Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16135

Azért nem fogja kiadni, mert ez nem Access, és az Accessben is csak szövegeket kezelhetnél ilyen módon, számokat nem (legfeljebb agyonbonyolítva, ha szövegként tárolod, szétszeded, konvertálod...)

A legegyszerűbb újratervezni a táblázatot. Egy cellába egy szám kerüljön.

Előzmény: Timcsike83 (16134)
Timcsike83 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16134

Bocs!Egy cellába:))))

Korábban Limmux írt hasonló bejegyzést, most olvasom.

A robbanómester segített neki, de nekem nem sikerül ezzel a megoldással sem.

 

Ha pl.A1-A10 celláig szeretném megtudni hány db. 3.-as található,s pl.A5 cellában lévő értékek 1,3,5 akkor nekem azzal a képlettel hogy A1:A10 kritériumnak pedig *3* nem adja ki az összes hármas számot.

Valami ötlet esetleg, bármit szívesen fogadok.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (16132)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16133

Cellaformázással írhatsz szöveget és számot egy cellába, és a számmal még számolhatsz is. Az egyéni formátumban adhatsz meg ilyesmit:

 

"Ez itt egy szöveg: "# ##0

Előzmény: Timcsike83 (16131)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16132

Igen, az Excelben egy ellába csak egy számot írhatsz.

Előzmény: Timcsike83 (16131)
Timcsike83 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16131

Sziasztok!

 

Szakdolgozatom kérdőíveit próbálom kiértékelni Excel segítségével.

Az egyes kérdésekre adott válaszokat számokkal helyettesítettem, a könnyebb átláthatóság érdekében.

Van olyan kérdés, amire töb választ is adhattak a megkérdezettek, így egy cellába több szám is kerül, ezt pl.a Darabteli fügvény nem veszi figyelembe.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor hogyan kellene jelölni az egy kérdéshez tartozó válaszokat,hogy azt figyelmebe is vegye a függvény.Egy ellába csak egy érték írható?

Bocsánat, ha nagy hülyeséget kérdezek, de csak halványan dereng a táblázat kezelés.

Köszi a válaszokat!!

Üdv:Timi

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16130
studenac101 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 16129

Köszi, nagyon rendes vagy.

 

Délután megpróbálom megcsinálni

Előzmény: Delila10 (16128)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 16128

Nevezz ki egy üres füzetet gyűjtőnek (nem kell, hogy ez legyen a neve).

Alt+F11-re bejön a VB szerkesztő. Bal oldalon kiválasztod ezt a füzetet, Insert menü, Module. Kapsz a füzetedben egy Module1 nevű modult a bal oldalon, erre állva a jobb oldalon kapott üres felületre másold be a makrót.

A 200 fájlod legyen azonos könyvtárban, ez az új füzet egy másikban.

A makró jelzett sorában írd át az útvonalat a 200 fájl útvonalára. Sajnos, a fórummotor eltünteti a \ jeleket, én meg mindig elfelejtem, hogy csak akkor mutatja (egyszer), ha kétszer ütöm be. A sor helyesen:

Const utvonal = "E:\Alkönyvtár\"    'Itt írd át az útvonalat

Remélem, most jól adja vissza.

 

A gyorsabb futás érdekében a Sub Osszevon sor alá írd be:

Application.ScreenUpdating = False

az End sub fölé pedig

Application.ScreenUpdating = True

 

Csak a gyűjtő füzeted legyen nyitva. Alt+F8-ra megjelenik a makrókat tartalmazó ablak, itt indíthatod az Osszevon makrót.

Előzmény: studenac101 (16127)
studenac101 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 16127

Köszi szépen!

 

Már csak egy baj van, hogy nem tudom mit kell csinálni ezzel a makróval, de próbálok utána olvasni.

Előzmény: Delila10 (16126)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 16126

Ez a makró összegyűjti, csak a jelzett sorban írd át az útvonalat.

 

Sub Osszevon()
    Const utvonal = "E:Alkönyvtár"    'Itt írd át az útvonalat
    Dim FN As String, WB As Workbook, usor As Long, gy_usor As Long
    
    ChDir utvonal
    FN = Dir(utvonal & "*.xls", vbNormal)
    Do
        If FN <> "." And FN <> ".." Then
            Workbooks.Open Filename:=FN
            usor = Cells(Rows.Count, "B").End(xlUp).Row
            Range(Cells(2, 2), Cells(usor, 2)).Copy
            
            ActiveWindow.ActivateNext
            gy_usor = Cells(Rows.Count, "B").End(xlUp).Row + 1
            Cells(gy_usor, 2).Select
            ActiveSheet.Paste
            
            ActiveWindow.ActivatePrevious
            ActiveWindow.Close
        End If
        FN = Dir()
    Loop Until FN = ""
End Sub

Előzmény: studenac101 (16125)
studenac101 Creative Commons License 2011.09.23 0 0 16125

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni ehhez:

 

Van sok (nagyon sok, kb 200) különálló excel file. Mindegyikben 3-3 oszlop van különböző számokkal, de az oszlopok legtetején (tehát az első sorban) természetesen az oszlopok elnevezése szerepel. Egy oszlop kb 300 sorból áll.

 

Most nekem azt kéne valahogy elérnem, hogy minden excel file 2. oszlopa egy oszlopba kerüljön, tehát, hogy az összes adat, amely a 2. oszlopban található egy táblázat egy oszlopába kerüljön. Az nem baj, ha a 200-szor bele kerül az oszlop elnevezés (gyáriszám).

 

Természetesen nem CTRL+C éd CTRL+V megoldásra gondolok.

 

köszönöm a segítséget.

pimre Creative Commons License 2011.09.22 0 0 16124

Kösz, persze én is csak az elv miatt kérdeztem, hiszen nem zárható ki, hogy egyszer egy kifelé szánt részletben is beleütközöm a jelenségbe.

 

A lényeget pedig megválaszoltad a #16106-ban.

Előzmény: Törölt nick (16118)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16123

Igazad van. :)

Előzmény: Törölt nick (16116)
Lummox Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16122

Szuper, működik. Kösz!

Előzmény: Törölt nick (16121)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16121

a legegyszerűbb:

 

=DARABTELI($A$1:$A$10;"*válasz4*")

a1:a10-ben vannak az eredmények, a lényeg a * joker karakterként használata. Ha az eredmény (válasz4) egy cellában van, akkor azt is megadhatod kritériumnak - csak fűzd hozzá a csillag karaktert.

Előzmény: Lummox (16120)
Lummox Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16120

Sziasztok!

 

Az alábbi problémámban szeretnék segítségeteket kérni:

A szakdolgozatomhoz szükséges kérdőív feldolgozását csinálom épp és a probléma a következő lenne:

A kérdőív során van pár olyan kérdésem, melyre több válaszlehetőséget is meg lehetett jelölni. Ezeket a válaszokat a rendszer (google docs) válaszadónként egy-egy cellába mentegette el vesszővel elválasztva (3 megjelölt válaszlehetőség esetén a cella tartalma pl.: "válasz1, válasz4, válasz8").

Tegyük fel, hogy szeretném megszámolni, hogy hányan jelölték be a "válasz4"-et. A darabteli függvénnyel probáltam elsőre, de az csak akkor számolja bele a "válasz4"-et ha az adott cella csak a "válasz4"-et tartalmazza, vagyis a válaszadó ezen kívül semmi mást nem jelölt meg. Tehát, ha a cella tartalma kizárólag az, hogy "válasz4" akkor beleszámolja, de ha az hogy "válasz1, válasz4, válasz8", akkor már nem.

Kérdés: hogy tudnám azt megcsinálni, hogy minden egyes cella, ha tartalmazza a "válasz4" karaktersort, akkor adogassa ezeket össze?

 

Előre is köszönöm a segítséget

 

p.s.: remélem érthető voltam:)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16119

Helló,

feldobom a problémámat, amire alighanem nincs megoldás...

Adott egy pivottábla, egy számított mezővel.

Ez tartalmaz egy évenkénti részösszegzést.

A gond az, hogy a számított mezőnél a részösszegzést a számított mezőben megadott képlettel végzi - ami normális is. De nem ez kell, hanem rendes "összeg".

Meg akarom őrizni a pivot keretét, nem akarok mellészámolgatni a cellákban.

Tud erre valaki valamit? (Persze lehet, hogy csak én értem, amit írtam...)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16118

Volt egy öteltem, hogy hogyan lehetne gyorsítani rajta, de akkor nem érdekes. Fél perc az nem olyan sok, főleg ha szórakoztatod magad a Select-ekkel  :)

 

Előzmény: pimre (16117)
pimre Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16117

Kb 20-30 mp. Amúgy szerencsére csak magam használom a módosításaim eredményének ellenőrzésére, felhasználó ezzel a részlettel nem találkozik.

Előzmény: Törölt nick (16113)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16116

És ha mondjuk ez az oszlopok tartalma:

 

aaa 123 xxx

aaa 6 xxx

aaa 72 xxx

 

és a 2. oszlop alapján akarod növekvő sorrendbe állítani, mit kapsz?

Előzmény: Delila10 (16115)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16115

Nem szoktam a számokat tartalmazó oszlopokkal külön bűvészkedni, hanem az összefűzésnél az egyes adatok közé beviszek egy szóközt, úgy is megoldható.

Előzmény: Törölt nick (16109)
Delila10 Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16114

A kipróbáláshoz tegyél be az adatok közé hibát.

 

A státuszsorba tett üzenetek nem olyan feltűnőek, mint az msgbox-osak, de az utóbbi is egy megoldás arra, hogy ne higgye a felhasználó, lefagyott a gépe.

 

A Jimmy féle előre figyelmeztetést a ciklus elé kell tenned. Ha ezt msgboxba teszed, a makró akkor fut tovább, mikor a felhasználó leenterezte, a státuszsorba téve pedig végig látszik a futás alatt. Kérdés, észreveszi-e a felhasználó. :)

Előzmény: pimre (16112)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.21 0 0 16113

Mennyi idő alatt fut le ez a 2500x20 adatos ciklus?

Előzmény: pimre (16112)
pimre Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16112

Delila kösz, ki fogom próbálni. Bár az igazat megvallva, nem tudom, hogy akkor is jelentkezik-e a hiba, amikor a hibaüzenetet ki kell írni. Halvány emlékeim szerint a megállás akkor jelentkezett, amikor egyáltalán nem kellett az eltérésre figyelmeztetni. (Szándékom szerint egyébként is ez volt a részlet funkciója. Hiszen, ha tucatjával jönnek az eltérések, akkkor úgyis valami generális hiba van. Én meg azt ellenőriztem, hogy nincs-e valami apró poloska, ami egy-két rejtett hibát okoz a 2500 sor egyenként közel 20-20 adatában. Így a jellemző eset az, amikor a programrész hibajelzés nélkül fut le.) 

Előzmény: Delila10 (16107)
pimre Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16111

Jimmy köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (16106)
Sznida Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16110

Köszönöm szépen Jimmy! Sokat segítettél!

Több oszlopban van szám is és szöveg is, tehát egy kicsit meg kellett variálni, de az elv az tökéletes!!!

 

Köszönöm a segítséget!

 

Minden jót!

 

Üdv: Sznido

Előzmény: Törölt nick (16109)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16109

Kreálsz egy új oszlopot, és abba képlettel összefűzöd a 4 oszlop tartalmát, ami sorbarendezezési szempont, a prioritás szerinti sorrendben. Tehát ha pl.  A, D, B, K oszlopok szerint akarsz sorbarendezni, akkor X segédoszlop tartalma:

X2 = A2 & D2 & B2 & K2

Ezután rendezed az egészet X oszlop szerint, majd törlöd az X oszlopot.

Ha valamelyik oszlopban számok vannak, akkor ott még kell egy furfang: át kell alakítani a számokat helyiértéket megőrző szöveggé. Ha pl. a fenti példában D oszlopban számok vannak, és egyik szám sem nagyobb, mint 10^16, akkor

X2 = A2 & (1E16+D2) & B2 & K2

 

Előzmény: Sznida (16108)
Sznida Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16108

Sziasztok,

 

A következő problémába ütköztem, s gondoltam megkérdezem Tőletek, mert mindig nagyon hamar kaptam jó válaszokat! :)

2003-as excelben hogyan lehet megoldani makró nélkül a négyszintű sorba rendezést?

A 2003-as excelben jelenleg három oszlop alapján lehet, nekem kellene egy negyedik is.

Van rá megoldás? Makróval meg tudnám csinálni, de a nélkül kellene!

 

Köszönettel: Sznido

Delila10 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16107

Nem a kérdésedre válaszolok, de arra, hogy a felhasználó "ne unatkozzon", van egy másik mód is, mint az msgbox.

Kiírathatod a státuszsorba a program pillanatnyi állását, vagy bármilyen más szöveget.

 

    For sor = 1 To sorok
        adat1 = adat1 = Sheets(aktlapnév).Cells(sor, oszlop)
        adat2 = adat2 = Workbooks(ellfile).Sheets(aktlapnév).Cells(sor, oszlop)
        If adat1 <> adat2 Then
            Application.StatusBar = Str(sor) + ". sor, " + oszlopnév(oszlop) + ". oszlop eltér!"
        End If
    Next
    Application.StatusBar = False

Az utolsó sor visszaállítja a státuszsor eredeti beállítását.

 

Előzmény: pimre (16104)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.20 0 0 16106

Sem a magyarázatát, sem a megoldását nem tudom, de azt igen, hogy nem különleges eset. Egy-egy hosszabb programfutás során nálam is gyakran előfordul, hogy kvázi "lefagy" az Excel, de közben valójában tekeri a CPU-t ezerrel, és számolja, mait számolni kell, csak megszakad a kapcsolata a külvilággal. Úgy vettem észre, hogy a fókuszváltás az ablakok közt (pl. az Excel ablak elveszti a fókuszt) gyakran (talán mindig) kiváltja ezt a viselkedést. De ha megszakítom a program futását egy Ctrl+Break -kel, majd azt modnom neki, hogy folytassa, visszaáll a megszokott működés.

 

Az egész valószínűleg egy rosszul megírt Microsoft termék hibája. Mivel a makród ettől még rendesen lefut, a helyedben nem nyugtalankodnék nagyon. Viszont érdemes a makródat úgy megírni, hogy az időigényes számolási rész előtt tegyen ki a usernek egy kis cédulát, amin az áll, hogy hosszú folyamat jön, ami alatt az Excel esetleg úgy tűnhet, mintha lefagyott volna, de legyen türelemmel, és ne piszkálja a Ctrl+Alt+Del gombokat.

Előzmény: pimre (16104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!