Keresés

Részletes keresés

BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8501

Elemlámpa? Gyertya? Esetleg olajmécses? Nemá, hogy egy kályhával fűtőnek nincs ilyesmije otthon... :D

Én pl ki sem tehetem a lábam világító alkalmatosság nélkül a hátsó udvarra, mert a 60 kilós kutyám sebészi pontossággal képes kiválasztani lefekvéshez azt a helyet, ahova én épp lépni szeretnék.

Előzmény: Szentpet319 (8488)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8500

Én egykor erről az építési módról azt olvastam, hogy azért született, mert a jól szigetelt, kisebb hőigényű házakban sokkal egyenletesebb hőleadást biztosít, valamint alacsonyabb felületi hőmérsékletet.

Előzmény: datapop (8471)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8499

Ami azt illeti, ez eléggé félrement. És úgy tűnik, ott is maradt. Cserépkályhások is tudnak - én is - akár 3D-s látványtervet csinálni, akár körbejárhatót, forgathatót.

Pont nem én állítottam, hogy a kályhások úgy dolgoznak, hogy hadd idézzem:

"különösebb előzetes felkészülés nélkül, a kályhás a helyszínen, építés közben találja ki az éppen következő lépést."

Én nem így dolgozom, és az általam ismert szakemberek egyike sem. Tervezünk, rajzolunk, ha kell, számítógépes, 3D-s látványtervet készítünk vagy készíttetünk, aztán nekiállunk és a helyszínen megépítjük, ahogyan azt a 8466-os hsz-ban leírtam.

De persze azt csinálsz, amit akarsz, ha rám hallgatsz. :D

Előzmény: _Caudata_ (8498)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.03 0 0 8498

Ezt a cinizmust... nem állítottam ilyesmiket ... Egy tervet meg lehet csinálni papíron is... meg lehet mutatni pár fotót, hogy kb. így fog kinézni... meg ki lehet menni, megnézni a helyszínt, hogy... na mind1, nem folytatom... Előre a "hogy mi, milyen kályha.... jaaaa.. hogy az, hát odaküldök pár emberemet holnap és megépítik ... nem nagy ügy " stílusú ügyfélkezeléssel... biztos bazi sok ismerősömnek foglak majd ajánlani....

Előzmény: BSzTom (8484)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8497

Pofas, jo, es praktikus.

Suto,fozo, es futo.

Csupa 3az 1 ben.

:-)

Előzmény: datapop (8496)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8496
Platnis Orosz. mint amilyet Chernow is épített mostanában egy workshoppján? az gyönyörű! de szeretnék egy olyan pofás kályhát építeni.
Előzmény: sancibácsi (8492)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8495
hát igen, valami ennivaló csak akad otthon. már ha akad. tüzelőanyag árus mondta h a legtöbben szinte csak arra a napra vásárolnak... mert vagy hülyék vagy tényleg nincs pénz. vagy nincs pénz de az okostelefon ott virít a zsebükben és a nagy képernyős tv. sokan élelmiszert is így vásárolnak. példa: ünnepnap elött megtelnek a nagyáruházak vásárlókkal... Sancibá, én nem azt kérdezem h hová való. hanem h kinek. mert a régi orosz szomszédom kijött pólóban hógolyózni.
Előzmény: vberko (8494)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8494

Alap, hogy ne fagyjon meg a család. Víz, kaja meg csak kerül ... itt vidékszinten legalábbis ... 1enlőre.

Amiről beszéltem az regionális probléma ... szerencsére. És mint a példa is mutatja nem is túl ritka.

 

Ha meg országos probléma lenne ... van fúrt kutam, tyúkjaim ,lisztem, stb.

De ez már túlmutat a témán.

Előzmény: maguborka (8490)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8493

Ha hozzánk nem való, akkor ugyan hová???

 

Szerintem jól szigetelt házba, méretezve: teljesen jó.

Előzmény: datapop (8491)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8492

Nagykovácsi nekem is eszembe jutott.

Meg Piliscsaba. Csabán platnis orosz :-) Főzhetnek rajta :-)

Előzmény: datapop (8489)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8491
így igaz tökéletesen ellátja a feladatát a légréses kályha. csak szerintem nem nekünk való. még egy jólszigetelt házba sem. véleményem szerint a finn kályha sem. "találkozik két szomszéd az egyik isteníti, hogy pirít a kályhálya. a másik meg kicsit szégyenkezik h a méregdrága különleges kályhálya nem azt nyújtja amit ő elképzelt"
Előzmény: vberko (8478)
maguborka Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8490

Ez mindig erdekes tema. Igy aram nelkul meg ugy ha nincs aram ...De ez is illuzio, ha csak meleg van, de nincs otthon furt kutad vagy csak 1 kilonyi liszt van a kamraban.... Meg 4 tojas... Nyilvan akkor ha orszagos problema van-lenne...akkor basz..tja mindenki a meleget otthon.

Előzmény: datapop (8489)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8489
Milyen jó most nekünk. Van áramunk, van melegvizünk, van internet és telefon. Nem úgy mint pl. Nagykovácsiban ahol elég sokan hiányolják mindezt. Az infót egy ottani kuncsaftomtól tudom akinek legalább az otthon melegét nem kell hiányolnia, mert egy minden közműtől független kályhát építettem.
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8488

Az országban lévő fűtésrendszerek  85-90%-a működésképtelen áramszünetben, nekem a legnagyobb gondom az lenne, hogy sötétben kellene behordani a fát :D

Előzmény: vberko (8485)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8487

Bizony, hogy így van!

:-)

Előzmény: vberko (8485)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8486

Nem OFF, teljesen idevaló a téma.

Minap én is mondtam a feleségemnek, hogy az eon bejelentett egy áramszünetet, x.-én egész nap nem lesz áram. Tök jó, hogy minket ez nem érint, kályha, stb, de persze a villanytűzhely miatt azért nem lenne baj, ha kajáról gondoskodnánk előző nap. Az én drágám simán kiröhögött, majd megjegyezte, hogy elfeledkeztem a sparheltünkről.

Ja tényleg.

.I.. eon. :D

És tényleg. :D

Előzmény: vberko (8485)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8485

Bocs egy kicsit OFF, de ha már a csodakályhákat említetted.

 

Remélem minden hightech megszállott olvasgatta a híreket a jeges eseményekről és az áramszünetekről.

Érdemes ilyen időjárásokra egyre inkább felkészülni, és nem menni a nyáj után az agyonvezérelt kondenzációs kazán meg a jó ég tudja milyen kályhák/kazánok/vezérlők/kémények ügyében.

Előzmény: BSzTom (8484)
BSzTom Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8484

Bocs, teljesen igazad van: felületesen olvastam. :) Nem hazudsz. :)

 

Akkor elnézést, a vád ezennel visszavonul. Meghajtom magam az érvek előtt: nyilván a kalyha.hu-s mester úron kívül minden más szakember kókler, de legalábbis el kell hogy menjen továbbképzésre, az USA-ba, de legalább alpesi területekre és minimum el kell végezzen egy informatikai mérnöki kart is, hogy a mérnöki képességeivel is fűszerezni tudja a kétkezi tudását, mert az nyilván kevés. :D Bocs még egyszer. Kályhát minden házba, előre a 100 évre 3D-s látványtervezett csodakályhák útján.

Előzmény: _Caudata_ (8481)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8483

Nem nyaraló egy 4,5*4,5 2,65 méter magas szoba, csak életvitelből adódan van hogy néhány napot nem tartózkodok otthon, ilyenkor indulásokor gyengusz, de napi használatban imádom, mert mikor hazaérek a munkából még meleg a másnapi begyújtástól!

Amúgy ez a 3. fűtőalkalmatosság és ezt szeretem legjobban volt már kis kályha, téglafalú kandalló de ez a harangkályha jött be eddig a legjobban, főleg azért mert az alsó része jobban fűt mint a felső és nagyon kellemes hőérzetet biztosít. Persze üvegajtó van benne ami sokat melegít infrában de egy áthűlt szobán ez nem sokat segít.

Mivel beírtkoztam egy kályhás suliba kell cserépkályhaépítés gyakorlata és a tapasztalt szóval belevágok!

 

Megjegyzés: Hallottam már olyat aki az ilyen problémákat úgy oldotta meg hogy a téglakályhába belekötött egy kis vaskályhát, így volt gyors és lassú reagálású hadtest is :)

Előzmény: Törölt nick (8475)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8482

Itt néhány tévedés van azért.

 

1. A 100 év erős szerintem.

 

2.

Az az x100 e az nem tűnik soknak.

De konkrétan utalt itt valaki egy másik fórumra. Ez az X= 1,5 millió+ÁFA.

Ezt kell a mérlegre tenni.

 

3.

Azért, hogy a nyugaton alkalmazott technológiát csak 1 valaki ismerné, és alkalmazná, az is nagy tévedés.

Csinálja más is, csak olcsóbban.

Előzmény: _Caudata_ (8481)
_Caudata_ Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8481

Hogy az említett oldal nem ír ilyet ? Szóval hazudok ? :D Nézd csak:

 

https://www.google.hu/search?q=100+site:kalyha.hu

 

Aztán meg tökre igazatok van, nem is vitatom a mesterek hozzáértését, hogy odamennek hümmögnek egy sort és már építik is amit kell, mert tudják. De! Szerencsétlen megrendelő nem tudja! Nem látja! Fogalma nincs róla mit fog kapni... Aztán így fordul elő az, hogy végül nem egészen az épül meg, mint amit ő gondolt... Nem egészen úgy néz ki stb. Míg, ha kapna egy szép, színes-szagos tervet, mint pl. amit a kalyha.hu-s csávó csinál vagy a cscsomi (Ybasc innen a fórumról), akkor mindjárt nagyobb örömmel fizetné ki azt az x 100e-t a cuccért.

Amúgy meg szerintem az igazi fatüzelésű épített kályha (vagy nevezzük akárminek) itt kezdődik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dBlsjN2fOp8

 

Szép, rugalmasan fűt, radiátorokra is, 1000 fok, fehér sütő-ami működik is, fűtött padka... mi kell még ? :D

Előzmény: BSzTom (8466)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8480

"De akár a felső rész "kandallóvá" alakítása is működhet."

Akár csempekandallóvá :)

Előzmény: vberko (8477)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8479

"Ha egy normal csempekalyha kulso falat csak 2 cm el forsibolunk az is csak 6 cm osszesen. Ha ebbe beleepitenenk egy ehte tomegkalyha magot/belsot/tuzteret az egy rendes adag fanal szetnyilik szerintem.

Nem az a baj hogy cserep vagy nem cserep. Hanem hogy maga a konstrukcio szerkezet gyenge, keves, nem erre valo."

 

Ha már csempekályha és olcsó anyagot akar a kolléga akkor esetleg nem cseréppel, meg 2-es samottal kellene bélelnie, hanem kisméretű téglával akár azt is kapcsozva. Így megvan 12-13 cm, a tömeg és tartósabb, de marad az egyhéjú csempekályha. Nyilván a kritikusabb részeknél pedig 4-6 -os samottal bélelni.

Előzmény: sancibácsi (8460)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8478

Szerintem nem a légréssel van a gond, nem rossz az. A feladatát remekül ellátja. Diletáció, egyenletes felületi hőmérséklet. Csak egy kicsit kevesebb a felületi teljesítménnye.

Elméleti szinten.

Beteszel a kályhádba x kW -ot. Lezárod. Az csak a fűtendő helységbe távozhat. Legfeljebb nem 12-24 hanem 36-48 óra alatt. Vagyis kisebb a felületi teljesítményed. Hasonlóan egy Finn típusú kályhához.

 

Előzmény: datapop (8471)
vberko Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8477

"Ezt tartom a legnagyobb hibájának a tömegkályhának, hogy ennyire rugalmatlan."

Nem hibája, csak a megfelelő eszközt a megfelelő helyre.

 

Egyébként egy lemez vagy üveg felület lehet jó elgondolás. De akár a felső rész "kandallóvá" alakítása is működhet.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8475)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8476

A felső harangot megcsinálni belőle szerintem nyugodtan meg lehet. Ott már nincs akkora igénybevétel.

Az a magnezit meg brutál :-)

Előzmény: Szentpet319 (8473)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8475

Miért nem veszel inkább egy használható kandalló kályhát?

Azzal 1 óra múlva meleg lenne. Ha 5-10 fokban ülsz, akkor gondolom ez egy nyaraló ugye? 

 

Ezt tartom a legnagyobb hibájának a tömegkályhának, hogy ennyire rugalmatlan.

 

 

 

Nem lehet beleaplikálni a kályha falába valahová egy fél-egy nm körüli kazánlemezt? akkor lenne egy része a kályhának ami azonnal fűtene! Mint az épített sparheltnél.....

 

 

Előzmény: Szentpet319 (8473)
datapop Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8474
egy biztos és ez megint csak (józan paraszti ésszel mért) tapasztalat, a kályhacsempe hőátadó (hőleadó) képessége szerintem valamivel jobb lehet. érdekes, h ugyanolyan hőfokú csempét melegebbnek érezzük mint a téglát. sztem ez a máz miatt lehet. jobban pirít,
Előzmény: Szentpet319 (8473)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8473

Én éppen a harangkályhám felső harangjának csempére cserélésén agyalok. Mivel sokszor van hogy napokat nem vagyok itthon, az első begyújtás után 2 óráig nem történik semmi, na most ez 5-10 C°-ban ülva eléggé lehangoló, várni a csodát. Mivel a felső rész kőműves szempontból egy pöppet el van rontva kicsit csavarodik, kicsit nyílik, úgy gondoltam -mivel eléggé bántja a szememet- lebontom és gyakorlásképpen felrakom cseréppel, ami csak 1 sor bélelést kap. így egy kicsit fürgébbé teszem a kályhám. A tégla válaszfal helyére meg magnezitet teszek.

Előzmény: B.tibor1 (8472)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 8472

Ma kora reggel volt a Duna Tv-n riport egy szerb kályhással. Valami hordozható csodakályhaféleséget épített. Kollégám mesélt róla ő nézte. Látta esetleg valaki a riportot ? Próbáltam megkeresni a Duna Tv mai archívumában, de nekem állandóan lefagy az oldal.
Köszönöm a hozzászólásokat a csempe köpenyfallal épített tömegkályha terve témában !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!