckm Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17262

Kiadó a nyaralód:)

Előzmény: szervezkedő (17261)
szervezkedő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17261

Egy- két huncutság a számokkal kapcsolatban:

 

A mi nyaralók bő 1 km távolságra van a tengertől. A tengert nem látni, mert eltakarja egy 350-450m magas hegy.

Tehát ha felénk 1 km-en belül elfér egy ekkora hegy, akkor az általatok kinézett, a tengertől 300m távolságra lévő szállás is simán lehet 100-150m magasan.

 

Szerintem találtunk egy tökéletes receptet arra, mit tegyen az aki szeretné eltenni az anyósát láb alól:

Foglaljon júl 20-30 között egy ilyen szállást autó nélkül, sok lépcsővel, 35-40fokban.

Garantált!!!

:-)

Előzmény: mirjana. (17258)
szervezkedő Creative Commons License 2011.04.10 0 0 17260

Ha Montenegroban vagyok, vannak apró pici dolgok, amik hiányoznak, az egyik ilyen a Pötttttyös Rudi!

Lehet hogy már nem sokáig????

 

http://www.montenegro-utazas.info/index.php?option=com_content&view=article&id=197:a-montenegroi-elnoek-magyarorszagon&catid=43:hirek&Itemid=62

 

 

kovitp Creative Commons License 2011.04.08 0 0 17259

Köszi a linket!

 

Ha már az utazás elmarad, legalább a készülődéssel valamennyire ott érezhetem magam idén is.

Előzmény: mirjana. (17258)
mirjana. Creative Commons License 2011.04.08 0 0 17258

Sziasztok,

 

Előszöris köszönöm mindenkinek az infókat és a segíséget,

300 m-re van elvileg a tengerparttól, de biztos légvonalban :)

Eddig majdnem minden nyaralásunkon hegyet másztunk, kivétel tavaly

Montenegróban. De nem árt egy kis lépcsőzés, legalább fentről szép a kilátás. :)

 

Belinkelem azt az oldalt ahol foglalni lehet:

http://www.limba.com/hu/szallas_montenegro/fizetovendeglato-hely/herceg-novi/14271.htm

 

Hű jó előre tervezel, emlékeim szerint júli 15.-ig tartják ezt az árat, utána már több.

kovitp Creative Commons License 2011.04.07 0 0 17257

Szia!

 

Megtudnád adni ezeknek a szállásoknak valamilyen elérhetőségét? Keresgéltem a neten, de ezektől csak jóval drágábbakat találtam. Sajnos Nekünk az idei évre tervezett nyaralás elmarad, de már készülök a jövő évre.

 

Mások is bombázhatnak olcsóbb (20.EUR-ig) szállás elérhetőségekkel.

 

Előre is köszi!

Előzmény: mirjana. (17252)
Direkt_ Creative Commons License 2011.04.07 0 0 17256

Biztos, hogy találnál szállást akkor is, ha csak elindulsz, és keresel, viszont ha találtál 10euro környékén szerintem foglald le, mert ha csak beesel akkor sem lesz sokkal olcsóbb.

Mi pl múlt évben csak úgy elindultunk mindenhol 10euro/éj/fő áron szálltunk meg, igaz mindenhol csak 1-2 éjszakát aludtunk.

Előzmény: mirjana. (17252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!