Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1402
Kedves kézimunkázó társunk, Stefike egy poncsó horgolásába kezdett. Elküldte nekem a képet, és mivel nem tud a fórum közelébe jutni, felteszem, hátha megtetszik másnak is. Persze, ha kész lesz, azt is megmutatja.
Stefike köszönöm, hogy elküldted.
ortina Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1401
ezen az oldalon más néven jalantkezem mert csak itt tudok képet felrakni. az uj nick nevem (ortina) v. margitmama.
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1400

Margitmama! Köszönöm, megkaptam a mintákat. A kis csillag egy régi Fürge ujjak könyvben is szerepelt már, csak ott össze voltak kapcsolva. A link hozzá:

http://kep.tar.hu/hkatica/50337452?o=60#2

 

Marikje! A mai cukorárak mellett szerintem maradok a keményítőnél :)

Előzmény: margitmama (1397)
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1399
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1398
a harmadik teritő lemaradt!
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1397
HKATICA A MINTÁK ELMENTEK DE HA VALAMI PROBLÉMA LENNE IRJ IDE . margitmam
Előzmény: hkatica1 (1389)
vorosvar Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1396

Marikje, neked is köszönöm, remélem, tényleg olyan lesz, mint amilyennek elterveztem:). De már jó lenne végezni vele, mert tervezek egy másikat is, és az nagyon piszkálja a fantáziámat:)

A bontás nekem sem ismeretlen. Régen, amikor rendszeresen kötöttem, minden darabnak legalább a fél hátát minimum kétszer kötöttem, de volt, hogy sokkal többször:). A függönynek meg van egy megkezdett és felbehagyott kb. 10 cm-es darabja, ami nagyon széles lett, de azt egyelőre nem volt szívem lebontani.

 

 

Előzmény: Marikje (1377)
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1395
nagyon szivesen elküldöm én most honleányból csináltam próba képpen, de nekem jobban tetszene 60- ból. üdvözlettel . Margitmama. skeneltem és megy mélben!!
Előzmény: hkatica1 (1389)
vorosvar Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1394
Ilcsi, köszönöm szépen, az én kitartásommal nincs baj, sokkal inkább a férjemével:)
Előzmény: ilcsi. (1370)
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1393
Próbálok még1 képet felrakni

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1392

Margit mama!

Minkettő nagyon szép.

 

Taptapo elment a levél Farnciahonba. Várom a választ rögtön jelentkezem akármi fejlődés lesz.

 

Addig is mindenkinek jó napot most mennem kell mert a csajok itt toporognak.

 

Előzmény: margitmama (1388)
Jolimama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1391

Új bejelntkezők, vehetem leveleteket a létszámellenőrzésre bejelentkjezésnek? Üdv.



Kedves Esthi! Biztosan sok élményben volt részed. Ha meg tud valaki ilyen programokat, jelezze, hátha többen el tudnak menni. Aztán csináljatok még képeket, hogy legalább göynyörködhessünk benne.


Pl. Ilcsi és Annamária, Ti is biztos találkoztok Nagykállón))))) Légyszives csináljatok képeket mindenről, legalább így részesei lehessünk, meg Magatokról, hogy megismerünk Benneteket is. Topiktali lesz ez is.
Ilcsi!Légyszives ha megtennéd, hogy bővebben írjál erről akár csak a legegyszerűbb technikáról is, miből és hogyan készül?


MoniSz! Egyenlőre Te vagy a legfiatalabb, jelentkezzen aki 1982 után született.
Keresztszemes mintáidat már sokszor elmondtam, hogy mennyire megcsodáltam. Nem lehetne Gabcikának küldeni linkeket, hogy feltegye, és akkor csak egy katt és ott vagyunk Nálad.



Dudus 75! Vagányak fiatalosak a minták. Küldjél sok ilyen gyönyörűséget, várjuk. És még azokról is, amiket el is készítettél.


Házyboszika ide feltett pár képén a topiktaliról, a webkamerás képen Margitmama, és Titti unokám van még ott.

Marikje! De jó lenne, ha megtudnátok oldani ezt a fránya, de gyönyörű mintát.
Kicsi lett, amit elküldtem? Taptaponak talán jobban sikerül.
Nem vagy egyedü, ha egyben kötöd az elejét és hátát. Sok gondolkodást igényel.
Neked mondjam? Biztos Te is úgy csionálod, hogy mindenből készítesz próba kötést-horgolást, és abból számolod. Én ha egyben kötöm az elejét és hátát, akkor a varrás helyén egy szem fordítottat kötök, ami a varrást helyettesíti. Persze, ha fordítottszemű a minta, akkor simát.

Eicu! A honlapon már vannak linkek, de majd az illetékesek biztosan leírják Neked. Rengeteg van)))))És sok fórumosnak gyönyörű képtára. Nézd meg Gabcika mindkét honlapját is. Ott is vannak szép minták és linkek.


Drága Margitmama! Látod, hogy sikerül feltennei a terítőket. Már bizsereg az ujjam a horgolótűkre várva /csipkehorgolásra/ de amíg nem lesznek készen az elkezdett dolgok.

Azt hiszem, hogy mindenkinek válaszoltam, próbáltam összeszedni, és köszönöm h.katica, és Marikje, Moni segítségét is keményítés stb.
Mindenkinek szép napot kívánok Jolimama
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1390

Igen bár szerintem elég a 1/2 dl víz is

 

Előzmény: hkatica1 (1389)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1389

Margitmama! Gyönyörű a terítőd. Hanyas cérnából csináltad? A mintáját elkérhetném?

 

Marikje! Mit jelent a hat rész cukor egy rész víz: ha 1 dl vizet veszek, akkor ahhoz 6 dl cukor kell??

margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1388
probálom felrakni de nem tudom megy-e, honleányból csináltam kipróbálásra de nekem jobban tetszik vékonyból
eicu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1387

Marikje!

 

Köszönöm, és nagyon tetszik amit láttam. Szeretem nézegetni az általatok ajánlott oldalakat és a saját munkáitokat. Rengeteg gyönyörű munkát láttam amióta rátaláltam a fórumra.

 

Gratulálok a szép munkákhoz. És is próbálkozom folyamatosan és alakulnak a munkáim.

 

Nekem még nincs annyi és nincs olyan szép, hogy mutogathatnám őket., de remélem eljön az idő, hogy én is meg tudom majd mutatni, hogy mit alkottam.

Előzmény: Marikje (1382)
margitmama Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1386
Jolikám! elkészültem egy -két db-al de nem tudom hova tegyem fel? úgy mint azelött?
puszi Margitmama.
taptapo Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1385

Kedves Marikje, a második email címedre küldtem a takaró leírását.

nagyon köszönöm a segítséged, igazán rendes vagy!! üdv taptapo

Előzmény: Marikje (1375)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1384
Katica a fejét nem kell bemártani csak azt a részt amit keményíteni akarsz!
ilcsi. Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1383
Nagyon köszi! Legközelebbi nagyváros Nyíregyháza.Remélem ott van ilyen bolt.
Előzmény: eindor (1371)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1382

 

EICU

http://album.inmail.hu/*marikje

a jelszó: sapkalap és a bemutatóra kattintva tudod megnézni.

Remélem tetszeni fog bár még csak most töltögetem.

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1381

Szia Katica!

 

Kis pohárra húzva lehet szárítani. Cukros víz és keményítő mindkettő jó.

CUKROS:
hat rész cukor egy rész víz. A vite lassú tűzon forraljuk adjuk a cukrot és addig forralod amig egyharmadát elpárologja .Kihűtöd langyosra beleteszed az angyalkát amikor jól megszívta magát ráteszed a pohárra és hagyod megszáradni.

Vigyázz, hogy a formára jól illeszkedjen mert ha nem akkor csúny lesz és ne

 

száradjon teljesen meg mert ráragadhat.

 

Keményítős változat:

1/2 dl vív

1 evőkanál étkezési keményítő

Összeöntjük csomómentesre keverjük és lassú tűzön addig főzzük, amíg enyvszerű nem lesz .Egyenletesen benedvesítjük vele az angyalkát és úgy szárítjuk mint a cukrost de ezt lehet hajszárítózni is.

 

 

Előzmény: hkatica1 (1379)
eicu Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1380

Üdv. mindenkinek!

Folyamatosan olvasgatom a fórumon résztvevők írásait és tanulgatok folyamatosan.

Most szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom megnézni az általad ajánlott oldalakat.

Nagyon szeretném látni.

Előzmény: Marikje (1378)
hkatica1 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1379

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni horgolt angyalkák kikeményítésében? Briella, te hogyan csináltad? Mivel kell keményíteni (vízben feloldott keményítő, cukros víz) és milyen formára lehet ráhúzni, hogy a szoknyája szép legyen? Vízbe mártáskor a fejben lévő vatta nem ugrik össze??

Én a sajátjaimat hagytam ahogy elkészültek, nem keményítettem mivel tartásuk volt, de most elővéve a dobozból, ahol összenyomódott a szoknyájuk, háááát, rájuk férne egy kis felújítás. Meg most szeretnék a munkahelyemen eladásra készíteni és nem mondhatom azt, hogy nem tudom kikeményíteni :(

Üdv. Katica

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1378

http://album.inmail.hu/*marikje

 

Terítőknél újabb minták.

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1377

Vorosvar!

Nagyon szép lesz a függöny.

 

Én megint bontok. Egyszerűen nem találom el a leánykám mellényének a hosszát annyira csalós tud lenni. Ha külön horgolom neki az elejét és a hátát mindig 50-60 láncszemre kezdem de most egyben kezdtem dupláját vettem és nagy lett. BRRRRR

Előzmény: vorosvar (1348)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1376

Dudus ez nagyon jól néz ki.

Gabcika!

Átmentek a táskák a citromailra küldtem egy párat leírással.

Előzmény: dudus75 (1367)
Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1375

Taptapo!

 

Írtam egy francia hölgynek a legyezőmintával kapcsolatban, de azt írta, hogy a kép túl kicsi és a leírás sem teljes.

Nincs valakinek nagyobb képe, hogy át tudjam küldeni?

A húgom beszél franciául és ketten lehet össze tudnánk hozni a fordítást igaz neki nincs nete így csak leélben megy a dolog. Telin kicsit drága lenne. KÜldjétek át nagyobban a képet légyszi:

marikje@inMail.hu

marikje@c2.hu

 

Marikje Creative Commons License 2006.08.23 0 0 1374

Jó reggelt mindenkinek!

 

Szia Dudus!

 

Hogy áll a buggyos pulid?

 

Monisz!

Ez az orosz neten volt szerintem a leírás is ott lesz valahol .

 

Frissítettem egy két norvégmintát a honlapra http://marikaje.hu nézzetek be.

hazyboszi Creative Commons License 2006.08.22 0 0 1373
egy pár fotó.)))) Tamásiból....Nővérkémmel.)))Margitmami neten:)penzióbancapuccinó))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!